ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moguće olujno nevrijeme

Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Moguće olujno nevrijeme

Post by jastreb Fri 4 Sep - 13:07

VREMENSKA PROGNOZA

[size=31]Vakula: Moguće i olujno nevrijeme[/size]

Novo zatopljenje vjerojatno je sljedeći vikend, pa će treći i četvrti rujanski tjedan, i prema najnovijim dugoročnim prognozama imati srednju tjednu temperaturu zraka u većini Hrvatske barem malo višu od prosjeka

9074PREGLEDA

2,6-BODOVA


 

 
Moguće olujno nevrijeme 63ed64204ee00c36a45f86e18070355b

Zoran Vakula

Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL

Moguće olujno nevrijeme Author_unknown
AUTOR:
[size=11]Vecernji.hr


[/size]

VL Inicijative



VL Blogosfera




Večernji list Premium



Pretplati se, isplati se!


[size]
Od danas do nedjelje navečer kiša će padati u cijeloj zemlji, a u mnogim mjestima i u obliku obilnijih pljuskova praćenih grmljavinom, danas najprije na sjevernom Jadranu, tijekom noći, te osobito u subotu i drugdje. Pritom je ponegdje moguće i olujno nevrijeme. Vremenska je to prognoza koju najavljuje u svojoj kolumnina HRT-u meteorolog Zoran Vakula.

– Stoga su stručnjaci DHMZ-a u europskom MeteoAlarm sustavu zamijenili donedavna upozorenja za toplinski val koji može djelovati na zdravlje s upozorenjima na ponegdje, osobito danas na sjevernom Jadranu, a sutra i drugdje – na opasno vrijeme, s neuobičajenim vremenskim prilikama, uz mogućnost šteta, pa i ljudskih žrtava. Nužan je oprez i svjesnost rizika. Stoga se preporučuje redovno informiranje o očekivanim meteorološkim uvjetima i praćenje uputstva izdanih od državnih tijela. Vrlo je velika vjerojatnost za mjestimično olujan vjetar te izraženije pljuskove i grmljavinu, pri čemu je mjestimice moguća i tuča, uglavnom na Jadranu i pijavice – piše najpoznatiji hrvatski meteorolog.
Nakon kratkotrajnog osvježenja ovoga vikenda, sljedeći tjedan ponovno nas očekuje toplo vrijeme.
– Pogled na prognozu za sljedeći tjedan ulijeva nadu u ponovno barem djelomice sunčano vrijeme, mjestimično prolazno naoblačenje i malo kiše potkraj utorka i u srijedu, te na temperaturu zraka većinom oko prosječne za drugo i treće petodnevlje rujna, gdjekad vrlo vjerojatno čak i malo nižu, osobito jutarnju, koja će u mnogim mjestima kontinentalnog područja biti niža od 10°C – kaže Vakula.
Novo zatopljenje vjerojatno će se dogoditi sljedećeg vikenda pa će treći i četvrti rujanski tjedan i prema najnovijim dugoročnim prognozama imati srednju tjednu temperaturu zraka u većini Hrvatske barem malo višu od prosjeka.
>> Za vikend stiže pro[/size]
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by jastreb Fri 4 Sep - 13:09

Ajde više. Jer ovo više nije za izdržati. No,kako vidim opet nas kažu,očekuje "lijepo" vrijeme.

Zar se ovaj pakao može nazvati lijepim vremenom???

Sparina,znojenje,pivo koje se ugrije za 2 minute,muhe,komarci,dosadni turisti,gužve,smog i moj mali pas šćućuren ispod grma ružmarina.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by jastreb Fri 4 Sep - 13:24

Evo,tek što se fino naoblačilo i počeo ćarlijati ugodni vjetrić,sada se opet iza oblaka pomolilo ono grozno sunce!!! :cru
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by epikur37 Fri 4 Sep - 13:25

Provjkeriti konope na barci i s radošću čekati svježinu. ova omora je grozna.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by jastreb Fri 4 Sep - 13:27

epikur37 wrote:Provjkeriti konope na barci i s radošću čekati svježinu. ova omora je grozna.
Nema do onog lijepog zvuka u zimskim noćima,kada se čuje škripa jarbola i konopa uz ono divno fijukanje bure po brodskim elementima poput zvuka frule.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by epikur37 Fri 4 Sep - 13:29

albatros wrote:
epikur37 wrote:Provjkeriti konope na barci i s radošću čekati svježinu. ova omora je grozna.
Nema do onog lijepog zvuka u zimskim noćima,kada se čuje škripa jarbola i konopa uz ono divno fijukanje bure po brodskim elementima poput zvuka frule.


Svako doba ima svoju draž, za sad uživajmo u babljem ljetu i početku jeseni.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by jastreb Fri 4 Sep - 13:32

Da,ali jesen malo drugačije zamišljam. kao i njene čari. A ovo sada je daleko od ikakve jeseni. Jučer sam u vrtu pronašao šparogu,a na radio Rijeci čujem da su se pojavile i na riječkoj tržnici.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by epikur37 Fri 4 Sep - 13:35

Još je rano, ja isto očekujem pravu jesen. Planiram u listopadu posjetiti Risnjak, zbog šumskog kolorita. Sinoć sam šetao i naišao na orah, koji svake godine rodi. Bio je preko ograde ali sam otresao 2 ploda, onako zelene kore uprljali su mi ruke dok sam ih očistio. Ali su mi ovako mladi, mliječni i malo gorkasti, najslađi.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by Guest Fri 4 Sep - 14:09

Pa kaj ni oluja bila 05.08?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Moguće olujno nevrijeme Empty Re: Moguće olujno nevrijeme

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum