ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Late night tales (chat)

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:24

maggie13 wrote:jesi našao macu, longi? cheers
Ma ima prijatelj par mačaka , baš sad pricali ...samo to su odrasle mačke pa ono nece stat ovdje nego idu na svoj teriorij tj opet ce otic kod njega ( 100 metara zracne linije ).

Nabavit cu sad , sad ce se izlec mačići ...negdje.

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:27

Jucer ja izlazim iz kuce , dvi i pol ure iza ponoci , mrkli mrak ....imam vanka teracu i vrtal .....ni pet ni šest nešto crno tocno ispred mene ....ono padala kiša a susidov mačor se sklonija.

Idi u kuraz.  Late night tales (chat) - Page 43 1f602 

Stalno mi dolazi .....ovo mu je vec drugi put u deset dana ....moga bi mu ipak dat hrane i naucit ga na sebe kad je vec tu.

Lijepi crni mačak ....rasni ....cak ima i neku mašnicu oko vrata mislim ....nije uličarka nego je tu od nekoga ....mislim od susida do jer neznam tko bi drugi moga tu držat mačku a da se tu šeta kao da je njen teririj jer tu drugih i nema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by L'âme 7/5/2017, 17:29

Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
Uspješno to ide na govedima i onima koji vjeruju kako je njihov život i sudbina u rukama nekakvih običnih smrtnika. Savršen recept za propadanje i razvoj silnih bolesti.

Zato se zlu i tami ne nadzire kraj, već sve više i više raste i raste.
sad, kako to staviti sa strane, djelomicno ignorirati pa pokusat s nekom povrsnom svjesnoscu izvuci najbolje od ponuđenog.
Koji je nacin osvjetljivanja i je li moguc bez drasticnih promjena?
Otpor krivom smjeru kojeg manjina i zli sluge veličaju kroz protekla 2-3 stoljeća, kao što i veličaju sami sebe. Krivi smjer u konačnici i sam sebe uništava.

Ulazimo u “vrli novi svijet”: Bog je mrtav – sve je dopušteno!


Ili će čovjek (opet) prihvatiti svoju malenkost i prolaznost ili će mu budućnost prije budućnosti biti užasna. Trećeg nema. Ljudi koji imaju Krista u sebi, oni se za ništa ne moraju brinuti jer ovaj svijet im u konačnici baš ništa ne može ponuditi da ih ispuni a da se to može okarakterizirati dobrim, da ne govorim da ih spasi o daje nadu i svjetlost u životu.
ti si vjernik, fenixe?
Zavidim ti na tome.
Sto mislis kako bismo moglu prihvatit svoju malenkost i prolaznost?
Evolucija nas je ocito odvela u drugom smjeru.
Naprednom i konformistickom, ali u konacnici autodestruktivnom i pogubnom.
Kako se odreci dragovoljno svega, da bi se krenulo ispocetka..
zanimljivo,
medjutim isus nece pomoci nista a ni ostala bratija iz religijske kuhinje, to je iskljucivo smisljeno za zadrzavanje ljudi pod kontrolom, sto strahom od nepoznatog i nadnaravnog sto propaganom i uvjeravanjem kako bi zivot trebao izgledat
po mjeri nekijeh koji to osmisljavahu i o osmisljavaju
evolucija nas nije odvela ni u kakvom krivom smjeru,
covjek mora proci sve faze do u vracanju na stadij gdje je bio prije velikog pada i naravno da na tom putu je trnja ko u prici a stranputica jos vise, no smjer je uvijek isti, ne moze se fulati
sto se tice malenkosti i prolaznosti, pa istina je da je covjek na ovom nivou zbilja malen jer u odnosu na njegovu slavu je kao zrno prasine u odnosu na cjeli planet, no, i zrno prasine ce postati veliko kako se na njega bude talozilo nazad ono sto je prethodilo da postane zrno prasine,
prolaznost je dobra, zamislite ljude ovakove kakvi su danas da zive tisucu godina i vise, koji bi to uzas bio, promjena se nebi dogodila nikad, ovako svaka generacija je pomak prema naprijed, istina da se to no vidi ali ljudi vec sad imaju finije tkanje nego prije 20 godina, rjetki to mogu vidjeti i moraju biti upuceni,
mic po mic i doci ce, inace se razvoj covjeka poceo ubrzavti i ubrzavat ce se sa svakom generacijom
a inace za povratak sa stranputica je bitan razvoj osobne svjesnosti i nista vise i s tim se automatski anulira autodestruktivnost koja je uprogramirana u ljude, sto trenutnom modom, sto nekim kretanjima u drustvu sto manipulacijama kojekkovih parazita koji zive od te autodestrukcije, dosta je samo pocet razmisljat iza ogledala i uzeti neki novi smjer u skladu s istinskom potrebom, vracanje na pocetak je samo gubitak vremena,
i da odgovorim feliksu
bog jest mrtav, i ne samo jedan nego hrpa njih, prezivjeli vec tisucama godina ne pohode zemlju al ostala je njihova zla ostavstina
eh, levi, ja nisam vjernica, ali nisam ni ateist..pronalazim određene boljitke od vjerovanja, ne mislim da je vjera nužno negativna..većina ljudi ipak ne može u ovozemaljskim zakonitostima pronaći mir i ufanje pa im vjera pomaže u hrvanju sa životom, beznađem i neizvjesnošću.
No, ne negiram da vjera, kao sistem univerzalnog upravljanja pojedincem i masama, ima i negativne karakteristike. I ne samo vjera, već svako učenje o slijepom vjerovanju, bilo živom ili neživom Bogu.
Slažem se da se na neki način usavršavamo, to svakako, ali i erodiramo na neki drugi način.
Nihilizam, alijenacija, besciljnost, kao i drugi slični trendovi, su također sredstvo upravljanja i zlouporabe. Gubitka ljudskosti.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by L'âme 7/5/2017, 17:29

RayMabus wrote:Jucer ja izlazim iz kuce , dvi i pol ure iza ponoci , mrkli mrak ....imam vanka teracu i vrtal .....ni pet ni šest nešto crno tocno ispred mene ....ono padala kiša a susidov mačor se sklonija.

Idi u kuraz.  Late night tales (chat) - Page 43 1f602 

Stalno mi dolazi .....ovo mu je vec drugi put u deset dana ....moga bi mu ipak dat hrane i naucit ga na sebe kad je vec tu.

Lijepi crni mačak ....rasni ....cak ima i neku mašnicu oko vrata mislim ....nije uličarka nego je tu od nekoga ....mislim od susida do jer neznam tko bi drugi moga tu držat mačku a da se tu šeta kao da je njen teririj jer tu drugih i nema.
uzmi svog mačka, neće ti tuđi lovit po kući. Oni žele zadivit vlasnika pa mu donose eliminiran leš neprijatelja.
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:29

Jblo majku svoju ....ovo je vec drugi put u deset dana da nabasajem na njega.

Svaki put me preplaši jer ga neocekujem a crni veliki mačak ....pitom je ustvari ...uplašim se ja njega on mene .....pošto u biti ja otvorim vrata a neočekujem ga.

Moš mislit , dvi ure iza ponoci , neocekuješ ga tu jer tu nema mačaka uopce a on se sklonija od kiše.

Đava te lipi odnija.

Šalim se , neka njega tu okolo samo neočekujem ga uopce tu jer nikad nema mačaka u mojoj zoni jer je zatvoreno a onda on sad dolazi preko terace.

A još crn ono .....komad mačka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:34

maggie13 wrote:
uzmi svog mačka, neće ti tuđi lovit po kući. Oni žele zadivit vlasnika pa mu donose eliminiran leš neprijatelja.
Ma nije to moj nego valjda od susida ...nešto novo ....priplaši on mene ja njega ....ovo je vec drugi put u deset dana ....tko ga očekuje u dvi ure iza ponoči ispred vrata .....srce mi iskočilo.

Srića pa odma napadam pa mrš mrš mrš i onda on utekne odma glavom bez obzira.

Da se bar najavi nego uvik isto , ja otvorim vrata a onda naletim na njega a neocekujem ga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:38

Pitom je , nije uličar ....to sam skužija prije deset dana kad sam prvi put naletija na njega na ulazu od kuce tj izlazu jer sam izaša a on tu bija ....ja ga potra odma da mi neskoci na oci ...onda on uteka metar dva pa me gleda ...pa ga ja opet potra i onda je skužija pa je uteka.

U biti zato šta je zasta nakon metar i po kad sam ga potira prvi put skužija sam da je pitom tj nije uličar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:45

Moram ga tjerat jer nije moj i nepozanaje me a od tu mi vode skale za dole a od dole nema izlaz nego samo prema gore ....znaci prema meni ....crn je , mrak je .....beštiju ako stjeraš u kut tj ako ona to misli skocit ce ti na oci a to neželim.

Zato ga tjeram.

Nepoznaje me pa me se boji kao objekta koji ide prema njemu a on nema gdje.

Da me pozna onda nebi bilo problema jer me se nebi plašio ovako moram ga tjerat od tu da se nenavikne a nismo se upoznali tj da me se neboji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 17:49

Mačke bolje vide u mraku ....ako te pozna onda se nece preplašiti.

Problem je šta mi je dole sve zatvoreno pa idemo jedan prema drugome tj on/ona misli da nema izlaza pa može jedino pored mene .....a zna to i skocit na oci ....tako da bolje da ne tj neka se makne od tu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Leviathan2 7/5/2017, 17:57

maggie13 wrote:
eh, levi, ja nisam vjernica, ali nisam ni ateist..pronalazim određene boljitke od vjerovanja, ne mislim da je vjera nužno negativna..većina ljudi ipak ne može u ovozemaljskim zakonitostima pronaći mir i ufanje pa im vjera pomaže u hrvanju sa životom, beznađem i neizvjesnošću.
No, ne negiram da vjera, kao sistem univerzalnog upravljanja pojedincem i masama, ima i negativne karakteristike. I ne samo vjera, već svako učenje o slijepom vjerovanju, bilo živom ili neživom Bogu.
Slažem se da se na neki način usavršavamo, to svakako, ali i erodiramo na neki drugi način.
Nihilizam, alijenacija, besciljnost, kao i drugi slični trendovi, su također sredstvo upravljanja i zlouporabe. Gubitka ljudskosti.
nisam ni ja ateista, ja znam i vjerujem da bogovi postoje, samo sto ih smatram neprijateljima i svaku religiju smatram jednako losom, ne mislim tu samo na vjerovanja u bogove nego i kojekakove ideje, tipa komunizmi fashizmi rasizmi i slicno,  sve je to jebena religija kad se svede na pravu mjeru, za ovozemaljske zakonitosti nemas potrebe brinuti, zato postoji spiritualno razvijanje i kako ja kazem gledanja iza ogledala, meni je zivot sasma ok, zato sto dozivljavam istim intezitetom i negativne i ozitivne stvari u zivotu i isto tako ih pamtim, vecina ljudi je podlozna strahu i ruznim sjecanjima te defetizmu, ja kazem, svaka losa situacija ima i dobre strane isto kao i svaka dobra, treba ih prihvatat ful
inace sto se tice erozije medju ljudima, tog je uvijek bilo i bit ce, jednostavno za objasnit, velik broj ljudi je mentalno podredjen situacijama i uvjerenjima te  se tako i ponasa ali toga je uvijek bilo samo je ljudi bilo manje i manje je bilo opceg saznanja o tomu
nihilizam i ostale definicije su nebitne, ako gledas ljudsku rasu kao sumu recimo, neka stabla se osuse  ali na njihovo mjesto dolaze druga, suma i dalje raste i buja, zivot se ne prekida,
bitna stavka je shvatit sebe unutra duboko, drugi ljudi su iskljucivo odgovorni za sebe i svoj usud, na tebi je jedina odgovornost da onima iza sebe, tj djeci pokazes put, dalje je njihova odgovornost koliko ce taj but slijedit ili ce izabrat neki novi bolji il losiji

_________________
Late night tales (chat) - Page 43 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 18:08

Sad je izletila muzička linija , neka velika kutija koja nemam pojma šta je a nit me zanima , plasticni koš za smece .....ostala su dva sobna ormarica , trokrilni ormar , nocni ormaric , veliki radni stol , radijator , drveni stolić , jedna stolica ....i krevet.

MIslim da je radijator sljedeci.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 18:10

Ode i radijator.

Pratimo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Regoč 7/5/2017, 19:14

Ray. dinamit u temelje pa si miran!

_________________
Late night tales (chat) - Page 43 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by RayMabus 7/5/2017, 20:11

Regoč wrote:Ray. dinamit u temelje pa si miran!
Jes , ko u onoj komediji kad je ekipa dovela strucnjaka za miševe a film završava tako da je na kraju ovi cijelu tu kucu digao u zrak ....i onda zadnja scena miško opet izviri ispod ruševina he he he

Bude ipak mačka .....sad ima dovoljno brisanog prosotra hi hi hi

Late night tales (chat) - Page 43 8f46b1d3d25026dcac0b4e4626a441e4
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by betty.boop 7/5/2017, 20:43

http://m.imdb.com/title/tt0119715/


:)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Guest 7/5/2017, 21:53

maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:da, zato sto se raznim metodama manipulacije, a prvenstveno medijske, radi na kontinuiranom osnazivanju otuđenosti, rezigniranosti, namecu se ultimativni modeli ponasanja i djelovanja, otupljuju se osnovna obiljezlja spolova,etc,etc...
Uspješno to ide na govedima i onima koji vjeruju kako je njihov život i sudbina u rukama nekakvih običnih smrtnika. Savršen recept za propadanje i razvoj silnih bolesti.

Zato se zlu i tami ne nadzire kraj, već sve više i više raste i raste.
sad, kako to staviti sa strane, djelomicno ignorirati pa pokusat s nekom povrsnom svjesnoscu izvuci najbolje od ponuđenog.
Koji je nacin osvjetljivanja i je li moguc bez drasticnih promjena?
Otpor krivom smjeru kojeg manjina i zli sluge veličaju kroz protekla 2-3 stoljeća, kao što i veličaju sami sebe. Krivi smjer u konačnici i sam sebe uništava.

Ulazimo u “vrli novi svijet”: Bog je mrtav – sve je dopušteno!


Ili će čovjek (opet) prihvatiti svoju malenkost i prolaznost ili će mu budućnost prije budućnosti biti užasna. Trećeg nema. Ljudi koji imaju Krista u sebi, oni se za ništa ne moraju brinuti jer ovaj svijet im u konačnici baš ništa ne može ponuditi da ih ispuni a da se to može okarakterizirati dobrim, da ne govorim da ih spasi o daje nadu i svjetlost u životu.
ti si vjernik, fenixe?
Zavidim ti na tome.
Sto mislis kako bismo moglu prihvatit svoju malenkost i prolaznost?
Evolucija nas je ocito odvela u drugom smjeru.
Naprednom i konformistickom, ali u konacnici autodestruktivnom i pogubnom.
Kako se odreci dragovoljno svega, da bi se krenulo ispocetka..
Da, jesam. Posebice u zadnjih god. dana gdje se prvi put istinski nešto počelo događati oko toga. Sad sam praktičan kakav zapravo nikad istinski nisam bio od malih nogu, ono što sam oduvijek mislio da sam bio, ali nešto se dogodi, taj trenutak, nešto što čovjek ne može objasniti i što sve odjednom promijeni.

Spoiler:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by L'âme 7/5/2017, 21:59

Fénix wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
Uspješno to ide na govedima i onima koji vjeruju kako je njihov život i sudbina u rukama nekakvih običnih smrtnika. Savršen recept za propadanje i razvoj silnih bolesti.

Zato se zlu i tami ne nadzire kraj, već sve više i više raste i raste.
sad, kako to staviti sa strane, djelomicno ignorirati pa pokusat s nekom povrsnom svjesnoscu izvuci najbolje od ponuđenog.
Koji je nacin osvjetljivanja i je li moguc bez drasticnih promjena?
Otpor krivom smjeru kojeg manjina i zli sluge veličaju kroz protekla 2-3 stoljeća, kao što i veličaju sami sebe. Krivi smjer u konačnici i sam sebe uništava.

Ulazimo u “vrli novi svijet”: Bog je mrtav – sve je dopušteno!


Ili će čovjek (opet) prihvatiti svoju malenkost i prolaznost ili će mu budućnost prije budućnosti biti užasna. Trećeg nema. Ljudi koji imaju Krista u sebi, oni se za ništa ne moraju brinuti jer ovaj svijet im u konačnici baš ništa ne može ponuditi da ih ispuni a da se to može okarakterizirati dobrim, da ne govorim da ih spasi o daje nadu i svjetlost u životu.
ti si vjernik, fenixe?
Zavidim ti na tome.
Sto mislis kako bismo moglu prihvatit svoju malenkost i prolaznost?
Evolucija nas je ocito odvela u drugom smjeru.
Naprednom i konformistickom, ali u konacnici autodestruktivnom i pogubnom.
Kako se odreci dragovoljno svega, da bi se krenulo ispocetka..
Da, jesam. Posebice u zadnjih god. dana gdje se prvi put istinski nešto počelo događati oko toga. Sad sam praktičan kakav zapravo nikad istinski nisam bio od malih nogu, ono što sam oduvijek mislio da sam bio, ali nešto se dogodi, taj trenutak, nešto što čovjek ne može objasniti i što sve odjednom promijeni.

Spoiler:
mozda te neki zivotni izazov nagnao na vece posvecenje vjerovanju.
Vidjela sam takvih događanja u okruzju.
Postujem razlicitost i odobravam iznalazenje novih nacina.
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Guest 7/5/2017, 22:13

maggie13 wrote:mozda te neki zivotni izazov nagnao na vece posvecenje vjerovanju.
Vidjela sam takvih događanja u okruzju.
Postujem razlicitost i odobravam iznalazenje novih nacina.
Nešto se dogodilo i nitko mi to ne može objasniti, a s duhovnicima nisam imao vremena ni pričati mada ni sam ne znam kako upoznao jednog predivnog čovjeka koji mi je masu toga pokazao i objasnio a nedavno je i umro. Ja jednostavno više nisam ono što sam bio, na ljude uopće ne gledam kako sam gledao, kao ni na svu okolinu i prirodu oko mene. Moje misli više nisu iste, moji ciljevi koje sam donedavno imao više ne postoje niti mi imaju ikakvog smisla kao onda. Sve što sam htio i želio više to ne želim ili mi nema smisla. Svega se sjećam, svojih dana iz prošlosti za koje sam čak mislio da su zaboravljeni, baš svega. Toliko toga sam izgubio i ostavio, ali dobio sam toliko onoga što sam u dubini i htio imati. Sve to se ne može fizički opipati, a velikim dijelom ni pojmiti. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by L'âme 7/5/2017, 22:20

Fénix wrote:
maggie13 wrote:mozda te neki zivotni izazov nagnao na vece posvecenje vjerovanju.
Vidjela sam takvih događanja u okruzju.
Postujem razlicitost i odobravam iznalazenje novih nacina.
Nešto se dogodilo i nitko mi to ne može objasniti, a s duhovnicima nisam imao vremena ni pričati mada ni sam ne znam kako upoznao jednog predivnog čovjeka koji mi je masu toga pokazao i objasnio a nedavno je i umro. Ja jednostavno više nisam ono što sam bio, na ljude uopće ne gledam kako sam gledao, kao ni na svu okolinu i prirodu oko mene. Moje misli više nisu iste, moji ciljevi koje sam donedavno imao više ne postoje niti mi imaju ikakvog smisla kao onda. Sve što sam htio i želio više to ne želim ili mi nema smisla. Svega se sjećam, svojih dana iz prošlosti za koje sam čak mislio da su zaboravljeni, baš svega. Toliko toga sam izgubio i ostavio, ali dobio sam toliko onoga što sam u dubini i htio imati. Sve to se ne može fizički opipati, a velikim dijelom ni pojmiti. :)
zanimljivo svjedocanstvo.
Naglasak je na rijeci svjedocanstvo jer nitko ne moze razumjeti o cemu se govori dok sam ne dozivi, ne osvjedoci se.
Tesko je prenijeti tako duboke dozivljaje osobne duhovne regeneracije.
Plase li te te promjene ili te samo ispunjavaju i daju ti novi smisao?
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Guest 7/5/2017, 22:53

maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:mozda te neki zivotni izazov nagnao na vece posvecenje vjerovanju.
Vidjela sam takvih događanja u okruzju.
Postujem razlicitost i odobravam iznalazenje novih nacina.
Nešto se dogodilo i nitko mi to ne može objasniti, a s duhovnicima nisam imao vremena ni pričati mada ni sam ne znam kako upoznao jednog predivnog čovjeka koji mi je masu toga pokazao i objasnio a nedavno je i umro. Ja jednostavno više nisam ono što sam bio, na ljude uopće ne gledam kako sam gledao, kao ni na svu okolinu i prirodu oko mene. Moje misli više nisu iste, moji ciljevi koje sam donedavno imao više ne postoje niti mi imaju ikakvog smisla kao onda. Sve što sam htio i želio više to ne želim ili mi nema smisla. Svega se sjećam, svojih dana iz prošlosti za koje sam čak mislio da su zaboravljeni, baš svega. Toliko toga sam izgubio i ostavio, ali dobio sam toliko onoga što sam u dubini i htio imati. Sve to se ne može fizički opipati, a velikim dijelom ni pojmiti. :)
zanimljivo svjedocanstvo.
Naglasak je na rijeci svjedocanstvo jer nitko ne moze razumjeti o cemu se govori dok sam ne dozivi, ne osvjedoci se.
Tesko je prenijeti tako duboke dozivljaje osobne duhovne regeneracije.
Plase li te te promjene ili te samo ispunjavaju i daju ti novi smisao?
Točno. Teško je prenijeti jer ne možeš pronaći riječi taman i da znaš 3 strana jezika jer ih jednostavno nema. To nosiš u sebi, to te držalo iznad ponora, to te dignulo u nekakvu nesagledivu visinu gdje sve odjednom oko tebe dobiva neki novi i ujedno nepoznati značaj.

Ne plaše me promjene, ne plaši me više ni budućnost, ne plaši me više ništa osim Onoga tko me ovdje stvorio i poslao. Jednostavno se ne brinem i kad me briga hvata, vrlo brzo nađem trenutak i način kako da to nestane. Iz dana u dan koračam, podignut, osjetim kako to još nije blizu onoga što mogu i što sam mogao jer treba još da posljedice toga nestanu, no ta svijest što sad sve mogu i kako to sve izgleda, što se sve može... E to se tek riječima ne može opisati. Kad bih išao koristiti riječi za to, bile bi: nedogled, bezkrajnost, beskonačnost. Jednostavno to sada i osjetim i vidim oko sebe. Možda se bojim samo da to ne izgubim i da me ova materija ne zablješti. :)  Predivno je to, mada sad su kušnje i izazovi drugačiji nego što su bili. To nikad ne prestaje i to tek sada vidim. Studirao sam pa vidim i na fizici kako to sve funkcionira i sve to daje jednu posebnu ljepotu i milinu. Druga je stvar što se svatko u ovom sređenom svemiru može opredijeliti za gubitak vlastite slobode, zlo i propast, u konačnici i osuditi sebe pa za to kriviti Stvoritelja, prirodu, društvo ili druge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by L'âme 7/5/2017, 23:04

Fénix wrote:
maggie13 wrote:
Fénix wrote:
maggie13 wrote:mozda te neki zivotni izazov nagnao na vece posvecenje vjerovanju.
Vidjela sam takvih događanja u okruzju.
Postujem razlicitost i odobravam iznalazenje novih nacina.
Nešto se dogodilo i nitko mi to ne može objasniti, a s duhovnicima nisam imao vremena ni pričati mada ni sam ne znam kako upoznao jednog predivnog čovjeka koji mi je masu toga pokazao i objasnio a nedavno je i umro. Ja jednostavno više nisam ono što sam bio, na ljude uopće ne gledam kako sam gledao, kao ni na svu okolinu i prirodu oko mene. Moje misli više nisu iste, moji ciljevi koje sam donedavno imao više ne postoje niti mi imaju ikakvog smisla kao onda. Sve što sam htio i želio više to ne želim ili mi nema smisla. Svega se sjećam, svojih dana iz prošlosti za koje sam čak mislio da su zaboravljeni, baš svega. Toliko toga sam izgubio i ostavio, ali dobio sam toliko onoga što sam u dubini i htio imati. Sve to se ne može fizički opipati, a velikim dijelom ni pojmiti. :)
zanimljivo svjedocanstvo.
Naglasak je na rijeci svjedocanstvo jer nitko ne moze razumjeti o cemu se govori dok sam ne dozivi, ne osvjedoci se.
Tesko je prenijeti tako duboke dozivljaje osobne duhovne regeneracije.
Plase li te te promjene ili te samo ispunjavaju i daju ti novi smisao?
Točno. Teško je prenijeti jer ne možeš pronaći riječi taman i da znaš 3 strana jezika jer ih jednostavno nema. To nosiš u sebi, to te držalo iznad ponora, to te dignulo u nekakvu nesagledivu visinu gdje sve odjednom oko tebe dobiva neki novi i ujedno nepoznati značaj.

Ne plaše me promjene, ne plaši me više ni budućnost, ne plaši me više ništa osim Onoga tko me ovdje stvorio i poslao. Jednostavno se ne brinem i kad me briga hvata, vrlo brzo nađem trenutak i način kako da to nestane. Iz dana u dan koračam, podignut, osjetim kako to još nije blizu onoga što mogu i što sam mogao jer treba još da posljedice toga nestanu, no ta svijest što sad sve mogu i kako to sve izgleda, što se sve može... E to se tek riječima ne može opisati. Kad bih išao koristiti riječi za to, bile bi: nedogled, bezkrajnost, beskonačnost. Jednostavno to sada i osjetim i vidim oko sebe. Možda se bojim samo da to ne izgubim i da me ova materija ne zablješti. :)  Predivno je to, mada sad su kušnje i izazovi drugačiji nego što su bili. To nikad ne prestaje i to tek sada vidim. Studirao sam pa vidim i na fizici kako to sve funkcionira i sve to daje jednu posebnu ljepotu i milinu. Druga je stvar što se svatko u ovom sređenom svemiru može opredijeliti za gubitak vlastite slobode, zlo i propast, u konačnici i osuditi sebe pa za to kriviti Stvoritelja, prirodu, društvo ili druge.
ne trebas se bojati ni Njega. Ako ti je on to sve omogucio, sigurna sam da ne bi zelio tvoje strahopostovanje, samo ljubav.
Znaci, dobio si potpuno drugaciju dimenziju svega, poseban dar i moc da prozivljavas sve drugim culima i vidis sve drugim ocima.
Da, dar je u nama. Svjetlo i tama. Ponekad je izbor ocit, ali ipak tako tezak.
Sto kaze fizika?
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Late night tales (chat) - Page 43 Empty Re: Late night tales (chat)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum