ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by genitalni_herpes 16/4/2014, 16:58

rocher wrote:
genitalni_herpes wrote:
rocher wrote:http://www.imdb.com/title/tt1772424/?ref_=nv_sr_1

e pa ovo bi mogo...

aj baš javi kako ti se svidio, da vidim jesam li jedini kojem je dobar  :^0 
ono što pogledam ću ovdje na pisat što mislim o njemu i dat mu ocjenu..

genitalni_herpes

Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by eek 17/4/2014, 14:33

Karakter 

Film počinje scenom u kojoj protagonist, Katadreuffe, upada kod starog Dreverhavena, zabija nož na stol i nešto mu kaže. Ovaj prvo šuti, ali pri odlasku mu nešto ipak dobaci, pa Katadreuffe popizdi, zaleti se i skoči na njega. Nakon toga odlazi krvav kući, navečer dolazi policija po njega, kaže mu da je stari mrtav i ispitivanje počinje.
Katadreuffe je imao teško djetinjstvo jer su bili samo mama i on, i skoro nikad nisu komunicirali, pa je on samo čitao knjige. Mama se nije htjela udati za njegovog oca Dreverhavena, a i on je kasnije shvatio da bolje ne traži ništa od njega.
Kad je odrastao, igrom slučaja je dobio posao u jednoj odvjetničkoj firmi kao pomoćnik, i bio je vrlo ambiciozan je te eventualno postao odvjetnik, plativiši si instrukcije pozajmicom iz očeve banke.
Kroz sve te godine on i otac su igrali svoje male igre, njihov odnos je zaista bio na granici mržnje, i uvijek su jedan drugog nastojali pobjediti ili dokazati ko je tu glavni, jedan od čudnijih odnosa i na to se film fokusira.

Film ima zanimljivu atmosferu i stil, i smješten je negdje u prošlost i sve to je dobro napravljeno, a gore sam spomenio na što se film fokusira, što mi je ujedno i najveći problem film jer nijednog lika nisam baš u potpunosti shvatio, mada su me natjerali na razmišljanje.
Stari je valjda htio stiskati sina da očvrsne i da postigne sve što je naumio, ali svejedno je sin uvijek naivno upadao u te njegove igre i neke odluke su mu bile u krajnju ruku čudne i iracionalne, a cijeli njihov konflikt mi nije baš lako za razumjeti jer se doima besmislen, ne shvaćam ni motive njihove, ali dobro.
Tu je i ljubavni interes Lorna, koja je jednako čudna kao glavni lik, pa ni to nigdje ne ode, mada kaže da ju nikad više nije vidio i onda ju sretne u parku pred kraj filma...ajd dobro
Odnos s mamom mu je isto čudan i teško ga je shvatit, nisam na kraju ni skužio točno šta je ono mislila u parku i jesu li se konačno našli, mada je on od početka rekao da su različiti karakteri pa se ni ne mogu razumjeti
Kraj mi isto nije baš nešto odličan, dosta mi stvari u filmu nije sjelo mada je film dobar i zanimljiv


7/10




Labor Day 

baš gledam na rotten tomatoes, 33% ima film i čitam recenzije kritičara koji ga uglavnom mrze. Meni je recimo film bolji od Up in the air, Juno, Young Adult...
Kate Winslet baš dobra. korektan film, dobar, gledljiv
7/10





Joe

Joe je film koji pomalo podsjeća na Mud, jer je smješten na taj američki jug, a i jer glumi klinac iz Muda. Tu je i najbolji glumac svih vremena - Nick Cage - i redatelj stoner komedije Pineapple Express. Malo čudna kombinacija za ovako ozbiljnu dramu, napravljena prema nekoj knjizi tamo iz '92.-e

Gary je tek došao u gradić, zajedno sa svojim vječno pijanim ocem koji ga tuče i zlostavlja mu cijelu obitelj - mamu i sestru, te pronalazi posao kod bivšeg zatvorenika Joea. Joe je dobar i pošten čovjek i ne dira nikoga osim ako njega netko ne dira, ali skriva neku agresiju u sebi..

Usporedio sam film s Mudom, ali Mud je mnogo bolje i ljepše snimljen, ovo je dosta korektno odrađeno ali ništa što će vas previše oduševiti. Glumci su dobri, Cage je dobar klinac je dobar, njegov pijani stari je isto dobar mada odvratan lik, čije scene su nepotrebno preduge možda baš zbog toga da ga zamrzimo još više.
Bojim se da je film zagrizao više nego što može prožvakati i progutati, jer puno je tu nerazrađenih međuodnosa pa i likova, recimo Joeova cura kad se useli i nakon jednog vremena filma se odseli, nit ja znam kako nit zašto ni ko mu je ona bila ili kako je bila važna za film. Ima tako nekih stvari, isto tako sam se pitao zašto Joe ludi i mlati policajce, trebalo je njega možda još malo bolje razraditi da ga gledatelj razumije.
I klimaks je pomalo glupav i besmislen, da je kraj bolji popravio bi već inače dobar film, šteta
7/10





Bad Words 
Lik od 40-godina nađe rupu u pravilima i natječe se u slovkanju sa 10-ogodišnjacima. Sa jednim klincem se sprijatelji...

Nisam ušo u ovo s velikim očekivanjima, i film je 2/3 solidan i nekako prosječan mada ima svojih simpatičnih momenata, ali nije previše smiješan. I zadnjih pola sata ima jedan dobar twist, ako se tako može nazvati, i završni 'duel' je predobar. Uspijeva izbjeći neke klišeje, ne sve, i zbog toga prolazna ocjena i preporuka, iako je film na granici uvredljivog i zlonamjernog, i premisa je dosta blesava ali trebu ju prihvatit 
6.5/10





Enemy 

jedan od onih filmova koji nisu po mom ukusu, to sam mogao znati po prvih 10 minuta gdje je sve pomalo surealno, atmosferično, dosta stila, hiper-umjetničko, čudno, nema dijaloga i slično.
Kasnije se film malo normalizira, i muzika je vrhunski pogođena, film pomalo i zaintrigira i pitate se kamo će otići, mada je od početka jasno o čemu se tu radi jer to je jedan od takvih filmova, no u posljednjem činu sve ode kvragu, barem u mojim očima.
Završni kadar je wtf i čak sam se nasmijao jer nisam to očekivao, ali takav kraj mi može lagano popušit kurac, a i redatelj s njim.
U biti je veliki problem u filmu manjak konflikta i motiva u priči, tj. stvoren je konflik i problem iz ničega, a isto ljudi dosta neprirodno reagiraju na njega...mada, pošto je sve neka egzistencijalna kriza srednjih godina, možda je i ciljano na to. I pauk.

Otvoren za vlastitu interpretaciju, šačica ljudi koja puši ovakve filmove će ovaj film preporučavati i uzdizati u nebesa, no ja ne upadam u tu zamku.
Iako, film uopće nije loš, dobro je napravljen ali ne objašnjava ništa, Jake je dobar, atmosfera i sve vizualno je zanimljivo, inspirirano nekim talentiranijim redateljima, i tako...
nije film za mene, a bogami ni za one kojima se svidio Prisoners...

6/10




The Young and Prodigious T.S. Spivet 

Ovaj film je čudan, a radi se o dječjem/obiteljskom filmu, idealnom za pogledati nedjeljom poslijepodne.
Problem je što je Jeunetov film, i sve redateljeve karakteristike i stil su tu, ali kad film nije na francuski nekako nije to to, ne funkcionira tako dobro.

Prvi problem od prve sekunde filma, i to veliki problem, mi je bio klinac narator, tj. njegov ton glasa. Što se može ignorirati, ali neke riječi ne može izgovarati kako treba, skroz mi je uništio doživljaj. Pomislio sam da se radi o možda nekom francuskom klincu kojeg redatelj gura, ali klinac je amer pa je tako šta nedopustivo. Tako mala sitnica a da cijeli film uništi skoro.

Rad kamere je dobar, režija glumaca čini mi se baš i ne, neke scene su djelovale tako čudno i neugodno, kao da su zahtjevale još koji pokušaj, ne znam šta se dogodilo...

Film je donekle simpatičan ali nije previše zanimljiv, no kao što sam rekao radi se o dječjem filmu koji kao da cilja na odrasle ali ne uspijeva ni u jednom i u drugom, i onda ostaje u nekoj čudnoj sredini neugodnosti. Ne znam kakva je knjiga točno, ali scenarij očito nije dobar.

Vizualni stil ga vadi, ali i tu ima nekih čudnih i nepotrebnih scena, neke stvari djeluju isforsirano a neke kao da silno žele biti kul i drukčije, takav je meni dojam bio.

I sve je to oprostivo i film se može fino gledati, ali kad klinac dođe do muzeja film postane teška glupost. Ne znam ni kako da opišem, od onog govora, pa kao one zle direktorice muzeja, pa suočavanje sa bratovom smrću i pomirdba obitelji, sve je tako loše napravljeno, nije me bilo briga

kao dječjem/obiteljskom filmu mu dajem 5/10, inače bi dao 2 il tak nešt koliko me naživciro...
eek
eek

Posts : 178
2014-04-17

Age : 35
Lokacija: : Varaždin

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by jack_reacher 18/4/2014, 20:01

Pogledo Enemy i Joe,slični su mi dojmovi,djeluju nezavršeno i nedorečeno iako imaju potencijala,prvi kao neki poluart film strave a drugi kao polukrim drama no s pomalo predvidljivim krajem.. :roll
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Winter is coming 19/4/2014, 10:39

jeli ko gledao novi Stalingrad i Rise of the Empires?

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Tommy Gun 20/4/2014, 01:50

[quote="eek"][b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif][url=http://www.imdb.com/title/tt0119448/?ref_=nm_flmg_dr_3][color=#70579d]Karakter[/color][/url][/font][/color][/b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif] [/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Film počinje scenom u kojoj protagonist, Katadreuffe, upada kod starog Dreverhavena, zabija nož na stol i nešto mu kaže. Ovaj prvo šuti, ali pri odlasku mu nešto ipak dobaci, pa Katadreuffe popizdi, zaleti se i skoči na njega. Nakon toga odlazi krvav kući, navečer dolazi policija po njega, kaže mu da je stari mrtav i ispitivanje počinje.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Katadreuffe je imao teško djetinjstvo jer su bili samo mama i on, i skoro nikad nisu komunicirali, pa je on samo čitao knjige. Mama se nije htjela udati za njegovog oca Dreverhavena, a i on je kasnije shvatio da bolje ne traži ništa od njega.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Kad je odrastao, igrom slučaja je dobio posao u jednoj odvjetničkoj firmi kao pomoćnik, i bio je vrlo ambiciozan je te eventualno postao odvjetnik, plativiši si instrukcije pozajmicom iz očeve banke.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Kroz sve te godine on i otac su igrali svoje male igre, njihov odnos je zaista bio na granici mržnje, i uvijek su jedan drugog nastojali pobjediti ili dokazati ko je tu glavni, jedan od čudnijih odnosa i na to se film fokusira.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Film ima zanimljivu atmosferu i stil, i smješten je negdje u prošlost i sve to je dobro napravljeno, a gore sam spomenio na što se film fokusira, što mi je ujedno i najveći problem film jer nijednog lika nisam baš u potpunosti shvatio, mada su me natjerali na razmišljanje.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Stari je valjda htio stiskati sina da očvrsne i da postigne sve što je naumio, ali svejedno je sin uvijek naivno upadao u te njegove igre i neke odluke su mu bile u krajnju ruku čudne i iracionalne, a cijeli njihov konflikt mi nije baš lako za razumjeti jer se doima besmislen, ne shvaćam ni motive njihove, ali dobro.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Tu je i ljubavni interes Lorna, koja je jednako čudna kao glavni lik, pa ni to nigdje ne ode, mada kaže da ju nikad više nije vidio i onda ju sretne u parku pred kraj filma...ajd dobro[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Odnos s mamom mu je isto čudan i teško ga je shvatit, nisam na kraju ni skužio točno šta je ono mislila u parku i jesu li se konačno našli, mada je on od početka rekao da su različiti karakteri pa se ni ne mogu razumjeti[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Kraj mi isto nije baš nešto odličan, dosta mi stvari u filmu nije sjelo mada je film dobar i zanimljiv[/font][/color]


[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif][b]7/10[/b][/font][/color]




[b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif][url=http://www.imdb.com/title/tt1967545/?ref_=nm_flmg_dr_3][color=#70579d]Labor Day[/color][/url][/font][/color][/b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif] [/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]baš gledam na rotten tomatoes, 33% ima film i čitam recenzije kritičara koji ga uglavnom mrze. Meni je recimo film bolji od Up in the air, Juno, Young Adult...[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Kate Winslet baš dobra. korektan film, dobar, gledljiv[/font][/color]
[b][color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]7/10[/font][/color][/b]





[url=http://www.imdb.com/title/tt2382396/?ref_=fn_al_tt_1][color=#70579d][font=Verdana, Arial, sans-serif]Joe[/font][/color][/url]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Joe je film koji pomalo podsjeća na Mud, jer je smješten na taj američki jug, a i jer glumi klinac iz Muda. Tu je i najbolji glumac svih vremena - Nick Cage - i redatelj stoner komedije Pineapple Express. Malo čudna kombinacija za ovako ozbiljnu dramu, napravljena prema nekoj knjizi tamo iz '92.-e[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Gary je tek došao u gradić, zajedno sa svojim vječno pijanim ocem koji ga tuče i zlostavlja mu cijelu obitelj - mamu i sestru, te pronalazi posao kod bivšeg zatvorenika Joea. Joe je dobar i pošten čovjek i ne dira nikoga osim ako njega netko ne dira, ali skriva neku agresiju u sebi..[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Usporedio sam film s Mudom, ali Mud je mnogo bolje i ljepše snimljen, ovo je dosta korektno odrađeno ali ništa što će vas previše oduševiti. Glumci su dobri, Cage je dobar klinac je dobar, njegov pijani stari je isto dobar mada odvratan lik, čije scene su nepotrebno preduge možda baš zbog toga da ga zamrzimo još više.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Bojim se da je film zagrizao više nego što može prožvakati i progutati, jer puno je tu nerazrađenih međuodnosa pa i likova, recimo Joeova cura kad se useli i nakon jednog vremena filma se odseli, nit ja znam kako nit zašto ni ko mu je ona bila ili kako je bila važna za film. Ima tako nekih stvari, isto tako sam se pitao zašto Joe ludi i mlati policajce, trebalo je njega možda još malo bolje razraditi da ga gledatelj razumije.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]I klimaks je pomalo glupav i besmislen, da je kraj bolji popravio bi već inače dobar film, šteta[/font][/color]
[b][color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]7/10[/font][/color][/b]





[b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif][url=http://www.imdb.com/title/tt2170299/?ref_=nm_flmg_act_6][color=#70579d]Bad Words[/color][/url][/font][/color][/b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif] [/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Lik od 40-godina nađe rupu u pravilima i natječe se u slovkanju sa 10-ogodišnjacima. Sa jednim klincem se sprijatelji...[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Nisam ušo u ovo s velikim očekivanjima, i film je 2/3 solidan i nekako prosječan mada ima svojih simpatičnih momenata, ali nije previše smiješan. I zadnjih pola sata ima jedan dobar twist, ako se tako može nazvati, i završni 'duel' je predobar. Uspijeva izbjeći neke klišeje, ne sve, i zbog toga prolazna ocjena i preporuka, iako je film na granici uvredljivog i zlonamjernog, i premisa je dosta blesava ali trebu ju prihvatit [/font][/color]
[b][color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]6.5/10[/font][/color][/b]





[b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif][url=http://www.imdb.com/title/tt2316411/?ref_=nm_flmg_dr_2][color=#70579d]Enemy[/color][/url][/font][/color][/b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif] [/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]jedan od onih filmova koji nisu po mom ukusu, to sam mogao znati po prvih 10 minuta gdje je sve pomalo surealno, atmosferično, dosta stila, hiper-umjetničko, čudno, nema dijaloga i slično.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Kasnije se film malo normalizira, i muzika je vrhunski pogođena, film pomalo i zaintrigira i pitate se kamo će otići, mada je od početka jasno o čemu se tu radi jer to je jedan od takvih filmova, no u posljednjem činu sve ode kvragu, barem u mojim očima.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Završni kadar je wtf i čak sam se nasmijao jer nisam to očekivao, ali takav kraj mi može lagano popušit kurac, a i redatelj s njim.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]U biti je veliki problem u filmu manjak konflikta i motiva u priči, tj. stvoren je konflik i problem iz ničega, a isto ljudi dosta neprirodno reagiraju na njega...mada, pošto je sve neka egzistencijalna kriza srednjih godina, možda je i ciljano na to. I pauk.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Otvoren za vlastitu interpretaciju, šačica ljudi koja puši ovakve filmove će ovaj film preporučavati i uzdizati u nebesa, no ja ne upadam u tu zamku.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Iako, film uopće nije loš, dobro je napravljen ali ne objašnjava ništa, Jake je dobar, atmosfera i sve vizualno je zanimljivo, inspirirano nekim talentiranijim redateljima, i tako...[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]nije film za mene, a bogami ni za one kojima se svidio Prisoners...[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif][b]6/10[/b][/font][/color]




[b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif][url=http://www.imdb.com/title/tt1981107/?ref_=nm_flmg_dr_1][color=#70579d]The Young and Prodigious T.S. Spivet[/color][/url][/font][/color][/b][color=#333333][font=Verdana, Arial, sans-serif] [/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Ovaj film je čudan, a radi se o dječjem/obiteljskom filmu, idealnom za pogledati nedjeljom poslijepodne.[/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Problem je što je Jeunetov film, i sve redateljeve karakteristike i stil su tu, ali kad film nije na francuski nekako nije to to, ne funkcionira tako dobro.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Prvi problem od prve sekunde filma, i to veliki problem, mi je bio klinac narator, tj. njegov ton glasa. Što se može ignorirati, ali neke riječi ne može izgovarati kako treba, skroz mi je uništio doživljaj. Pomislio sam da se radi o možda nekom francuskom klincu kojeg redatelj gura, ali klinac je amer pa je tako šta nedopustivo. Tako mala sitnica a da cijeli film uništi skoro.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Rad kamere je dobar, režija glumaca čini mi se baš i ne, neke scene su djelovale tako čudno i neugodno, kao da su zahtjevale još koji pokušaj, ne znam šta se dogodilo...[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Film je donekle simpatičan ali nije previše zanimljiv, no kao što sam rekao radi se o dječjem filmu koji kao da cilja na odrasle ali ne uspijeva ni u jednom i u drugom, i onda ostaje u nekoj čudnoj sredini neugodnosti. Ne znam kakva je knjiga točno, ali scenarij očito nije dobar.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Vizualni stil ga vadi, ali i tu ima nekih čudnih i nepotrebnih scena, neke stvari djeluju isforsirano a neke kao da silno žele biti kul i drukčije, takav je meni dojam bio.[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]I sve je to oprostivo i film se može fino gledati, ali kad klinac dođe do muzeja film postane teška glupost. Ne znam ni kako da opišem, od onog govora, pa kao one zle direktorice muzeja, pa suočavanje sa bratovom smrću i pomirdba obitelji, sve je tako loše napravljeno, nije me bilo briga[/font][/color]

[color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]kao dječjem/obiteljskom filmu mu dajem [/font][/color][b][color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]5/10[/font][/color][/b][color=#000000][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif], inače bi dao 2 il tak nešt koliko me naživciro...[/font][/color][/quote]
Pitanje. Odakle si pokupio ove ocjene filmova?

_________________
...If I go there will be trouble
An' if I stay it will be double...
Tommy Gun
Tommy Gun

Male
Posts : 21
2014-04-15

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by jack_reacher 20/4/2014, 13:30

medolino_zg wrote:jeli ko gledao novi Stalingrad i Rise of the Empires?
pa spomenuh ga gore,puni naziv bi bio 300:Rise of an Empire,nema se šta posebno za reć osim scene sexa eve green u potpalublju,i da,mislim da je to trilogija,biće još 1 nastavak.. :coffee

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 300-rise-of-an-empire-600x337


Last edited by earl_hickey on 20/4/2014, 14:01; edited 1 time in total
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by jack_reacher 20/4/2014, 13:35


Pitanje. Odakle si pokupio ove ocjene filmova?
čovjek je valjda filmski kritičar s profesionalnom deformacijom koji prevodi strane recenzije,šta je tu čudno,btw citiranje ti je užasno rista.. :D
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by eek 20/4/2014, 14:01

ko prevodi strane recenzije, ne pričaj gluposti
eek
eek

Posts : 178
2014-04-17

Age : 35
Lokacija: : Varaždin

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by jack_reacher 20/4/2014, 14:04

eek wrote:ko prevodi strane recenzije, ne pričaj gluposti
ne znam ja,nisi odg. liku otkud ti te ocjene pa nagađam

OLDBOY - e ovaj film me šokirao,količina perverzija pred sam kraj me iznenadila,iako je samo po sebi upitno kako bi neko preživio u hotelskoj sobi(stanu?)20 god.,čak i u zatvoru možeš izać povremeno van na zrak,i onda nakon toga biti u vrhunskoj formi i pobit 50 ljudi hladnim oružjem(!)moram priznat da je sama ideja ne toliko originalna koliko njen rasplet,brutalna i pomalo nadrealistična drama s josh brolinom,osrednjim glumcem,u glavnoj ulozi btw ipak je to ponešto izmijenjeni remake istoimenog korejskog hita iz 2003

oldboy(2013)
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by genitalni_herpes 20/4/2014, 22:06

earl_hickey wrote:
eek wrote:ko prevodi strane recenzije, ne pričaj gluposti
ne znam ja,nisi odg. liku otkud ti te ocjene pa nagađam

OLDBOY - e ovaj film me šokirao,količina perverzija pred sam kraj me iznenadila,iako je samo po sebi upitno kako bi neko preživio u hotelskoj sobi(stanu?)20 god.,čak i u zatvoru možeš izać povremeno van na zrak,i onda nakon toga biti u vrhunskoj formi i pobit 50 ljudi hladnim oružjem(!)moram priznat da je sama ideja ne toliko originalna koliko njen rasplet,brutalna i pomalo nadrealistična drama s josh brolinom,osrednjim glumcem,u glavnoj ulozi btw ipak je to ponešto izmijenjeni remake istoimenog korejskog hita iz 2003

oldboy(2013)
nisi gledao original čini mi se...nažalost...prvo treba korejsku verziju. To mi je jedan od najboljih filmova...kao i dosta puno korejskih, kreativno-fantastični
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Ragnarok 21/4/2014, 12:36

Totenkopf wrote:ne mogu a da javno ne očitujem svoje razočarenje drugim dijelom hobita, koji je možda i gori od prvoga dijela...

uzeo ga u petak u max tv videoteci i pogledao, kad ono ništa, mislim si, možda sam bio malo pod gasom pa nisam dobro shvatio, pogledam ga i u subotu, kad ono opet ništa, goli ku*ac od filma, efekti, efekti i još efekata, nabijem sve to na ku*ac...

eto, toliko...

To je kao i Transformeri film za kino, jebote kad gledaš one robote u kinu čini se kao najbolji film ikada
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 21/4/2014, 14:33

Byzantium...prekinuli pri kraju, dobri dijelovi rijetki, ostalo sve usporeno i dosadno. Dobra prica lose preradena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 23/4/2014, 16:19

300 Rise of...  predobar..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by kic 26/4/2014, 18:03

Brassed Off

rudnici se zatvaraju po Engleskoj, i skupini rudara je ovo zadnja šansa da ostave neki trag u natjecanju limenih orkestara, rudari zapravo žele odustati jer nemaju novca za putovanja na neka natjecanja ali dolazi cura sa strane i događa se vjerojatno najljepša scena u filmu, u prvih 15min je pa nije neki spoil:  https://www.youtube.com/watch?v=C8uoY9e5YVY , prekrasan uvod za tragediju, ali film je u stvari prilično lagan u svom većem dijelu, taman za pogledati jedno poslijepodne s curom, ako ništa zbog glazbe koja je kao što ste čuli, izvrsna.

s druge strane filmu se štošta može prigovoriti, u nekim trenucima je premračan, pati od nekih dječjih naivnih bolesti i jako je politički nastrojen, ali kritičari koji traže da se stvari izdignu iznad realnosti su u većini slučajeva licemjerni šupci, uloga Dannya je moćna kao i njegov zadnji govor, da zastaneš na tren i zapitaš se..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by OlgaZg 29/4/2014, 08:47

http://www.imdb.com/title/tt1035730/


meni odličan
OlgaZg
OlgaZg

Female
Posts : 108
2014-04-28

Lokacija: : zg

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by eek 29/4/2014, 19:59

Robocop 2014

original je jedan od najboljih filmova ikad, mnogo pametniji film nego što ljudi misle jer misle da je ultrabrutalan i krvav akcijski film, što i jest, ali je i mnogo više


remake nipošto nije užasan film, jer skoro svaki remake u današnje vrijeme je negledljivo smeće, no nije ni pretjerano dobar film jer pada u nekim ključnim elementima

Tehnički je to zanimljiv film, pogotovo ono kad Robocop koristi sigurnosne kamere da nađe negativce, to mi se recimo svidjelo, i to što pokušava raditi neke nove stvari u priči, što je i logično jer je skroz moderniziran i stavlja fokus na nešto drugo, no film je prilično mlak što se tiče akcije, zabave, humora, satire, likova i ostaloga, pogotovo kad se usporedi s originalom

što nije R rating je prva velika greška, druga je ono crno odijelo (ako su promijenili odijelo mogli su onda i naslov, zašto nas podsjećati na original i odijelo ako će ga u pola filma promijeniti...a izgledalo mi je kul dok nije bilo crno), treća je prezbrzane i nepregledne akcijske scene - najbolji primjer je ona užasna akcija u mraku, četvrto je manjak pametne satire, no to se i može zanemariti ako bi prve tri stvari bile dobro napravljene

ima još puno mana, svakako, pogotovo prilično glup klimaks i kraj, no treba izdvojiti onu scenu kada je Alex samo glava i pluća - vrlo efektna i jeziva scena, i mogao bih naći neke druge pozitivne stvari, recimo film nije loš ili predosadan, prilično lagano teče i gleda se i relativno je zanimljiv, ono probijanje programa je isto imalo potencijala, možda čak i odnos sa obitelji da je bolje razrađen..potencijala je bilo

očajnički fali karizmatičniji negativac

ukratko, film je gledljiv i nije mi bio dosadan, da ne postoji original možda bi ovaj više cijenio
eek
eek

Posts : 178
2014-04-17

Age : 35
Lokacija: : Varaždin

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by zanstr 30/4/2014, 17:10

http://www.imdb.com/title/tt1490017/?ref_=fn_al_tt_1

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 MV5BMTg4MDk1ODExN15BMl5BanBnXkFtZTgwNzIyNjg3MDE@._V1_SX214_AL_

Film je odličan. Koliko god je zabavan i duhovit, opet prikazuje nekakvo distopijsko društvo sa svim svojim lošim karakteristikama.

Definitivno preporučujem.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest 30/4/2014, 17:55

http://www.imdb.com/title/tt0780536/?ref_=fn_al_tt_4
Brutalan, komičan, dubok...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by eek 3/5/2014, 15:52

Lego Movie


zabavan i kul 8/10
eek
eek

Posts : 178
2014-04-17

Age : 35
Lokacija: : Varaždin

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by jack_reacher 3/5/2014, 17:02

THE MONUMENTS MEN - svakako pogledati,preporuka za sve ljubitelje "pozadinskih" priča iz WW2,jaka glumačka postava s george clooneyem i matt damonom(Oceanovih 11,12,13)na čelu,ostatak ekipe isto vrhunska holivudska elita,sviđa mi se što radnja nije brza i agresivna iako povremeno pada ritam uživao sam u svakoj minuti 2 sata vrhunski dočarane atmosfere iz tog razdoblja,fora je kad se "iskrcavaju" na Normandiu nakon ofenzive kad je već sve opustošeno,navodno je radnja pisana po istinitim događajima.. :)  :tu 

Odred za baštinu(2014)
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by debotoijusto 4/5/2014, 09:23

Robocop 2014

meni je ovo los film , dobar pocetak  ( teheran , tv voditelj ) pretvorio se u -nista , akcija na nivou tv produkcije , likovi tanasni , koketiranje s politikom povrsno...steta 
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 2 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum