ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 11:28

HRVATSKA biskupska konferencija (HBK) ponovno je pokrenula inicijativu za ozakonjenje neradne nedjelje te poziva hrvatske građane da je podrže i pridonesu očuvanju nedjelje u njezinom povijesnom značenju, kao neradnoga dana koji pruža prigodu za obiteljsko okupljanje.

"Razumljivo je da postoje službe u društvu kao npr. zdravstvene, sigurnosne, prometne i neke uslužne koje su od općeg i javnog interesa, pa ih je potrebno činiti nedjeljom i blagdanima. No, ima poslova i zaduženja koje se ne mora raditi u nedjelju. Tu prvenstveno mislimo na poslove u kojima su radnice i radnici, zbog slabosti hrvatske zakonske zaštite, 'prisiljeni raditi bez nedjeljnog odmora'. Oni zbog toga nedjeljom ostaju izvan kruga svojih obitelji i svoje djece, dok je drugima to dan odmora", ističe se u priopćenju HBK objavljenom u srijedu, na početku ovogodišnje Korizme.

"Nikakvo čudo što im zbog te očite diskriminacije radna nedjelja donosi određenu prazninu i sumornost", dodaje se.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/popovi-opet-traze-da-se-zakonom-zabrani-rad-nedjeljom/953631.aspx


Johnakan Kether ·
Split, Croatia

Cuj nemorate vi zabranit rad nedjeljom al onda nemojte više pricat o demografskoj obnovi ....po vama roditelji trebaju da rade za kikiriki non stop , djecu nek odgaja ?!?!? a onda bi i nekakvi natalitet.

...

Glasao sam da se to zabrani i stavio ovaj post koji je šah mat jer je natalitet krahirao a ako se zabrani rad nedjeljom u trgovinama žene s djecom ali i ostale ce radije tamo nego se gurat u neke poslove koji su više muški i radi se i vikendom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 11:37

Treba dati ljudima dan odmora u tjednu da mogu provesti dan sa obitelji i malo se odmoriti. Ni u robovlasničkom sistemu se nije radilo 7 dana u tjednu. Ono što trebaš možeš uvijek kupiti ranije a ako je nešto hitno onda postoje tankštele ili trgovine koje rade 24h.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 11:43

tre911 wrote:Treba dati ljudima dan odmora u tjednu da mogu provesti dan sa obitelji i malo se odmoriti. Ni u robovlasničkom sistemu se nije radilo 7 dana u tjednu. Ono što trebaš možeš uvijek kupiti ranije a ako je nešto hitno onda postoje tankštele ili trgovine koje rade 24h.
Pa nemoraju oni ništa dati ako nece samo onda nek ne pricaju o demografskoj obnovi jer ispada da te žene a uglavnom žene rade u trgovinama nemaju ni dana slobodnog , nit odmora , nit su s djecom nego samo drnči za kapitalistu za kikiriki ....a onda bi kao demografsku obnovu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 11:48

Račanova vlada je već bila donijela jedan takav zakon koji ograničava rad nedjeljom, ali ga je tadašnji sastav Ustavnog suda srušio.
No, posebno je bilo zanimljivo gledati silne otpore dobrog dijela medija i poslodavaca, posebno u turistički orjentiranom priobalju, prema tom zakonu jer je isti kao katolibanski i ugrožava kao slobodno poduzetništvo i pravo ljudi da rade koliko hoće (potpuno se ignoriralo pravo na slobodan dan u tjednu koji i ne mora biti nedjelja) bez obzira što je potpuno jasno da to ugrožava demografsku obnovu kao vitalan nacionalni interes.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 11:53

speare_shaker wrote:Račanova vlada je već bila donijela jedan takav zakon koji ograničava rad nedjeljom, ali ga je tadašnji sastav Ustavnog suda srušio.
No, posebno je bilo zanimljivo gledati silne otpore dobrog dijela medija i poslodavaca, posebno u turistički orjentiranom priobalju, prema tom zakonu jer je isti kao katolibanski i ugrožava kao slobodno poduzetništvo i pravo ljudi da rade koliko hoće (potpuno se ignoriralo pravo na slobodan dan u tjednu koji i ne mora biti nedjelja) bez obzira što je potpuno jasno da to ugrožava demografsku obnovu kao vitalan nacionalni interes.
Da al sad je natalitet krahirao , ...zato sam i postavio stvari na ovu šemu : a cuj nemorate vi ništa al onda nemojte pricat o nekakvoj demografskoj obnovi.

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Image


ŠAH MAT

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Croatia-population-pyramid-2014

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 12:00

RayMabus wrote:Da al sad je natalitet krahirao

Poanta analiza nije u tome da se neki problem samo analizira onako iz sportskih ili razloga uživanja u promatranju uz pivo i kokice, nego da se problem olakša, popravi ako ne i potpuno ukloni. Cilj kritike nije kritika sam, jer se to na kraju uvijek svede ne dokono brbljanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by marcellus 3/1/2017, 12:00

nedjelja treba biti neradni dan gdje god je to ikako moguće. Kad sam ja bio klinac u socijalizmu nedjelom nisu radili dućani, trafike, nisu izlazile novine, i TV nije emitirala cijeli dan nego samo nešto malo. I nikom ništa nije falilo, išlo se na izlete, u prirodu, na piknike, u ZOO, u Samobor...

_________________
 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 12:02

marcellus wrote:Kad sam ja bio klinac u socijalizmu nedjelom nisu radili dućani, trafike, nisu izlazile novine, i TV nije emitirala cijeli dan nego samo nešto malo. I nikom ništa nije falilo, išlo se na izlete, u prirodu, na piknike, u ZOO, u Samobor...

Da. Nedjeljom su radile samo male dežurne trgovine za opskrbu osnovnim potrepštinama i to uglavnom ne dalje od pola 11.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 12:03

speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Da al sad je natalitet krahirao

Poanta analiza nije u tome da se neki problem samo analizira onako iz sportskih ili razloga uživanja u promatranju uz pivo i kokice, nego da se problem olakša, popravi ako ne i potpuno ukloni. Cilj kritike nije kritika sam, jer se to na kraju uvijek svede ne dokono brbljanje.
Imam ja riješenje , prvo prica da smo turisticka zemlja je polulaž , Slavonija , Zagreeb i to tamo , Lika i unutrašnjost Dalmacije nije turisticka zona a ovo šta je ostalo tj priobalje i otoci su to samo u sezoni dakle ona tri mjeseca.

Ukine se rad nedjeljom opcenito na razini države a onda se onim trgovcima u ovoj turistickoj zoni uz plačanje državi za to odobri rad nedjeljom s tim da ce normalno taj rad nedjeljom i platit radnicima kao takav ....dakle samo priobalna zona ona tri mjeseca može i to trgovac plača državi ako oce a ako ne ovaj drugi ce platit da uzme dio prometa i platit ce radnike više nedjeljom.

Vuk sit a ovce na broju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 12:06

RayMabus wrote:
speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Da al sad je natalitet krahirao

Poanta analiza nije u tome da se neki problem samo analizira onako iz sportskih ili razloga uživanja u promatranju uz pivo i kokice, nego da se problem olakša, popravi ako ne i potpuno ukloni. Cilj kritike nije kritika sam, jer se to na kraju uvijek svede ne dokono brbljanje.
Imam ja riješenje , prvo prica da smo turisticka zemlja je polulaž , Slavonija , Zagreeb i to tamo , Lika i unutrašnjost Dalmacije nije turisticka zona a ovo šta je ostalo tj priobalje i otoci su to samo u sezoni dakle ona tri mjeseca.

Ukine se rad nedjeljom opcenito na razini države a onda se onim trgovcima u ovoj turistickoj zoni uz plačanje državi za to odobri rad nedjeljom s tim da ce normalno taj rad nedjeljom i platit radnicima kao takav ....dakle samo priobalna zona ona tri mjeseca može i to trgovac plača državi ako oce a ako ne ovaj drugi ce platit da uzme dio prometa i platit ce radnike više nedjeljom.

Vuk sit a ovce na broju.
No generalno da bi mi došli do ovog riješenja prvo ide taktika pošto je natalitet krahirao : A cuj nemorate vi ništa ukidat al onda nepricajte o nekakvoj demografskoj obnovi.

Ovo ti je ŠAH MAT s moje strane ....dakle ukidaj ...a poslije je lako ovu šemu u priobalju ova tri mjeseca regulirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by BB-8 3/1/2017, 12:08

katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...

_________________
 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Attach13  Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by RayMabus 3/1/2017, 12:10

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Da al sad je natalitet krahirao

Poanta analiza nije u tome da se neki problem samo analizira onako iz sportskih ili razloga uživanja u promatranju uz pivo i kokice, nego da se problem olakša, popravi ako ne i potpuno ukloni. Cilj kritike nije kritika sam, jer se to na kraju uvijek svede ne dokono brbljanje.
Imam ja riješenje , prvo prica da smo turisticka zemlja je polulaž , Slavonija , Zagreeb i to tamo , Lika i unutrašnjost Dalmacije nije turisticka zona a ovo šta je ostalo tj priobalje i otoci su to samo u sezoni dakle ona tri mjeseca.

Ukine se rad nedjeljom opcenito na razini države a onda se onim trgovcima u ovoj turistickoj zoni uz plačanje državi za to odobri rad nedjeljom s tim da ce normalno taj rad nedjeljom i platit radnicima kao takav ....dakle samo priobalna zona ona tri mjeseca može i to trgovac plača državi ako oce a ako ne ovaj drugi ce platit da uzme dio prometa i platit ce radnike više nedjeljom.

Vuk sit a ovce na broju.
No generalno da bi mi došli do ovog riješenja prvo ide taktika pošto je natalitet krahirao : A cuj nemorate vi ništa ukidat al onda nepricajte o nekakvoj demografskoj obnovi.

Ovo ti je ŠAH MAT s moje strane ....dakle ukidaj ...a poslije je lako ovu šemu u priobalju ova tri mjeseca regulirat.
Uvijek trebaš biti par koraka ispred neprijatelja i navoditi ga na ono šta ti hoceš a da on to i nezna ....žene su konkurenkcija muškima a ako u trgovinama ukinemo ovo onda ce hrpa njih radije radit u trgovinama jer imaju nedjelju slobodno a ako je u priobalju onda ce se taj rad nedjeljom plačat dodatno.

UM ČINI RATNIKA A NE ORUŽJE.




Micem žene iz ostalih branši tako da se borim da u trgovinama gdje ih vecina radi dobiju uvjet da je nedjelja slobodna a ako je i radna da se masno plača ....pošto im je bitno biti s djecom radije ce onda u takvim uvjetima trgovinu nego trcat u neke poslove koji se rade i nedjeljom i blagdanima ....dakle nece konkurirat muškima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by max123 3/1/2017, 12:14

Roy_Bean wrote:katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...
pa vi srbi imate svestenike,a i jedni i drugi imate popove.koje neznanje,a rodjen i socijaliziran si u Hrvatskoj...

s drugim djelom se slazem..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 12:16

max123 wrote:
Roy_Bean wrote:katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...
pa vi srbi imate svestenike,a i jedni i drugi imate popove.koje neznanje,a rodjen i socijaliziran si u Hrvatskoj...

s drugim djelom se slazem..

alo, maxo..Roy nije Starhi..to je pirat :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by sitting_bull 3/1/2017, 12:17

popovi prvo svojim nečinjenjem i podilaženjem tajkunima i sponzorima uvedoše izrabljivanje u sve dane tjedna, a sad bi kao nedjelju za neradni dan.

kad se radnici tuku s poslodavcima popovi uvijek uz gazde, a sad se kao tuku za radničke slobode?!
malo morgen!
opet su nešto smislili kako bi se ufurali u predizborne igre za nadolazeće izbore.
toj kasti ne vjerujem i kad šuti, a kamoli kad se preserava...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by debotoijusto 3/1/2017, 12:21

bode njih kurac za odmor radnistva i postene inteligencije 
crkve su prazne a porez na nekretnine dolazi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30661
2014-04-12


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by max123 3/1/2017, 12:21

Noor wrote:
max123 wrote:
Roy_Bean wrote:katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...
pa vi srbi imate svestenike,a i jedni i drugi imate popove.koje neznanje,a rodjen i socijaliziran si u Hrvatskoj...

s drugim djelom se slazem..

alo, maxo..Roy nije Starhi..to je pirat :)
isprika..;)

uvridi covika ni kriva ni duzna..:(


Last edited by max123 on 3/1/2017, 12:22; edited 1 time in total
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by BB-8 3/1/2017, 12:22

max123 wrote:
Roy_Bean wrote:katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...
pa vi srbi imate svestenike,a i jedni i drugi imate popove.koje neznanje,a rodjen i socijaliziran si u Hrvatskoj...

s drugim djelom se slazem..

srbi imaju popove, a mi svećenike...Hrvati, osim komunjara, svećenike nisu nikad zvali popovima...

_________________
 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Attach13  Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by max123 3/1/2017, 12:23

Roy_Bean wrote:

srbi imaju popove, a mi svećenike...Hrvati, osim komunjara, svećenike nisu nikad zvali popovima...
e onda nikad nisi bia u dalmaciji..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Guest 3/1/2017, 12:23

Roy_Bean wrote:
max123 wrote:
Roy_Bean wrote:katolička crkva ima svećenike...

on topic: osobno nemam problema da ljudi rade i nedjeljom, ALI da im to bude i adekvatno plaćeno...postoje ljudi koji nisu vjernici i kojima rad nedjeljom ne bi bio problem samo da se isti pošteno plati...
pa vi srbi imate svestenike,a i jedni i drugi imate popove.koje neznanje,a rodjen i socijaliziran si u Hrvatskoj...

s drugim djelom se slazem..

srbi imaju popove, a mi svećenike...Hrvati, osim komunjara, svećenike nisu nikad zvali popovima...

ovo ti baš ne stoji...bezbroj puta sam to i od vjernika čula.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom Empty Re: Popovi opet traže da se zakonom zabrani rad nedjeljom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum