ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 22:24

dzango wrote:
govinda wrote:
dzango wrote:
govinda wrote:Dakle, ispricaj nam tu pricu o celeru, u cemu je fora?
Pitaj mamu kada ti ga izvuče iz dupeta.
E vidis, za ovakve rijeci ja dobijem ban...dakle, kic, ocekujem isto....nego, zasto te celer nervira, koju on ulogu ima u srpskoj mitoloziji?
Za šta? Za celer što ti viri iz dupeta dok se raduješ klanici mladića od 18 godina. Neka mi da ban, ja se ne bunim i ne cmizdrim kao ti. Pizda si bio, pizda si i ostao.
Za spominjanje moje mrtve mame, za to se dobije ban, debilcino. A vojnik koji pogine sa puskom u ruci je poginuli vojnik, nije zrtva zlocina. Za razliku od Prijedora, Bijeljine, Brckog, Srebrenice gdje ste ubijali mladice bez oruzja u rukama. Ali sta ocekivati od nekoga kome su sveci turski koljac i turska kurva iz harema...

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:26

govinda wrote:Stefana Lazarevića je kanonizovala Srpska pravoslavna crkva, kao Svetog Stefana despota Srpskog, na petstogodišnjicu njegove smrti 19. jula 1927. godine. Slavi se, na dan svoje smrti 1. avgusta (19. jula po starom kalendaru), zajedno sa svojom majkom prepodobnom Evgenijom (Lazarević)
Ćivot u manastiru Koporin, za koji se smatra da sadrži njegove mošti, otvara se dva puta tokom godine:

  • 1. avgusta na dan njegove smrti (po novom kalendaru)
  • 15. avgusta na dan slave ovog manastira


U bici kod Nikopolja satro hriscansku vojsku i tako Turcima otvorio put u Sredisnju Evropu....
Ih ko ne bi volio takvog svetca u crkvi imati kao i ovoga mangu


"Milutin je u to doba bio oženjen sa četvrtom ženom, Bugarskom princezom Anom, koju je oženio tokom 1284. godine. Moguće je da mu je ova žena već i dosadila, mada su njegovi razlozi za brak sa vizantijskom princezom isključivo političke prirode. Može se samo zamisliti kakvo je zaprepašćenje izazvala mogućnost ove ženidba već dobro ostarelog Milutina sa petogodišnjim detetom.


Lik mjenjao žene kao kurva gaće, razvalio djevojčicu i postao svetac srpske pravoslavne crkve, da čovjek ne povjeruje što su u stanju ovi slaviti kao svetca i vjerojatno imati još i krsnu slavu na njegov račun :S
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:28

govinda wrote:I ne znam sta se bunis sto ce jedan solunski borac da postane svetac? Jebo ga ti, nijednog solunskog borca niste pretvorili u sveca nego vam Katolicka crkva to mora uciniti?
Hehehehe, prcccc sunny
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 22:30

tre911 wrote:
govinda wrote:I ne znam sta se bunis sto ce jedan solunski borac da postane svetac? Jebo ga ti, nijednog solunskog borca niste pretvorili u sveca nego vam Katolicka crkva to mora uciniti?
Hehehehe, prcccc sunny
ma ja ba, to na Solunskom frontu bilo gladno i zedno, nije nista silovalo pa ne moze biti svecem (po njihovim jerilima)...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:31

Noor wrote:
tre911 wrote:
Noor wrote:
govinda wrote:
Noor wrote:

ne znam ja koliko je granata ispaljeno na VŽ, ali na vlastite uši sam slušala to rokanje i potmulu grmljavinu, od mene do tamo je cca 50 km.
kako ja ne vidjeh ni jedne srusene kuce u tom Varazdinu......

pa nisu valjda tukli po livadama. prvo je avion raketirao poljoprivredni aerodrom, pa se na policiju i grad krenulo granatiranjem iz kasarne.
jako dobro smo to čuli..kažem ti
Kolega sphere je bio direktan sudionik tih događaja pa će on to sve dobro razjasniti ako naleti, ono što sam ja uhvatio od ranije iz njegovih priča je da se predao tek kad je bio dobrano pritisnut i kad je pala neka vojarna van grada no kako rekoh neka on to objasni u detalje.

dok se on ne javi, evo link

http://www.braniteljski.hr/zanimljivosti/crtice-iz-domovinskog-rata/616-bitke-za-vojarne-osvajanje-varazdinske-vojarne
Eto ukratko, fino su ih uneredili sa vezom :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 22:32

Mnoge majke, koje nisu želele da imaju više od jednog deteta, danas čupaju kose i gorko ridaju nad izgubljenim sinovima, u ovim ratnim sukobima, proklinjući često Boga i ljude, ali pri tom zaboravljajući da optuže sebe što
nisu rodile još dece da im ostanu kao uteha“. (Patrijarh Pavle, u Božićnoj
poslanici, 1995.)


Buduci svetac, ako vec nije...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:36

govinda wrote:
tre911 wrote:
govinda wrote:I ne znam sta se bunis sto ce jedan solunski borac da postane svetac? Jebo ga ti, nijednog solunskog borca niste pretvorili u sveca nego vam Katolicka crkva to mora uciniti?
Hehehehe, prcccc sunny
ma ja ba, to na Solunskom frontu bilo gladno i zedno, nije nista silovalo pa ne moze biti svecem (po njihovim jerilima)...
I još postao ustaša poslje, nema trika da bude svetac iako je branio džangu otadžbinu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 22:41

tre911 wrote:
govinda wrote:
tre911 wrote:
govinda wrote:I ne znam sta se bunis sto ce jedan solunski borac da postane svetac? Jebo ga ti, nijednog solunskog borca niste pretvorili u sveca nego vam Katolicka crkva to mora uciniti?
Hehehehe, prcccc sunny
ma ja ba, to na Solunskom frontu bilo gladno i zedno, nije nista silovalo pa ne moze biti svecem (po njihovim jerilima)...
I još postao ustaša poslje, nema trika da bude svetac iako je branio džangu otadžbinu
Ja mislim da ce oni za sveca da proglase Tudjmana....jer je omogucio da svi Srbi zive u jednoj drzavi (oni tzv, bosanski Srbi imaju veze sa Srbijom ko i Tunizanin ali im treba malo vise vremena da to shvate)...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:50

govinda wrote:Hm, nije se bas morao predati, ipak je imao cijeli korpus pod svojom komandom, oko 100 tenkova..

Nije imao toliko tenkova, ali to čak i nije važno, jer je njegov glavni problem bio u tome što je imao vrlo mali broj tenkovskih posada, ne sjećam se više točno koliko, i općenito vrlo malo sposobnih vojnika za bilo kakve iole ozbiljnije akcije.
Ukratko, bio je u izgubljenoj situaciji i s obzirom da je izostala od vrha JNA obećana pomoć, nije mu preostalo ništa dugo nego predati se.
Da je oklijevao samo još 1 dan, ZNG, policija i civilna zaštita bi se doslovce ušetali u sve vojne objekte, odakle se već drugi dan više nije pružao neki značajniji otpor, uključujući tu i kasarnu u Optujskoj ulici, a Trifunović bi bio zarobljen. Ovako je zapravo ipak izbjegao veću sramotu u neizbježnom vojnom porazu.
Inače sam bio sudionikom tih događaja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 22:51

govinda wrote:
tre911 wrote:
govinda wrote:
tre911 wrote:
govinda wrote:I ne znam sta se bunis sto ce jedan solunski borac da postane svetac? Jebo ga ti, nijednog solunskog borca niste pretvorili u sveca nego vam Katolicka crkva to mora uciniti?
Hehehehe, prcccc sunny
ma ja ba, to na Solunskom frontu bilo gladno i zedno, nije nista silovalo pa ne moze biti svecem (po njihovim jerilima)...
I još postao ustaša poslje, nema trika da bude svetac iako je branio džangu otadžbinu
Ja mislim da ce oni za sveca da proglase Tudjmana....jer je omogucio da svi Srbi zive u jednoj drzavi (oni tzv, bosanski Srbi imaju veze sa Srbijom ko i Tunizanin ali im treba malo vise vremena da to shvate)...
Pa je, vekovna želja im je ostvarena, šteta što su ameri sprječili takav scenarij 95 i zato im srbi jebu kevu kad god stignu, ljuti na njih jer im nisu omogućili vekovni san da bude ostvaren do kraja!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 22:54

speare_shaker wrote:
govinda wrote:Hm, nije se bas morao predati, ipak je imao cijeli korpus pod svojom komandom, oko 100 tenkova..

Nije imao toliko tenkova, ali to čak i nije važno, jer je njegov glavni problem bio u tome što je imao vrlo mali broj tenkovskih posada, ne sjećam se više točno koliko, i općenito vrlo malo sposobnih vojnika za bilo kakve iole ozbiljnije akcije.
Ukratko, bio je u izgubljenoj situaciji i s obzirom da je izostala od vrha JNA obećana pomoć, nije mu preostalo ništa dugo nego predati se.
Da je oklijevao samo još 1 dan, ZNG, policija i civilna zaštita bi se doslovce ušetali u sve vojne objekte, odakle se već drugi dan više nije pružao neki značajniji otpor, uključujući tu i kasarnu u Optujskoj ulici, a Trifunović bi bio zarobljen. Ovako je zapravo ipak izbjegao veću sramotu u neizbježnom vojnom porazu.
Inače sam bio sudionikom tih događaja.
dobro, a sta je sa tim navodnim razaranjem Varazdina? Ja sam bio u Jalkovackim kasnije, nisam vidio nikakva razaranja oko Kasarne, dok je kasarna bila sjebana (koji kurac vam je trebalo da srusite kupatila u kasarni,, one izbjeglice iz Varesa se nisu imale gdje okupati?)

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 23:02

Noor wrote:pa nisu valjda tukli po livadama. prvo je avion raketirao poljoprivredni aerodrom, pa se na policiju i grad krenulo granatiranjem iz kasarne.
jako dobro smo to čuli..kažem ti

Točno. Dan prije onih glavnih sukoba je iz kasarne u Optujskoj ulici ispaljeno nekih 40-ak minobacačkih granata 82 mm na dio grada oko policijske postaje i bivšeg sjedišta TO koje su se nalazile jedna pore druge. Poginula je jedna žena, civilna osoba, koja se slučajno našla na krivom mjestu i u krivo vrijeme jer je sišla s vlaka i hodajući (oko 5-7 minuta hoda) iz pravca željezničke stanice taman prolazila pored policijske postaje.
Tada je policija krenula i u lov na snajperiste koji su udruženo sa minobacačkim napadom zapucali po policajcima oko postaje iz obližnje višekatne stambene zgrade u kojoj je živjelo dosta umirovljenih oficira JNA.
I da, prethodni dan ili možda i dva (više se točno ne sjećam) je avijacija JNA rakerirala sportski i poljoprivredni aerodrom u blizini Varaždina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Guest Sat 4 Mar - 23:12

govinda wrote:dobro, a sta je sa tim navodnim razaranjem Varazdina? Ja sam bio u Jalkovackim kasnije, nisam vidio nikakva razaranja oko Kasarne, dok je kasarna bila sjebana (koji kurac vam je trebalo da srusite kupatila u kasarni,, one izbjeglice iz Varesa se nisu imale gdje okupati?)

A ti si kasnije bio među izbjeglicama iz Bosne u Jalkovečkim žrtvama?
Što se tiče razaranja, nisu bila obimna. Bilo je krovova probušenih minobacačkim granatama, bilo je dosta oštećenih fasada, naročito oko kasarne u Optujskoj jer je JNA tamo imala najjače snage, ali ne puno više od toga. Jednoj kući neposredno pored vojarne u Jakovečkim je uništen krov i veći dio gornje etaže, ali to se po priznanju jednog lika iz civilne zaštite dogodilo kada je protugradna raketa usmjerena prema vojarni pogodila krov te kuće. Opasne su bile te protugradne rakete, ponekad i više za obrambene snage nego agresore.
Inače je tada i ocu današnjeg izbornika Davis kup reprezentacije Hrvatske Željku Krajanu također pogođen krov kuće minobacačkom granatom, po mojoj procjeni od 60 mm, ali također nije bilo veće štete. Samo rupa u krovu i malo nereda u potkrovlju. Čovjek je inače imao jako dugačak jezik i netko je iz kasarne očito dobio uputstvo od KOS-a da mu gađa kuću. Lik je inače prije rata napravio teniski teren za svog tada perspektivnog sina u dvorištu.
Tada je ranjen i zastupnik Sabora Davor Čop (ako sam dobro upamtio ime) iz HDS-a i to snajperskim hicem iz tadašnjeg doima JNA, odmah preko puta robne kuće blizu samog strogog centra grada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by govinda Sat 4 Mar - 23:18

speare_shaker wrote:
govinda wrote:dobro, a sta je sa tim navodnim razaranjem Varazdina? Ja sam bio u Jalkovackim kasnije, nisam vidio nikakva razaranja oko Kasarne, dok je kasarna bila sjebana (koji kurac vam je trebalo da srusite kupatila u kasarni,, one izbjeglice iz Varesa se nisu imale gdje okupati?)

A ti si kasnije bio među izbjeglicama iz Bosne u Jalkovečkim žrtvama?
da, kasnije sam ja dosao, bilo nekih stranaca dosta, ja bio prevodilac i onda sam ostao nekih pola godine, ti stranci nesto za klince u kampu organizovali a ja upoznao neku Francuskinju i tako...:)

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu  - Page 10 Empty Re: Narodni heroj Milan Tepić dobija spomenik na Savskom vencu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum