ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dnevnik snova

Page 12 of 27 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 27  Next

Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 27 May - 22:34

Jako lijepo napisano....tvoje pisanje me iz nekog razloga podsjeća na knjigu sto godina samoće....

Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Tue 30 May - 11:30

Sinoć sam sanjala uvjerljivo najdosadniji i najprozaičniji san u povijesti svog sanjanja. Naime, sanjala sam da zvoni poštar na vratima i da plaćam B.netov račun.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Tue 30 May - 11:32

Vegvísir wrote:Sinoć sam sanjala uvjerljivo najdosadniji i najprozaičniji san u povijesti svog sanjanja. Naime, sanjala sam da zvoni poštar na vratima i da plaćam B.netov račun.

dnevnik snova - Page 12 T9307 :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 3 Jun - 10:38

Moxy wrote:Jako lijepo napisano....tvoje pisanje me iz nekog razloga podsjeća na knjigu sto godina samoće....

Uh, kakav si mi divan kompliment udijelila. :-) Hvala ti. O tom romanu stoljecima nisam razmisljala.

Jesi li ikada sanjala svoj Macondo?

---




Vast forests with evergreen trees
Foggy hills the eye can see
The wind sweeps through a valley
That lies by the deep blue see

A village from another time
Awakens with the misty dawn
This is my home my mind shows me
The home that I will never see

Small houses, carved in dragonheads and runes
The smell of tar and burning wood
Men and women breathe their souls to their craft
Some dancing to the lyre's tunes

A young man wraps his arms round me
One dancing flame we came to be
The only vows I chose to know
This is the place I call my home

Oh, the vision tortures me
I will never really see
I will never smell its smell
Nor touch the face of my loved one

My village by the deep blue sea
Today an ugly factory
Oh, why has it become my fate?
That I am here one thousand years too late
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by T. Fri 9 Jun - 10:25

nedavno sam sanjao nešto što ne mogu da izbacim iz glave nikako.....
sanjao sam naime svoje mrtve, žive, brata, dida, babu jednu i drugu, kao da je sve ok, normalan neki dan, ne sjećam se detalja.....
ne znam što bi to moglo značiti, da li mi nešto žele poručiti ?
je li netko imao slična iskustva i što je slijedilo na javi ?

_________________
dnevnik snova - Page 12 Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by My Brother Billo Fri 9 Jun - 13:32

ne vjeruj u snove
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Fri 9 Jun - 19:29

Totenkopf wrote:nedavno sam sanjao nešto što ne mogu da izbacim iz glave nikako.....
sanjao sam naime svoje mrtve, žive, brata, dida, babu jednu i drugu, kao da je sve ok, normalan neki dan, ne sjećam se detalja.....
ne znam što bi to moglo značiti, da li mi nešto žele poručiti ?
je li netko imao slična iskustva i što je slijedilo na javi ?


Možda živiš u tuđini pa ti jako nedostaje tvoja rodna zemljica? :)

Ma, nitko ti na to ne može odgovoriti, osim tebe samog. Uvijek se pokušaj dosjetiti kakvim su osjećajima bile podcrtane scene... Lijepo je kad te preci posjećuju. :) A još je zanimljivije kad te podučavaju. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Fri 9 Jun - 19:50

My Brother Billo wrote:ne vjeruj u snove








What has been your most significant musical experience?

----

The most significant musical experience I ever had was in astral projection dreams when I was younger. I’m not sure if that’s even a correct terminology for them. They started as long back as I can remember and would happen once every 4 years or so. The most profound one, and the last one, happened when I was around 22 years old and it lasted for as long as 4-5 seconds.

The sound I hear during these episodes is impossible to describe. It rages far beyond the dynamics and frequencies of the ability of the physical ears to hear. It has an intensity and weight to it that dwarfs your own being. It’s like a 10,000 piece orchestra of all different instruments, all playing different notes and rhythms, all tuned differently, but in perfect harmonious and melodic exhalation. It’s all encompassing and comes from all sides. It actually emanates from within and not from anyplace outside.

It permeates everything. The waking from it is akin to slamming the pavement of a 100 story jump. I awake to feel the limitations, (prison) of the physical body and the congested cloudiness of my own cognizant awareness.

The finest music ever created in this world is like a toilet compared to this celestial orchestra. There is no way to capture and reproduce it. In the world I am left grappling for melodic scabs of it’s magnificence, only to feel that my finest work is a feeble attempt at capturing even a glimmer of this glorious inner music. I’m ashamed at my explanation but then again, I did say it was impossible to explain.

I know I’m not the only one that has had this experience.

I believe this sound resonates within the core of every living thing.

(Steve Vai)





dnevnik snova - Page 12 13315512


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Sat 24 Jun - 12:40


sanjao sam da Godspeed You! Black Emperor svira u mom gradu, i to prijepodne, čujem onaj poznati razglas koji drma cijelim gradom, letim na trg, jako je vruće ali je neki čudan sajam u tijeku, svi su obučeni u lijepe bijele nošnje i nude svakakve kolače i slastice, i GYBE počinju svirati neku novu stvar, koju nikad nisam čuo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by My Brother Billo Sat 24 Jun - 13:02

Ithildin wrote:
My Brother Billo wrote:ne vjeruj u snove








What has been your most significant musical experience?

----

The most significant musical experience I ever had was in astral projection dreams when I was younger. I’m not sure if that’s even a correct terminology for them. They started as long back as I can remember and would happen once every 4 years or so. The most profound one, and the last one, happened when I was around 22 years old and it lasted for as long as 4-5 seconds.

The sound I hear during these episodes is impossible to describe. It rages far beyond the dynamics and frequencies of the ability of the physical ears to hear. It has an intensity and weight to it that dwarfs your own being. It’s like a 10,000 piece orchestra of all different instruments, all playing different notes and rhythms, all tuned differently, but in perfect harmonious and melodic exhalation. It’s all encompassing and comes from all sides. It actually emanates from within and not from anyplace outside.

It permeates everything. The waking from it is akin to slamming the pavement of a 100 story jump. I awake to feel the limitations, (prison) of the physical body and the congested cloudiness of my own cognizant awareness.

The finest music ever created in this world is like a toilet compared to this celestial orchestra. There is no way to capture and reproduce it. In the world I am left grappling for melodic scabs of it’s magnificence, only to feel that my finest work is a feeble attempt at capturing even a glimmer of this glorious inner music. I’m ashamed at my explanation but then again, I did say it was impossible to explain.

I know I’m not the only one that has had this experience.

I believe this sound resonates within the core of every living thing.

(Steve Vai)





dnevnik snova - Page 12 13315512


sta je pjesnik htio reci  scratch
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Wed 28 Jun - 7:30

Noćas sam sajala čudan san koji mi se urezao u pamćenje....ne znam jel se moj mozak samo malo igra sa mnom ili stvarno nešto znači....


Ja i partner imamo kao neku životinju koja nije ni lisica,ni vuk n hijena,ni kojot...nesto između,najslicnije kojotu....vecinu vremena je ta životinja ok i pitoma ali nekad jednostavno poludi i opasna je za okolinu.....njene oči su žute i vidiš opasnost u njima ali na površini su tužne...ključamo ju sa 3 katanca i jednim glavnim dodatno.. svejedno govorim mužu partneru šta li već,on je više nedefiniran u snu....sta ce nam ona,ne vidim svrhu zasto je jos na zivotu kad je opasna....muz kaže nšto u smislu "tko zna koja joj je još uloga,pusti ju" 


Čudan san :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Wed 28 Jun - 8:06

Totenkopf wrote:nedavno sam sanjao nešto što ne mogu da izbacim iz glave nikako.....
sanjao sam naime svoje mrtve, žive, brata, dida, babu jednu i drugu, kao da je sve ok, normalan neki dan, ne sjećam se detalja.....
ne znam što bi to moglo značiti, da li mi nešto žele poručiti ?
je li netko imao slična iskustva i što je slijedilo na javi ?

ja to stalno sanjam, uglavnom mamu i baku uz koje sam bila jako vezana.. bez obzira na situaciju u kojoj se trenutačno nalazim.. mislim da mi poručuju kako su uz mene i kad mi je dobro i kad mi je teško jer po mom vjerovanju one su ionako žive samo na drugom mjestu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by T. Wed 28 Jun - 11:29

ma i ja sanjam svoje mrtve a žive, ali uvijek pojedinačno, nikad sve zajedno....
jednom sam zakomio u ljetno popodne i spavao cca 3 sata te sam sanjao pok. babu, i kad sam se probudio pitao sam ženu šta je s njom, je li dobro, nisam odmah shvatio da je pokojna već godinama, toliko je taj san bio upečatljiv.

_________________
dnevnik snova - Page 12 Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Wed 28 Jun - 12:18

Moxy wrote:Noćas sam sajala čudan san koji mi se urezao u pamćenje....ne znam jel se moj mozak samo malo igra sa mnom ili stvarno nešto znači....


Ja i partner imamo kao neku životinju koja nije ni lisica,ni vuk n hijena,ni kojot...nesto između,najslicnije kojotu....vecinu vremena je ta životinja ok i pitoma ali nekad jednostavno poludi i opasna je za okolinu.....njene oči su žute i vidiš opasnost u njima ali na površini su tužne...ključamo ju sa 3 katanca i jednim glavnim dodatno.. svejedno govorim mužu partneru šta li već,on je više nedefiniran u snu....sta ce nam ona,ne vidim svrhu zasto je jos na zivotu kad je opasna....muz kaže nšto u smislu "tko zna koja joj je još uloga,pusti ju" 


Čudan san :|

Je li tvoj nepoznat netko imao bijelu halju, bijelu kosu, bijelu bradu i dugacak stap s kristalom? :-) Sala. Podsjetilo me je na scenu s Gandalfom i Frodom u rudnicima Morije. Frodo je zgadjen prisustvom Golluma spomenuo kako je prava steta sto se Bilbo sazalio nad tako ogavnim stvorom. Tada mu je Gandalf prijekorno uzvratio da cak ni najmudriji ne mogu predvidjeti sve posljedice nekog djelovanja. I da to bice ocito ima neku vaznu ulogu u njihovim zivotima, dobru ili losu, koju jos mora ispuniti.

Druga asocijacija koja mi je prosla umom jest ovaj dio s tugom. U jednom svom periodu, moj je svjesni um samo dozivljavao beskrajnu tugu. Zapravo, svaki sam osjecaj momentalno pretvarala u nj. A to je bilo lose jer tuga pasivizira, sprijecava te u djelovanju. U takvom stanju uma, osjetiti ljutnju bio je napredak, nuzan korak ka ozdravljenju. Mozda je ne bi trebala zakljucavati. Nemoj ljutnju skrivati tugom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Wed 28 Jun - 17:58

Hvala ti ithildin....ova prva scena je meni redovito u glavi i tad mi je isto pala na um....nisam mudra kao Gandalf ali se trudim i vjerujem i razumu i intuiciji.... :) 


Skužila sam sta je san značio....moj unutrašnji demon s kojim se borim duže već....tuga sam ja jer me borba već iscrpljuje....jedino mi nije jasno koja svrha bi bila te zvijeri....i čemu te žute oči....i 3 katanca.... :?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Wed 28 Jun - 18:42


nekad, nekad mozak stvara probleme jer se u protivnom ne osjeca zivim, hocu reci, nije svaka misao i vizualizacija poruka iz tkanja vremena i nadprostora, vec vise nesto cim ce se mozak baviti jer um ima tendenciju da ne voli tisinu.. pa ne treba sve shvacati kao zagonetku, nekad..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Wed 28 Jun - 18:54

Hohes reci da ga ne rastvaram na dijelove nego da ga sagledam i shvatim kao cijelinu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Wed 28 Jun - 19:03


pa ima i toga, kao mandala, dogadjaji zvone drugacijim kad ugledamo poveznicu, kao sto neki film na prvu izgleda plitak, ali onda negdje procitamo da ima nesto iz Anticke Grcke u njemu i tema o kojima covjek razmislja par milenija, ali nije samo pitanje argumenta autoriteta, recimo neki dan sam citao na jednoj stranici projekata za kucu - zasto ljudi biraju travnjake kao okucnicu? zapravo vecina ljudi o tom ne razmislja, izgleda oke, dosta ljudi to radi, zasto ne, ali evo povijesna i prakticna perspektiva zelenog lijepog travnjaka: to je izum dvora i aristokracije, nije si seljak to mogao priustiti, to je povrsina po kojoj se ne smije gaziti u pravilu, nitko ne pase to, dakle nema svrhu, travnjak je cisti luksuz i trosak, moras kosit moras polijevat, i kad to shvatis, onda recimo pocnes razmisljati o drugim opcijama jer ne zelis mozda biti rob ove, napravis si japanski vrt :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by night sky Wed 28 Jun - 23:42

moxy :), nešto zgodno i o bojama, reiki učenje i žuta:



Žuta boja

- Dr. Harry Wolhlfarth je također dokazao da se krvni tlak i puls te disanje ubrzavaju najviše pod utjecajem žute svjetlosti, umjereno pod utjecajem narančaste, a minimalno pod utjecajem crvene, dok opadaju najviše podu utjecajem crne, umjereno pod utjecajem plave te minimalno pod utjecajem zelene.

- Žuta djeluje poticajno te postoji teorija povezanosti između nasilničkih ulicnih zločina i natrijevog žutoga uličnog osvjetljenja.

- Okružite se žutom i stavite u svoju okolinu citrin, topaz, tigrovo oko, žuti cirkon, žuti lapis, zlato i zlatni topaz, upotrebljavajte ulja kao što su; citronele i limuna kao inhalatore ili ulja za masažu, jedite; limun, banane dinje, ananas, kukuruz, jaja, sir, grejp i sl.

- Upotrebljavajte žutu; u čitaonicama i prostorijama za učenje, na mjestima gdje se odvijaju društvena okupljanja i vodi živahan razgovor, te za uredenje prostorija u kojima rade djeca s poteškocama u razvoju i učenju, ako patite od mentalnog umora, ako imate poteškoća u donošenju odluka, ako slabo pamtite,  ako se trebate koncentrirati, ako ste nervozni ili se bojite ili ako imate lošu probavu.

- Ne upotrebljavajte je: kod hiperaktivne djece i odraslih, ili kod agresivnih osoba, ako se osjećate uznemirenima, ako patite od stresa, ako se ne možete mentalno isključiti, ako se želite odmoriti i opustiti, ako patite od nesanice, ako ste skloni nasilju, ako imate poremećaje u radu želuca i ako patite od čireva na želucu, akutnih probavnih smetnji ili mučnine.






.....uvijek me iznenadiš svojom otvorenošću.... biti spreman se pokazati kako malo tko to želi....i zato drž se, jer hrabra si i vjerujem da možeš prebroditi teškoće, i kad izgleda teško.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by L'âme Wed 28 Jun - 23:57

Sanjala sam crno-bijelog macica.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by night sky Thu 29 Jun - 0:04

kic wrote:

napravis si japanski vrt :^^




joj, to je divno.... samo trava podšišana na par cm je za gledanje, pustoš, istina i bog zelena i djelić je prirode, ali ipak pustoš.... ništa bez drveća i cvijeća :).
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 12 Empty Re: dnevnik snova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 27 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum