ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by debotoijusto 24/3/2017, 22:24

AMERIČKI predsjednik Donald Trump doživio je teški politički poraz jer je morao zatražiti od republikanaca da povuku nacrt zakona o reformi zdravstvenog sustava zbog nedovoljnog broja glasova.

Predsjednik Zastupničkog doma Paul Ryan "razgovarao je s predsjednikom, a predsjednik je zatražio da povuče nacrt zakona", rekao je jedan izvor iz Kongresa.


Time su republikanski lideri željeli izbjeći ponižavajući poraz za predsjednika Trumpa, ocjenjuju američki mediji.

Republikanski vođe planirali su u petak glasovati o novom zakonu a trebalo im je 216 glasova od 430 zastupnika donjeg doma koji ima 237 republikanaca i 193 demokrata.

Odluka o povlačenju nacrta zakona donesena je kada se pokazalo da broj protivnika među republikancima prelazi trideset, dok su svi demokrati bili protiv.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/trump-dozivio-ozbiljan-udarac-republikanci-srusili-njegov-prijedlog-zdravstvene-reforme/959040.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by RayMabus 24/3/2017, 22:25

Nek se baci jace na imigrante , to mu ide od ruke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by debotoijusto 24/3/2017, 22:26

trump "u nista"
ponovo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by debotoijusto 24/3/2017, 22:30

"Volim kamione. Nitko ne voli kamione kao što ih volim ja. Znam tipa koji voli kamione i on mi je rekao: 'Donalde, ti voliš kamione više od ikog koga ja znam'", "Dragi dnevniče, danas sam mogao sjesti u veliki kamion i potrubiti. Bilo je zakon. Zdravstvo je dosadno. Ja sam predsjednik kamiona", sprdali su se tviteraši.

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare GettyImages-656985134
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by Guest 24/3/2017, 22:49

debotoijusto wrote:trump "u nista"
ponovo
vidi se da veze nemaš o USA politici i odnosima unutar Republikanske stranke. Tako vam i dalje nije jasno kako je Trump dobio izbore.. dok sam ja uplatio 40€ a dobio 220€  :D :D 

sukladno time, ispričat ću vam šta je ta Trumpova zdravstvena reforma. 

Prvo , Trump nije zaslužan za tu reformu, nego Paul Ryan, koji je bio nešto tipa Jadronković u HDZu(samo puno inteligetniji). Lik je Republikanac iz establismenta, kritizirao je Trumpa(ali na vrijeme mu je dao podršku zadnji tjedan), zagovarao je otvorene granice itd. Uglavnom lik je među najomraženijim likovima iz Republikanske stranke. 

Dovoljno ti je bilo čitati koji put Fox News ili Breitbrat(pro-Trumpovi sajtovi) i sve bi ti bilo jasno.

Ovo je bilo Ryan Care. Dakle , ovo je Paul Ryan progurao svoju reformu, koja nije ništa drugo nego nastavak Obacarea sa minimanim izmjenama.  Država pokriva i dalje sve, a masno zarađuju lobisti i korporacije na štetu slobodnog tržišta i poreznih obeznika. Dovoljno ti je bilo pogledati Fox news, gdje bi gostovali Trumpovi savjetnici i govorili ono što Trump misli - da je reforma loša , da bi po njihovom mišljenju trebalo izbaciti državu a zdravstvo vratiti tržištu.
Na Breitbartu(koji drži Trumpov glavni savjetnik Steve Banon), ovo su zvali Ryan Care. I govorili su , ako prođe Ryan Care, da će Republikanci izgubiti kongres i senat, a Trump čak izbore 2020.  

I desilo se, da je dio Republikanaca (najpoznatiji je Libertarijanac Rand Paul, sin od Republikanca isto Libertarijanaca Ron Paula ) , on je prevodio Republikance(koji su naravno pro-market anti-država) da odbace ovo. 

Trump je , ako se dalo izčitati iz izjava njegovih savjetnika bio žestoko protiv. Ali kao govorio je "da je za". 

Desilo , kako ljudi govore, da Trump igra šah u više dimenzija. 

Srušena je ta Ryan Care reforma(BreitBart slavi ), koja je trebala biti Obamacare 2.0. Trump je ostao kao "čist"(nije moja krivica) i sada će moći ubaciti čistu privatizaciju zdravstva, čistu pro-market reformu(dakle izbacit će državu). Paul Ryan koji je omražen među republikancima, gubi na utjecaju, moći, na njega pada krivica, jer to je njegova reforma koju on nije progurao. Trump ostaje čist ko suza. 

Ukratko, ovo je ogromna Trumpova pobjeda, nije ovo da je pišem i filozofiram, dovoljno je iti malo pratiti USA medije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by RayMabus 24/3/2017, 22:52

Srušena je ta Ryan Care reforma(BreitBart slavi ), koja je trebala biti Obamacare 2.0. Trump je ostao kao "čist"(nije moja krivica) i sada će moći ubaciti čistu privatizaciju zdravstva, čistu pro-market reformu(dakle izbacit će državu). Paul Ryan koji je omražen među republikancima, gubi na utjecaju, moći, na njega pada krivica, jer to je njegova reforma koju on nije progurao. Trump ostaje čist ko suza. 

Ukratko, ovo je ogromna Trumpova pobjeda, nije ovo da je pišem i filozofiram, dovoljno je iti malo pratiti USA medije

---

A da i bilo mi je cudno da je ona Trumpova izmjena onako idealna a kad ono prccccc
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by Guest 24/3/2017, 22:57

RayMabus wrote:Srušena je ta Ryan Care reforma(BreitBart slavi ), koja je trebala biti Obamacare 2.0. Trump je ostao kao "čist"(nije moja krivica) i sada će moći ubaciti čistu privatizaciju zdravstva, čistu pro-market reformu(dakle izbacit će državu). Paul Ryan koji je omražen među republikancima, gubi na utjecaju, moći, na njega pada krivica, jer to je njegova reforma koju on nije progurao. Trump ostaje čist ko suza. 

Ukratko, ovo je ogromna Trumpova pobjeda, nije ovo da je pišem i filozofiram, dovoljno je iti malo pratiti USA medije

---

A da i bilo mi je cudno da je ona Trumpova izmjena onako idealna a kad ono prccccc

ja pratim USA medije, fox news, i breitbart, tamo su trumpovi ljudi svaki dan, čitam komentare.  Može se i Marc ubacit. 

Ovo je Ryan Care, Paul Ryan , nastavlja Obamacare 2.0, Trump načelo kao "službeno podržava", a neslužbeno ne(što se da iščitati iz izjava njegovih najbližih savjetnika na foxnews-u , ili breitbartu). 

Odbacivanjem ove reforme, ništa se nije desilo, jer reforma je bila zakurac. Ako ostane ObamaCare , Trump je opet pobjednik, jer može reći da je krivac nesposobni Paul Ryan(kojeg Trumpovi glasači nevole) i ostali Republikanci, ili može ubaciti svoju pro-market reformu, i kazati "prislila me republikanska stranka". Tako se lik ima čiste ruke, jer jebiga ovo je najteža odluka. Najbolje rješenje je da se zdravstvo totalno preupusti tržištu, to bi značilo kvalitetnija usluga i niže cijene osiguranja, ali istovremeno značilo da bi dosta ljudi ispušilo. Dakle nema ovdje dobre solucije, kao "gradim zid sa mexicom, ili režem regulacije".  Zato Trump igra šah u više dimenzija, treba malo pratiti USA politiku da bi se skužilo o čemu se radi.

mislim da Marc može dodati ovdje nešto , ako je budan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by RayMabus 24/3/2017, 23:00

Ok ...ja sam mislio da ga republikanci ucjenjuju da oce nešto tipa jace sankcije Rusiji il napad na nešto a ovo je unutarnja šema ....to me baš i neintersira ....uglavnom nije ono prvo tj ucjena republikanaca za nešto vanka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by debotoijusto 24/3/2017, 23:12

Pinochet wrote:
debotoijusto wrote:trump "u nista"
ponovo
vidi se da veze nemaš o USA politici i odnosima unutar Republikanske stranke. Tako vam i dalje nije jasno kako je Trump dobio izbore.. dok sam ja uplatio 40€ a dobio 220€  :D :D 

sukladno time, ispričat ću vam šta je ta Trumpova zdravstvena reforma. 

Prvo , Trump nije zaslužan za tu reformu, nego Paul Ryan, koji je bio nešto tipa Jadronković u HDZu(samo puno inteligetniji). Lik je Republikanac iz establismenta, kritizirao je Trumpa(ali na vrijeme mu je dao podršku zadnji tjedan), zagovarao je otvorene granice itd. Uglavnom lik je među najomraženijim likovima iz Republikanske stranke. 

Dovoljno ti je bilo čitati koji put Fox News ili Breitbrat(pro-Trumpovi sajtovi) i sve bi ti bilo jasno.

Ovo je bilo Ryan Care. Dakle , ovo je Paul Ryan progurao svoju reformu, koja nije ništa drugo nego nastavak Obacarea sa minimanim izmjenama.  Država pokriva i dalje sve, a masno zarađuju lobisti i korporacije na štetu slobodnog tržišta i poreznih obeznika. Dovoljno ti je bilo pogledati Fox news, gdje bi gostovali Trumpovi savjetnici i govorili ono što Trump misli - da je reforma loša , da bi po njihovom mišljenju trebalo izbaciti državu a zdravstvo vratiti tržištu.
Na Breitbartu(koji drži Trumpov glavni savjetnik Steve Banon), ovo su zvali Ryan Care. I govorili su , ako prođe Ryan Care, da će Republikanci izgubiti kongres i senat, a Trump čak izbore 2020.  

I desilo se, da je dio Republikanaca (najpoznatiji je Libertarijanac Rand Paul, sin od Republikanca isto Libertarijanaca Ron Paula ) , on je prevodio Republikance(koji su naravno pro-market anti-država) da odbace ovo. 

Trump je , ako se dalo izčitati iz izjava njegovih savjetnika bio žestoko protiv. Ali kao govorio je "da je za". 

Desilo , kako ljudi govore, da Trump igra šah u više dimenzija. 

Srušena je ta Ryan Care reforma(BreitBart slavi ), koja je trebala biti Obamacare 2.0. Trump je ostao kao "čist"(nije moja krivica) i sada će moći ubaciti čistu privatizaciju zdravstva, čistu pro-market reformu(dakle izbacit će državu). Paul Ryan koji je omražen među republikancima, gubi na utjecaju, moći, na njega pada krivica, jer to je njegova reforma koju on nije progurao. Trump ostaje čist ko suza. 

Ukratko, ovo je ogromna Trumpova pobjeda, nije ovo da je pišem i filozofiram, dovoljno je iti malo pratiti USA medije

i kazes ti , prati fox i citaj dnevno , budi u toku istine....
na zalost istina ovdje samo jedna , nije bilo dovoljno ruku a bude to i cesce
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by Guest 24/3/2017, 23:15

RayMabus wrote:Ok ...ja sam mislio da ga republikanci ucjenjuju da oce nešto tipa jace sankcije Rusiji il napad na nešto a ovo je unutarnja šema ....to me baš i neintersira ....uglavnom nije ono prvo tj ucjena republikanaca za nešto vanka.

Nije nego se ovo kosi sa "ideologijom Republikanaca". Inače Republikanci/Konzervativci/Libertarijanci su ti za malu državu i da je sve privatizirano. 

Demokrati/Ljevičari/Liberali/progresivci su za veću državu. 

Dakle idealna zdravstvena reforma Republikanske stranke jest reforma gdje država nikoga ne pokriva i sve se na tržištu odlučuje.
Ovaj ObamaCare je bila šema gdje država na račun poreznih obveznika pokriva sve(slično našem zdravstvu, gdje se tebi odbija od plaće za one i kojie nerade i koji sišu socijalu, čak i za ilegalne imigrante). 

Naravno takav sustav odgovara nekim jakim umreženim firma, i lobijima,(ipak se radi o trilijunima $ ).  

Ova "Trumpova reforma", nije ništa drugo nego reforma od Paula Ryana(kojeg Trumpovi glasači mrze). Trebala je biti isti kurac kao ObamaCare. Pa ga zovu "obama care lite" "obama care 2.0 " ryan care" itd.

Zato Republikanci glasuju protiv ovoga iz ideoloških razloga, a napisao sam zašto Trumpu isto to odgovara. Jer ako i Trump totalno privatizira zdravstvo, hrpa njegovih glasača(siromašni bijelci) će izgubiti zdravstveno osiguranje, pa će njemu to i srušiti rejting, pa želi da krivica padne na Paula Ryana.

Sa druge strane , da je prošao Ryan Care, ili ObamaCare 2.0,  cijene osiguranja bi rasle, oni koji rade bi plaćali sve više i više, na BreitBartu(koji je totalno pro-Trump) su pisali ako prođe Ryan Care, da će Republikanci za 2godine izgubiti kongres/senat većinu a da Trump neće dobiti izbore 2020.

Jel sada jasnije :D da je ovo Trumpova pobjeda
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by Guest 24/3/2017, 23:19

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:
debotoijusto wrote:trump "u nista"
ponovo
vidi se da veze nemaš o USA politici i odnosima unutar Republikanske stranke. Tako vam i dalje nije jasno kako je Trump dobio izbore.. dok sam ja uplatio 40€ a dobio 220€  :D :D 

sukladno time, ispričat ću vam šta je ta Trumpova zdravstvena reforma. 

Prvo , Trump nije zaslužan za tu reformu, nego Paul Ryan, koji je bio nešto tipa Jadronković u HDZu(samo puno inteligetniji). Lik je Republikanac iz establismenta, kritizirao je Trumpa(ali na vrijeme mu je dao podršku zadnji tjedan), zagovarao je otvorene granice itd. Uglavnom lik je među najomraženijim likovima iz Republikanske stranke. 

Dovoljno ti je bilo čitati koji put Fox News ili Breitbrat(pro-Trumpovi sajtovi) i sve bi ti bilo jasno.

Ovo je bilo Ryan Care. Dakle , ovo je Paul Ryan progurao svoju reformu, koja nije ništa drugo nego nastavak Obacarea sa minimanim izmjenama.  Država pokriva i dalje sve, a masno zarađuju lobisti i korporacije na štetu slobodnog tržišta i poreznih obeznika. Dovoljno ti je bilo pogledati Fox news, gdje bi gostovali Trumpovi savjetnici i govorili ono što Trump misli - da je reforma loša , da bi po njihovom mišljenju trebalo izbaciti državu a zdravstvo vratiti tržištu.
Na Breitbartu(koji drži Trumpov glavni savjetnik Steve Banon), ovo su zvali Ryan Care. I govorili su , ako prođe Ryan Care, da će Republikanci izgubiti kongres i senat, a Trump čak izbore 2020.  

I desilo se, da je dio Republikanaca (najpoznatiji je Libertarijanac Rand Paul, sin od Republikanca isto Libertarijanaca Ron Paula ) , on je prevodio Republikance(koji su naravno pro-market anti-država) da odbace ovo. 

Trump je , ako se dalo izčitati iz izjava njegovih savjetnika bio žestoko protiv. Ali kao govorio je "da je za". 

Desilo , kako ljudi govore, da Trump igra šah u više dimenzija. 

Srušena je ta Ryan Care reforma(BreitBart slavi ), koja je trebala biti Obamacare 2.0. Trump je ostao kao "čist"(nije moja krivica) i sada će moći ubaciti čistu privatizaciju zdravstva, čistu pro-market reformu(dakle izbacit će državu). Paul Ryan koji je omražen među republikancima, gubi na utjecaju, moći, na njega pada krivica, jer to je njegova reforma koju on nije progurao. Trump ostaje čist ko suza. 

Ukratko, ovo je ogromna Trumpova pobjeda, nije ovo da je pišem i filozofiram, dovoljno je iti malo pratiti USA medije

i kazes ti , prati fox i citaj dnevno , budi u toku istine....
na zalost istina ovdje samo jedna , nije bilo dovoljno ruku a bude to i cesce

Da jer na Fox i BreitBartu gostuju Trumpovi savjetnici, njegovi ministri, i Breitbart drži Steve Banon koji je Trumpova desna ruka, a BreitBart non stop napada Paula Ryana i nazvali su ovo RyanCare. 

Inače ja sam čitao sve te analize , i slažem se , da je kojim slučajemo prošla ova Trumpova reforma(čitaj Ryancare) da Trump bi izgubio izbore 2020 a prije toga Republikanci senat i kongres, jer bi premije osiguranja rasle, a Republikankski glasači koj su se većinom nadali "privatizaciji zdravstva" bili bi razočarani i nebi glasovali za njega. 

Pa ako nevirujem "desnim medijima", odi na facebook i nađi gdje Young Turks (lijevo-progresivni mediji) isto govore  - govore da Trump iza leđa ratuje sa Paul Ryanom i da ne želi reformu zdravstava. Došli su do istog zaključka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by red wolf 24/3/2017, 23:48

debotoijusto wrote:

i kazes ti , prati fox i citaj dnevno , budi u toku istine....
na zalost istina ovdje samo jedna , nije bilo dovoljno ruku a bude to i cesce
 republikanci srusili trumpa umjesto obamacare 1f602
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

republikanci srusili trumpa umjesto obamacare Empty Re: republikanci srusili trumpa umjesto obamacare

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum