ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dnevnik snova

Page 20 of 27 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Next

Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 19:25

Po psihi biserko..... :D

Kakva vidovitost!



Fali mi ona ovdje .... u zadnje vrijeme sanjam tatu cesto,ziv a znam da je zmro,i ne mogu doci sebi,i pokusavam se uvjeruti u snu da sanham,i tako,fali mi.....nema tu neke tajne ...


Osim toga skiro i ne sanhqm jer sam trenztno u centru vrtloga promjena,valjda zato....zato sam umorna i spavam ko beba....

Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Counter-Strike Thu 27 Dec - 19:43

cesto sanjam jdan te isti san,ili slican

_________________
dnevnik snova - Page 20 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 20:20

Moxy wrote:Po psihi biserko..... :D

Kakva vidovitost!



Fali mi ona ovdje .... u zadnje vrijeme sanjam tatu cesto,ziv a znam da je zmro,i ne mogu doci sebi,i pokusavam se uvjeruti u snu da sanham,i tako,fali mi.....nema tu neke tajne ...


Osim toga skiro i ne sanhqm jer sam trenztno u centru vrtloga promjena,valjda zato....zato sam umorna i spavam ko beba....

ma ja bih prije rekla da je tumačila snove prema simpatijama :P
ja joj nisam bila simpatična mada u kršćanstvu snovi imaju veliko značenje, ali nećemo temu širiti u tom smjeru..
ja samo kažem da su naši snovi povezani s našom psihom, našom prošlošću, sadašnjošću i očekivanjima.. sve ostalo mi je smijurija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 22:12

Kako si ti bezobrazna osoba! :|


Uvijek su ti drugi krivi za tvoj vlastiti smrad....sram te bilo!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 22:26

Moxy wrote:Kako si ti bezobrazna osoba! :|


Uvijek su ti drugi krivi za tvoj vlastiti smrad....sram te bilo!

ne znam čime sam ovo zaslužila ali evo ti jedan zgodan citat kao odgovor:

Naš materijalističko-po­zitivistički pogled na svijet pretvorio nas je u zastrašene promatrače i glumce života i tako nas lobotomizirao od duha istinske avanture koja je povezana s dubljim doživljavanjem stvarnosti i težnjom za spoznajom sebe, što je temeljno u zenu. Posvećujući se svijetu činjenica i događaja, terminima mjerenja, a ne brizi za sadržaj onoga što se mjeri, zapadnjak se izdvaja iz neposrednog dodira s prirodom i stvarnošću, te biva uvučen u mrežu relativizma, potpuno slab i nesposoban da izbjegne zamku duhovnog mate­rijalizma koji ga je pretvorio u dobro uhranjenog roba bez korijenja i bez smisla u svijetu u kojem dominira hedonizam i vulgarni materijalizam kao surogat za slobodu. Zato je u zenu ključno razumjeti pojam slobode; to prvenstveno znači kontrolu nad sobom, nutarnju slobodu, nesputanost, autentičnost i uklopljenost u prirodu i cjelinu života i smrti.

čime si gore citiranim komentarom upućenim mojoj malenkosti ostvarila kontrolu nad sobom i izvukla se iz duhovnog materijalizma?


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 22:28

zen majstori i kršćanski mistici imaju samo jednu različitost ali i ona je našim očima duboko sakrivena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 22:31

Ti uvijek gledas u druge,jednima se divis,po drugima pljujes...pa tako i po venus....ne da mi se vise pricati s tobom...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 27 Dec - 22:34

Moxy wrote:Ti uvijek gledas u druge,jednima se divis,po drugima pljujes...pa tako i po venus....ne da mi se vise pricati s tobom...

ne sjećam se kome se divim a ni po kome pljujem.. jedino iznosim svoja mišljenja o pisanju dotičnih... pa nemoj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 7:24

Ithildin wrote:Pa jesu dio nas, naravno, ali razlicitih su vrsta, kvalitete i spoznajnih momenata. Ako ih dovoljno dugo pratis, mozes razlikovati one uobicajene koji slikovito prate nasa razmisljanja prilikom budnosti, zatim one u kojima se rjesavaju brojni konflikti i traume duboko zakopane u nesvjesnom (tibetanski budisti za takvu vrst vele da su "karmicki snovi", sto znaci da je dobro da se ta nasa " sjenka" manifestira putem snova, inace bi se manifestirala na javi u vidu autodestruktivnog ponasanja ili kao neka bolest) i postoje oni koje, u nedostatku bolje rijeci, nazivam metafizickim snovima. To su oni prekognicijski, telepatski i heuristicki u uzem smislu (oni koji otkrivaju neke karakteristike stvarnosti o kojima nismo nista dotad znali. Primjerice, sanjamo nekog naseg pretka koji nas upoznaje s ljekovitim svojstvima neke biljke).

ne bavim se baš teorijom snova kao ti, niti razmišljam o većini njih kad se probudim.. ipak ima ih koji me čine izuzetno radosnom i radost koju osjetim traje danima i na javi.. jedan od njih je kad sanjam da letim nad vodama.. to je čest san koji sanjam.. ne znam što znači ali volim ga sanjati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 7:48

metilda wrote:
Ithildin wrote:Pa jesu dio nas, naravno, ali razlicitih su vrsta, kvalitete i spoznajnih momenata. Ako ih dovoljno dugo pratis, mozes razlikovati one uobicajene koji slikovito prate nasa razmisljanja prilikom budnosti, zatim one u kojima se rjesavaju brojni konflikti i traume duboko zakopane u nesvjesnom (tibetanski budisti za takvu vrst vele da su "karmicki snovi", sto znaci da je dobro da se ta nasa " sjenka" manifestira putem snova, inace bi se manifestirala na javi u vidu autodestruktivnog ponasanja ili kao neka bolest) i postoje oni koje, u nedostatku bolje rijeci,  nazivam metafizickim snovima. To su oni prekognicijski, telepatski i heuristicki u uzem smislu (oni koji otkrivaju neke karakteristike stvarnosti o kojima nismo nista dotad znali. Primjerice, sanjamo nekog naseg pretka koji nas upoznaje s ljekovitim svojstvima neke biljke).

ne bavim se baš teorijom snova kao ti, niti razmišljam o većini njih kad se probudim.. ipak ima ih koji me čine izuzetno radosnom i radost koju osjetim traje danima i na javi.. jedan od njih je kad sanjam da letim nad vodama.. to je čest san koji sanjam.. ne znam što znači ali volim ga sanjati...

Nitko se normalan ne bavi teorijom snova, bar ne na znanstveno utemeljen ozbiljan način. Jedino što bavljenje tom temom može donijeti čovjeku je laka zabava za kojom povremeno imamo potrebu i što je sasvim prirodno pa i dobro.
Također, nitko normalan bez nekog teškog ekonomskog interesa (shrink lobi) danas više ne doživljava učenja Freuda i Junga kao znanstveno utemeljena jer to niti nisu.
Nebitno kakav su utjecaj ostavili u pop trash kič masovnoj kulturi cijele zapadne civilizacije (a ostavili su enorman, što postavlja pitanje o teškom manjku racionalnosti zapadne kulture i civilizacije, barem u određenom vremenskom periodu), nikakvog znanstvenog temelja u njima nema niti je to itko ikada dokazao.
Riječ je u slučaju obojice o nauku, učenju ili u najboljem slučaju filozofiji te medicinsko-terapeutskoj metodi vrlo fluidne, nejasne i promjenjive uspješnosti.
Doduše, ovdje treba priznati da niti akupunkturi nisu jasno dokazani znanstveni temelji pa je opet dobro dokumentirano da zna pomoći u brojnim slučajevima, a to je, kad je medicina u pitanju, zapravo i najvažnije.
Međutim, isto tako je jasno da nekima, makar u puno manjoj mjeri nego kod akupunkture i freudističko-jungovske psihoanalize može pomoći i gatanje metodom gledanja u talog kave na dnu šalice, ali opet niti tu metodu nitko normalan neće uzeti kao znanstveno utemeljenu.
Nebitno što postoji dosta uvjerljivo objašnjenje o terapeutskom djelovanju sugestije i autosugestije odnosno placebo efekta, ali koje je samo generalno, a ne i znanstveno objašnjeno u svakom uspješnom pojedinačnom slučaju.
Tvoj san o o letenju iznad voda ne znači ama baš ništa nego samo predstavlja izraz potrebe tvog organizma za dobrim raspoloženjem i radošću koja te obuzima kada ga sanjaš, što podrazumjeva i određeno terapeutsko djelovanje, a na što te upućuje prije svega tvoja podsvijest.
Kada osjetiš takvu potrebu iz bilo kojeg razloga, sanjaš da letiš nad vodama. 
Jednostavno, zar ne.


Last edited by Speare Shaker on Sat 29 Dec - 7:51; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 7:48

Speare Shaker wrote:
metilda wrote:
Ithildin wrote:Pa jesu dio nas, naravno, ali razlicitih su vrsta, kvalitete i spoznajnih momenata. Ako ih dovoljno dugo pratis, mozes razlikovati one uobicajene koji slikovito prate nasa razmisljanja prilikom budnosti, zatim one u kojima se rjesavaju brojni konflikti i traume duboko zakopane u nesvjesnom (tibetanski budisti za takvu vrst vele da su "karmicki snovi", sto znaci da je dobro da se ta nasa " sjenka" manifestira putem snova, inace bi se manifestirala na javi u vidu autodestruktivnog ponasanja ili kao neka bolest) i postoje oni koje, u nedostatku bolje rijeci,  nazivam metafizickim snovima. To su oni prekognicijski, telepatski i heuristicki u uzem smislu (oni koji otkrivaju neke karakteristike stvarnosti o kojima nismo nista dotad znali. Primjerice, sanjamo nekog naseg pretka koji nas upoznaje s ljekovitim svojstvima neke biljke).

ne bavim se baš teorijom snova kao ti, niti razmišljam o većini njih kad se probudim.. ipak ima ih koji me čine izuzetno radosnom i radost koju osjetim traje danima i na javi.. jedan od njih je kad sanjam da letim nad vodama.. to je čest san koji sanjam.. ne znam što znači ali volim ga sanjati...

Nitko se normalan ne bavi teorijom snova, bar ne na znanstveno utemeljen ozbiljan način. Jedino što bavljenje tom temom može donijeti čovjeku je laka zabava za kojom povremeno imamo potrebu i što je sasvim prirodno pa i dobro.
Također, nitko normalan bez nekog teškog ekonomskog interesa (shrink lobi) danas više ne doživljava učenja Freuda i Junga kao znanstveno utemeljena jer to niti nisu.
Nebitno kakav su utjecaj ostavili u pop trash kič masovnoj kulturi cijele zapadne civilizacije (a ostavili su enorman, što postavlja pitanje o teškom manjku racionalnosti zapadne kulture i civilizacije, barem u određenom vremenskom periodu), nikakvog znanstvenog temelja u njima nema niti je to itko ikada dokazao.
Riječ je u slučaju obojice o nauku, učenju ili u najboljem slučaju filozofiji te medicinsko-terapeutskoj metodi vrlo fluidne, nejasne i promjenjive uspješnosti.
Doduše, ovdje treba priznati da niti akupunkturi nisu jasno dokazani znanstveni temelji pa je opet dobro dokumentirano da zna pomoći u brojnim slučajevima, a to je, kad je medicina u pitanju, zapravo i najvažnije.
Međutim, isto tako je jasno da nekima, makar u puno manjoj mjeri nego kod akupunkture i freudističko-jungovske psihoanalize može pomoći i gatanje metodom gledanja u talog kave na dnu šalice, ali opet niti tu metodu nitko normalan neće uzeti kao znanstveno utemeljenu.
Nebitno što postoji dosta uvjerljivo objašnjenje o terapeutskom djelovanju sugestije i autosugestije odnosno placebo efekta, ali koje je samo generalno, a ne i znanstveno objašnjeno u svakom uspješnom pojedinačnom slučaju.
Tvoj san o o letenju iznad voda ne znači ama baš ništa nego samo predstavlja izraz potrebe tvog organizma za dobrim raspoloženjem i radošću koja te obuzima kada ga sanjaš, što podrazumjeva i određeno terapeutsko djelovanje, a na što te upućuje prije svega tvoja podsvijest.
Kada osjetiš takvu potrebu iz bilo kojeg razloga, sanjaš da letiš nad vodama. 
Jednostavno, zar ne.

I da, umalo da zaboravim spomenuti Ockhamovu britvicu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 8:38

Speare Shaker wrote:
Tvoj san o o letenju iznad voda ne znači ama baš ništa nego samo predstavlja izraz potrebe tvog organizma za dobrim raspoloženjem i radošću koja te obuzima kada ga sanjaš, što podrazumjeva i određeno terapeutsko djelovanje, a na što te upućuje prije svega tvoja podsvijest.
Kada osjetiš takvu potrebu iz bilo kojeg razloga, sanjaš da letiš nad vodama. 
Jednostavno, zar ne.

Naravno da je jednostavno. :)
No kad doživim taj san sjetim se psalmiste i njegovih riječi:

PSALAM 127 (126)

Predanje Providnosti Hodočasnička pjesma.

Salomonova.

Ako Jahve kuću ne gradi,
uzalud se muče graditelji.
Ako Jahve grad ne čuva,
uzalud stražar bdi.

Uzalud vam je ustat’ prije zore
i dugo u noć sjediti,
vi što jedete kruh muke:
miljenicima svojim u snu on daje.

Evo: sinovi su Jahvin dar,
plod utrobe njegova je nagrada.
Strelica u ruci ratnika –
to su sinovi mladosti.

5Blago čovjeku koji njima napuni tobolac,
neće se postidjeti
kad se preo bude s dušmanom na vratima.


dakle, taj san u kojem letim (ne u avionu :D ) ili lebdim nad vodama ispunjena radošću smatram osobitim darom Duha Svetoga koji na taj način olakšava moj hodočasnički put (u početku - Duh je lebdio nad vodama)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 11:07

A hebote frustracija! : )) Kakav lik!

Metka, snovi su odlicni za samospoznaju. Samo ti nastavi svojim tempom. Ti sama najbolje znas sto ti donose ili ne donose, bez obzira na Sejtanovo ili moje razmisljanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 29 Dec - 12:14

Ithildin wrote:A hebote frustracija! : )) Kakav lik!

:yawn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 30 Dec - 12:38

Sanjam da imam neku kokos i stavim pod nju jaja da izleze....i kad se izlegu pilici,ona ih udarcem kljunom u glavu ubija,trcim i spasavam pilice i galamim na glupu kokos koji joj je klinac....kokos je cas bijela,cas crna.....



Mislim da sam nema znacenje,nego imam upalu uha i ti udarci u glavu su bili zapravo moji bolovi u uhu koji su me na kraju krajeva i probudili....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Thu 3 Jan - 12:42


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 3 Feb - 16:37

Katkada bih znala svjedociti izuzetno lijepom i rijetkom slucaju "kazalista sjena" u kojem se staklo prozora ( i specifican upad suncevih zraka kroz nj) ponasalo poput dijaprojektora. Na zidu nasuprot prozora detaljno su se ogledali majusni oblaci, sunce negdje pored njih, cak i preleti ptica. Posljednji put kad sam ovakvo nesto zacudjeno promatrala nismo ni imali mobitele s kamerama pa je, nazalost, ostalo nezabiljezeno, prepusteno kvarnosti sjecanja.

Ono sto sam preksinoc usnula bilo je jednako lijepo, ali sa zanimljivim obratom. :) Ne sjecam se price, osim da nisam zivjela ondje gdje zivim. Stancic je bio prepun boja, zaigrano uredjen. Do njega se dolazilo stepenicama koje nisam mogla ni izbrojati, no s lakocom sam ih preskakivala jer sam se radovala toplini citavog mjestasca.

Prilikom jedne posjete, moje davno preminule bake, u tom se mojem mjestascu odvijala nesvakidasnja pojava. Jedan astronomski fenomen kojeg nismo mogli izravno pratiti, ali cija se projekcija odvijala na nasem nebeskom svodu. (Otprilike kao i  spontano "kazaliste sjena" ranije opisano.)

No ova se projekcija odvijala, raspodijelila, na sve cetiri strane neba i bila je vremenski pomaknuta.  Mogli smo istodobno promatrati njen pocetak, njen tijek i njen kraj, ali zbog prostornog ogranicenja, odnosno rasporeda zgrada i stabala, nismo mogli i istovremeno prisustvovati razlicitim fazama fenomena. Juzno, sjeverno, zapadno i istocno nebo ponasalo se poput platna s pokretnim slicicama pretapajuci pocetak u kraj, kraj u pocetak. Mislim da smo promatrali imploziju neke zvijezde, ostavljeno nasoj volji koju cemo poziciju uzeti kao ishodisnu..

Hocemo li krenuti od samog kraja ili se, primjerice, naci 'in medias res" pa izabrati smjer? A ja sam stalno trcala, cas na jednu, cas na drugu stranu, zeleci sve obuhvatiti pogledom. Zeljela sam istovremeno promatrati projekciju i kraja i pocetka i razvoja implozije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Mon 4 Feb - 1:29

pred par dana sam sanjala nešto full zanimljivo..
djelovalo je poput neko smaka svijeta, ali nije bilo to to... mislim da sam još uvijek bila valjda pod dojmom serije 'the mist' pa..

bila sam u stanu sa najbližima, ali umjesto sadašnjeg, bil je tu bivši dečko i nismo mogli uopće izaći van iz stana, hodali smo po zgradi, eventualno izašli na ulicu, ali bi i to pretrčali.. u dućanu je vladala pustoš jer dostave hrane nije bilo, a zalihe su se ispraznile i jedva sam uzela nekaj, a ni to se nije moglo platiti jer nije imalo smisla

sretali smo susjede i razgovarali o tome kako ne znamo kad će se sve to smiriti, ništa se posebno nije vidjelo, samo se znalo da je ''u zraku nekaj strašno'' :O užasan feeling, bila sam cijeli dan pod dojmom sna, ništa konkretno, ali ostavi 'gorak okus u ustima'
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Thu 7 Feb - 9:40


ne znam bih li podijelio, ali možda netko ima iskustva-

zadnje dvije noći zaredom se budim u isto vrijeme, negdje između 2 i 3h, nakon nekih teških i mučnih snova, uglavnom o nekom nasilju je riječ, ali mi se prvi put događa da pri buđenju ili bijegu iz tog sna duboko dišem kao da sam trčao, oba dana sam imao različite navike, u jednom sam vježbao i jeo jedno, u drugom danu sam odmarao i nešto drugo jeo, pa je došlo na isto, čak je san nakon odmora bio strašniji-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 7 Feb - 10:20

melkijades wrote:
ne znam bih li podijelio, ali možda netko ima iskustva-

zadnje dvije noći zaredom se budim u isto vrijeme, negdje između 2 i 3h, nakon nekih teških i mučnih snova, uglavnom o nekom nasilju je riječ, ali mi se prvi put događa da pri buđenju ili bijegu iz tog sna duboko dišem kao da sam trčao, oba dana sam imao različite navike, u jednom sam vježbao i jeo jedno, u drugom danu sam odmarao i nešto drugo jeo, pa je došlo na isto, čak je san nakon odmora bio strašniji-
Nemam pojma o snovima, ali kad sam na prekretnici, pred nekom važnom odlukom koja bi mi iz temelja mogla promijeniti život, redovno imam teške snove. Skoro pa noćne more.
Možda te nešto muči (podsvjesno) pa se mučiš u snu.

Ono, lupetam.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 7 Feb - 10:23

Rabarbara wrote:
melkijades wrote:
ne znam bih li podijelio, ali možda netko ima iskustva-

zadnje dvije noći zaredom se budim u isto vrijeme, negdje između 2 i 3h, nakon nekih teških i mučnih snova, uglavnom o nekom nasilju je riječ, ali mi se prvi put događa da pri buđenju ili bijegu iz tog sna duboko dišem kao da sam trčao, oba dana sam imao različite navike, u jednom sam vježbao i jeo jedno, u drugom danu sam odmarao i nešto drugo jeo, pa je došlo na isto, čak je san nakon odmora bio strašniji-
Nemam pojma o snovima, ali kad sam na prekretnici, pred nekom važnom odlukom koja bi mi iz temelja mogla promijeniti život, redovno imam teške snove. Skoro pa noćne more.
Možda te nešto muči (podsvjesno) pa se mučiš u snu.

Ono, lupetam.  :D
Bijeg od emocija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 20 Empty Re: dnevnik snova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 27 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 23 ... 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum