ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rijeka, grad koji polako nestaje

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by Guest 4/10/2017, 13:54

Centralizacija najvise...

Guest
Guest


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by RayMabus 4/10/2017, 13:59

Pinochet wrote:Centralizacija najvise...
Ma nema to veze sa centralizacijom nego to su tamo obicni kreteni ...ono Galeb , drug Tito ovo ono ...znaju kakvi su Zlovenci i da ce im radit zastoje na granici i umisto da naprave alternative oni pricaju o titovom Galebu ...jbte ja jucer kad sam skužija da zapadna obala Istre nema terminal za robni promet dobija popizditus i odma naša infrastruktur u Umagu.

Oni covice side na ušima ima 27 godina i ono hebe se njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by RayMabus 4/10/2017, 14:11

Nema to veze s centralizacijom nego kretenima koji sjede u gradskoj upravi grada Rijeke koja pošto je najveci grad tu trebala biti inicijator svih projekata vezanih uz širu regiju a posebno onih vezanu uz luka Rijeka pošto se prakticki cili grad i vrti oko toga vecim dijelom.

Šta ima centralizacija s tim da si ti boli me kuraz šema za gospodarstvo kad ja imam druga Tita.

Nema Rijeci spasa , ushrali su je toliko da sad pocmeš razvoj neceš njihovu štetu od hebe se mene za sve sanirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by RayMabus 4/10/2017, 14:15

To su idioti , njima je bitnije da su oni napravili nekakvu đamiju , kao eto oni su multikulit ovo ono nego robni terminal u Umagu.

E pa sad kad nemaš tamo robni terminal sad lipo vozi preko Zlovenije a oni na granici svaki kamion detaljno pregledavat pa onda svi prebacuju brodove na Kopar il Trst.

Ma bravo ...trebalo bi vas sve obisti za bandere koliko god da vas ima tamo ...crvenih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by flumen 4/10/2017, 14:16

Imaju mrtvu Mlaku, a forsiraju Zagrebacku obalu. Cestu D404 je debeli prasac ostavio nedovrsenu....autobusni kolodvor prazna tlapnja, a Delta Waterfront samo kompiutorska animacija. Sad se naso neki Oleg i bulazni o novoj luci na Krku, novom mostu i milijardama eura potrebnim za ozivljavanje Luke...da SE mene pita, a ne pita me SE, dao bih u koncesiju na 99 godina cijelu Rijeku i rijecki prsten Austriji, Madjarskoj, Ceskoj, Slovackoj i Bavarskoj, neka rade sto hoce ... Ne moze bit gore od komunjara zadnjih 72 godine.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by RayMabus 4/10/2017, 14:20

Goleme posljedice lutanja: Promašaji sa Zagrebačkom obalom koče i razvoj Rijeke

  • Pogledaj sve iz: Hrvatska
  • Pogledaj sve vijesti

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Goleme-posljedice-lutanja-Promasaji-sa-Zagrebackom-obalom-koce-i-razvoj-Rijeke_ca_large
Riječka luka kasni u razvoju za konkurentskim lukama / arhiva NL
Autor: Darko Pajić
Objavljeno: 21. siječanj 2017. u 15:13



Vezano


  • Članci Odlični rezultati: Promet riječke luke porastao za čak 51 posto Devčić: Riječkoj luci treba nova luka na Krku, nizinska pruga i novi krčki most Sve veći raskorak između slovenske i hrvatske luke: Kopar ''prebacio'' 22, a Rijeka 11 milijuna tona

Rijeka gubi zbog predugog čekanja na prometnu infrastrukturu, dok riječka luka zbog kašnjenja izgradnje Zagrebačke obale znatno zaostaje za konkurencijom na sjevernom Jadranu, prije svega za Koprom

 Koliko je Rijeka, kao grad i luka, izgubila u razvoju zbog činjenice da se novi kontejnerski terminal na Zagrebačkoj obali priprema, projektira i gradi već 14 godina, a još nije gotov niti se realno može očekivati da će biti u funkciji prije 2021. godine? Jednostavan odgovor nije lako ponuditi jer su na kašnjenje utjecale brojne okolnosti, ali je izvjesno da riječka luka kasni u razvoju za konkurentskim lukama, prije svega Koprom. Rijeka kao grad gubi mnogo zbog predugog čekanja na prometnu infrastrukturu, koja istovremeno ima funkciju služnosti za potrebe luke, ali i otvara nove perspektive razvoja Rijeke, kako zbog izgradnje ceste D-403, tako i zbog prolongiranja izgradnje nizinske pruge i pripadajuće nove dvokolosiječne pruge koja treba proći kroz Rijeku i osim prijevoza tereta biti u funkciji gradskog javnog prijevoza željeznicom. Promašaji, neuspješni pokušaji i kašnjenja u gradnji Zagrebačke obale sigurno koče i razvoj grada i riječke luke.



http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Goleme-posljedice-lutanja-Promasaji-sa-Zagrebackom-obalom-koce-i-razvoj-Rijeke
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by RayMabus 4/10/2017, 14:28

flumen wrote:Imaju mrtvu Mlaku, a forsiraju Zagrebacku obalu. Cestu D404 je debeli prasac ostavio nedovrsenu....autobusni kolodvor prazna tlapnja, a Delta Waterfront samo kompiutorska animacija. Sad se naso neki Oleg i bulazni o novoj luci na Krku, novom mostu i milijardama eura potrebnim za ozivljavanje Luke...da SE mene pita, a ne pita me SE, dao bih u koncesiju na 99 godina cijelu Rijeku i rijecki prsten Austriji, Madjarskoj, Ceskoj, Slovackoj i Bavarskoj, neka rade sto hoce ... Ne moze bit gore od komunjara zadnjih 72 godine.
Ja nebi al bi dao Austrijacima nemoralnu ponudu a ona glasi : forsiraj eu fondove za izgradnju robnog terminala u Umagu i moci ceš spuštat cijenu Trstu i Kopru kad je kamionski teret u pitanju.

Luka Rijeka je kontenjerski promet , rasuti tereti te životinjski ...robni terminal za kamionski promet im nije konkurenkcija dapace još im dobro dođe za zaobic Zloveniju kamionima i trgovat s Italijom i time tamo i obratno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rijeka, grad koji polako nestaje - Page 2 Empty Re: Rijeka, grad koji polako nestaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum