ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 0:20


sve pohvale na izboru knjige mate..

kic
Admin

Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 22 Mar - 0:23

kic wrote:
sve pohvale na izboru knjige mate..
Privuklo me par citata dok sam bila u muci što bih predložila. Pomislila sam to je ono što bih voljela pročitati. Što dalje ideš sve je bolja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 0:36

It was as though she belonged not to my family but only to me, as though she were connected in some way with other mysterious things I could not understand. This type of girl later became a component of my anima. 

zoto se kicu sviđo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 0:37


:shy
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 10:55


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 22 Mar - 11:06

Bijeg od gluposti ja bih rekla...naravno da je nekima ateizam lakša strana života....lagodnost,obijest....ali ne svima....jednostavno je to bitna stavka odbacivanja stare košture kako bi čovjek napravio mjesta za nešto novo,spoznaju....

Jedino slično ili isto u spoznaji i religiji je to da je ipak svatko individualno odgovoran za sebe i svoje plodove.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 11:16

fašizam=komuizam
dobro govori, 
ali osuđuje ideologiju, nije svaka idologija ili si s menon ili protiv mene, postoji nojmanje jedna koja ni takova,
i rentijerstvo je legitimna djelatnost,
i katolicizam i domoljublje ne gredu zajeno

ova voditeljica bi tribala malo čistit po kući, skuvati čakoli

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 22 Mar - 11:18

Obična manipulacija ionako već izmučenog naroda....de trpi još malo,nema veze što je država u banani,nema veze što ovi grabe,ti ostani skroman....dosta ti je kru i voda....licemjerje!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 11:31

Moxy wrote:Obična manipulacija ionako već izmučenog naroda....de trpi još malo,nema veze što je država u banani,nema veze što ovi grabe,ti ostani skroman....dosta ti je kru i voda....licemjerje!
ali ni norod nevin, 
niko ne more pobignuti od odgovornosti, ni norod.
država zapravo ni u banani, država, tj administracija, uredno obavlja ono ča joj je norod do da obavlja. ot poso negativno utječe na neke stvori zbog kih unda mi krivo govorimo da je država u banani. ko stražor u logoru smrti, ča bolje obovljo poso, veća je banana.

ali, na razini pojedinca,  jo se potpuno složin išnjima. ljudska prava su otrov za ljude. entitlementizam ubijo gore nego atomska bunba. jedino ča ubijo učinkovitije od toga su dobre namjere.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 11:55


vidio sam ga jučer u emisji Crveno i crno dok sam čekao Star Trek na Hrt3, pa mi je zapeo za oko kad je pričao o propasti Zapada jer su odbacili institut seniora tj Boga, on je živio u Kini državi bez konfesije ali s vrlo bogatom kulturom i rječnikom gdje postoji oznaka za svakog člana obitelji, prva tetka, druga, treći nećak, hijerarhija se zna, kult predaka i tradicija je živa i samim time i duhovnost, iako je i to malo diskutabilno, no na Zapadu oznake ovog vremena su pretilost, kućni ljubimci i potpuno neodgovnorno ponašanje, u današnjem vremenu bi se više trebalo postavljati pitanje kako sačuvati ovo što imamo, nego srljati, ili kako se u Švedskoj kao vrhu koplja transformacije Zapada izokrenila priča gdje se domaći Šveđani moraju prilagoditi novom multikulturalnom društvu i na njih se vrši pritisak, umjesto na useljenike da se prilagode švedskom društvu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 12:02


zanimljiva je i ova kritika turizma na tragu Hararia, masovno umorno bauljanje ljudi, ili još gore mladih koji neizgrađeni ostave svoje mjesto i odu u Indiju ili Kinu i tamo oblače njihove krpe ali ipak ne dosegnu razinu koju su mislili da budu, i onda ostanu u nekom međuprostoru, ostavili su doma to što su ostavili, a vamo nisu proživjeli što su mislili da budu..

Thoreau, Tolkien i dr se nisu makli iz svojih mjesta praktički, a ostavili su ogroman pečat u čovječanstvu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 22 Mar - 13:12

kic wrote:
zanimljiva je i ova kritika turizma na tragu Hararia, masovno umorno bauljanje ljudi, ili još gore mladih koji neizgrađeni ostave svoje mjesto i odu u Indiju ili Kinu i tamo oblače njihove krpe ali ipak ne dosegnu razinu koju su mislili da budu, i onda ostanu u nekom međuprostoru, ostavili su doma to što su ostavili, a vamo nisu proživjeli što su mislili da budu..

Thoreau, Tolkien i dr se nisu makli iz svojih mjesta praktički, a ostavili su ogroman pečat  u čovječanstvu..

Kant
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 13:49


neckao sam se napisati nj ime, njegovo cuveno desetljece sutnje i da je cijeli zivot proveo u Konigsbergu su poznati, ali ne znam koliki je nj utjecaj danas prisutan, imao bih samo losa iskustva kad ga spomenem..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 14:38

kic wrote:
vidio sam ga jučer u emisji Crveno i crno dok sam čekao Star Trek na Hrt3, pa mi je zapeo za oko kad je pričao o propasti Zapada jer su odbacili institut seniora tj Boga, on je živio u Kini državi bez konfesije ali s vrlo bogatom kulturom i rječnikom gdje postoji oznaka za svakog člana obitelji, prva tetka, druga, treći nećak, hijerarhija se zna, kult predaka i tradicija je živa i samim time i duhovnost, iako je i to malo diskutabilno, no na Zapadu oznake ovog vremena su pretilost, kućni ljubimci i potpuno neodgovnorno ponašanje, u današnjem vremenu bi se više trebalo postavljati pitanje kako sačuvati ovo što imamo, nego srljati, ili kako se u Švedskoj kao vrhu koplja transformacije Zapada izokrenila priča gdje se domaći Šveđani moraju prilagoditi novom multikulturalnom društvu i na njih se vrši pritisak, umjesto na useljenike da se prilagode švedskom društvu..

ono ča su dica bez roditeljov, to su odrasli bez boga.
samoudovoljavanje bez kriterija i mire proizvodi nezadovoljstvo. 
ljudi ki promoviraju djetinjasto ponašanje zapravo nudu heroin, malo gušta i puno podočnjaka.

jedina rozlika između analogije dica- odrasli i odrasli- bog je kako utjecati na ishod. u slučaju dice dati dici 100% oboga ča in tribo i 25% onoga ča želu, a kod odraslih- apsolutno nikako.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 14:52

kic wrote:
zanimljiva je i ova kritika turizma na tragu Hararia, masovno umorno bauljanje ljudi, ili još gore mladih koji neizgrađeni ostave svoje mjesto i odu u Indiju ili Kinu i tamo oblače njihove krpe ali ipak ne dosegnu razinu koju su mislili da budu, i onda ostanu u nekom međuprostoru, ostavili su doma to što su ostavili, a vamo nisu proživjeli što su mislili da budu..

Thoreau, Tolkien i dr se nisu makli iz svojih mjesta praktički, a ostavili su ogroman pečat  u čovječanstvu..
imo turizma i turizma. 
iako sun jo totalni protivnik putovanja, i nika nider nis bi, 
kod fureštov ke sun prisiljen upoznati vidin benefite. ono ča je robin reko dobron willu huntingu vridi i vode. moji rođoci su iz strolije pošli živiti godinu dun u meriku, da se nauču čakoli, da se osamostalu. jo to nika ne bi učini, ali ki more reći da je to loše?

sve imo svoj oportunitetni trošak, ako pojdeš livo, propušti si sve desno. neki dun mi je palo napamet koliko malo glazbe sun u životu ču. joko malo. možda dvodeset sastava. ali to je nužan ishod temeljitosti.  nikako ni dobro pokozati kako je neki genijalac nesto postigo tako ča je, između ostalog,  osto doma. uvika se more postaviti pitanje kako bi tek možda bili geninalni da su vidili malo svita.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 15:24

aben wrote:ono ča su dica bez roditeljov, to su odrasli bez boga.
samoudovoljavanje bez kriterija i mire proizvodi nezadovoljstvo. 
ljudi ki promoviraju djetinjasto ponašanje zapravo nudu heroin, malo gušta i puno podočnjaka.

jedina rozlika između analogije dica- odrasli i odrasli- bog je kako utjecati na ishod. u slučaju dice dati dici 100% oboga ča in tribo i 25% onoga ča želu, a kod odraslih- apsolutno nikako.

da, sviđa mi se ta usporedba se seniorima..

šta je ono šta trebaju? hranu, zaštitu i odjeću?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 15:38

kic wrote:
aben wrote:ono ča su dica bez roditeljov, to su odrasli bez boga.
samoudovoljavanje bez kriterija i mire proizvodi nezadovoljstvo. 
ljudi ki promoviraju djetinjasto ponašanje zapravo nudu heroin, malo gušta i puno podočnjaka.

jedina rozlika između analogije dica- odrasli i odrasli- bog je kako utjecati na ishod. u slučaju dice dati dici 100% oboga ča in tribo i 25% onoga ča želu, a kod odraslih- apsolutno nikako.

da, sviđa mi se ta usporedba se seniorima..

šta je ono šta trebaju? hranu, zaštitu i odjeću?
stvor je u tomu ča su dica u izravnom kontaktu sa svojin bogovima, 
i takov bog lako prenese poruku. ono ča tribaju jedino njihov bog more odrediti. ono ča jo morin reći je da bi radije živi među ljudima ki ne uživaju is dicun nego rodu na njima, svjesni su utjecaja koji imaju i trudu se obaviti nojbolji mogući poso.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 15:40


to nas vraća na Gavina..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 19:10

ne sićun se sa ča je un o tomu reko, 
al malo bi još proširi misao ka mi ni stala u mobitel earlier today.

postoju dica ku lako odgojati, 
i postoju odrasli koji su jednostavno ispravni. podvrgnuti takovi ljudi pod senioražu roditelja, boga, partije, nekog skupa vrijednosti, i to na univerzalan nočin, znoči podariti in veliku bol u šupku. 
prititi ditetu da ako ne opere zubi, a opro bi ih, ili ostracizirati čovika ki se ne boji boga, ali ne krade i ne griši mišlju- jednostavno nemo smisla.
 istina je da su takovi ljudi retki, premda znun da će svi sebe rado viti u toj kategoriji :), ali njihova malobrojnost ne tribo biti zanemarena- ipak upućuje o tomu kako ne moremo širokin rodulom prelaziti preko gnjiloga.

povjest je puna rezultatov raznih senioraža. nisu to loši rezultati, pogotovo u usporedbi s onin ča bi se dogođalo kad bi se ljudi okrenuli protiv svojih seniorov. konzervativci današnjice išću..zapravo evociraju novog seniora, ili bi ustoličili nekog storog, ali to jednostavno više ni primjenjivo. zapadna civilizacija se ne raspado se zoto ča nemo seniora, ( znanost pretendiro biti današnji senior)  nego jer se zadržala misao da senior moro biti univerzalan- a ne moro.

fuck it, reći ću otvoreno, tržište seniorov moro biti slobodno, i ta vjera u slobodu tržišta je nojbližje zajednici kojoj zapadni čovik tribo težiti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 22 Mar - 19:35

aben wrote:fuck it, reći ću otvoreno, tržište seniorov moro biti slobodno, i ta vjera u slobodu tržišta je nojbližje zajednici kojoj zapadni čovik tribo težiti.

haha, jače je od tebe..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 22 Mar - 19:47

je:)
jo sun sritan ča morin postojati da me niko ne zno. ne morun se boriti is nikakovin partijskin agentima, niti jena religija me ne pokušava spaliti na lomači (za sa), znaniste odjeben još i nojlakše jer su to pičkasti geekovi (jebiga, bog do, bog uzme)...

pa bi voli da i ubuduće slobodoljubivin ljudima bude lipo ko i meni, a to će moći samo ako moja generacija uspije očuvati svoju nojuzvišeniju vrednotu, tj kredo- leave me the fuck alone

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum