ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 09:17

Nacionalna mirovina - mirovina za starije od 65 godina koji nemaju dovoljno staža da bi ostvarili starosnu mirovinu ili ga uopće nemaju pa u starosti nemaju nikakvih primanja - mogla bi se u Hrvatskoj uvesti 2021. godine, a obuhvatit će osobe koje su najmanje 15 godina živjele u Hrvatskoj i nemaju nikakvih drugih izvora prihoda.

Ostali uvjeti, prije svega oni vezani uz imovinski cenzus, te iznos nacionalne mirovine tek će se utvrditi, piše Jutarnji list.

Proizlazi to iz prijedloga Strategije socijalne skrbi za starije osobe za razdoblje od 2017. do 2020. godine, koju je Ministarstvo demografije, obitelji, mladih i socijalne politike jučer uputilo u javnu raspravu. Prema planu aktivnosti, u posljednjem kvartalu 2018. godine trebala bi biti dovršena sveobuhvatna analiza stanja, do kraja 2019. utvrđivat će se kriteriji za obuhvat potencijalnih korisnika, imovinski i dohodovni cenzus te parametri za izračun visine nacionalne mirovine, a do posljednjeg kvartala 2020. planira se uspostavljanje zakonodavnog okvira. U 2021. bi, dakle, mogla krenuti isplata nacionalnih mirovina.

Procjenjuje se da oko 100.000 osoba starijih od 65 godina u Hrvatskoj nema nikakva primanja, iako ih samo 9287 prima socijalnu pomoć.

Uvođenje nacionalne mirovine najavljuje se posljednjih 15-ak godina, a bilo je i jedno od važnih predizbornih obećanja ove Vlade te je u programu Vlade za mandat od 2016. do 2020. godine nacionalna mirovina postavljena kao jedan od temeljnih ciljeva u sklopu zaštite socijalno ugroženih.

Institut nacionalne mirovine trenutno ima stotinjak država diljem svijeta kao osnovni mehanizam zaštite starijih osoba od siromaštva: u Hrvatskoj u riziku od siromaštva živi oko 17 posto populacije u dobi od 25 do 55 godina te čak 26 posto osoba starijih od 65 godina, piše Jutarnji list.

http://hr.n1info.com/a191619/Vijesti/Mirovinu-ce-dobivati-i-oni-koji-nikada-nisu-radili.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 09:19

cvrcak zajebe mrava , vol. 2
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Sora 17/4/2017, 09:21

Ne znam samo tko ce ju zaraditi
Inace te nacionalne mirovine su drugi naziv za socijalne pomoci s drugim pristupom i porukom
A to je da ipak postoje socijalne politike i zaštita slabih i ugroženih

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 09:32

Sora wrote:Ne znam samo tko ce ju zaraditi
Inace te nacionalne mirovine su drugi naziv za socijalne pomoci s drugim pristupom i porukom
A to je da ipak postoje socijalne politike i zaštita slabih i ugroženih

a tko zaradjuje ove danas ?
neka soc. pomoci zvane mirovina svima a ne samo njima :D

dok ja odem u mirovinu to se bude zvalo temeljni dohodak...imam xxxg. a tek uhvatio 10-akg. radnog staza , uglavnom sto sam sam uplatio
tako to biva kad si gradjanin drugog reda
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by veber 17/4/2017, 09:35

kada si lijencia i nis koristi.
tko nije radio nema ni pravo na mirovinu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Guest 17/4/2017, 09:36

ne znaci da ces od te pinke i moci zivjeti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by jastreb 17/4/2017, 09:38

I sad neka meni neko prebacuje za pemziju. Koji sam je zaradio i koji i nakon nje i dalje crnčim ko mrav po bauštelama.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by kaya 17/4/2017, 09:40

Ministarstvo "Imam dete, daj kunu" vidim predlaže još genijalnih mjera kako bi ohrabrili one kojima se ne radi .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Guest 17/4/2017, 09:46

kaja wrote:Ministarstvo "Imam dete, daj kunu" vidim predlaže još genijalnih mjera kako bi ohrabrili one kojima se ne radi .
:chiefi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by melkior 17/4/2017, 09:58

kaja wrote:Ministarstvo "Imam dete, daj kunu" vidim predlaže još genijalnih mjera kako bi ohrabrili one kojima se ne radi .
Treba ukinuti socijalnu pomoć i dječji doplatak.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 09:59

veber wrote:kada si lijencia i nis koristi.
tko nije radio nema ni pravo na mirovinu.
od 93 i povratka u HR stalno radim nesto , moguce da problem ipak negdje drugdje B-)
svejedno na mirovinu kakva danas postoji ne racunam u kalkulacijama buducnosti srecom imam roditelje koji misle da tezoro treba zakopati u vrt a ulagati u zidine betonske , nazvah to treci mirovinski stup , bogu hvala
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 10:02

kaja wrote:Ministarstvo "Imam dete, daj kunu" vidim predlaže još genijalnih mjera kako bi ohrabrili one kojima se ne radi .
poticaj poduzetnistvu u svojoj punini , jandrokovic zna znanje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by danni1 17/4/2017, 10:09

Ako je moguće tako nešto financirati onda i treba.
Nikad nisam imao problema s tim što netko ima ili dobije bez zasluga.
važno mi je da dobijem ono što sam zaslužio i na što imam pravo, kako drugi ostvaruju svoje prihode i kolike baš me boli uvo.
Što se mene tiče što će netko dobiti pare koje nije zaslužio dok ja dobivam one koje sam zaslužio?

_________________
Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Guest 17/4/2017, 10:11

danni1 wrote:Ako je moguće tako nešto financirati onda i treba.
Nikad nisam imao problema s tim što netko ima ili dobije bez zasluga.
važno mi je da dobijem ono što sam zaslužio i na što imam pravo, kako drugi ostvaruju svoje prihode i kolike baš me boli uvo.
Što se mene tiče što će netko dobiti pare koje nije zaslužio dok ja dobivam one koje sam zaslužio?
tice te se..jer svaki filer ima svoje mjesto u stabilnosti sustava...Da tako rezoniraju i Svabi,u 10 godina bi osli u propast...
novac treba da bude nadoknadjen primjerenim radom,uslugom,robom..ili kumulativno odradjen.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by RayMabus 17/4/2017, 10:16

Nacionalna mirovina
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by RayMabus 17/4/2017, 10:25

kaja wrote:Ministarstvo "Imam dete, daj kunu" vidim predlaže još genijalnih mjera kako bi ohrabrili one kojima se ne radi .
:tu

Da ali tek 2021 tj predizborna kampanja za iduce izbore a kakvi nam je mirovinski sustav ...
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by debotoijusto 17/4/2017, 10:35

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili 171183

nisam siguran da ova gospodja baba moze ovo pretocit u stvarnost , vise mi baca na jos jednu kupovinu INE
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Guest 17/4/2017, 11:16

haha, koja glupa reforma, .. inače još jedan dokaz kako je "državna ruka" zakurac. Prvo trebalo bi kao u čišićem kapitalizmu, da svatko uplaćuje u svoj mirovinski fond. Inače čisto informativno , vaše penzije ne postoje u nekom fondu(imaju oni drugi stup, čak i neki domoljubni političari govore da i to treba nacionalizirati itd), već penzije se isplaćuju preko proračuna.. dok ima love u proračunu ima penzija..

prdne li jedna turistička sezona, penzije će biti 666kn prosječne, a plaća u državnom sektoru 1999kn.. ali otom potom


eh ovaj zakon..

dobijaju penzije i oni koji nemaju staž.. jer prva glupost je kazati da "oni koji nerade".. pa i nije baš tako. baš je i obrnuto - jedino ekipa uhljeba ima redovite i pune uplate u mirovinski fond. 
U privatnom sektoru, poslovi se gube i dobijaju brzo, hrpa ljudi radi na crno, ili tipa dobija plaću 6000kn, a prijavljen na 3000kn.. to nije izuzetak , nego doslovno pravilo.

ja kao i debelotijesto, osobno neman puno staža, i osobno znam da penzija neće biti, pa me realno boli kurac za staž i osobno gledam platiti uhljebima što manje poreza(koliko je moguće).

stoga meni osobno ova mjera odgovara, jer u budućnosti ako bude ikakve love u državnoj sisi, izjednačit će se primanja recimo mene, koji se motam po privatnom sektoru, od osobnog poduzeništva do toga da radim za druge, nekada bi i radio dva posla istovremeno, tipa radim sebi  , i radim u privatnom sektoru, a nigdje prijavljen :p  i sa recimo regočem koji lupa pečate i visi po forumu, i na račun toga očekuje dobru penziju, koje neće biti, ili će biti izjednačeno..


da je neka normalna razvijena država tipa švicarske , bio bih protiv ove mjere, ali u RH sam ZA ovu mjeru, jer kod nas jedino tko je redovito prijavljen su zaposlenici u državnom sektoru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Guest 17/4/2017, 11:30

veber wrote:kada si lijencia i nis koristi.
tko nije radio nema ni pravo na mirovinu.
HDZ su ti koji odlučuju tko će imati pravo na mirovinu ili ne. 

U svakom slučaju zbog toga jer su nas domoljubi opljačkali, razjebali i iselili, - penzija neće niti biti, i na kraju će vjerojatno sve penzije izjednačiti u obliku neke univerzalne socijalne pomoći, to vam je budućna mirovina, i to ako budemo imali sreće. Ako se nastavi iseljavati mladost, + pukne jedna bomba na jadranu, onda neće biti niti toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Trinity 17/4/2017, 11:31

Pinochet wrote:haha, koja glupa reforma, .. inače još jedan dokaz kako je "državna ruka" zakurac. Prvo trebalo bi kao u čišićem kapitalizmu, da svatko uplaćuje u svoj mirovinski fond. Inače čisto informativno , vaše penzije ne postoje u nekom fondu(imaju oni drugi stup, čak i neki domoljubni političari govore da i to treba nacionalizirati itd), već penzije se isplaćuju preko proračuna.. dok ima love u proračunu ima penzija..

prdne li jedna turistička sezona, penzije će biti 666kn prosječne, a plaća u državnom sektoru 1999kn.. ali otom potom


eh ovaj zakon..

dobijaju penzije i oni koji nemaju staž.. jer prva glupost je kazati da "oni koji nerade".. pa i nije baš tako. baš je i obrnuto - jedino ekipa uhljeba ima redovite i pune uplate u mirovinski fond. 
U privatnom sektoru, poslovi se gube i dobijaju brzo, hrpa ljudi radi na crno, ili tipa dobija plaću 6000kn, a prijavljen na 3000kn.. to nije izuzetak , nego doslovno pravilo.

ja kao i debelotijesto, osobno neman puno staža, i osobno znam da penzija neće biti, pa me realno boli kurac za staž i osobno gledam platiti uhljebima što manje poreza(koliko je moguće).

stoga meni osobno ova mjera odgovara, jer u budućnosti ako bude ikakve love u državnoj sisi, izjednačit će se primanja recimo mene, koji se motam po privatnom sektoru, od osobnog poduzeništva do toga da radim za druge, nekada bi i radio dva posla istovremeno, tipa radim sebi  , i radim u privatnom sektoru, a nigdje prijavljen :p  i sa recimo regočem koji lupa pečate i visi po forumu, i na račun toga očekuje dobru penziju, koje neće biti, ili će biti izjednačeno..


da je neka normalna razvijena država tipa švicarske , bio bih protiv ove mjere, ali u RH sam ZA ovu mjeru, jer kod nas jedino tko je redovito prijavljen su zaposlenici u državnom sektoru
Ako će se tako smanjiti količina novca za uhljebničke mirovine, odlično.
Oni ionako ne uplaćuju u mirovinsko.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili Empty Re: Mirovinu će dobivati i oni koji nikada nisu radili

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum