ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svinjska glava maloga Tode

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Sabina Spielrein Sun 19 Mar - 23:02

Sad to još kojekavi Petrovi i Dalićke trbaju odobriti, bez pinke ili moći za kojom teže, biti će čupavo.
Ako oni nisu u tome, u stanju su sve pregovore upropastiti.

Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 6:58

evo i Kobler ima isti članak:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/najintrigantnija-saga-o-uspjehu-novcu-i-moci-ivica-tesko-prozivljava-potrese-u-carstvu-teze-mu-je-bilo-jedino-kada-mu-je-otac-zavrsio-u-zatvoru/5784279/
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:01

Pinochet wrote:
marcellus wrote:pustite dobar je toda bio, više će hrvati žalit za njim nego što su ikad za titom, a za godinu dana od sad više u hratskoj neće biti poljoprivredne proizvodnje uopće, i više se nikad neće obnoviti, osijek bez tode može i ostatak komotno u irsku sutra
nemislim da je tako, navodno je Todorić hrpu i ujeba.. inače primjetio sam, strani trgovački lanci tipa Interspar i Lidil sve više ubacuju Hrvatskih proizvoda, čak ih izvoze i u Njemačku i Austriju

u ostalom Konzum će preživjeti samo više u firmi neće glavni biti Ivica Todorić, nego Sergej Sergejević , ili Vladimir Vladimirović Putin... pošto su strana firma, neće se kao Konzum zajebavati sa neplaćanjima možda bude i bolje
Ma Marcel je površan kao i obično, Toda je ujebao dobavaljača, kooperanata masu prije svbega jer je plaćanje bilo opd 8-15 mjeseci, a što je vjerojatno i bio cilj, da ne kažem da se preko veza nametnio u skoro svim mogućim natječajima od solarnne energije pa do makar čega samo da bi uzeo pare, osim toga bolje da je sada propala pirtamidalna shema nego 2018.g. kada je Neno Bakić tvrdio da "dolazi na naplatu" jer bi onda bilo kasno i potpuni rasap
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:04

Baba stavila kuću na hipoteku heheheh vlaški talog
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by vuksadinare Mon 20 Mar - 7:05

....tko hoce preko svog maximuma najebe...obicno to tako biva
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by marcellus Mon 20 Mar - 7:06

kvaka je da će vjerojatno kooperanti sad moć zatvorit biznis, toda je plaćao sa zakašnjenjem, tko god dođe iza malo vjerojatno da će imat posla s tim kooperantima

uostalom baš ti mali proizvođači su veliki problem za konzum, oni otkupljuju od tih malih domaćih proizvođača koji nemaju ujednačene standarde ni kvalitetu i onda je povrće u jednom konzumu odlično u drugom katastrofa, s tim da je u većini katastrofa, dok spar i slični lanci koji posluju samo s velikim proizvođačima uvijek imaju istu kvalitetu svega što prodaju u svim dućanima.

_________________
Svinjska glava maloga Tode - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by marcellus Mon 20 Mar - 7:09

mislim, uvijek je lako jebat mater todoriću, samo što njegova propast znači propast slavonije kompletno, sigurno se niko drugi neće zajebavat s otkupom domaće poljoprivredne proizvodnje koja je usput rečeno unatoč hrvatskim mitovima o domaćem i zdravom zapravo za kurac, tlo je ekstremno zagađeno, seljaci uglavnom stoka i rade mimo svih pravila, domaće piliće s farmi hrane s više antibiotika nego agrokoka jer ne znaju, i u pravilu je duplo skuplje nego bilo što uvozno, inače se ne sjećam kad sam zadnji put kupio butelju domaćeg vina. Cijene su jednostavno previsoke u odnosu na kalifornijska, čileanska, australska...

_________________
Svinjska glava maloga Tode - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:10

Sabina Spielrein wrote:Sad to još kojekavi Petrovi i Dalićke trbaju odobriti, bez pinke ili moći za kojom teže, biti će čupavo.
Ako oni nisu u tome, u stanju su sve pregovore upropastiti.
Istina, Most i glavnina lopova u hadezeu očekuju tal, bolje da propadne nego da ne dobiju svoj dio
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:12

Marcele pošalji Hanžiki svoj esej možda te primi da i ti pišeš apologetiku dečkiću iz Božjakovine
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by vuksadinare Mon 20 Mar - 7:14

marcellus wrote:mislim, uvijek je lako jebat mater todoriću, samo što njegova propast znači propast slavonije kompletno, sigurno se niko drugi neće zajebavat s otkupom domaće poljoprivredne proizvodnje koja je usput rečeno unatoč hrvatskim mitovima o domaćem i zdravom zapravo za kurac, tlo je ekstremno zagađeno, seljaci uglavnom stoka i rade mimo svih pravila, domaće piliće s farmi hrane s više antibiotika nego agrokoka jer ne znaju, i u pravilu je duplo skuplje nego bilo što uvozno, inače se ne sjećam kad sam zadnji put kupio butelju domaćeg vina. Cijene su jednostavno previsoke u odnosu na kalifornijska, čileanska, australska...
zapravo se radi o tome...da vecina poljoprivrednih proizvođaca je starije zivotne dobi...koji nisu skloni nekim opipljivim promjenama a niti imaju volje za skolovanjem i unapređivanjem..vec se drze svoje tradicijske proizvodnje koja je 'najbolja'...posto su moji zivjeli u nizozemskoj i ja tri godine..recimo kod njih poljoprivredni proizvođac prakticno svake godine se skoluje..bez obzira na godine..obavezno odrade minimum jedan seminar..ato je najveci problem kod nas...na sto upozoravaju strucnjaci mali dio poljoprivrednih proizvođaca pohađa seminare i usavrsava se...ono recimo izgrade objekte i misle da im ej to dosta..da su se usavrsili....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by marcellus Mon 20 Mar - 7:17

asilovski wrote:Marcele pošalji Hanžiki svoj esej možda te primi da i ti pišeš apologetiku dečkiću iz Božjakovine

a čuj najlakše je jebat mater bogatom todi koji živi u dvorcu

problem je što nakon njega, nema. Sasvim sigurno je samo jedno, da nitko neće otkupljivat ništa od seljaka nakon što toda ode i da će se belje i pik vrbovec preacit na prodaju uvozne robe jer je realno kvalitetnija i jeftinija

_________________
Svinjska glava maloga Tode - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by vuksadinare Mon 20 Mar - 7:17

..u slavoniji bar 80% poljoprivrednih proizvođaca se drzi tardicijske poljoprivredne proizvodnej i tradicionalnih kultura..mahom zitarice i kukuruz plus secerna repa...15 dana posla i adio...vrlo malo ih se orjentira na isplative kulture..ili u svom asortimanu imaju vise uzgojnih proizvoda...po prosjeku nizozemski poljoprivrednik na svom imanju uzgaja najmanje cetri kulture od kojih zivi u hrvatskoj prosjek dvije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by debotoijusto Mon 20 Mar - 7:24

"Nisam primijetio da HGK postoji, ne bih ni znao za njih da ne moram platiti članarinu. S Agrokorom sam čak poslovao. Rekorder je, koliko znam, Konzum s dvije godine neplaćanja računa. Dvije godine mi nisu platili", kazao je. Upitan kako se ponio prema tome.

"Piši kući propalo. Nisam otpisao dug, ali nema smisla tražiti naplatu, to nema smisla", kazao je. Na pitanje zašto se Todorića ne blokira ili ne ovrši u takvim slučajevima, kaže: "Dobro pitanje. Možda zato što kontrolira toliko firmi da ako blokirate Konzum, nećete više moći raditi ni s Jamnicom niti sa bilo kojom drugom firmom. Sve je povezan. premoćan je da bi se netko usudio zamjeriti mu se". 


http://hr.n1info.com/a185776/Vijesti/Poduzetnik-ide-u-Dublin-Plan-je-ostati-i-odgajati-male-Irce.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:45

Tema članka je u biti razina novinarstva i placena propaganda, osim toga ako ne placas 2 godine bolje da ne narucujes ili prodajes
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Guest Mon 20 Mar - 7:47

16 mlrd duga dobavljačima?    Znači da je svoju "rentabilnost" gradio isključivo na dugu. Pa nisi ti Amerika, mamu ti jebem.

2011. sam sklopio ugovor o poslu s Agrokorom, valuta nakon obavljenog posla je bila 180 dana...aj pristanem jebiga , za par dana me zvala factoring tvrtka (agrokorova) da mi pomognu ubrzati naplatu, ali da to stoji 8 posto od iznosa.... nakon razgovora mi je došla policija zbog navodnih prijetnji...tj. nije da im nisam poručivao ružne riječi i prijetio napadom na službene prostorije uprave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 7:50

kofein wrote:16 mlrd duga dobavljačima?    Znači da je svoju "rentabilnost" gradio isključivo na dugu. Pa nisi ti Amerika, mamu ti jebem.

2011. sam sklopio ugovor o poslu s Agrokorom, valuta nakon obavljenog posla je bila 180 dana...aj pristanem jebiga , za par dana me zvala factoring tvrtka (agrokorova) da mi pomognu ubrzati naplatu, ali da to stoji 8 posto od iznosa.... nakon razgovora mi je došla policija zbog navodnih prijetnji...tj. nije da im nisam poručivao ružne riječi i prijetio napadom na službene prostorije uprave.
Sta misli ne da su kreditirali vec je to otimačina, to je prijevarno postupanje sa jasnom namjerom da propadnu dobavljaci tako da nikad ne plate hehe dečkić iz Božjakovine kad ono morlok koji seče vratove nevinim putnicima i konjokradica
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Guest Mon 20 Mar - 7:55

Posjetio sam Baranju, imalo se što vidjeti. Ondje su najsuvremenije farme junadi, goveda, svinja, zemlja je uzorana, vinogradi obrađeni, u sirani se prerađuje mlijeko. Ljudi rade, Baranja je, zahvaljujući Todoriću, živnula. Zanimljivo, u Bilju, Dardi i Belom Manastiru nitko ne želi ni riječi čuti protiv Todorića. 





Hm...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by debotoijusto Mon 20 Mar - 8:11

kofein wrote:Posjetio sam Baranju, imalo se što vidjeti. Ondje su najsuvremenije farme junadi, goveda, svinja, zemlja je uzorana, vinogradi obrađeni, u sirani se prerađuje mlijeko. Ljudi rade, Baranja je, zahvaljujući Todoriću, živnula. Zanimljivo, u Bilju, Dardi i Belom Manastiru nitko ne želi ni riječi čuti protiv Todorića. 





Hm...

i ovo istina , nije tod zlo tipa kutle a popularno odjednom sutirati ga
sto je preuzeo obnovio do savrsenstva , skupim kreditima i otezanjem isplata vanjskim suradnicima 
trenutno pregovori zainteresiranih dobro izgledaju i spas na vidiku
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by vili40 Mon 20 Mar - 8:39

kofein wrote:16 mlrd duga dobavljačima?    Znači da je svoju "rentabilnost" gradio isključivo na dugu. Pa nisi ti Amerika, mamu ti jebem.

2011. sam sklopio ugovor o poslu s Agrokorom, valuta nakon obavljenog posla je bila 180 dana...aj pristanem jebiga , za par dana me zvala factoring tvrtka (agrokorova) da mi pomognu ubrzati naplatu, ali da to stoji 8 posto od iznosa.... nakon razgovora mi je došla policija zbog navodnih prijetnji...tj. nije da im nisam poručivao ružne riječi i prijetio napadom na službene prostorije uprave.
i sad bi mi za time trebali plakati?Ako je dužan nek vrati kako zna,nisu li malim ljudima stalno ko papagaji ponavljali da se dug mora vratiti i točka?I ako neki mali propadne onda mu govore da ne zna i da se ostavi toga,da se ne mota po tržištu i stvara mudonjama glavobolju,
Todina sranja su se nagomilavala više od deset godina i sad su nahrupila van pa onda red iznenađenih,red uplašenih,red uplakanih i to ne među radnicima i dobavljačima koje je sustavno pljačkao nego eto uzjebali se pokvareni političari koji su ga iz znanih razloga svo ovo vrijeme pokrivali.
Ovo što mi znamo je samo 1%,agrokor bi trebalo,da imamo za to institucije,pročešljati od a do ž i siguran sam da bi se puno toga našlo i da bi mnogi progovorili.Bar tako rade malima,ne daj bog da si državi nešto dužan i odmah nosi sve papire pa češljaju i kažnjavaju i za najmanji propust.
I sad strašno,sad će sve propast jer je propao todo.Tržište će nestati,proizvodnja će se ugasiti a opljačkani ljudi poumirati od tuge za todom.
Vrijeme je da ga maknu jer očigledno da više ne može,pa tko ga god zamijeni teško da će biti gori.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Kermit Mon 20 Mar - 8:58

debotoijusto wrote:
kofein wrote:Posjetio sam Baranju, imalo se što vidjeti. Ondje su najsuvremenije farme junadi, goveda, svinja, zemlja je uzorana, vinogradi obrađeni, u sirani se prerađuje mlijeko. Ljudi rade, Baranja je, zahvaljujući Todoriću, živnula. Zanimljivo, u Bilju, Dardi i Belom Manastiru nitko ne želi ni riječi čuti protiv Todorića. 





[size=38]Hm...[/size]

i ovo istina , nije tod zlo tipa kutle a popularno odjednom sutirati ga
sto je preuzeo obnovio do savrsenstva , skupim kreditima i otezanjem isplata vanjskim suradnicima 
trenutno pregovori zainteresiranih dobro izgledaju i spas na vidiku
Kad si ti nesretniku bio u baranji?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by vuksadinare Mon 20 Mar - 9:00

asilovski wrote:
debotoijusto wrote:
kofein wrote:Posjetio sam Baranju, imalo se što vidjeti. Ondje su najsuvremenije farme junadi, goveda, svinja, zemlja je uzorana, vinogradi obrađeni, u sirani se prerađuje mlijeko. Ljudi rade, Baranja je, zahvaljujući Todoriću, živnula. Zanimljivo, u Bilju, Dardi i Belom Manastiru nitko ne želi ni riječi čuti protiv Todorića. 





[size=38]Hm...[/size]

i ovo istina , nije tod zlo tipa kutle a popularno odjednom sutirati ga
sto je preuzeo obnovio do savrsenstva , skupim kreditima i otezanjem isplata vanjskim suradnicima 
trenutno pregovori zainteresiranih dobro izgledaju i spas na vidiku
Kad si ti nesretniku bio u baranji?
sad ces reci kao da je zapusteno..bio mi kum jesenas tursiticki na jednom seoskom imanju...par dana kaze da je baranja ok uređena za razliku od dijela slavonije..dosta je toga obrađeno..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Svinjska glava maloga Tode - Page 2 Empty Re: Svinjska glava maloga Tode

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum