ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by debotoijusto 12/3/2017, 11:17

Medijska tvrtka iz Norveške uvela je na određenim stranicama svoga portala novo pravilo – ne možete napisati komentar dok ne pročitate cijeli tekst.
A kako će se znati da li je posjetitelj stranice zaista i pročitao članak? Uvedeno je obavezno popunjavanje testa!

Nova opcija trenutno se isprobava na malom broju stranica, uglavnom na onima posvećenim tehnologiji, piše BBC.

“Testove znanja“ pišu novinari, a pitanja nisu previše zahtjevna, tek toliko da pokažu da su čitatelji makar bacili pogled na tekst prije no što su pojurili na dno stranice.

“Ako se svi složimo oko toga o čemu govori članak, onda ćemo imati i mnogo bolju osnovu za komentiranje napisanog“, naveo je jedan od novinara Stale Grut prenosi Hrvatska danas.


http://hr.n1info.com/a184278/Sci-Tech/Nema-komentiranja-ako-se-ne-procita-cijeli-clanak.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by debotoijusto 12/3/2017, 11:20

kod nas bi nestalo komentara kao i igre djece na ulici
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by Sabina Spielrein 12/3/2017, 11:41

Super ideja :D
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by danni1 12/3/2017, 11:43

debotoijusto wrote:kod nas bi nestalo komentara kao i igre djece na ulici
Kod nas bi trebalo uvesti pravilo da naslov teksta mora imati neke veze s samim tekstom.

_________________
Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by debotoijusto 12/3/2017, 11:54

danni1 wrote:
debotoijusto wrote:kod nas bi nestalo komentara kao i igre djece na ulici
Kod nas bi trebalo uvesti pravilo da naslov teksta mora imati neke veze s samim tekstom.
[size=40]EDO MAAJKA: 'Bio sam nabrijani antikapitalist i đubre, no Židovi su me naučili pameti'[/size]

http://www.jutarnji.hr/spektakli/domace-zvijezde/edo-maajka-bio-sam-nabrijani-antikapitalist-i-dubre-no-zidovi-su-me-naucili-pameti/5744583/

Jutarnji list danas je objavio intervju s Edom Maajkom, pod naslovom „Bio sam nabrijani antikapitalist i đubre, no Židovi su me naučili pameti“. Neobjašnjivo je kako se uredništvo ove tiskovine odlučilo za ovaj naslov, jer o tome da je netko nekoga naučio pameti u samom intervjuu nema nikakvoga traga.
„Naslov nema ama baš nikakve veze s onim o čemu sam razgovarao s novinarom Jutarnjeg, Predragom Žukinom, niti sam takvo što ikada izgovorio. Radi se o idiotizmu izvučenom iz konteksta i prema kojem ja, valjda, ispadam kapitalist i branitelj nečega što ne volim. Kapitalizam je za mene jedna od rijetko smrdljivih pojava koja ubija pravedno društvo. To je ono što je trulo u demokraciji“, iznosi sasvim otvoreno u reagiranju svoj stav o kapitalizmu


„Podsjećam da je isti taj Jutarnji list dan nakon mog vjenčanja imao naslov u kojem se kaže da sam ja prešao na judaizam. Izgleda da su opsjednuti tim judaizmom“, reagirao je Edo nakon što je objavljen intervjuu, a dijelove intervjua, skupa s naslovom, prenio niz medija u regiji, nanoseći tako nepopravljivu štetu vrlo značajnom glazbeniku na ovim prostorima.
Pojasnio je da se iz teksta u Jutarnjem dobiva dojam da je Izrael zemlja pravednog društva, što je, kaže, daleko od istine, i da je on, naučen pravom ponašanju u Izraelu, sada došao prosvjetljivati ove prostore. 
„U Izraelu je mržnja daleko veća nego na našim prostorima, zbog čega sam se tamo sukobljavao s nacionalistima i fanaticima istog mentalnog sklopa kao i kod nas. Ja nisam vjernik i religija, kao i nacionalna pripadnost, meni ne predstavljaju ništa, tako da su mi tekstovi u kojima me prozivaju kao jevreja neshvatljivi, osim ako se s njima ne želi privući pažnja primitivnog dijela društva za ekstra klikove preko mojih leđa i porciju sipanja mržnje u komentarima pod tekst te poziva na linč koji poslije uslijede“, navodi Edo.

http://lupiga.com/vijesti/edo-maajka-reagira-s-jutarnjim-listom-vise-nikad-necu-suradjivati
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by Regoč 13/3/2017, 09:06

danni1 wrote:
debotoijusto wrote:kod nas bi nestalo komentara kao i igre djece na ulici
Kod nas bi trebalo uvesti pravilo da naslov teksta mora imati neke veze s samim tekstom.
I da Asa i Debo zbog bombastičnih naslovah koji nemaju sveze sa stvarnošću dobiju ban.

_________________
Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak Empty Re: Nema komentiranja ako se ne pročita cijeli članak

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum