ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrdoljak je lagao u vezi razdjelnika

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Vrdoljak je lagao u vezi razdjelnika - Page 2 Empty Re: Vrdoljak je lagao u vezi razdjelnika

Post by Guest Fri 28 Apr - 16:44

Pinochet wrote:iskreno neman pojma, ovdje u splitu to ne postoji, ali zanimljivo je ovdje u STu mi negrijemo sobe za spavanje, mi svi u STu spavamo u hladnim sobama,(inače nemozemo spavati ako je soba ugrijana) a ovi dodju iz ZGa i nemogu se načuditi nama :D oni moraju grijati sbe.. 

inače jedna studija govori da su neisplativi, druga da su isplatiiv, treća da je prevara.. itd.. neman pojma

zato jer nije zima, ja sam cijelu zimu bez čarapa, bos, hodam okolo u japankama...


jedna studija gleda financijsku isplativost, za koliko će se vratiti novac koji je uložen, odgovor je naravno da se neće vratiti jer toplinski razdjelnik ne povećava efikasnost nego mjeri potrošnju, to je mjerni uređaj, isto kao i brojač struje koji ne povećava efikasnost el. uređaja nego samo mjeri potrošnju

druga studija je o potrošnji energije, koja kaže da se troši manje topline jer sad kad svatko plaća individualno ljudi drže termostat na nižoj temperaturi a prije kad se plaćalo zajednički za cijelu zgradu svi su držali na maksimum... iako bi se sa stajališta struke mogao postaviti argument da je bolje zgradu gledati kao jednu cjelinu pa sve grijati jednako jer toplina ionako prolazi kroz zidove

svrha razdjelnika je mjerenje individualne potrošnje, mjerenje ne stvara uštede,

da će doći do ušteda su lažno reklamirale privatne tvrtke koje su prodavale i ugrađivale razdjelnike

Guest
Guest


Back to top Go down

Vrdoljak je lagao u vezi razdjelnika - Page 2 Empty Re: Vrdoljak je lagao u vezi razdjelnika

Post by Guest Fri 28 Apr - 17:11

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:iskreno neman pojma, ovdje u splitu to ne postoji, ali zanimljivo je ovdje u STu mi negrijemo sobe za spavanje, mi svi u STu spavamo u hladnim sobama,(inače nemozemo spavati ako je soba ugrijana) a ovi dodju iz ZGa i nemogu se načuditi nama :D oni moraju grijati sbe.. 

inače jedna studija govori da su neisplativi, druga da su isplatiiv, treća da je prevara.. itd.. neman pojma

u 2 dana se naviknes na dobro tj. grijanu sobu , vjeruj mi , znam splitske burne zimske noci u hladnoj sobi


nema šanse.. otišli ja i cura u hotel, ono hotel se zimi grija na 24 stupnja.. automatski sve se grije na to(mozes ti i još povećati).. popizdili.. cilu noć nismo spavali, još morali otvoriti prozor u 12 mjesecu.. sutra odmah došao na recepciju da isključe grijanje u našoj sobi.. onda sutra navečer prije spavanja isključiš grijanje i amen.. spavaš ko top

tako se ne mogu načuditi fureštima.. zimi ubijaju sa grijanjem, moraju oni u kratkim rukavima hodati u sobi, a ljeti obrnuto, odvrnu klimu i pokrivaju se pokrivačima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum