ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by rigbi Thu 13 Apr - 17:37

RayMabus wrote:U biti nemam ništa protvi nekog simple english za ove prostore no ne kao nekakva forma za politikanstvo nego biznis itd itd itd.
pa sta je politika nego biznis :D

rigbi

Posts : 625
2015-08-02


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 17:39

rigbi wrote:
RayMabus wrote:U biti nemam ništa protvi nekog simple english za ove prostore no ne kao nekakva forma za politikanstvo nego biznis itd itd itd.
pa sta je politika nego biznis :D
Puno shire, csesto i ideologija.

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 17:44

Regoč wrote:
RayMabus wrote:Idealno bi bilo da ima samo c pa povlaka gore ....jezik i pismo se razvija ...mi danas ovako a za sto godine neznaci da se nece mjenjat nešto da bude jednostavnije za komunikaciju.

U biti nemam ništa protvi nekog simple english za ove prostore no ne kao nekakva forma za politikanstvo nego biznis itd itd itd.
Dvie kvacsice na c imash jer imamo dva glasa zato samo ravna crta ne bi bila idealna.
Nisam mislio na hrvatski jezik nego poslovni ...ono da nemozgaš da moš stavit c sa povlakom i te šeme.

Dođe Danac u Hr i uci hrvatski i taj č i ć mu je kompliciran , ok stavljaj samo crtu gore ako je č ili ć.

Nemislim da moraš mjenjati hrvatski jezik nego nac poslovnu varijantu za strance da im je lakše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 17:47

Ja znam nekoliko jezika pa znam da je jednom Austrijancu či ć komplicirano ...zato ono odma u startu njemu : stavi samo povlaku gore i to je to.


To neznaci da mjenjam hrvatski jezik nego radim dogovor da stranac ili bilo tko u neslužbenom pismu može stavit i povlaku iznad c.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 17:48

RayMabus wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:Idealno bi bilo da ima samo c pa povlaka gore ....jezik i pismo se razvija ...mi danas ovako a za sto godine neznaci da se nece mjenjat nešto da bude jednostavnije za komunikaciju.

U biti nemam ništa protvi nekog simple english za ove prostore no ne kao nekakva forma za politikanstvo nego biznis itd itd itd.
Dvie kvacsice na c imash jer imamo dva glasa zato samo ravna crta ne bi bila idealna.
Nisam mislio na hrvatski jezik nego poslovni ...ono da nemozgaš da moš stavit c sa povlakom i te šeme.

Dođe Danac u Hr i uci hrvatski i taj č i ć mu je kompliciran , ok stavljaj samo crtu gore ako je č ili ć.

Nemislim da moraš mjenjati hrvatski jezik nego nac poslovnu varijantu za strance da im je lakše.
Stranci che s vremenom naucsiti, kao shto mi u engleskom ucsimo razliku između "v" i "w".

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 17:50

Regoč wrote:
Stranci che s vremenom naucsiti, kao shto mi u engleskom ucsimo razliku između "v" i "w".
Da samo šta ga odbijaš odma u pocetku ako mora još i to uciti ...da naucit ce poslije , problem je ako uvjetuješ to odma pa odustane od ucenja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 17:51

RayMabus wrote:Ja znam nekoliko jezika pa znam da je jednom Austrijancu či ć komplicirano ...zato ono odma u startu njemu : stavi samo povlaku gore i to je to.


To neznaci da mjenjam hrvatski jezik nego radim dogovor da stranac ili bilo tko u neslužbenom pismu može stavit i povlaku iznad c.
U nesluzhbenom jeziku mozhesh pisati "ع" ako se tako dogovorish s ekipom.

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 17:53

RayMabus wrote:
Regoč wrote:
Stranci che s vremenom naucsiti, kao shto mi u engleskom ucsimo razliku između "v" i "w".
Da samo šta ga odbijaš odma u pocetku ako mora još i to uciti ...da naucit ce poslije , problem je ako uvjetuješ to odma pa odustane od ucenja.
Nishta ne uvjetujesh, jezik je takav kakav je, bolye da odmah naucsi kako treba, nego da kasnije grieshi. Niti Niemci ne pojednostavlyuju "ai", "ay", "ei", "ey" da bi stranci lakshe ucsili.

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 17:56

Regoč wrote:
RayMabus wrote:
Regoč wrote:
Stranci che s vremenom naucsiti, kao shto mi u engleskom ucsimo razliku između "v" i "w".
Da samo šta ga odbijaš odma u pocetku ako mora još i to uciti ...da naucit ce poslije , problem je ako uvjetuješ to odma pa odustane od ucenja.
Nishta ne uvjetujesh, jezik je takav kakav je, bolye da odmah naucsi kako treba, nego da kasnije grieshi. Niti Niemci ne pojednostavlyuju "ai", "ay", "ei", "ey" da bi stranci lakshe ucsili.
Ok , onda neka stavljaju samo c kao ja i nema problema ....ja ti sve pojednostavljujem ...prakticar sam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:00

Komplicirani ljudi kompliciraju a jednostavni pojednostavlju.

Netko ce se bavit nekakvim zajednickim jezikom a ja sve to preskocim i odma snimim da se može filtirat dosta toga i izdvojit rijeci koje su iste i napravit mali đepni rijecnik ...za Hr , BiH i CG.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 18:02

RayMabus wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:
Regoč wrote:
Stranci che s vremenom naucsiti, kao shto mi u engleskom ucsimo razliku između "v" i "w".
Da samo šta ga odbijaš odma u pocetku ako mora još i to uciti ...da naucit ce poslije , problem je ako uvjetuješ to odma pa odustane od ucenja.
Nishta ne uvjetujesh, jezik je takav kakav je, bolye da odmah naucsi kako treba, nego da kasnije grieshi. Niti Niemci ne pojednostavlyuju "ai", "ay", "ei", "ey" da bi stranci lakshe ucsili.
Ok , onda neka stavljaju samo c kao ja i nema problema ....ja ti sve pojednostavljujem ...prakticar sam.
Nije OK i ima problemah, jednostavnost sama po sebi nije vrlina. U slucsaju da se jednom u buduchnosti izgubi razlika izmedyju "cs" i "ch", neka bude isti znak, recimo "ç".

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:03

U mene ti je to sve nešto jednostavno ...ja odma vidim da Srbija zbog ekavice i cirilice mi neupada u program koji mogu prakticno osmislit i onda vidim šta upada i vec imam ideje.

Doduše može i Srbija upast al onda pošto je to za latinsko tržište tj uglavnom je ta šema onda pismo mora bit latinica i izbjegavati se glagoli i imenice na e ......šta je sad više posla i teže je nac iste rijeci jer je srpski samo 60% isti za ova tri druga jezika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:06

Uglavnom svatko za se travu pase ....cg prica ijekavicu ...formirat zajednicku obranu na moru ...casnicke i druge ispite napravljene u cg za mornaricu priznat u Hr ....ono jednostavnost.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 18:06

RayMabus wrote:izbjegavati se glagoli i imenice na e
Recimo, emanirati i emanacija.

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 18:08

RayMabus wrote:Uglavnom svatko za se travu pase ....cg prica ijekavicu ...formirat zajednicku obranu na moru ...casnicke i druge ispite napravljene u cg za mornaricu priznat u Hr ....ono jednostavnost.
Samo po sebi csini se logicsnim, ali josh che dosta vremena prochi do toga s obzirom na teshka sjechanya.

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:09

Regoč wrote:
RayMabus wrote:izbjegavati se glagoli i imenice na e
Recimo, emanirati i emanacija.
Diciamo ..sopratutto devi sapere che inteligenca militaria deve essere in grado di capire veloche il stesso nemico.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Regoč Thu 13 Apr - 18:11

Pusti ti vojnu obavjeshtajnu sluzhbu, shto chemo sa zajednicskim jezikom?

_________________
Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:14

Regoč wrote:
RayMabus wrote:Uglavnom svatko za se travu pase ....cg prica ijekavicu ...formirat zajednicku obranu na moru ...casnicke i druge ispite napravljene u cg za mornaricu priznat u Hr ....ono jednostavnost.
Samo po sebi csini se logicsnim, ali josh che dosta vremena prochi do toga s obzirom na teshka sjechanya.


Povratak mobilnog tima za obuku HKoV-a iz Crne Gore

Objavio Defender -
5. travnja 2017.


Obuka je bila provedena kroz 197 nastavnih sati podijeljenih u tri faze provedbe:
■primjena metodičkih i komunikacijskih vještina i sposobnost te usmjerenja u planiranje vojne obuke s naglaskom na izradu matrice zadaće važnih za ostvarenje misije/zadaće te izrada orisa obuke i ocjenjivanja,
■podučavanje u zadaćama koje se provode u mirovnoj misiji Resolute Support u Afganistanu gdje pripadnici Vojske Crne Gore i Oružanih snaga RH zajedno generiraju 3. vod u satniji za zaštitu snaga (FP COY TAA),
■praktična obuka i vježbe koje se provodile na vojnom poligonu Bjelastavica i vježbalištu II. podcentra za obuku u okviru vojne baze Golubovac u Podgorici.

Sve faze obuke su uspješno realizirane, a obuku je uspješno završilo 13 od 16 pripadnika.
Cilj obuke bio je osposobljavanje obučavatelja/provoditelja obuke u stjecanju potrebnih vještina, znanja i sposobnosti za kvalitetno planiranje i usmjeravanje obuke, organizaciju i provedbu vojne obuke vezanu za operacije potpore miru s naglaskom na zadaće koje se provode u misiji Resolute Support u Afganistanu. Ovom obukom pripadnika Vojske Crne Gore nastojali smo ujednačiti kvalitetu instruktora i obučavatelja te uvjeta i standarda provedbe obuke po kojima Oružane snage RH i provoditelji preduputne obuke za misiju Resolute Support na razini Hrvatske kopnene vojske provode obuku.

Imati sposobnosti kvalitetnog i stručnog obučavatelja ne može imati svatko, jer bez obzira koliko netko bio iskusan i osposobljen, ne mora nužno posjedovati vještine i sposobnosti potrebne za podučavanje, prenošenje znanja i izgrađivanje sposobnosti kod pojedinca i postrojbe. Uspješna obuka i razvoj vođa čine kamen temeljac u taktičkom i operativnom uspjehu. Kroz kvalitenu i usmjerenu obuku postrojbe, vođe i vojnici postižu taktičku, tehničku i stručnu sposobnost da grade samopouzdanje i prilagodljivost u situacijama pod izazovnim i realnim uvjetima što je ovaj obučni tim Hrvatske kopnene vojske uspješno implementirao tijekom provedbe predmetnog tečaja za što su primili zaslužene pohvale i priznanja od strane zapovjednika Centra za obuku Vojske Crne Gore potpukovnika Miodraga Vuksanovića te Prvog dočasnika Vojske Crne Gore zastavnika prve klase Vladana Kojića.

Na završnoj svečanosti završetka tečaja uz predstavnike Vojske Crne Gore nazočio je i prvi dočasnik Hrvatske kopnene vojske časnički namjesnik Dario Rosić koji je nakon službenog zatvaranja tečaja proveo raščlambu ukupne provedbe te kroz razgovore s predstavnicima Vojske Crne Gore zaključio da je cilj tečaja postignut i da je ova zajednička aktivnost polučila izuzetne rezultate. Prvi dočasnik Vojske Crne Gore zastavnik prve klase Vladan Kojić iskazao je želju Vojske Crne Gore za nastavkom ovakvog vida suradnje između dviju oružanih snage te će tijekom 2017. pripremiti prijedloge moguće međunarodne suradnje za 2018.



http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/povratak-mobilnog-tima-za-obuku-hkov-a-iz-crne-gore/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by RayMabus Thu 13 Apr - 18:17

Regoč wrote:Pusti ti vojnu obavjeshtajnu sluzhbu, shto chemo sa zajednicskim jezikom?
BMK

Imam pametnijeg posla.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom - Page 4 Empty Re: Kazahstan ćirilicu zamjenjuje latinicom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum