ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Črampikinh prvih 100 dana

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Oh_Femder 30/4/2017, 01:35

prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
kaja wrote:
Oh_Femder wrote:
kaja wrote:
rado ali ne mogu te popratiti, kompliciran si za čitati..
A čuj, ak' ti se klitić sladostrasno štreca na 'narančastog', onda nije ni čudo... :P
da, ono napet mi je skroz..:)
Ja pozivam Črampočmaroljupce da nešto vele na Krampusovih prvih 100 dana i ti se odazoveš. Mislim ono, you stepped into this one yourself, sweet tits :P
You sounds like you're still fighting the election. Most born losers much like yourself tend to blame the winner. I do have better things to do..but, every now and then I feel the need to point out the obvious to someone who appears lost and helpless
its my charitable side
no need to thanks me
Best wishes with you future losing, it sound like you're very good at it :clown
Sorry pal, you must have confused me with your mirror. Anyway, if you're trying to show off by writing in English, first get yourself a book on English grammar ;P

Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by prckov 30/4/2017, 05:25

Oh_Femder wrote:
prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
kaja wrote:
Oh_Femder wrote:
A čuj, ak' ti se klitić sladostrasno štreca na 'narančastog', onda nije ni čudo... :P
da, ono napet mi je skroz..:)
Ja pozivam Črampočmaroljupce da nešto vele na Krampusovih prvih 100 dana i ti se odazoveš. Mislim ono, you stepped into this one yourself, sweet tits :P
You sound like you're still fighting the election. Most born losers much like yourself tend to blame the winner. I do have better things to do..but, every now and then I feel the need to point out the obvious to someone who appear lost and helpless
its my charitable side
no need to thank me
Best wishes with your future losing, it sounds like you're very good at it :clown
Sorry pal, you must have confused me with your mirror. Anyway, if you're trying to show off by writing in English, first get yourself a book on English grammar ;P
koji grammar..sta nije ok B-)
nego englez, nisam ja to ni piso nego kopi pejsto komentar sa interneta, posto vidim volis srat engleski pa reko mozda ti volis da ti se i odgovara tako
a ovaj komentar te pravo naso i jos je duhovit, ali da je napiso da si i supak bezvezni..e onda bi bio potpuni zgoditak :D
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Oh_Femder 30/4/2017, 10:04

prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
kaja wrote:
da, ono napet mi je skroz..:)
Ja pozivam Črampočmaroljupce da nešto vele na Krampusovih prvih 100 dana i ti se odazoveš. Mislim ono, you stepped into this one yourself, sweet tits :P
You sound like you're still fighting the election. Most born losers much like yourself tend to blame the winner. I do have better things to do..but, every now and then I feel the need to point out the obvious to someone who appear lost and helpless
its my charitable side
no need to thank me
Best wishes with your future losing, it sounds like you're very good at it :clown
Sorry pal, you must have confused me with your mirror. Anyway, if you're trying to show off by writing in English, first get yourself a book on English grammar ;P
koji grammar..sta nije ok B-)
nego englez, nisam ja to ni piso nego kopi pejsto komentar sa interneta, posto vidim volis srat engleski pa reko mozda ti volis da ti se i odgovara tako
a ovaj komentar te pravo naso i jos je duhovit, ali da je napiso da si i supak bezvezni..e onda bi bio potpuni zgoditak :D
Drugi put kad radiš c/p, provjeri da li dotični od kojeg prepisuješ zna engleski. Uostalom, kad imaš nešto suvislo za reći na temu (iako je očito da nemaš) reci to svojim riječima. Svaka budala zna vrijeđati, a ako već patiš od, kao što je u tvom slučaju slučaj, touretteovog sindroma, onda bar vrijeđaj ko čovjek, a ne ovako snishodljivo ko neka nedojebana pičkica :P
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by debotoijusto 30/4/2017, 11:17

AMERIČKI predsjednik Donald Trump pozvao je filipinskog predsjednika Rodriga Dutertea u Washington tijekom "vrlo prijateljskog" telefonskog poziva, objavila je Bijela kuća.

Dvojica čelnika razgovarali su i o regionalnog sigurnosti, "uključujući prijetnju Sjeverne Koreje", priopćila je Bijela kuća.

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 11:27

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:
u ostalom čak i da si u pravu, od čega će asu grci trošiti=? :D šta će grci trošiti ako im nitko ne daje pare :D

mislim  to je kao da si ti narkoman na igli, i potrošio si kuću da se drogiraš, i sada si upao u krizu, i onda dođeš ispred dućana i prosiš lovu dok nadražuješ venu i govoriš "ma treba mi samo za burek".. tako i grci. nitko im više nedaje pare, pa ionako nemaju šta niti trošiti

to nećeš moći shvatiti dok ne ponoviš i ne usvojiš znanja iz matematike

da li je novac endogen ili egzogen?
tj. da li novac stvaraju banke izdavanjem kredita ex nihilo, ili je novac kod Kineza, pa im Kinezi moraju dati Eure da bi imali novca...

http://www.encyclopedia.com/social-sciences/applied-and-social-sciences-magazines/money-exogenous

ako ti nije jasno što je novac i od kud dolazi, naravno da ti nije jasno kako ekonomija funkcionira, ni zašto potrošnja pokreće gospodarstvo i generira zaposlenost, pa ćeš zato iz svog neznanja zagovarati štednju i rezanje rastrošnosti

Pinochet wrote:
grci rade isti kurac što rade ove naše budale .dižu poreze. 
sa druge strane trebali su rezati poreze, zapravo grcima bi bilo najbolje da su totalno,

Njemački neoliberali su im rekli, tj. ucijenili ih, da režu potrošnju i dižu poreze, isto su savjetovali i nama 2008.

2008. Škegro: Potrošnju smanjiti, a porez povećati

Proračun bi inozemnim investitorima trebao pokazati odgovornost, vjerodostojnost i štedljivost države opterećene visokim inozemnim dugom. Borislav Škegro, bivši ministar financija, predlaže stoga već za iduću godinu budžetski suficit. To bi značilo smanjivanje proračuna za ovogodišnji deficit koji iznosi oko četiri milijarde kuna.

Ako se odreknemo populizma, dolazimo do rješenja. Vlada se mora odreći svih tabua, dogmi i mitova među kojima su najveći ne dirati poreze i ne zamrzavati plaće. Hrvatska upravo to treba napraviti - rekao je Škegro

http://www.jutarnji.hr/arhiva/skegro-place-zamrznuti-a-porez-povecati/3978102/

Škegro je podsjetio da je Hrvatska imala budžetski suficit u dvjema teškim godinama, 1994. i 1998. Po njemu treba otvoriti razgovore i o povećanju PDV-a koji je uostalom povećala i Angela Merkel.

kakvo znanje iz matematike trebam usvojiti ? :D položio sam diferencijalni račun na faksu, šta treba još ? :D

pa znam kako se stvara novac itd. i više svi efekti raznih monetarnih politika na realnu ekonomiju :D 

aj sada ti objasni kako bi ti izvuka grčku iz krize, i neka te grci zaposle i odmah dobiješ nobelovu nagradu. 

inače boli me kurac šta govori škegro i ostala bagra koja zagovara rast poreza. Rast poreza je pljačkanje države spram građana RH, to je pljačka HDZovih uhljeba koji tebi izbijaju novac iz džepa da bi punili svoje džepove.

ja sam za Trumpovu šemu, reži poreze sjekirom, i koga boli kurac onda
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 11:29

http://www.index.hr/vijesti/clanak/trump-u-bijelu-kucu-pozvao-dutertea-optuzenog-za-masovna-ubojstva-pred-medjunarodnim-kaznenim-sudom/966850.aspx

Duterte :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Oh_Femder 30/4/2017, 12:33

Pinochet wrote:

kakvo znanje iz matematike trebam usvojiti ? :D položio sam diferencijalni račun na faksu, šta treba još ? 
Integrale, veliš, znaš. A jesi siguran da znaš riješiti jednostavno statističko pitanje sa tri vrata, iza jednih od kojih se nalazi Ferrari, a iza druga dva ništa? Kad ti izabereš jedna vrata, recimo br. 2, ja ti pokažem da iza vrata br 1. nema ništa. Kolika je statistička vjerojatnost da ćeš dobiti Ferrarija ako ostaneš pri svom prvotnom izboru (vrata br. 2), a kolika ako se predomisliš i izabereš vrata br. 3?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:34

Pinochet wrote:
kakvo znanje iz matematike trebam usvojiti ? :D položio sam diferencijalni račun na faksu, šta treba još ? :D

Zašto onda želiš rezati državnu potrošnju?
Kako ti nije jasno da je to zarada privatnog sektora?
Kako ne vidiš da će pasti BDP... jedna od stavki BDPa je G(državna potrošnja). Ako si protiv potrošnje zašto onda ne zagovaraš i smanjenje C(osobne potrošnje)?

Radnička fronta, epikur... je protiv C(1), a ti si protiv G(5), koja je razlika?
Nema je, i jedni i drugi ste protiv konzumerizma, tj. protiv kapitalizma, zagovarate mjere koje vode u siromaštvo i bijedu.


BDP nominalni:

BDP u %:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:43

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:
kakvo znanje iz matematike trebam usvojiti ? :D položio sam diferencijalni račun na faksu, šta treba još ? :D

Zašto onda želiš rezati državnu potrošnju?
Kako ti nije jasno da je to zarada privatnog sektora?
Kako ne vidiš da će pasti BDP... jedna od stavki BDPa je G(državna potrošnja). Ako si protiv potrošnje zašto onda ne zagovaraš i smanjenje C(osobne potrošnje)?

Radnička fronta, epikur... je protiv C(1), a ti si protiv G(5), koja je razlika?
Nema je, i jedni i drugi ste protiv konzumerizma, tj. protiv kapitalizma, zagovarate mjere koje vode u siromaštvo i bijedu.


BDP nominalni:

BDP u %:

Nisam protiv državne potrošnje kao takve, nego sam protiv državne potrošnje ove naše HDZovske, gdje se građanima dižu svi mogući porezi, što guši business, iseljava ljude, da bi "država trošila" ,a troši uglavnom na uhljebe i parazite koji onda kupuju uvoznu robu i time samo smanjuju BDP(uvoz) a više manje sve se to financira osim porezima koji istrebljuju Hrvate, i zaduživanjem , gdje ćemo sve to vraćati sa kamatama. 

Nema kruva od takvog ekonomskog modela. 
Iskreno neka država radi što hoće, više me se i jebe za državu, može i trošiti koliko god hoće(država je povećala potrošnju za skoro 7milijardi kuna samo ove godine) ali neka nedira novac građana. Neka nama ne uvodi nove poreze, pa neka troši.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:46

Pinochet wrote:
aj sada ti objasni kako bi ti izvuka grčku iz krize, i neka te grci zaposle i odmah dobiješ nobelovu nagradu. 

poznavanje matematike nije samo u tome da naštrebaš tablicu zbrajanja pa da znaš da je 2+2=4 jer si to 500 puta ponovio, moraš znati zašto je to tako

da bi mogao rješiti Grčku moraš znati o čemu uopće pričaš

da li je Grčka suverena država sa svojom valutom i bankarskim sustavom? - Nije!

čemu onda koristiti nekakve modele koji se mogu primjeniti samo na suverene države poput SADa, Velike Britanije, Japana, Kine, Australije, Novog Zelanda ...

nije ni Teksas ili Kalifornija suverena država, to su tek upravne jedinice unutar države SAD

isto tako i Grčka, ona je samo pokrajina unutar EU, njeni problemi se ne mogu rješiti van mehanizama EU

isto kao što se problemi Slavonije ne mogu rješiti neovisno o Republici Hrvatskoj

ako sav kapital teće u Zagreb, Slavonija propada

ako sav kapital teče u Njemačku, propada Grčka, Italija, Španjolska, Portugal...

EU nije fiskalna unija, pa je jedino realno rješenje preseljenje par milijuna stanovnika sa periferije u Njemačku, mobilnost radnika koji prate bijeg kapitala

kad EU postane i fiskalna unija moći će se drugačije rješavati problemi, do tad jedino ekonomski moguće rješenje je premještanje stanovništa u Irsku, Njemačku...

... ili napuštanje EU i povratak suvereniteta zemljama članicama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:47

Imaš evo 4 modela kako se može raditi.. 

1)Grčki model - država reže potrošnju i diže poreze - katastrofa zajamčena, pogotovo ako su porezi već visoki(što i jesu)

2)Hrvatski model - država diže potrošnju i poreze - put u HDZov nacional-socijalizam, građani dugoročno siromašniji, država i njezini uhljebi bogatiji sloj.. neće dobro završit

3)Trumpov USA model -  USA država mislim sve skupa neće biti netto rasta potrošnje, (trump je masovno reza birokraciju i agencije a diga potrošnju vojsku), a idu masovnu rezovi poreza - ovo bi bilo najbolje

neka jednostavno kopiraju Trumpa. Neka država zadrži potrošnju koja je bila prošle godine(a može je tipa izmjeniti , da birokraciji ne rastu plaće, a vojsci raste nabava to je bolje za naciju) a reže poreze: Rez poreza stimulira ekonomiju, a rast ekonomije pokriva deficit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:54

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:
aj sada ti objasni kako bi ti izvuka grčku iz krize, i neka te grci zaposle i odmah dobiješ nobelovu nagradu. 

poznavanje matematike nije samo u tome da naštrebaš tablicu zbrajanja pa da znaš da je 2+2=4 jer si to 500 puta ponovio, moraš znati zašto je to tako

da bi mogao rješiti Grčku moraš znati o čemu uopće pričaš

da li je Grčka suverena država sa svojom valutom i bankarskim sustavom? - Nije!

čemu onda koristiti nekakve modele koji se mogu primjeniti samo na suverene države poput SADa, Velike Britanije, Japana, Kine, Australije, Novog Zelanda ...

nije ni Teksas ili Kalifornija suverena država, to su tek upravne jedinice unutar države SAD

isto tako i Grčka, ona je samo pokrajina unutar EU, njeni problemi se ne mogu rješiti van mehanizama EU

isto kao što se problemi Slavonije ne mogu rješiti neovisno o Republici Hrvatskoj

ako sav kapital teće u Zagreb, Slavonija propada

ako sav kapital teče u Njemačku, propada Grčka, Italija, Španjolska, Portugal...

EU nije fiskalna unija, pa je jedino realno rješenje preseljenje par milijuna stanovnika sa periferije u Njemačku, mobilnost radnika koji prate bijeg kapitala

kad EU postane i fiskalna unija moći će se drugačije rješavati problemi, do tad jedino ekonomski moguće rješenje je premještanje stanovništa u Irsku, Njemačku...

... ili napuštanje EU i povratak suvereniteta zemljama članicama
Nema ti veze Zagreb niti Njemačka usporedba. Kapital teče u Njemačku(ili Irsku, ili Češku, ili Slovačku a izjegava Hrvatsku, Grčku, ) jer je kapitalistima očito tamo isplativije. 

U Zagreb samo teku svi porezi, koji se onda državnom potrošnjom, uglavnom ostaju u ZGU. Njaveći netto hranitelj Zagreba i države je Jadranska obala radi turizma ali to je druga tema. 

Mislim greška je po meni što su radili sa Grčkom, Njemačka se tu ponaša kao ovršitelj koji se želi dočepati love - jer zalaganje za dizanje poreznog opterećenja je dno - dugoročno porezi u već poprilično visoko -porezno opterećenoj državi tipa Hrvatske i Grčke, novi porezi ne mogu donjeti dobro. 

Ja bi Grčku rješavao , onako kako i Hrvatsku.  Mislim Grci su rasipali lovu, imali su mirovine veće od Njemačkih, išli u penzije nakon 20godina staža itd. .

Rrezao bi državnu potrošnju , svake godine postepeno, ali lagano, uz brutalno rezanje poreza i regulacija da se krene u investiranje, da živne jače privatni sektor. 

Prve 2-3 godine bi čak i padao malo BDP i čak i rastao deficit , ali bi se situacija posložila.

Inače zanimljivo prije Sirize je to napravila Grčka vlada, ona bivša, desni centar, i zanimljivo imali su uspjeha. Recimo u ljeto prije nego je došla Siriza, Grčka ekonomija je to ljeto imala prvi put suficit u proračunu, i očekivali su rast iduće godine od 3%(bio bi najveći rast u EU) i Grčka je vlada rekla da je to super, da će još više srezati poreze tako da još više živne ekonomija.

I pazi šta se desilo - budale izabrali Sirizu i zasrali sve, a na kraju ti iz Sirije opet pristali na Merkeličine gluposti. Da cigani iz Grčke da su izdržali još jednu godinu bez Sirize danas bi se izvukli iz sranja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 12:56

Pinochet wrote:
neka jednostavno kopiraju Trumpa. Neka država zadrži potrošnju koja je bila prošle godine(a može je tipa izmjeniti , da birokraciji ne rastu plaće, a vojsci raste nabava to je bolje za naciju) a reže poreze: Rez poreza stimulira ekonomiju, a rast ekonomije pokriva deficit.

rezanje poreza je OK, no ono što Trump trenutno predlaže nije samo rezanje poreza nego i smanjenje potrošnje javnog sektora

npr. - C + 100 milijardi, i G - 100 milijardi, oslobodi privatnom sektoru 100 milijardi, oduzme državi 100 milijardi, ukupno nije ništa napravio, nema nikakvog efekta na rast BDPa, porast će štednja građana, a propasti industrija povezana s državnom potrošnjom, npr. neće kupovati visoku tehnologiju nevidljivih aviona, lasera, radara ..., netto promjena je nula, tj. napravio je redistribuciju, ništa više, još ako će to biti redistribucija uglavnom prema najbogatijih 5% onda je to loše za konzumaciju srednjeg sloja potrošača, tj. loše i za prihode tvrtki
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:07

Pinochet wrote:
Rrezao bi državnu potrošnju , svake godine postepeno
i što bi radio sa suficitom? tj. koja je razlika između tvog prijedloga i onog Škegrinog?

Pinochet wrote:I pazi šta se desilo - budale izabrali Sirizu i zasrali sve, a na kraju ti iz Sirije opet pristali na Merkeličine gluposti. Da cigani iz Grčke da su izdržali još jednu godinu bez Sirize danas bi se izvukli iz sranja

znači po tebi sve bi bilo drugačije da je iste mjere provodila vlada desnog centra, tj. da mjere štednje nisu uspjele jer ih je provodila ljevičarska vlada po naputku Merkel...?

ne vidim kako ti to ima smisla, kako iste mjere mogu dati različit rezultat ovisno o tome koja politička opcija ih provodi, ali OK, to je tvoje mišljenje


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by prckov 30/4/2017, 13:18

Oh_Femder wrote:
prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
prckov wrote:
Oh_Femder wrote:
Ja pozivam Črampočmaroljupce da nešto vele na Krampusovih prvih 100 dana i ti se odazoveš. Mislim ono, you stepped into this one yourself, sweet tits :P
You sound like you're still fighting the election. Most born losers much like yourself tend to blame the winner. I do have better things to do..but, every now and then I feel the need to point out the obvious to someone who appear lost and helpless
its my charitable side
no need to thank me
Best wishes with your future losing, it sounds like you're very good at it :clown
Sorry pal, you must have confused me with your mirror. Anyway, if you're trying to show off by writing in English, first get yourself a book on English grammar ;P
koji grammar..sta nije ok B-)
nego englez, nisam ja to ni piso nego kopi pejsto komentar sa interneta, posto vidim volis srat engleski pa reko mozda ti volis da ti se i odgovara tako
a ovaj komentar te pravo naso i jos je duhovit, ali da je napiso da si i supak bezvezni..e onda bi bio potpuni zgoditak :D
Drugi put kad radiš c/p, provjeri da li dotični od kojeg prepisuješ zna engleski. Uostalom, kad imaš nešto suvislo za reći na temu (iako je očito da nemaš) reci to svojim riječima. Svaka budala zna vrijeđati, a ako već patiš od, kao što je u tvom slučaju slučaj, touretteovog sindroma, onda bar vrijeđaj ko čovjek, a ne ovako snishodljivo ko neka nedojebana pičkica :P

eto vidis da je samo falilo ono "supak bezvezni"  pirat
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:24

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:
neka jednostavno kopiraju Trumpa. Neka država zadrži potrošnju koja je bila prošle godine(a može je tipa izmjeniti , da birokraciji ne rastu plaće, a vojsci raste nabava to je bolje za naciju) a reže poreze: Rez poreza stimulira ekonomiju, a rast ekonomije pokriva deficit.

rezanje poreza je OK, no ono što Trump trenutno predlaže nije samo rezanje poreza nego i smanjenje potrošnje javnog sektora

npr. - C + 100 milijardi, i G - 100 milijardi, oslobodi privatnom sektoru 100 milijardi, oduzme državi 100 milijardi, ukupno nije ništa napravio, nema nikakvog efekta na rast BDPa, porast će štednja građana, a propasti industrija povezana s državnom potrošnjom, npr. neće kupovati visoku tehnologiju nevidljivih aviona, lasera, radara ..., netto promjena je nula, tj. napravio je redistribuciju, ništa više, još ako će to biti redistribucija uglavnom prema najbogatijih 5% onda je to loše za konzumaciju srednjeg sloja potrošača, tj. loše i za prihode tvrtki

Trump pojačava ulaganje u vojsku, tako da se nemoraš brinuti oko toga. To bi i ja napravio sa RH proračunom, imamo tvornice oružja, naručio bi proizvodnju, naredio tipa da nabave od NATO zemalja lincence za naprednije oružje tipa dronove, rakete, pa i to naručiva od domaćih firmi. 
ALi zato bi uhljebi srali u tanko nakon mojih rezova.

Potrošnja uhljeba u RH ti nije generator rasta pa čak niti u USA, jer povećaš G +100 milijardi kuna, eh sada RH je porpilično uvozna ekonomija, većina te love će otići na u uvoz što će ti smanjiti BDP. 
A da ne govorim da će zaduživanje(u stranoj valuti), utjecati na to da ćeš morati kasnije vraćati dugove, a to isto utječe na smanjivanje BDP.

Dakle kada povečaš potrošnju na uhljebe, dvostruko smanjuješ GDP - preko toga što će uhgljebi uglavnom uvozti stranu robu, i do toga da ćeš vraćati glavnicu sa kamatom.

Što se tiče Trumpa, mislim da neće kod njega biti veliki NETTO rezovi, ali USA proračun neće nešto rasti(niti padati) što je dobro. Samo će izmjeniti strukturu državne potrošnje, manje ide uhljebima i lupačima pečata a više vojsci koja će nabavljati naprednu vojnu tehniku.

A masovni porezni rezovi će uzrokovati veliki deficit(to se svi ekonomisti slažu) ali Trumpa to ne zabrinjava - govori da će ekonomija USA živnuti i da će se tako dugoročno pokriti rezovi. 

Eto to bi ja napravio sa Hrvatskom. Nebih ništa radikalno radio.  

Dakle proračun nebi rastao niti 1kunu. Zabrana zapošljavanja bilo gdje na državnu sisu. Zamrznio rast plaća u državnom sektoru(hrvatska i grčka jedine zemlje svijeta gdje uhljebi imaju veću plaću od ekipe u privatnom sektoru). 

Dakle nebi sreza proračun, nego samo zamrznuo rast, onda kreće rezanje poreza,  - pogotovo porez na dohodak bi uveo flat porez od 25% na sve plaće, porez na dobit bi pao na nekih 10% svima, PDV bi isto srezao svima na 20%..  za početak. nisu ovo brutalno teške reforme, nema nekih "šokova", ali samo ovo bi iman osjećaj živnulo RH ekonomiju i to u roku odmah, a za srednji i dugi rok da ne govorim.  Jedino bi bio problem što bi se prve dvije godine povećao državni deficit, ali nema frke, nakon 3godine, ekonomija bi skočila 3-4% i uhvatila taj "kurs" i onda bi se deficit vrlo brzo vratio i javni dug bi počeo padati.

Tako i Trump radi sa USA ekonomijom, zašto ja govorim ovom fenderu da mi je Trump za sada "idealan" glede USA ekonomije pa on neviruje jer on misli da sam "nacional socijalist", iskreno lik se ponaša kao da sam mu ja pisao ekonomski program.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:30

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:
Rrezao bi državnu potrošnju , svake godine postepeno
i što bi radio sa suficitom? tj. koja je razlika između tvog prijedloga i onog Škegrinog?

Pinochet wrote:I pazi šta se desilo - budale izabrali Sirizu i zasrali sve, a na kraju ti iz Sirije opet pristali na Merkeličine gluposti. Da cigani iz Grčke da su izdržali još jednu godinu bez Sirize danas bi se izvukli iz sranja

znači po tebi sve bi bilo drugačije da je iste mjere provodila vlada desnog centra, tj. da mjere štednje nisu uspjele jer ih je provodila ljevičarska vlada po naputku Merkel...?

ne vidim kako ti to ima smisla, kako iste mjere mogu dati različit rezultat ovisno o tome koja politička opcija ih provodi, ali OK, to je tvoje mišljenje


suficit je za vraćanje dugova, strancima, ništa drugo.  Jebiga, kako su Grci došli do 200-300'% duga/BDP, tako će trebait 10a-20ak godina suficita da se stabiliziraju na neku normalnu razinu duga,

vlada desnog centra prije dolaska Sirize je bila na dobro kolosjeku, buden pokušao izgooglati neke ekonomske članke iz toga vremena, bila je rasprava na forumu. 

Uglavnom sjećam se ključih pojmova te godien

1)imali su dobru turističku sezonu i dobar rast izvoza, što je utjecalo na malo jači rast grčke ekonomije
2)grčki proračun se zbog toga puno dobro
3)vlada desnog centra je bila sretna zbog suficita, i rekla, OK imamo sada suficit, iduće godine režemo poreze, tako da privatnom sektoru ostane još više love za potrošnju i investiranje... 

odličan kolosjek.. došli oni cigani iz sirize i eto sranja.. na kraju su se guzili godinu dana, pa su pristali na šamaranje Merkelice, koja je naredila rezanje državne potrošnje uz dizanje poreza - formula za propast.. iden baš vidit kako stoje Grci nakon svega toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:34

Pinochet wrote:
Trump pojačava ulaganje u vojsku, tako da se nemoraš brinuti oko toga. To bi i ja napravio sa RH proračunom, imamo tvornice oružja, naručio bi proizvodnju, naredio tipa da nabave od NATO zemalja lincence za naprednije oružje tipa dronove, rakete, pa i to naručiva od domaćih firmi. 

privatni sektor ti neće trošiti na visoku tehnologiju, ako država ne konzumira nevidljive zrakoplove onda ih inženjeri ne mogu proizvoditi, bit će nezaposleni ili praviti novu verziju vibratora ili koji kurac već privatni sektor želi kupiti, alkohol, drogu, kurve, lotto listić...

tako da kad netko zagovara rezanje državne potrošnje zagovara isto što i marksisti

jedni se protive potrošnji bogatih, a drugi se protive potrošnji države, i jedni i drugi su antikapitalisti, jer je potrošnja temelj kapitalizma, bez obzira čija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:37

evo iz glave kako ja vidim RH ekonomiju

G =državna potrošnja
C = osobna potrošnja 
I = investicije
NX = netto izvoz (izvoz - uvoz)
BDP 

BDP = G +C +I +NX(uvoz+izvoz)

recimo da nam je

 G = 100
C =100
I =100
NX= 100 +(-100)=0
BDP = 100+100+100+0 =300

I sada ti odlučiš pojačati državnu potrošnju za 50jedinica

150 +100 +100 -25 =325

Što se desilo, - pojača si državnu potrošnju za 50jedinica, ali usput oko 50% veće državne potrošnje je otišlo na uvoz , (takav je otprilike koeficijen za RH, mozes i googlati, ) , onda ti je BDP povećan samo za 25jedinica

Međutim , recimo u budućnosti ćeš vratiti 60jedinica još extra (kredit  ,glavnica i kamata), tako da u konačnici imat ćeš lošiju ekonomiju

OK ovo je dosta jednostavni prikaz, mi smo radili slične zadatke na faksu, samo je ova rashodovna formula bila na cijelom A4 papiru, šteta što sam je zaboravio, tada smo je trebali cijelu napamet znati,

dok ovi analitičari u HNBu i institutima i velikim bankama imaju još kompleksnije modele sa formulama još većim. Nitko se ne zalaže od svih tih ekonomista za rast državne potrošnje (a pogotov ne za dizanje poreza)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:37

Pinochet wrote:Jebiga, kako su Grci došli do 200-300'% duga/BDP,

tako što su rezali potrošnju pa im je BDP pao

tih 200 posto je relativni omjer

ako ti brojnik (dug) ostaje isti, a smanjuješ nazivnik (BDP), onda će ti omjer biti veći

https://hr.wikipedia.org/wiki/Razlomak

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Guest 30/4/2017, 13:40

Pinochet wrote:
Što se desilo, - pojača si državnu potrošnju za 50jedinica, ali usput oko 50% veće državne potrošnje je otišlo na uvoz , (takav je otprilike koeficijen za RH, mozes i googlati, ) , onda ti je BDP povećan samo za 25jedinica

Međutim , recimo u budućnosti ćeš vratiti 60jedinica još extra (kredit  ,glavnica i kamata), tako da u konačnici imat ćeš lošiju ekonomiju

povećao se za 25, porasla zaposlenost, porasle plaće, u čemu je problem?

kad ćeš vraćati 60 uzmeš novi kredit, i tako u krug...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Črampikinh prvih 100 dana  - Page 3 Empty Re: Črampikinh prvih 100 dana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum