ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitanje za majmuna

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by FRANK 20/4/2017, 22:25

Vincent Vega wrote:Ili zbirka talijanskih junačkih djela. Samo korice.
Dobro njima mozes pribrojiti i Rimsko carstvo Mletacka govna i Genovsku flotu. Ipak su mlecani genovljani i hrvati razbili tursku flotu Hajredina pase u bici kod Lepanta

FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by Guest 20/4/2017, 22:27

sta kaze veliki vojvoda misic koji je gazio gamad u ratu:

Izvestaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleske sekretara Zivojina Misica, g. Milorada Pavlovica)

„Iz svega sto sam cuo i video ja sam duboko zazalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojavis….. stvar je propala…..

Nista se ne moze zajaziti, nicim sto bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim nacisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im drzavu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne moze, onda se otcepiti, dati im njihovu drzavu.

Granice ce biti gde ih mi povucemo, a mi cemo ih povuci ne onde gde nase ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kazu; gde kaze jezik i obicaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa ce biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srecom. Neka se oni Hrvatima usrece. Ja sam duboko uveren da se mi njima necemo usreciti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao casa, nezajazljivi i u toliko meri lazni i dvolicni da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima vecih podlaca, prevaranata i samozivih ljudi.

Ne zaboravite Visocanstvo, moje reci. Ako ovako ne postupite siguran sam da cete se ljuto kajati.”

Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by darth_vader 20/4/2017, 22:28

Maramice, maramice mi dajte...potjerala me na WC vracalina poema...Jebes mi sve ako ima boljeg laksativa...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by Guest 20/4/2017, 22:30

nije moja-to je poema velikog jovana ducica koji je izrekao jednu od najuverljivijih aksioma kako su hrvati najhrabriji narod na svetu... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by FRANK 20/4/2017, 22:30

jasambrend wrote:Maramice, maramice mi dajte...potjerala me na WC vracalina poema...Jebes mi sve ako ima boljeg laksativa...

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by FRANK 20/4/2017, 22:34

ALI KLETI SRBIN IZ BUSIJE STO VITESKI RATOVAO NIJE
IZ ZASJEDE UBISE RADICA STJEPANA TESKIH VILO DOPADOSMO RANA
ROBLJE JECI SPASITELJA TRAZI
BOZJA PRAVDO PUTEVE NAM KAZI
BOG MILOSNI KOJI UZ NAS BISE
VELIKA SE CUDA DOGODISE
RODI MAJKA HRVATSKOGA ZMAJA
IZ KAMENOG HRVATSKOGA KRAJA
BORBU PRIMA SRBIM PORUCUJE
IZ MARSEILLA NJEGOV GLAS SE CUJE
PADA GLAVA KRALJA NASILNIKA
JER HRVATSKA RODI OSVETNIKA
U HRVATSKOM CVICU I PROLICU
KLICU VILE ANTI PAVELICU.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by Ziil Los Dii ! 20/4/2017, 22:50

Prele wrote:sta kaze veliki vojvoda misic koji je gazio gamad u ratu:

Izvestaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleske sekretara Zivojina Misica, g. Milorada Pavlovica)

„Iz svega sto sam cuo i video ja sam duboko zazalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojavis….. stvar je propala…..

Nista se ne moze zajaziti, nicim sto bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim nacisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im drzavu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne moze, onda se otcepiti, dati im njihovu drzavu.

Granice ce biti gde ih mi povucemo, a mi cemo ih povuci ne onde gde nase ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kazu; gde kaze jezik i obicaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa ce biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srecom. Neka se oni Hrvatima usrece. Ja sam duboko uveren da se mi njima necemo usreciti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao casa, nezajazljivi i u toliko meri lazni i dvolicni da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima vecih podlaca, prevaranata i samozivih ljudi.

Ne zaboravite Visocanstvo, moje reci. Ako ovako ne postupite siguran sam da cete se ljuto kajati.”

Basketball
Upravo ono sto sam rekao ..samo po sebi istina jer je srbin rekao...kakav shizofren narod

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by FRANK 20/4/2017, 22:53

Turske kujice

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by jalnirajko 20/4/2017, 22:58

Heinrich_Himmler wrote:Turske kujice
jalnirajko
jalnirajko

Posts : 5547
2015-08-19


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by FRANK 20/4/2017, 22:59

jalnirajko wrote:
Heinrich_Himmler wrote:Turske kujice

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by Guest 21/4/2017, 08:42

Nakon čitanja ove teme iman feeling ka da san dec Hofmanna popija na eks...
:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje za majmuna - Page 2 Empty Re: Pitanje za majmuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum