ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusija je kriva za izbjeglice

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 18:16

http://www.index.hr/vijesti/clanak/isis-su-ubili-mnogo-sirijaca-ali-assadove-snage-usmrtile-su-jos-vise-ljudi/840210.aspx



PREDSJEDNIK Bashar al-Assad, odnosno njegova vlada ubila je mnogo više ljudi u Siriji ove godine, nego što ih je usmrtila teroristička skupina samoproglašene Islamske države, piše Washington Post. Potvrdile su to monitoring organizacije i analitičari koji prate situaciju u ratu razorenoj Siriji.

ISIS svojim brutalnim ubojstvima i uništenjem zauzima naslovnice medije, zbog čega gore spomenut podatak mnoge šokira. 

Između siječnja i lipnja, Assadova vojska i pro-vladini militanti ubili su 7.894 ljudi, dok je ISIS ubio njih 1.131, ako je vjerovati podacima Sirijske mreže za ljudska prava. U samo jednom danu prošlog mjeseca vladini napadi ubili su više od stotinu ljudi u rezidencijalnom području Douma, predgrađu Damaska.

"Nijedno ljudsko biće ne bi smjelo trpjeti ono što prolazimo zbog Assada", rekao je 27-godišnji Hassan Takuldin, koji je svjedočio napadima.

Vladine snage odgovorne su za mnogo više od 250.000 smrti u četverogodišnjem konfliktu nego što su Islamska država i pobunjeničke grupe skrivile, tvrde analitičari. 

"Bez obzira na stravičan režim Islamske države, ne možemo zaboraviti da je Assadov režim bio glavni izvor smrti i destrukcije u Sirije još od 2011. godine", rekao je analitičar Emile Hokayem te dodao da se svijet po ovome još uvijek nije očitovao kako treba.

Assad trenutno kontrolira više od polovine sirijskog teritorija.







russija naoružava assada, assad ubija ljude, rusija kriva za izbjeglice, a rusija trpa izbjeglice u srbiju kao usa u njemačku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by epikur37 Sat 5 Sep - 18:18

haha, koji cirkus, zna se tko je podpirivao vatru na bliskom istoku i zna se tko podjebaje razne revolucije. Ruje sigurno ne. Tipična amero-vehabijska propaganda.


Last edited by epikur37 on Sat 5 Sep - 18:19; edited 1 time in total
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by IL Risorto Sat 5 Sep - 18:19

Opet prljava kapitalistička propaganda.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sat 5 Sep - 18:36

Na žalost imadovoljno -stoke sitnoga zuba- kojai dalje

puši te spike.

   Jedino me čudi da je naslov -Rusija kriva za izbjeglice-

 mogli su slobodno napisati -Putin kriv za izbjeglice-

   Koja jadna propaganda.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 18:50

Yehudi wrote:Na žalost imadovoljno -stoke sitnoga zuba- kojai dalje

puši te spike.

   Jedino me čudi da je naslov -Rusija kriva za izbjeglice-

 mogli su slobodno napisati -Putin kriv za izbjeglice-

   Koja jadna propaganda.

moj provokativni naslov, zaključak. 
Putin je kriv za izbjeglice koliko su krivi Obama i svi ostalo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by jastreb Sat 5 Sep - 18:55

neoliberalni_placenik wrote:
PREDSJEDNIK Bashar al-Assad, odnosno njegova vlada ubila je mnogo više ljudi u Siriji ove godine, nego što ih je usmrtila teroristička skupina samoproglašene Islamske države, piše Washington Post 
Ajmo sad društva za ljudska prava,Amnesty internacional i sl.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 18:59

'Osjećaju li se uopće više dobrodošlima u svojoj zemlji?'



U zemlji su na snazi žestoki sukobi, no to ne znači da ljudi ne pokušavaju živjeti normalnim životom.

'I dok postoji prijetnja da povijest jednog naroda ovdje prestane, duh ovih ljudi pomaže mi da vjerujem da još uvijek postoji nada da će ipak preživjeti nasilje koje sada vlada.' Tako je jedan fotograf opisao dojam nakon što je u Siriji slučajno uspio 'uloviti' kršćansku svadbu. Flavius Mihaies opisao je za Upworthy.com svoje dojmove iz Sirije.

'Eksplozije. Nisam ih mogao ne primijetiti dok sam prošli mjesec hodao ulicama Damaska', započeo je svoju priču.

'Život bi nekako tekao normalno - prodavači prodaju hranu, parovi se drže za ruke, čuju se sirene automobila, djeca trče okolo - i onda bih začuo eksploziju.'
'Morao sam otići doći u Siriju kako bih otkrio kakav je život kršćanske zajednice, koja je prije rata činila 10 posto populacije. Kršćani su u Siriji živjeli 2 tisuće godina, Isus je prema Bibliji hodao i propovijedao na ovom području, no trenutačni sukobi toliko su nasilni da se pitam hoće li ta povijest sada završiti', kaže Flavius.

Nekoliko dana nakon što je stigao, stajao je ispred hotela kada je ugledao da se u katoličkoj crkvi preko puta sprema svadba. Brzo je otišao po fotoaparat nadajući se da će se moći 'provući' kao fotograf, kako bi obilježio te trenutke. Svjedočio je kontrastu između rata u zemlji i vjenčanja mladog para, koji se žene samo prividno daleko od nasilja i straha.
'Kakva budućnost čeka ovaj mladi par, pitao sam se. Razmišljaju li o tome da izbjegnu iz zemlje, kao što to toliko puno Sirijaca u ovim trenucima radi? Osjećaju li se uopće više dobrodošlima u svojoj zemlji?', pitao se dok je prilazio gostima svadbe i s njima razgovarao o tome.

'Ovo više nije naša zemlja', rekao mu je jedan gost. 'Islamisti nas teroriziraju kako bi nas potjerali', dodao je drugi. Jedan mu je svećenik rekao kako 'nema strane u ovom ratu koju zanima budućnost kršćana'.

'Mi smo žrtve rata', dodao je.


'Rat je život učinio opasnim i skupim', rekao je Flaviusu otac dvije kćeri, od kojih je jedna tinejdžerica. 'Svaki dan kad izađemo iz kuće, ne znamo hoćemo li se vratiti.'

Mnogi roditelji boje se da tu više nema budućnosti za njihovu djecu, ili da će ona biti tamna. 'Djeca su prestala ići u školu, a ako i nisu, odlaze u strahu', rekao je jedan roditelj. Umirovljeni ekonomist rekao je kako 'svi razmišljaju o odlasku jer su jako umorni od svega, no da im nitko ne želi dati vizu'.

'Pitao sam ih tada postoji li nešto što Zapad može učiniti da pomogne, a odgovorili su mi: 'Prestanite podržavati opoziciju, prestanite s podrškom vojnih snaga u Siriji'', odgovorio mi je netko.' Goste se pomalo prevozilo do mjesta za slavlje, dok se duboko ukorijenjeni tragovi kršćanstva nalaze na prekretnici opstanka u Siriji.
______________________________

Istina, bacanje prašine u oči oko demokracije u Siriji a Sirijce koji su kršćani su u startu svi poslali u smrt. Na Zapadu nema takve demokracije koliko se može vidjeti... No opet Ero kaže sirijskim kršćanima kako cijena nafte pada. :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 19:02

albatros wrote:
neoliberalni_placenik wrote:
PREDSJEDNIK Bashar al-Assad, odnosno njegova vlada ubila je mnogo više ljudi u Siriji ove godine, nego što ih je usmrtila teroristička skupina samoproglašene Islamske države, piše Washington Post 
Ajmo sad društva za ljudska prava,Amnesty internacional i sl.

Assad je inače prominio taktiku ratovanja. Ja mu ništa ne zamjeran. Assadova vojska se temelji na Alavitima, a muškarci su dosta izginuli ili nisu se odmorili godinama.

Uglavnom Assad ne može više ići tipa u akcije "čišćenja kvartova" jer to znači visoku razinu gubitaka.

Pa kada kvart bude obilježen kao "pobunjenička četvrt" jednostavno teškim oružjem srani četvrt sa zemljom. 

Tako su radili Srbi u Vukovaru kada su imali gubitke u napadu, tako su radili Rusi u Čečeniji.

Izrael je još "najhumaniji" dolje na bliskom istoku, jer oni uglavnom češljaju te kvartove preciznim bombama, robotima, računalima , itd..  tako Izrael minimizra gubitke civila, iako mrtvih civila uvijek bude.. 

Sirijska vosjka nema te resurse pa onda razvali pobunjenički grad, imaš snimke na youtubu , dođe Siriski avion i ispusti bombu na gusto naseljenu četvrt. 

To su im čak i Ruski savejetnici rekli tako, u početku Assad se nije tako ponašao, bio je dosta obziran na civilne žrtve, ali jednostavno nema više resursa.


Last edited by neoliberalni_placenik on Sat 5 Sep - 19:03; edited 1 time in total (Reason for editing : ff)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sat 5 Sep - 19:24

A ti znaš šta su njemu rekli Ruski savjetnici (kako se zovu, imenom?)

I di si vidio da je namjerno ciljano civile?

   Kad ukro nacisti granatiraju Doneck/Lugansk, ubijaju civile

onda se ne buniš. Kad islamisti ciljaju civile u Siriji, onda je

to kao normalno..........................ali Al Assad ne smije baciti

bombu na teroriste jer će se odmah diguti halabuka.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 19:27

Yehudi wrote:A ti znaš šta su njemu rekli Ruski savjetnici (kako se zovu, imenom?)

I di si vidio da je namjerno ciljano civile?

   Ako ukro nacisti granatiraju Doneck/Lugansk, ubijaju civile

onda se ne buniš. Kad islamisti ciljaju civile u Siriji, onda je

to kao normalno..........................ali Al Assad ne smije baciti

bombu na teroriste jer će se odmah diguti halabuka.
kako sam rekao ja se na mjestu Assad bi radio totalno isto. 

Kvart koji se pobuni, ionako je većina "suniti arapi". Neće sigurno kršćani ili alaviti ustati protiv Assada. Normalno da će lik štedit svoje i samo roke tepih bomardiranje i rješi problem. 
Nije to da on namjerno bombardira civile, nego razvali kvart koji kontroliraju teroristi sa svima u tom kvartu.

Ukranci ne rade tako. Ukrainci imaju dovoljno oružje da isto tako mogu cijeli Donjeck sravnit sa zemljom, ali imaju i pobunjenici da mogu sravniti okolne gradove u dometu. 

Uglavnom niti jedna niti druga strana ne radi to, nego foksuriaju vojne ciljeve, iako najebu civili. 
Donjeck iako je grad koji je u dometu tisuća cijevi Ukrainske vojske je i dalje poprilično ne oštećen grad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sat 5 Sep - 19:47

Как только в Сирии начался вооруженный конфликт, двум тысячам беженцев предоставили временное убежище в РФ. Об этом рассказал Николай Смородин заместитель главы ФМС РФ.
Жителям Сирии не отказали в возможности оставаться в России. По словам Смородина на сегодняшний день в России проживают около 12000 сирийский граждан.

этого числа 2000 гражданам Сирии предоставили временное убежище, 2666 людям было оформлено разрешение на временное проживание и 2029 жителями был получен вид на жительство. Практически все 5000 встали на миграционный учет.
-----------------------------------------------------------
  12 000 Sirijicaje u Rusiji, 2666 dobili su privremenu dozvolu boravka,
2029 trajni boravak.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 19:52

Yehudi wrote:
Jedino me čudi da je naslov -Rusija kriva za izbjeglice-
mogli su slobodno napisati -Putin kriv za izbjeglice-
Koja jadna propaganda.

Bio je danas naslov "policija napala izbjeglice", a u videu izbjeglice razbijaju auta i bacaju kamenje na mještane, negdje u grčkoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sat 5 Sep - 20:04

ostrakon wrote:
Yehudi wrote:
Jedino me čudi da je naslov -Rusija kriva za izbjeglice-
mogli su slobodno napisati -Putin kriv za izbjeglice-
Koja jadna propaganda.

Bio je danas naslov "policija napala izbjeglice", a u videu izbjeglice razbijaju auta i bacaju kamenje na mještane, negdje u grčkoj.
 
    Eto vidiš. Ja ih poznam dovoljno kao loše. I mnoge stvari iz crnih kronika to

 potvrdjuju, širom Europe i Svijeta. Medjutim radi neke fockend -političke korektnosti-

  imamo to šta imamo. Pogledali smo videa iz azila u Madjarskoj, i sa ulica di se vidi kakvi su

 doista i šta im je na pameti. Drski su, bezobrazni,oholi i ne poštivaju zemlje niti ljude medju

 koje su se zaputili. A popraviti se neće, more samo gore biti.

   No stoki sitnoga zuba,dovoljno je plasirati srceparajuću "toplu ljudsku priču"di će se neoliberalisti

 raspekmeziti i pristati na kvote...............samo trpaj. A posljedice će biti katastrofalne.

     Eto, zato ih Amerika, Canada, UAE,  Saudi Arabija ,Turska imasa drugih zemalja ne žele primiti.

    Dobro govore Madjari a još bolje Slovaci.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 20:43

neoliberalni_placenik wrote:PREDSJEDNIK Bashar al-Assad, odnosno njegova vlada ubila je mnogo više ljudi u Siriji ove godine, nego što ih je usmrtila teroristička skupina samoproglašene Islamske države, piše Washington Post.
Dakle, ovo je dno dna, sad i otvoreno za ISIL, ali kome to nije dosad bilo jasno.... :blj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sat 5 Sep - 20:47

Starhemberg wrote:
neoliberalni_placenik wrote:PREDSJEDNIK Bashar al-Assad, odnosno njegova vlada ubila je mnogo više ljudi u Siriji ove godine, nego što ih je usmrtila teroristička skupina samoproglašene Islamske države, piše Washington Post.
Dakle, ovo je dno dna, sad i otvoreno za ISIL, ali kome to nije dosad bilo jasno.... :blj

  Klasično ispiranje mozga. Jer Assad tj.Sirijska vojskane ubila ljude već -teroriste-

I to one koji su na "zapadu" stavljeni van zakona. Islamistički koljači ne zaslužuju časni

 naziv -Čovjek- pa tako SAA ne ubija Ljude već islamo-teroriste a oni ubijaju Ljude.

    Inače ti ti je opaska na mistu.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by jastreb Sat 5 Sep - 20:48

Ovo me podsjeća na one godine kad je Juga nakon sukoba sa Enverom Hodžom masovno primala albanske izbjeglice iz Albanije i naseljavala ih na kosovo.

Kasnije je gro tih izbjeglica postalo temeljem albanske iredente.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Guest Sat 5 Sep - 23:51

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kerry-nazvao-lavrova-ruska-prisutnost-u-siriji-vodi-eskalaciji-sukoba-/840246.aspx

kery optužuje rusiju da naoružavanjem assada samo širi sukob i ... povećava imigrantsku krizu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Kermit Sun 6 Sep - 2:32

neoliberalni_placenik wrote:
Yehudi wrote:Na žalost imadovoljno -stoke sitnoga zuba- kojai dalje

puši te spike.

   Jedino me čudi da je naslov -Rusija kriva za izbjeglice-

 mogli su slobodno napisati -Putin kriv za izbjeglice-

   Koja jadna propaganda.

moj provokativni naslov, zaključak. 
Putin je kriv za izbjeglice koliko su krivi Obama i svi ostalo.
Provaktivni hahaha Saudijska Arabija, vehabije, Katar itd čiji su oni saveznik? Crnje u bjeloj kući ili Putina?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Kermit Sun 6 Sep - 2:35

neoliberalni_placenik wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/kerry-nazvao-lavrova-ruska-prisutnost-u-siriji-vodi-eskalaciji-sukoba-/840246.aspx

kery optužuje rusiju da naoružavanjem assada samo širi sukob i ... povećava imigrantsku krizu
Da je nekom nesrećom Putin odutsao od Assada i Sirije Damask bi pao u ruke ISIL-a pa i blago retardirana osoba bi shvatila koliki bi pokolj i priljev izbjeglica bio tada, da ne pričam da bi ISIL kao američki produkt odmah nakon toga napao Libanoon i Kavkaz Rusije...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Yehudi Sun 6 Sep - 10:19

Ja ne znam komu to više nije jasno.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Rusija je kriva za izbjeglice Empty Re: Rusija je kriva za izbjeglice

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum