ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 27/3/2017, 21:35

pismejker wrote:SVAKI COVJEK ILI OBITELJ,prirodnim pravom moze i smije si dom izgraditi,jer je pravo na dom ,elementarno ljucko pravo..
Porez na tako nesto mogu donijeti samo zesce pijavice u vlastima..
pa problem je sto hrpa debila ne zna svoja prirodna prava i onda nas siluju da robujemo tim pijavicama
svako govno se proglasi zakonom i mora se slusati, pa majku im jebem glupu, da uvedu opet rasni zakon il zakon prve bracne noci (svaki zastupnik moze krsnut mladu prve bracne noci u svojoj izbornoj jedinic il nesto slicno) imbecili bi se povinuli jel je to zakon, ma mars mater vam peksinavu

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by aben 27/3/2017, 21:36

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
bitvica wrote:Znam da nekima neće odgovarati ovo što ću napisati, ali bigaje, stvari su takve kakve su :)

Porez na nekretnine (u vlasništvu) imaju sve zemlje EU, nije to HR izum.
U Sloveniji imaju porez i na nekretnine u kojima vlasnici žive (dakle prva nekretnina), ali mislim da će kod nas na tom području čak biti nekih olakšica (pričalo se o nekim parametrima ono ako osoba živi sama u nekretnini do 50 m2, par do 60 m2, tročlana obitelj do 70 itd)... naravno, ako se ne predomisle do izglasavanja zakona. :)

Iskreno, nekretnine koje ne služe svrsi stanovanja nego donose prihod ili stoje prazne i služe u svrhu povremenog boravka (vikendice i sl), neobradjena poljoprivredna zemljišta, neizgrađena građevinska zemljišta i treba oporezovati. Zašto bi se plaćao porez na novčanu imovinu, dionice i sl, a na nekretnine (koju masa ljudi ima9 ne? Nije rijedak slučaj da ljudi imaju nekoliko nekretnina, a primaju socijalnu pomoć ili koriste neke druge olakšice kao nezaposleni i sl. 

čekoj, 
jesi ti to upravo reko da je porez dobar zoto ča ga imaju i druge zemlje i

da ako se porez nameće na šoldi, da je uredu nametnuti ga i na nekretnine i

da je u redu oporezivati nekretnine jer neko ki imo nekretninu uzimo socijalnu pomoć?

napusti internet.
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
porez na sklonište od kiše- zvuči ko dobra ideja:)

levijatane, druže, možda mi imamo neke parazite u mozgu pa ne razumimo; možda je mazohizam prirodno stanje čovika, a mi bolesni..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 27/3/2017, 21:36

pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:
pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:
pismejker wrote:
nema sto da ne odgovara..Vrlo zrelo promisljanje,i tocne informacije..
jel ti zajebavas il tako mislis
zajebavam damu..naravno.. :cleanteeth
ja mislim da je to deda
a nebitno..nije u sustoini uopce bitno tko je,samo nek je rasprava kvalitetna.. :cleanteeth
ma koji kurcev kvalitet, debil te uvjerava da je to pravo umjesto da razmislja o tomu kako to pobit i zakone i donosioce istijeh

_________________
Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by RayMabus 27/3/2017, 21:37

To ovi mali pioniri poput debotjusta šta su gledali puno Roobin Hooda kad su bili mali ...oni misle ako uzemš bogatome evo za mene sirotinju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 27/3/2017, 21:38

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
bitvica wrote:Znam da nekima neće odgovarati ovo što ću napisati, ali bigaje, stvari su takve kakve su :)

Porez na nekretnine (u vlasništvu) imaju sve zemlje EU, nije to HR izum.
U Sloveniji imaju porez i na nekretnine u kojima vlasnici žive (dakle prva nekretnina), ali mislim da će kod nas na tom području čak biti nekih olakšica (pričalo se o nekim parametrima ono ako osoba živi sama u nekretnini do 50 m2, par do 60 m2, tročlana obitelj do 70 itd)... naravno, ako se ne predomisle do izglasavanja zakona. :)

Iskreno, nekretnine koje ne služe svrsi stanovanja nego donose prihod ili stoje prazne i služe u svrhu povremenog boravka (vikendice i sl), neobradjena poljoprivredna zemljišta, neizgrađena građevinska zemljišta i treba oporezovati. Zašto bi se plaćao porez na novčanu imovinu, dionice i sl, a na nekretnine (koju masa ljudi ima9 ne? Nije rijedak slučaj da ljudi imaju nekoliko nekretnina, a primaju socijalnu pomoć ili koriste neke druge olakšice kao nezaposleni i sl. 

čekoj, 
jesi ti to upravo reko da je porez dobar zoto ča ga imaju i druge zemlje i

da ako se porez nameće na šoldi, da je uredu nametnuti ga i na nekretnine i

da je u redu oporezivati nekretnine jer neko ki imo nekretninu uzimo socijalnu pomoć?

napusti internet.
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
porez na sklonište od kiše- zvuči ko dobra ideja:)

levijatane, druže, možda mi imamo neke parazite u mozgu pa ne razumimo; možda je mazohizam prirodno stanje čovika, a mi bolesni..
pa izgelda da je to, nije kurac da ima toliko debilsona u djiru a mi normalni, nesto mi ocito ne percepiramo dobro,
al mislim da se i joda poceo razboljevat od nase bolesti

_________________
Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Guest 27/3/2017, 21:38

RayMabus wrote:
Leviathan2 wrote:
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
Debotojusto misli da ce se ogrebat za neku jeftinu nekretninu il barem da ce cijene podstanarstva past : ono kao ovi nemaju za platit porez pa ce davat đabe meni i meni super.

Valjda ako je svima u toj opcini porez onda svi dižu cijene a cijene nekretnina rastu jer je teren skuplji zbog ovoga.
ehhh,Longi,ono sto se valja tamno iza brda,je cinjenica,da ako danas neki ne mogu placati rezije i hranu,jer nemaju,nece moci placati niti porez na nekretnine,u slucaju cega,slijede-...Ovrhice po receptu odvjetnicke&javnobiljeznicke mafije..
nezaposleni ljudi,imaju kutju,nemaju posela,doguraju na fantasticni dug od 10 000 kunica,ode kuca na bubanj..
E tome se neki raduju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by RayMabus 27/3/2017, 21:40

Pioniri maleni ce ljepo il priselit u Sisak gdje je manji porez pa putovat do Zagreba , il placat u Zagrebu 20% porez bilo da imaju stan bilo da su podstanari a mogu i u Njemačku.

Jbte kad pomisliš nije ni oni kradeze glup , ove stvarno triba potirat u Njemačku tako da ih se stegne ekonomski da nemogu disat i dovest bogatije i pametnije ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 27/3/2017, 21:43

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
bitvica wrote:Znam da nekima neće odgovarati ovo što ću napisati, ali bigaje, stvari su takve kakve su :)

Porez na nekretnine (u vlasništvu) imaju sve zemlje EU, nije to HR izum.
U Sloveniji imaju porez i na nekretnine u kojima vlasnici žive (dakle prva nekretnina), ali mislim da će kod nas na tom području čak biti nekih olakšica (pričalo se o nekim parametrima ono ako osoba živi sama u nekretnini do 50 m2, par do 60 m2, tročlana obitelj do 70 itd)... naravno, ako se ne predomisle do izglasavanja zakona. :)

Iskreno, nekretnine koje ne služe svrsi stanovanja nego donose prihod ili stoje prazne i služe u svrhu povremenog boravka (vikendice i sl), neobradjena poljoprivredna zemljišta, neizgrađena građevinska zemljišta i treba oporezovati. Zašto bi se plaćao porez na novčanu imovinu, dionice i sl, a na nekretnine (koju masa ljudi ima9 ne? Nije rijedak slučaj da ljudi imaju nekoliko nekretnina, a primaju socijalnu pomoć ili koriste neke druge olakšice kao nezaposleni i sl. 

čekoj, 
jesi ti to upravo reko da je porez dobar zoto ča ga imaju i druge zemlje i

da ako se porez nameće na šoldi, da je uredu nametnuti ga i na nekretnine i

da je u redu oporezivati nekretnine jer neko ki imo nekretninu uzimo socijalnu pomoć?

napusti internet.
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
porez na sklonište od kiše- zvuči ko dobra ideja:)

levijatane, druže, možda mi imamo neke parazite u mozgu pa ne razumimo; možda je mazohizam prirodno stanje čovika, a mi bolesni..
pa ako cemo iskreno, kuca i jest skloniste od vremenskih uvjeta, inace je nebi ni trebalo
o sunce ti jebem i debilnom svijetu, 6000 godina, sest tisuca godina nisu makli ni makac, jos uvijek pricaju o slobodi i misle da ce im je drugi gospodar podariti
6000 godina koliko mi imamo zapisano i sto mozemo razumjet, ono sto jos ne znamo desifrirat necu tvrdit koji vremenski je period al smijem se kladit u jaja da ni tad nije bilo drugacije
ako se netko i pojavi sa dobrim idejama, razapnu ga na kriz il ga proglase ludakom il njegovu rjec izokrenu ako je ne mogu utisat
pfu jebem ti

_________________
Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by aben 27/3/2017, 21:44

ki van je omag i vam?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by RayMabus 27/3/2017, 21:52

Treba uvest taj porez onda lijepo Zagreb centar odma 50% onda zona 2 oko toga 35% i zona 3 20% porez.

Ima tamo onih sela oko Zagreba pa odi tam živit ak nemaš para da živiš u Zagrebu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by RayMabus 27/3/2017, 21:53

RayMabus wrote:Treba uvest taj porez onda lijepo Zagreb centar odma 50% onda zona 2 oko toga 35% i zona 3 20% porez.

Ima tamo onih sela oko Zagreba pa odi tam živit ak nemaš para da živiš u Zagrebu.
Barem ovog glupog debotojusta i slicne debile necu susretat u centru grada ...za njega je zona 3 i šire.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Guest 27/3/2017, 22:02

Malo zderat pa u krpe..,danas sam uspio odraditi pismeni ispit,sutra slijedi usmeni.. u skolicu valja ici..
:hiker
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 27/3/2017, 22:18

aben wrote:ki van je omag i vam?
to je iz legende , originalno je ormorg i vam
vidio sam da ima na internetu neka novela il takovo nesto o toj legendi, cak ima i strip mog dobrog frenda al prica je malo literalno obradjena
inace sirova prica pocinje sa sa padom covjeka i dolaskom bogova na zemlju
ukratko, na vrhuncu bitke ljudi i bogova , bogovi upotrijebise neko oruzje koje pretvori vecinu ljudi u lutke bez svijesti sa funkcionalnim nagonima jedino za razmnozavanje i hranjenje, sve drugo je bilo unisteno unutar njih
pridosli bogovi su koristili te i takove ljude za eksperimentiranje i zabavu itd, no kako je vrijeme proticalo kod odredjenog broja ljudi se pocela pojavljivat iskra razuma koja je svakim danom postajala jaca, jedan od prvijeh je bio vam,
on pobjeze i najde nacin da se sakrije sa zenom i djecom te odatle poce trazit ljude sa naznakama da se bude,
kad ih se skupilo poprilicno odlucise da napadnu bogove ali bijahu porazeni i vam bi bacen u bezvremensku tamnicu, medjutim zahvaljujuci sazaljivosti jedne boginje (koja je u stvari i bila inicijator ponovnog budjenja razuma ) biva oslobodjen te se uspjeva ubacit u kulu bogova i napasti ormorga, nakon sto ga je savladao i zeleci iga pogubit dopusti mu da izrazi zelju s cim ovaj ponudi vamu da ce otici sa zemlje u zamjenu za njegov zivot i da se nikad nece vratit, njega kao vrhovnog boga ce morat slijedit i drugi, odmah nakon sto je povjerovao ormorgu i oslobodio ga biva ponovno zarobljen i spaljen u svjetlosti sunca (to nisam nikad skuzio sto bi znacilo)
 vidjevsi njegovo pogubljenje i ne drzanje do vlastite rjeci boginja se odmetnu te pronadje vamovu djecu i obeca im osvetu uz njezinu pomoc da poraze bogove, na kraju su bogovi porazeni, neki pobijeni dok su ormorg i nekolicina uspjeli pobjeci
koprena zaborava prekri ljude i oni zaboravise bogove, kroz daljnja stoljeca i milenije neki drugi bogovi dolazise na zemlju ali se ne zadrzavahu dugo, ipak njihov utjecaj se osjetio na ponasanje ljudi
ostale su neke legende o tomu , drugi narodi ih prepricavahu u svojoj verziji  al srz im je uvijek ista, o covjeku koji je udario na bogove,
imas i kod sumerana mislim, ima i na istoku rusije dva razlicita plemena sa dvije razlicite legende al radnja ista, ima i nasa  i ima nama najbliza negdje iz rumunije il tog kraja
a proteklo vremena

_________________
Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by aben 27/3/2017, 22:32

Leviathan2 wrote:
aben wrote:ki van je omag i vam?
to je iz legende , originalno je ormorg i vam
vidio sam da ima na internetu neka novela il takovo nesto o toj legendi, cak ima i strip mog dobrog frenda al prica je malo literalno obradjena
inace sirova prica pocinje sa sa padom covjeka i dolaskom bogova na zemlju
ukratko, na vrhuncu bitke ljudi i bogova , bogovi upotrijebise neko oruzje koje pretvori vecinu ljudi u lutke bez svijesti sa funkcionalnim nagonima jedino za razmnozavanje i hranjenje, sve drugo je bilo unisteno unutar njih
pridosli bogovi su koristili te i takove ljude za eksperimentiranje i zabavu itd, no kako je vrijeme proticalo kod odredjenog broja ljudi se pocela pojavljivat iskra razuma koja je svakim danom postajala jaca, jedan od prvijeh je bio vam,
on pobjeze i najde nacin da se sakrije sa zenom i djecom te odatle poce trazit ljude sa naznakama da se bude,
kad ih se skupilo poprilicno odlucise da napadnu bogove ali bijahu porazeni i vam bi bacen u bezvremensku tamnicu, medjutim zahvaljujuci sazaljivosti jedne boginje (koja je u stvari i bila inicijator ponovnog budjenja razuma ) biva oslobodjen te se uspjeva ubacit u kulu bogova i napasti ormorga, nakon sto ga je savladao i zeleci iga pogubit dopusti mu da izrazi zelju s cim ovaj ponudi vamu da ce otici sa zemlje u zamjenu za njegov zivot i da se nikad nece vratit, njega kao vrhovnog boga ce morat slijedit i drugi, odmah nakon sto je povjerovao ormorgu i oslobodio ga biva ponovno zarobljen i spaljen u svjetlosti sunca (to nisam nikad skuzio sto bi znacilo)
 vidjevsi njegovo pogubljenje i ne drzanje do vlastite rjeci boginja se odmetnu te pronadje vamovu djecu i obeca im osvetu uz njezinu pomoc da poraze bogove, na kraju su bogovi porazeni, neki pobijeni dok su ormorg i nekolicina uspjeli pobjeci
koprena zaborava prekri ljude i oni zaboravise bogove, kroz daljnja stoljeca i milenije neki drugi bogovi dolazise na zemlju ali se ne zadrzavahu dugo, ipak njihov utjecaj se osjetio na ponasanje ljudi
ostale su neke legende o tomu , drugi narodi ih prepricavahu u svojoj verziji  al srz im je uvijek ista, o covjeku koji je udario na bogove,
imas i kod sumerana mislim, ima i na istoku rusije dva razlicita plemena sa dvije razlicite legende al radnja ista, ima i nasa  i ima nama najbliza negdje iz rumunije il tog kraja
a proteklo vremena
jebote, ovo boldano sumiljo na hrvate i njihov odnos prema porezu na zaštitu od meteoroloških uvjeta, haha

lipa štorija, fuck the gods

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Kermit 27/3/2017, 22:40

Kordeljev strip Saga o Vamu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Leviathan2 28/3/2017, 23:55

asilovski wrote:Kordeljev strip Saga o Vamu
uz asistenciju moje malenkosti, da se pohvalim

_________________
Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Kermit 29/3/2017, 06:37

Leviathan2 wrote:
asilovski wrote:Kordeljev strip Saga o Vamu
uz asistenciju moje malenkosti, da se pohvalim
Kajezer Sose bauštele a i šire hehehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Guest 30/3/2017, 22:43

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
bitvica wrote:Znam da nekima neće odgovarati ovo što ću napisati, ali bigaje, stvari su takve kakve su :)

Porez na nekretnine (u vlasništvu) imaju sve zemlje EU, nije to HR izum.
U Sloveniji imaju porez i na nekretnine u kojima vlasnici žive (dakle prva nekretnina), ali mislim da će kod nas na tom području čak biti nekih olakšica (pričalo se o nekim parametrima ono ako osoba živi sama u nekretnini do 50 m2, par do 60 m2, tročlana obitelj do 70 itd)... naravno, ako se ne predomisle do izglasavanja zakona. :)

Iskreno, nekretnine koje ne služe svrsi stanovanja nego donose prihod ili stoje prazne i služe u svrhu povremenog boravka (vikendice i sl), neobradjena poljoprivredna zemljišta, neizgrađena građevinska zemljišta i treba oporezovati. Zašto bi se plaćao porez na novčanu imovinu, dionice i sl, a na nekretnine (koju masa ljudi ima9 ne? Nije rijedak slučaj da ljudi imaju nekoliko nekretnina, a primaju socijalnu pomoć ili koriste neke druge olakšice kao nezaposleni i sl. 

čekoj, 
jesi ti to upravo reko da je porez dobar zoto ča ga imaju i druge zemlje i

da ako se porez nameće na šoldi, da je uredu nametnuti ga i na nekretnine i

da je u redu oporezivati nekretnine jer neko ki imo nekretninu uzimo socijalnu pomoć?

napusti internet.
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
porez na sklonište od kiše- zvuči ko dobra ideja:)

levijatane, druže, možda mi imamo neke parazite u mozgu pa ne razumimo; možda je mazohizam prirodno stanje čovika, a mi bolesni..
a srcati! Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Happy0196

@ti sa vilama
1. nisam rekO da je porez dobar jer ga imaju druge zemlje, nego da ga već imaju sve zemlje EU i da to nije naš izum, nego zajednice kojoj smo tako veselo hrlili u krilo...  čitaj kako piše. 

2. da, porez na nekretnine je neizbježan, jer nemaju od kuda više napuniti blagajnu da spašavaju banke, koje se poslije prodaju u bescijenje, agrokor, ili da od mađara kupe inu itd.) i ako ga ne uvedu povećati će druge namete i poreze što je lošija varijanta od ove... 
najveći vlasnici nekretnina u današnje vrijeme (nakon ovršnog zakona, jebamupasmater tko ga je izglasao u takvom obliku  x-| ) su upravo banke, koje ih ne prodaju ispod tržišne cijene (a dobili su ih za siću od ljudi ovršnim postupcima ili pak od raznih ivića pašalića koje su masno kreditirali, a ovi su najprije izvukli keš , a onda gradili na smetlištima i u pripizdinama, pa kad se nije prodalo prepustili bankama nekretnine koje ne vrijede više od polovice procijenjene prvobitne investicije)... obrazac je uvijek isti... evo npr. hypo banka je osnovala hetu i preuzela gomilu takvih nekretnina i umjesto da ih stave u prodaju ispod tržišne cijene, oni su natukli takve cijene da se ništa ne proda, jer ako sve odmah prodaju kako će si opravdati dugogodišnje isplate menagerskih honorara, a za tu isplatu se mora prikazati fiktivna vrijednost kroz vrijednost nekretnina..... i tako, gomila praznih nekretnina koje propadaju, mladi ljudi plaćaju podstanarstva, žive kod roditelja, a oni kupe lovu... na kraju će (kako mi se čini) država preuzeti napola propale ionako precijenjene nekretnine, mi ćemo platiti njihove minuse itd itsd... uvijek ista priča...  s obzirom da banke uopće ne plaćaju PDV kojeg svi ostali smrtnici plaćamo, možda je jedini način da ih se upravo tu ulovi, na trošak koji im nikako nije isplativ, pa će se konačno te nekretnine pojaviti na tržištu s prihvatljivim cijenama i stambeni prostori bi bili dostupni i onima koji ne moraju upregnuti cijelu rodbinu kao jamce i sudužnike da bi došli do, kako već rekoste,  skloništa od kiše... 
taj porez se plaća jednom godišnje (par sto kuna), a svakodnevno vas deru s bezbroj skrivenih nameta, trošarina, PDV-om koji je JOŠ UVIJEK 25 %!!! i plaćate ga svaki dan, čim uzmete bilo što u dućanu... i nikom ništa... nitko se ne buni i ne računa koliko novaca svaki dan ubaci u državni proračun kupujući namirnice bez kojih se ne može živjeti, a digla se frka oko par sto kuna na višak kvadrata bez kojih (budimo pošteni) svi možemo... 
možda će se sad pomiriti svi posvađani suvlasnici (koji se ne mogu dogovoriti oko podjele djedovine pa takva nekretnina na kraju propada jer se ne zna čija je i do koje masline), da je vrijeme da te sporove riješe, da jedan isplati drugog i nešto napravi... ili u krajnjem primjeru prodaju i dozvole nekom drugom da to obnovi... imamo cijela sela koja su napuštena i zapuštena jer nikog nije briga, od svih je i nije ničije...bude li plaćao porez na to sjetit će se da treba nešto poduzeti...
jednako vrijedi i za neobrađena poljoprivredna zemljišta... ima ljudi koji bi se bavili poljoprivredom, nemaju zemlju, a oni koji je imaju ne brinu o njoj... na takva zemljišta ide porez pa ili neka je obrađuje ili daju na uporabu onom tko je želi obrađivati... 
neizgrađena građevinska zemljišta ista priča... građevinaska zona se ne može proširiti ukoliko je u naselju određeni postotak postojećeg građevinskog zemljišta koje još nije zazidano... naravno, takvih parcela ima gomila... sadi se tikva i paprika na takvim parcelama, čuva se za unuka i praunuka, a ostali neka se slikaju, boli ih neka stvar za probleme onih koji bi gradili a nemaju gdje, jer ne mogu svoja zemljišta urbanizirati... 
  
3. točno... to što se radi kod nas nisam vidjela nigdje na svijetu... kućerina na tri kata, a živi se od socijalne pomoći... i nikom ne pada na pamet da se može kuća prodati, preći u manji stan, vratiti dugove, započeti neki posal... ne... mi smo nacija u kojoj se ne pikaš kao čovjek, dok nemaš svoj krov nad glavom, pa makar dugove morao vraćati i u mirovini, ali taj krov mora barem jedan red cigle biti višlji od susjedovog... to što fasada nikad neće biti završena, što će se živjeti samo u najmanjoj sobici, jer se zimi jedino nju može ugrijati, to je nebitno... daj ziĐaj, čim veće i čim višlje... 



@krezubi, cmokni dedu u runjavo dupe   :P


@školarac, ne naučiš li se (već sada) braniti svoj stav i budeš li mijenjao mišljenje zbog "čopora" (bez obzira što su ovako razljućeni  :D ) tu diplomu, ako i kad doguraš do nje, onda stavi u WC umjesto toalet papira, bit će veća korist od nje...  :)




ja misliO tu se raspravlja, argumentira, a zamalo glavu ne izgubih na pravdi boga... đizs, što meni ovo treba?  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Guest 30/3/2017, 22:45

bitvica wrote:
@krezubi, cmokni dedu u runjavo dupe   :P

pustite dedu na miru, jadan dečko
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Guest 30/3/2017, 22:59

Srećko wrote:
bitvica wrote:
@krezubi, cmokni dedu u runjavo dupe   :P

pustite dedu na miru, jadan dečko
hvala sinko... bog ti dao sriću i zdravlje... Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 301
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by aben 30/3/2017, 23:03

bitvica wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
bitvica wrote:Znam da nekima neće odgovarati ovo što ću napisati, ali bigaje, stvari su takve kakve su :)

Porez na nekretnine (u vlasništvu) imaju sve zemlje EU, nije to HR izum.
U Sloveniji imaju porez i na nekretnine u kojima vlasnici žive (dakle prva nekretnina), ali mislim da će kod nas na tom području čak biti nekih olakšica (pričalo se o nekim parametrima ono ako osoba živi sama u nekretnini do 50 m2, par do 60 m2, tročlana obitelj do 70 itd)... naravno, ako se ne predomisle do izglasavanja zakona. :)

Iskreno, nekretnine koje ne služe svrsi stanovanja nego donose prihod ili stoje prazne i služe u svrhu povremenog boravka (vikendice i sl), neobradjena poljoprivredna zemljišta, neizgrađena građevinska zemljišta i treba oporezovati. Zašto bi se plaćao porez na novčanu imovinu, dionice i sl, a na nekretnine (koju masa ljudi ima9 ne? Nije rijedak slučaj da ljudi imaju nekoliko nekretnina, a primaju socijalnu pomoć ili koriste neke druge olakšice kao nezaposleni i sl. 

čekoj, 
jesi ti to upravo reko da je porez dobar zoto ča ga imaju i druge zemlje i

da ako se porez nameće na šoldi, da je uredu nametnuti ga i na nekretnine i

da je u redu oporezivati nekretnine jer neko ki imo nekretninu uzimo socijalnu pomoć?

napusti internet.
jebote, jel ti vidis kojih shabana ima, porez dobar
o zemljo otvori se
stvarno izkonski mazohizam, netko ti otima pare i ti mu jos pljesces,
sunce ti jebem, ides radit jebenu kucu, izbu gdje ces boravit, da ne pada kisa po tebi, moras naplacat pun kurac njihovih regula i regulativa dozvola kurac palac, platis porez na materijal, platis porez na posao izvodjacu, i onda jos moras placat za parazite stalnu rentu kao da su oni ulozili neki usrani dinar u tu tvoju izbu,
pa koliko bolestan i pojeban u glavu moras biti da nesto takovo prozoves dobrom stvari jer eto i drugi imaju
jbte, odsustvo inteligencije totalno
porez na sklonište od kiše- zvuči ko dobra ideja:)

levijatane, druže, možda mi imamo neke parazite u mozgu pa ne razumimo; možda je mazohizam prirodno stanje čovika, a mi bolesni..
a srcati! Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Happy0196

@ti sa vilama
1. nisam rekO da je porez dobar jer ga imaju druge zemlje, nego da ga već imaju sve zemlje EU i da to nije naš izum, nego zajednice kojoj smo tako veselo hrlili u krilo...  čitaj kako piše. 

2. da, porez na nekretnine je neizbježan, jer nemaju od kuda više napuniti blagajnu da spašavaju banke, koje se poslije prodaju u bescijenje, agrokor, ili da od mađara kupe inu itd.) i ako ga ne uvedu povećati će druge namete i poreze što je lošija varijanta od ove... 
najveći vlasnici nekretnina u današnje vrijeme (nakon ovršnog zakona, jebamupasmater tko ga je izglasao u takvom obliku  x-| ) su upravo banke, koje ih ne prodaju ispod tržišne cijene (a dobili su ih za siću od ljudi ovršnim postupcima ili pak od raznih ivića pašalića koje su masno kreditirali, a ovi su najprije izvukli keš , a onda gradili na smetlištima i u pripizdinama, pa kad se nije prodalo prepustili bankama nekretnine koje ne vrijede više od polovice procijenjene prvobitne investicije)... obrazac je uvijek isti... evo npr. hypo banka je osnovala hetu i preuzela gomilu takvih nekretnina i umjesto da ih stave u prodaju ispod tržišne cijene, oni su natukli takve cijene da se ništa ne proda, jer ako sve odmah prodaju kako će si opravdati dugogodišnje isplate menagerskih honorara, a za tu isplatu se mora prikazati fiktivna vrijednost kroz vrijednost nekretnina..... i tako, gomila praznih nekretnina koje propadaju, mladi ljudi plaćaju podstanarstva, žive kod roditelja, a oni kupe lovu... na kraju će (kako mi se čini) država preuzeti napola propale ionako precijenjene nekretnine, mi ćemo platiti njihove minuse itd itsd... uvijek ista priča...  s obzirom da banke uopće ne plaćaju PDV kojeg svi ostali smrtnici plaćamo, možda je jedini način da ih se upravo tu ulovi, na trošak koji im nikako nije isplativ, pa će se konačno te nekretnine pojaviti na tržištu s prihvatljivim cijenama i stambeni prostori bi bili dostupni i onima koji ne moraju upregnuti cijelu rodbinu kao jamce i sudužnike da bi došli do, kako već rekoste,  skloništa od kiše... 
taj porez se plaća jednom godišnje (par sto kuna), a svakodnevno vas deru s bezbroj skrivenih nameta, trošarina, PDV-om koji je JOŠ UVIJEK 25 %!!! i plaćate ga svaki dan, čim uzmete bilo što u dućanu... i nikom ništa... nitko se ne buni i ne računa koliko novaca svaki dan ubaci u državni proračun kupujući namirnice bez kojih se ne može živjeti, a digla se frka oko par sto kuna na višak kvadrata bez kojih (budimo pošteni) svi možemo... 
možda će se sad pomiriti svi posvađani suvlasnici (koji se ne mogu dogovoriti oko podjele djedovine pa takva nekretnina na kraju propada jer se ne zna čija je i do koje masline), da je vrijeme da te sporove riješe, da jedan isplati drugog i nešto napravi... ili u krajnjem primjeru prodaju i dozvole nekom drugom da to obnovi... imamo cijela sela koja su napuštena i zapuštena jer nikog nije briga, od svih je i nije ničije...bude li plaćao porez na to sjetit će se da treba nešto poduzeti...
jednako vrijedi i za neobrađena poljoprivredna zemljišta... ima ljudi koji bi se bavili poljoprivredom, nemaju zemlju, a oni koji je imaju ne brinu o njoj... na takva zemljišta ide porez pa ili neka je obrađuje ili daju na uporabu onom tko je želi obrađivati... 
neizgrađena građevinska zemljišta ista priča... građevinaska zona se ne može proširiti ukoliko je u naselju određeni postotak postojećeg građevinskog zemljišta koje još nije zazidano... naravno, takvih parcela ima gomila... sadi se tikva i paprika na takvim parcelama, čuva se za unuka i praunuka, a ostali neka se slikaju, boli ih neka stvar za probleme onih koji bi gradili a nemaju gdje, jer ne mogu svoja zemljišta urbanizirati... 
  
3. točno... to što se radi kod nas nisam vidjela nigdje na svijetu... kućerina na tri kata, a živi se od socijalne pomoći... i nikom ne pada na pamet da se može kuća prodati, preći u manji stan, vratiti dugove, započeti neki posal... ne... mi smo nacija u kojoj se ne pikaš kao čovjek, dok nemaš svoj krov nad glavom, pa makar dugove morao vraćati i u mirovini, ali taj krov mora barem jedan red cigle biti višlji od susjedovog... to što fasada nikad neće biti završena, što će se živjeti samo u najmanjoj sobici, jer se zimi jedino nju može ugrijati, to je nebitno... daj ziĐaj, čim veće i čim višlje... 


1.
reci, je li neko nekad negdi reko da je porez na nekretnine hrvatski izum, ili ti samo voliš iznositi obćepoznato bez subtilnijih nakanov?

2. 
ne razumin, je li dobro oporezivati nekretnine jer se oprezuju šoldi ili je to samo neizbježno?
ako uvedu porez na nekretnine, ča ih sprječavo da uvedu i te lošije varijante?
znoči, ti govoriš da je porez na nekretnine meni dobar jer će se možda uloviti neka firma?
znoči, ti govoriš da je porez na nekretnine dobar jer nas ionako deru na drugin porezima?
znoči, ti misliš da je porez na nekretnine dobar jer su neki suvlasnici posvađeni?

znoči, neki ljudi nemaju zemlju, a želu je obrađivati, ali je ne želu kupiti, nego čekaju da država nekoga izvlosti?
znoči, građevinske parcele se ne mogu proširivati doklegod imo neizgrođenoga jer crveni flomaster ne gre po papiru dok se sve ne izgrodi?



3.
znoči, sve ljude s nekretninami tribo kazniti jer neko od njih primo socijalu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine - Page 6 Empty Re: Počinju pripreme za uvođenje poreza na nekretnine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum