ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 17:06

Nakon uskršnje poruke u kojoj je banjalučki biskup Franjo Komarica podsjetio javnost da u bh. entitetu Republika Srpska gotovo da više i nema Hrvata i katolika, uspoređujući stradanje Banjalučana sa blajburškim stratištem, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik oštro je kritizirao taj istup.
U saopćenju koje je izdao kabinet predsjednika RS-a, između ostalog, pisalo je da je biskup Komarica odgovoran za "iznošenje niza neistina i napada na RS". U pismu se ne navodi izričito koje je neistine biskup Komarica iznosio na račun Republike Srpske.

Biskup Komarica je o napadima koje trpi već skoro tri decenije i položaju katolika u RS-u govorio za Al Jazeeru Balkans.

"Ja ništa novo nisam rekao. Ja to govorim već 25 godina od kada se, ničim izazvanim i ničim krivo, počelo sa uništavanjem čovjeka i njegovog dostojanstva. Ja sam za vrijeme rata, i usmeno i pismeno, mnogo puta, intervenirao kod tadašnjih vlasti, koje su radile to što su radile – naređivale su da se čine zločini. Molio sam ih da to ne rade. Nije kod nas ovdje rat. Za rat trebaju dvije strane, a mi ne želimo rat", poručio je Komarica.

Dodao je kako vjernicima stalno govori da će radije zlo i nepravdu podnositi nego je drugima činiti.

"To možda zvuči prepotentno, ali ja bih jako volio da mi se kaže koji je to katolik ovdje ubio ili osakatio ili ugrozio imovinu, a pogotovo život svoga susjeda. Ali zato su katolici platili tu svoju miroljubivost, platili su jednim užasnim nestajanjem, nedopustivim, na kraju 20. stoljeća u Evropi. Kao nijedna druga biskupija, moja biskupija je, ni kriva ni dužna, takoreći iskorijenjena. A sve se to dešavalo pod komandom samoproglašene Republike Srpske, koja je Daytonom ozakonjena. I nastavila je i dalje činiti ono da ne treba više tu biti katolika, katoličkih župa, dakle, da treba iskorijeniti katolike", rekao je Komarica za Al Jazeeru Balkans.

Na pitanje koga smatra odgovornim za egzodus katolika iz Banjalučke biskupije i šire banjalučke regije, odgovorio je da su "domaći bili samo neodgovorni izvođači radova", a da su međunarodni predstavnici dozvolili da se to učini i da su oni glavni krivci.

Govoreći o entitetima u BiH, rekao je da su dosadašnja iskustva porazna, ali da ih nije stvorio narod, već međunarodna zajednica, a da su političari samo pijuni u rukama te zajednice.

"Katolici ovdje strašno pate, ali ne samo katolici, jer ja ću uvijek dići svoj glas za svakog obespravljenog čovjeka. Bosna i Hercegovina nije normalno uređena zemlja i to meni kažu svi u Evropi. S mnogima sam razgovarao o vrlo ključnim stvarima i nemate nigdje ovakve zemlje u Evropi kao što je Bosna i Hercegovina. Pa nemoguće je da su naše vodeće elite toliko smotane, toliko mutave, toliko nesposobne da jasno kažu 'Dosta je više toga'. Treba da nas smatrate ljudima. Ostavite da mi sebi uredimo zemlju. Mi nismo od jučer zajedno, mi ne živimo ovdje slučajno zajedno. Nama je Bog dodijelio ovo zajedništvo i kada god se narodu pustilo da nađe modus življenja, on ga je našao. A kada se željelo zavaditi narode, onda su političari mešetari imali jako lagan posao", kazao je biskup.

"Izašao je zbornik od 20 radova čiji su autori i Bošnjaci i Hrvati i Srbi i međunarodni ljudi, koji govori o zločinima. Pitajte i čitajte te priloge, ne morate moje, kako biste saznali istinu. Svako zna šta ja govorim i kako govorim. Uvijek ću govoriti da je zločin zločin, a ako jučer zločin nije bio zločin, zašto se proglašava zločinom? A ako je jučer bio zločin, zašto danas nije i zašto se za zločin niko ne proziva? Zašto se ovdje pušta da ratni zločinci i dalje imaju glavnu riječ i glavnu odluku, a žrtve njihove da nemaju pravo ni otvoriti usta? Gdje su te žrtve, one koje su pobijene? Ko je za njih odgovarao? Niko. Moji su ljudi pobijeni u vlastitim kućama zato što nisu htjeli napustiti kuće. Moji su svećenici pobijeni. To je najstradalija biskupija u cijeloj Evropi. Shvatate li vi gdje vi živite i šta se dogodilo ovdje među nama? Koja je to biskupija u kojoj je ubijeno sedam svećenika i jedna časna sestra, i to spaljeni? I to pred očima svih – Dodika i domaćih Srba. Sada se svi ovdje prave kao da nemaju pojma o tome, a naređivali su da se to radi. Ko kome ovdje laže?", pita se Komarica.

Govoreći o povratku na područje Republike Srpske, kazao je da je 1995. godine tu bilo 9.000 katolika, većinom Hrvata, a sad ih je samo nekoliko hiljada više.

"Statistike kažu da je tri posto međunarodne pomoći došlo za Hrvate koji su se željeli vratiti. I od te pomoći najviše je došlo iz Hrvatske, ali ta hrvatska pomoć, koja se dodjeljuje godišnje, ide najviše u entitet Federaciju Bosne i Hercegovine, odnosno u Hercegovinu. A ovdje gdje je najpotrebnije – Posavina, banjalučki kraj, Bosanska krajina – tu je daleko najmanje došlo pomoći od Hrvatske i međunarodne zajednice, a za to su odgovorni hrvatski političari u Bosni i Hercegovini, to su oni učinili. Učinili su toliko da nema jednog autohtonog naroda u polovici zemlje Bosne. Zahvaljujući i radu hrvatskih političara u Bosni i Hercegovini, koji su se uglavnom brinuli za svoje male uskogrudne interese, nema jednog autohtonog naroda. Ali, onda neka ne kažu da mene zastupaju oni koji ništa nisu učinili za čovjeka Hrvata u Banjoj Luci, ni materijalno, ni pravno, ni politički. Ja očekujem da se barem politički glasno i jasno odrede i da kažu: 'Ne možemo dopustiti da se ovdje zločin zacementira tako da bi sutra neko rekao 'Nikad tu nije bilo katolika'", poručio je biskup Komarica.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/biskup-komarica-rs-je-ubila-moje-svecenike-i-iskorijenila-moju-biskupiju/170429046
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by prckov 29/4/2017, 17:24

ok, i sta bi on sad
ima li kakav prijedlog

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 18:03

prckov wrote:ok, i sta bi on sad
ima li kakav prijedlog
Nema al zato ja mozgam i proucavam.

Zamolit cemo Vatikan da upregne diplomaciju da ukine RS.



king
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 18:28

Vojni ordinarijat je posebno crkveno područje izjednačeno s biskupijom, zaduženo za pastoralnu skrb pripadnika oružanih snaga (i redarstvenih službi u većem dijelu slučajeva) neke države. Naziva se i vojna biskupija. Vojni ordinarijat uspostavlja Sveta Stolica u skladu s propisima kanonskoga prava i najčešće na temelju posebnoga dogovora između Svete Stolice i dotične države.
Na čelu Vojnoga ordinarijata nalazi se vojni ordinarij, koji se naziva i vojnim biskupom. Imenuje ga papa kao i sve druge biskupe. Vojni ordinarij ili vojni biskup član je Biskupske konferencije države u kojoj je sjedište Vojnoga ordinarijata.

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_ordinariate#List_of_Roman_Catholic_military_ordinariates

Nema baš puno tih vojnih ordinata u svijetu a Hrvati ih imaju cak dva.

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Magni_aestimamus

Vojni ordinarijat u Bosni i Hercegovini utemeljio je papa Benedikt XVI. 1. veljače 2011. apostolskom uredbom Magni aestimamus[2]. Osnovan je u skladu s kanonskim propisima te prema čl. 15. Temeljnoga ugovora između Svete Stolice i Bosne i Hercegovine potpisanu u Sarajevu 19. travnja 2006. i Ugovora između BiH i Svete Stolice o dušobrižništvu katoličkih vjernika, pripadnika Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, potpisana 8. travnja 2010. u Sarajevu, a kao nastavak prije postojeće dušobrižničke skrbi za vjernike katolike, pripadnike Oružanih snaga Bosne i Hercegovine.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Vojni_ordinarijat_Bosne_i_Hercegovine



U prevodu : CG ulazi u NATO a poslije ce i BiH ....tehnicki gledano Vatikan je potpisao i dao ovo a ovo je razina Biskupije ...oli ti ga u prevodu . razbijanje oružanih snaga BiH jednako je diranju u jednu vatikansku biskupiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Ringo10 29/4/2017, 18:33

Neće Vatikan uradit ništa kao ni MS koja je i ozakonila RS koja je čista fašistička tvorevina.

NA sve što Komarica kaže, oni će reći da su Hrvati prodavali Srbetinu za  Dinar po kilogramu.

Ali mi sad nismo u situaciji da se time bavimo i RS je do daljnjega za nas izgubljena. ZA međunarodne mi Hrvati BiH smo samo neželjeni teret i problem sa nacističkim naslijeđem i šta nas god snađe da smo zaslužili.

Mi se sad moramo fokusirati na opstanak u Federaciji, pa ako riješimo taj problem onda se baviti položajem skoro nepostojećih preostalih Hrvata iz RS.


Da smo mi vodili lukavu i pravilnu politiku i bili jedinstveniji, danas bi sve bilo drukčije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Ringo10 29/4/2017, 18:35

RayMabus wrote:U prevodu : CG ulazi u NATO a poslije ce i BiH ....tehnicki gledano Vatikan je potpisao i dao ovo a ovo je razina Biskupije ...oli ti ga u prevodu . razbijanje oružanih snaga BiH jednako je diranju u jednu vatikansku biskupiju.
Neće BiH u NATO nikada a možda ni tada. A Vatikana boli kurac za Hrvate u BiH.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Guest 29/4/2017, 18:38

katolici platili tu svoju miroljubivost, platili su jednim užasnim nestajanjem

kršćanstvo je kult smrti i sve svoje sljedbenike vodi u smrt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 18:49

Hebe se Vatikan za NATO....nisi shvatio poantu.

---

Od 1986 Ivan Pavao 2 ustanovljava vojne ordinate ....imaš ih samo tri u Africi ...13 u južnoj , srednjoj i sjevernoj Americi ...u Aziji isto samo tri ...Oceania samo dva ....Evropa samo 15

---

Poprilicno su oprezni s time ...cinjenica da su i OS BiH to dobile znaci da Vatikan nema namjeru od tamo izic tj neka ratna ugroza oni ce štit svoje interese.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 18:55

Tamo gdje je Vatikan osnovao vojni ordinat ....tehnicki neki napad na to da bi ga se izbrisalo aktivirat ce mrežu po svijetu drugih vojnih ordinata da pokrenu diplomaciju da se pošalje vojska u obranu tog vojnog ordinata.

U prevodu pokušaj kidanja BiH od strane Srbije aktivirat ce vojske svih onih zemalja u kojima Vatikan ima vojne ordinate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:01

A Hrvati su ocito kad je vojna strategija u pitanju ocito vrlo napredni . oni ih imaju cak dva.....unatoc cinjenici da je Vatikan ovdje jako oprezan ....dakle znaci aktivirat ce se u slucaju ugroze.





[th]Europe[/th]
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Austria.svg AustriaMilitary Ordinariate of Austriafirst military bishop appointment in 1773; created military vicariate 21 February 1959; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg Bosnia and HerzegovinaMilitary Ordinariate of Bosnia and Herzegovinacreated military ordinariate 1 February 2011
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Belgium_%28civil%29.svg BelgiumMilitary Ordinariate of Belgiumcreated military vicariate 7 September 1957; first military vicar appointment in 1957; elevated to a military ordinariate 21 July 1986; vested in the Archbishop of Mechelen and Primate of Belgium
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Croatia.svg CroatiaMilitary Ordinariate of Croatiacreated military ordinariate and first military ordinary appointment 25 April 1997
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_France.svg FranceDiocese of the French Armed Forcesfirst military bishop appointment in 1949; created military vicariate 26 July 1952; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Germany.svg GermanyMilitary Ordinariate of Germanyfirst military bishop appointment 22 May 1868; created military vicariate 20 July 1933; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Hungary.svg HungaryMilitary Ordinariate of Hungaryfirst military bishop appointment 23 March 1920; in abeyance from 1947 to 1994; created a military ordinariate 18 April 1994
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Italy.svg ItalyMilitary Ordinariate in Italycreated military vicariate 6 March 1925; first military vicar appointment 23 April 1929; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Lithuania.svg LithuaniaMilitary Ordinariate of Lithuaniacreated military ordinariate and first military vicar appointment 25 November 2000
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_the_Netherlands.svg NetherlandsMilitary Ordinariate of the Netherlandscreated military vicariate and first military vicar appointment 16 April 1957; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Poland.svg PolandMilitary Ordinariate of Polandcreated military vicariate and first military vicar appointment 5 February 1919; suspended from 1947 to 1991; elevated to a military ordinariate 1991
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Portugal.svg PortugalMilitary Ordinariate of Portugalcreated military vicariate 29 May 1966; first military vicar appointment 1966; elevated to a military ordinariate 21 July 1986
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Slovakia.svg SlovakiaMilitary Ordinariate of Slovakiacreated military ordinariate and first military vicar appointment 20 January 2003
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Spain.svg SpainMilitary Archbishopric of Spainfirst appointment military bishop 4 June 1819; created military vicariate 5 August 1950; elevated to a military ordinariate 21 July 1986; headed by an archbishop
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:06

Ivan Pavao 2 unatoc svim svojim ljudskim manama i da sad neulazim u to ipak je bija pametan covijek : Vatikan nema svoju vojsku al eto vojni ordinat ....napravio mrežu po vojskama svijeta ...stvorio katolicku vojnu koaliciju ....nepostoji kao vojni savez al je očito TU.

U slucaju ugroze jedne aktivirat ce se OSTALE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Ringo10 29/4/2017, 19:29

RayMabus wrote:Ivan Pavao 2 unatoc svim svojim ljudskim manama i da sad neulazim u to ipak je bija pametan covijek : Vatikan nema svoju vojsku al eto vojni ordinat ....napravio mrežu po vojskama svijeta ...stvorio katolicku vojnu koaliciju ....nepostoji kao vojni savez al je očito TU.

U slucaju ugroze jedne aktivirat ce se OSTALE.
MA ko će se aktivirat, Belgija i Portugal, daj ne glupiraj se ...

VAtikan je druga liga kao i Kat. Crkva, slomljena skandalima i pedofilskim aferama koje su 95% inscenirane.

Tudja ruka svraba ne češe. Ono što sam postigneš to ti je. Sve ostalo je sviranje kurcu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:36

Aktivirat ce se mreža po svijetu da diplomatski unutar vojnih krugova pokrene incijativu za obranu nekog vojjnog ordinata koji je ugrožen nekom silom.

Zanimljivo Mexico nema vojni ordinat ...u Africi samo tri zemlje i to od osnivanja 1986 ...ocito shvatili da je Afrika trusno podrucje pa nežele se uvlacit puno unutra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:38

Ringo10 wrote: Ono što sam postigneš to ti je.
Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg Bosnia and HerzegovinaMilitary Ordinariate of Bosnia and Herzegovinacreated military ordinariate 1 February 2011


Tehnicki gledano osam godina prije njih nije nitko ušao ....oprezni su ....nedaju svakome.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:46

Zlovenija i Češka ga isto nemaju ...vamo na Balkanu istocno od BiH isto nitko.

Mađarska ima :


Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju 23px-Flag_of_Hungary.svg HungaryMilitary Ordinariate of Hungaryfirst military bishop appointment 23 March 1920; in abeyance from 1947 to 1994; created a military ordinariate 18 April 1994
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:49

Stvar funkcionira kao katolicka vojna koalicija.

Ako ratuju dvije zemlje koje su katolicke za Vatikan obje su ok al prednost ima ona koja ima vojni ordinat.

Ako ratuju dvije katolicke koje imaju vojni ordinat onda se on angažira da do rata nebude između dvije zemlje clanice katolicke vojne kolaicije.

Ako neka treca zemlja koja nije katolicka ugrozi zemlju koja ima vojni ordinat Vatikan alarmira preko ovih da utjecu diplomatski da pomognu zemlji koja ima vojni ordinat a ugrožena je.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:50


Ako neka treca zemlja koja nije katolicka ugrozi zemlju koja ima vojni ordinat Vatikan alarmira preko ovih da utjecu diplomatski da pomognu zemlji koja ima vojni ordinat a ugrožena je.



Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Karte-1-558
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by RayMabus 29/4/2017, 19:58

Normalno ako nitko neugrožava BiH onda nema smisla o ovome pricat ...ovo vrijedi samo ako netko napadne ...nekako.

Nije napadacka stvar nego obrambena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by epikur37 29/4/2017, 20:31

Komerica je u autu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Guest 29/4/2017, 20:39

Moji su ljudi pobijeni u vlastitim kućama zato što nisu htjeli napustiti kuće. Moji su svećenici pobijeni.

biskup Komarica snosi odgovornost jer je ljudima savjetovao glupe ideje, te ih nagovarao da ne bježe i ne bore se nego da ostanu doma i mole se Isusu za mir

pa su mu sad za njegove imbecilne ideje i strategije krivi Srbi, kao i svim debilima uvjek je netko drugi kriv, nikad oni sami i njihove gluposti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju Empty Re: Biskup Komarica: RS je ubila moje svećenike i iskorijenila moju biskupiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum