ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by epikur37 18/3/2017, 14:42

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Možda je tebi jasno, ali meni nije, niti bih se usudio komentirati taj dio.
No ima nešto što je meni poprilično kontradiktorno kod onih koji prakticiraju islam na temelju Kurana.
U Kuranu se z Isusa kaže da je jedan od proroka, a istovremeno se kaže rođen od djevice Marije Božjim zahvatom.
Ne priznaje mu se Božanstvo, ali se tvrdi da će na kraju vremena doći da sudi ljudima. Istovremeno tvrditi
da je samo jedan od proroka je apsurd. Ne samo apsurd, već i smrtni grijeh. Po svemu napisanom u Kuranu
muslimani bi trebali poštivati Muhameda a Isusa slaviti...Ne znam zašto su to propustili činiti...
To sam i ja ovdje više put naglašavao.

Govinda zna. Ako bi muslimani slijedili samo ono što piše u Kuranu. Isus je veći od Muhameda.

Ali ako ti to izjaviš u nekoj šerijatskoj zemlji,možeš izgubiti i glavu.

Dakle i sam Kuran veli da je Isa Pejgamber a.s. (Isus Krist)veći od Muhameda.


Zato sam ja govindu pitao, pristojno i bez pežorativnoisti, zašto se oni u Bih  ne bi vratili kršćanstvu. Time bi puno toga bilo riješeno, najviše njima.

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 14:43

epikur37 wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Možda je tebi jasno, ali meni nije, niti bih se usudio komentirati taj dio.
No ima nešto što je meni poprilično kontradiktorno kod onih koji prakticiraju islam na temelju Kurana.
U Kuranu se z Isusa kaže da je jedan od proroka, a istovremeno se kaže rođen od djevice Marije Božjim zahvatom.
Ne priznaje mu se Božanstvo, ali se tvrdi da će na kraju vremena doći da sudi ljudima. Istovremeno tvrditi
da je samo jedan od proroka je apsurd. Ne samo apsurd, već i smrtni grijeh. Po svemu napisanom u Kuranu
muslimani bi trebali poštivati Muhameda a Isusa slaviti...Ne znam zašto su to propustili činiti...
To sam i ja ovdje više put naglašavao.

Govinda zna. Ako bi muslimani slijedili samo ono što piše u Kuranu. Isus je veći od Muhameda.

Ali ako ti to izjaviš u nekoj šerijatskoj zemlji,možeš izgubiti i glavu.

Dakle i sam Kuran veli da je Isa Pejgamber a.s. (Isus Krist)veći od Muhameda.


Zato sam ja govindu pitao, pristojno i bez pežorativnoisti, zašto se oni u Bih  ne bi vratili kršćanstvu. Time bi puno toga bilo riješeno, najviše njima.
Ma ne bi bilo loše ni slijediti Allaha. Ili samo Kuran.

No problem su Muhamed i hadisi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 19:46

RayMabus wrote:
jastreb wrote: hebrejski Jahve nije istovjetan sa Isusovim Ocem.

Pa i nije , da je onda bi bili židovi a ne kršcani.
Slabo čitaš Bibliju.

Kad se Jahve objavio Mojsiju,rekao mu je "Ja sam onaj koji Jesam!"

Isus je na jednom mjestu u NZ kazao farizejima "Prije nego je rođen Abraham Ja Jesam!"
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 19:46

Imaš još sijaset mjesta u Bibliji (u SZ i NZ) gdje je jasno da su Jahve i Isus isti Bog u 2 različite osobe.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by Guest 18/3/2017, 19:49

Jesus nije Bog..a te sheme 2 u 1 ,3 u 1,mani..samo sluze da ionako tutlekaste ljude jos vise zbuni..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 19:49

pismejker wrote:Jesus nije Bog..a te sheme 2 u 1 ,3 u 1,mani..samo sluze da ionako tutlekaste ljude jos vise zbuni..
Biblija jasno kaže da jest.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 19:50

jastreb wrote:
Slabo čitaš Bibliju.
lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by Guest 18/3/2017, 19:55

jastreb wrote:
pismejker wrote:Jesus nije Bog..a te sheme 2 u 1 ,3 u 1,mani..samo sluze da ionako tutlekaste ljude jos vise zbuni..
Biblija jasno kaže da jest.
Papir,..ili pergament trpi svasta..i na tarabi pislo pička,pa Mujo...blablabla..

fenomen Jesusa kao Boga,ili dijela Trojednog boga,je cisto tu za krscane,da ih se malo ohrabri po pitanju njihovih grija...odrjesenje,ispovijedi..grijesit cu kao sumanut,ali odem nedjeljom na ispovjed,svecenik resetira sve,grijesi se priheftaju Jesusu i ja nevin kao djete..TKO TO jos danas pushi??

Pa zato krcanstvo i ide u kurac preblagi,jer su mu temelji na klimavim nogama.a Drugi obraz,kao jednog od najvecih trojanskih implementacija,necu niti spominjati..


Bog je Jedan,nikakva 3 u 1 Jacobs ili Nestle,ispod njega je jasna ostala hijerarhija..arhangeli,angeli,i pici nadolje..Lucifer kao prvorodjeno,popljuvan od svih,radi uglavnom vrlo korektnih ideja..nije niti cudo sto je jako ljut..
Jesus u najboljem slucaju,nes polovicno izmedju Covjeka i Boga,ako je uopce taj dio tocan..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 20:05

Papa je u pravu ....no ja i onako nebi pucao na ilegalne imigrante uljeze u Božje ime nego jer su ilegalni uljezi tako da ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 20:21

Papa neke stvari nekuži ...nemožeš vuku govoriti da nejede meso ...ova arapska invazija i ponovno uskrsnuce wehabbizma koji je reforma na prvobitni osvajacki islam ....to se spraši metak u čelenku i idemo dalje.

Nije to teološko pitanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 20:32

RayMabus wrote:Papa neke stvari nekuži ...nemožeš vuku govoriti da nejede meso ...ova arapska invazija i ponovno uskrsnuce wehabbizma koji je reforma na prvobitni osvajacki islam ....to se spraši metak u čelenku i idemo dalje.

Nije to teološko pitanje.
Varaš se,a uz to se uopće ne razumiješ u teologiju,a napose ne u Evanđelje.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 20:42

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Papa neke stvari nekuži ...nemožeš vuku govoriti da nejede meso ...ova arapska invazija i ponovno uskrsnuce wehabbizma koji je reforma na prvobitni osvajacki islam ....to se spraši metak u čelenku i idemo dalje.

Nije to teološko pitanje.
Varaš se,a uz to se uopće ne razumiješ u teologiju,a napose ne u Evanđelje.
Ispalim ti metak u stopalo pa onda filozofiraj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by red wolf 18/3/2017, 21:06

jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Ali gro kršćana vjeruje da hebrejski Jahve nije istovjetan sa Isusovim Ocem.

I tu je zamka Zloga.
Je li?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 18/3/2017, 22:35

red wolf wrote:
jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Ali gro kršćana vjeruje da hebrejski Jahve nije istovjetan sa Isusovim Ocem.

I tu je zamka Zloga.
Je li?
Da. Često su to isticali i na ovom forumu.

Pisali su kako jahve-Elohim nije isti Bog kao i Bog Novoga zavjeta,a što je teška hereza poznata i osuđena od službene Crkve na prvim crkvenim saborima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 22:40

jastreb wrote:

Pisali su kako jahve-Elohim nije isti Bog kao i Bog Novoga zavjeta,a što je teška hereza poznata i osuđena od službene Crkve na prvim crkvenim saborima.
Pa i nije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 22:48

Vi kršcani stalno nešto drobite a veze s vezom nemate : Isusa ste proglasili Bogom , Lucifera zlim a Jehovu BOGom iznad kojeg nema niti jednoga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 22:52

Isus je covjek ,  Jehova je polubog a Lucifer je anđeo koji iskušava ljude da vidi jesu li jaki ili slabi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by red wolf 18/3/2017, 23:09

jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Ali gro kršćana vjeruje da hebrejski Jahve nije istovjetan sa Isusovim Ocem.

I tu je zamka Zloga.
Je li?
Da. Često su to isticali i na ovom forumu.

Pisali su kako jahve-Elohim nije isti Bog kao i Bog Novoga zavjeta,a što je teška hereza poznata i osuđena od službene Crkve na prvim crkvenim saborima.
To je množina.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by RayMabus 18/3/2017, 23:12

"In the beginning there was the Singularity. It was the nothingness and the whole. A cycle had finished and the Absolute was not manifested. Then, in a nanosecond, he manifested through diverse creations. There was a Big Bang and the space-time began again and it gave place to the physical universe and the spiritual suprauniverses.
The Absolute created then to the Elohim (or Minor gods), they are who continued the creative task in the different universes. He entrusted the main task to 72 Elohim.
The Elohim created the angelic beings (seraphs, cherubs, thrones, rules, authorities, virtues, principalities, archangels and angels) different beings then, to the elemental beings of Nature (gnomes, sylphs, salamanders, undines, fairies, nymphs, goblins, satyrs, fauns, mermaids, etc.) and to the spirits that embody in the physical plane to begin their evolution."
Thousands of years passed and in the planet Earth many different ages were left behind. The human being already had a written language. History was in its beginning. Of those 72 original Elohim, there were six of them that paid attention to our world. That time coincided with the time in which the Eloah Jehovah was named Logos of the planet Earth.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 19/3/2017, 06:52

red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:Deda je u pravu,ali i mnogi kršćani nisu u pravu.

Jasno je da biblijski Bog i bog Kurana nisu isti.

Ali gro kršćana vjeruje da hebrejski Jahve nije istovjetan sa Isusovim Ocem.

I tu je zamka Zloga.
Je li?
Da. Često su to isticali i na ovom forumu.

Pisali su kako jahve-Elohim nije isti Bog kao i Bog Novoga zavjeta,a što je teška hereza poznata i osuđena od službene Crkve na prvim crkvenim saborima.
To je množina.
Pa naravno da je. Sveto Trojstvo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by jastreb 19/3/2017, 06:58

RayMabus wrote:Isus je covjek ,  Jehova je polubog a Lucifer je anđeo koji iskušava ljude da vidi jesu li jaki ili slabi.
Isus je Bogočovjek. Jahve je Bog. (Ne Jehova,to je pogrešan naziv). I kako netko može bioti "polubog"??? Bog je apsolut,Alfa i Omega. U SZ i NZ izraz Alfa i Omega koristi se i za Jahvu i za Isusa.

Lucifer je zavodnik ljudi od početka,ričući lav koji gleda koga će da proždre,opadač braće.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo - Page 2 Empty Re: Sveti Otac, papa Franjo: Ubijanje u Božje ime je sotonsko djelo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum