ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by RayMabus 1/3/2017, 08:26

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Dalmacija je problem jedino ako turizam krahira , ovo industrija brodogradnja i bauštela to su ovdje niske place , uvoze Bosance koji spavaju u unajmljenim kucama i onda rade teren tako da ono ....
dobro ima par industrijskih zona koje zaposljavaju ljude...u najtezem polozaju su banovina i slavonija...no realno uz politiku i sami slavonci su dosta toga krivi..ne zeli se bas raditi na zemlji..nekidan sam bas gledao jedan prilog iz slavonije..okolica đakova..covjek ima zemlje..bavi se poljoprivrednom proizvodnjom..od stocarstava do uzgoja lubenica..kaze da se zivjeti od toga ali ima jedan problem..djeca mu to bas ne zele raditi...radije bi radili u nekim firmama ili isli vani...a kaze on doista se da solidno zaraditi ali s etreba i raditi..nema tu godisnjih,mora ovo ono..jbg..i slazem se sa likom...dansnje generacije rado ne bi radile na zemlji makar ostvarili bolji prihod nego vani ili u nekoj firmi radili...to je isto tako nas goruci problem-mentalitet...
To ti je tako svugdje tako da se nezavaravaj , ja sam u Italiji radio u pilani i to ono fizikala , ovaj jedan lik je radio na stroju a ovaj drugi je isto fizikala al isto dosta na strojevima .....nece mladi Talijani da rade fizikalnu ,,,oce svi u doktore i u kancelariju ....tako da to nije naš mentalitet nego je to svugdje tako.

RayMabus

Posts : 176102
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by vuksadinare 1/3/2017, 08:29

RayMabus wrote:Istra je zapadnije , izolirana ( Učka , Velebit , Lika ) , bliža eu turistima , ....Istra bi preživjela turisticke krize dok Dalmacija ono ....nemiri na Balkanu , neki wehabisticki napadi u BIH ....mislim da padne 10% broj turista a ti očekuješ rekordnu sezonu a izgradio hotela i apartmana i pripremio se za više turista a ono ništa od toga vec je to pad.
..ma mene su totalka razocarali ljudi u dalmaciji....uopce nisu razmisljali sto ako kriza dođe u turizmu..sto onda?..jebote utuku lovu u apartmane umjesto da su uz turizam jos neku rezervnu granu privrede otvorili da pokrije mozda gubitke u turizmu...ali dalmos ko dalmos..vise razmislja o slobodnom vremenu i laksoj zaradi nego da radi i razmislja kako ici dalje...opet se vracam na mentalitet..i tu ima dosta krivice...cast iznimkama ali vecina ej za quratz..daj hajduka daj janjetine daj gradela daj kartanja samo da toga ima ovo drugo manje vazno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by RayMabus 1/3/2017, 08:31

vuksadinare wrote:
..ma mene su totalka razocarali ljudi u dalmaciji....uopce nisu razmisljali sto ako kriza dođe u turizmu..sto onda?..jebote utuku lovu u apartmane umjesto da su uz turizam jos neku rezervnu granu privrede otvorili da pokrije mozda gubitke u turizmu...ali dalmos ko dalmos..vise razmislja o slobodnom vremenu i laksoj zaradi nego da radi i razmislja kako ici dalje...opet se vracam na mentalitet..i tu ima dosta krivice...cast iznimkama ali vecina ej za quratz..daj hajduka daj janjetine daj gradela daj kartanja samo da toga ima ovo drugo manje vazno
Pa ici ce u Njemačku, Jednostavno. U biti su razmišljali , odselit ce tj odselit ce za poslom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176102
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by vuksadinare 1/3/2017, 08:31

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Dalmacija je problem jedino ako turizam krahira , ovo industrija brodogradnja i bauštela to su ovdje niske place , uvoze Bosance koji spavaju u unajmljenim kucama i onda rade teren tako da ono ....
dobro ima par industrijskih zona koje zaposljavaju ljude...u najtezem polozaju su banovina i slavonija...no realno uz politiku i sami slavonci su dosta toga krivi..ne zeli se bas raditi na zemlji..nekidan sam bas gledao jedan prilog iz slavonije..okolica đakova..covjek ima zemlje..bavi se poljoprivrednom proizvodnjom..od stocarstava do uzgoja lubenica..kaze da se zivjeti od toga ali ima jedan problem..djeca mu to bas ne zele raditi...radije bi radili u nekim firmama ili isli vani...a kaze on doista se da solidno zaraditi ali s etreba i raditi..nema tu godisnjih,mora ovo ono..jbg..i slazem se sa likom...dansnje generacije rado ne bi radile na zemlji makar ostvarili bolji prihod nego vani ili u nekoj firmi radili...to je isto tako nas goruci problem-mentalitet...
To ti je tako svugdje tako da se nezavaravaj , ja sam u Italiji radio u pilani i to ono fizikala , ovaj jedan lik je radio na stroju a ovaj drugi je isto fizikala al isto dosta na strojevima .....nece mladi Talijani da rade fizikalnu ,,,oce svi u doktore i u kancelariju ....tako da to nije naš mentalitet nego je to svugdje tako.
pa sto se bubne onda..ne mogu svi biti doktori i u kancelariji raditi..covjek ima sve uvjete da pristojno zivi od svog rada na zemlji i da moze bez problema prehraniti obitelj i jos je doma i na svojoj zemlji...a mangupi od djece ne zele raditi jer eto 'nece imati vremena za zajebanciju'...a onda im svi drugi krivi sto mora raditi kod nekog gazde ili ici vani..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by vuksadinare 1/3/2017, 08:36

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
..ma mene su totalka razocarali ljudi u dalmaciji....uopce nisu razmisljali sto ako kriza dođe u turizmu..sto onda?..jebote utuku lovu u apartmane umjesto da su uz turizam jos neku rezervnu granu privrede otvorili da pokrije mozda gubitke u turizmu...ali dalmos ko dalmos..vise razmislja o slobodnom vremenu i laksoj zaradi nego da radi i razmislja kako ici dalje...opet se vracam na mentalitet..i tu ima dosta krivice...cast iznimkama ali vecina ej za quratz..daj hajduka daj janjetine daj gradela daj kartanja samo da toga ima ovo drugo manje vazno
Pa ici ce u Njemačku, Jednostavno. U biti su razmišljali , odselit ce tj odselit ce za poslom.
..da kao da u njemackoj pada lova sa grane...i da se tamo moze samo tako salabajzat i mlatit uz to lovu...ima sinko da radis ko magare ako oces imat neku lovu..pogotovo oni koji nemaju fakultete..pa kad za deset godina..'joj iskrivljena mi kicma,zdravlje u qurtzu..nista nisam imao od tog zivota osim rada'...a jebote mozda je doma imao uvjete za zaraditi ali isto treba raditi a ipak si doma...i ne grbacis se u tuđini ko stranac kojeg gledaju ispod oka sa prijezirom...tri godine sam radio u nizozemskoj,...istona nesto sam zaradio..ali koliko sam znoja potrosio,zdravlje mi se narusilo,samoca...bez obzira sto mi ej mater gore bila..ali nije to to...okruzen vecinom strancima..i nizozemcima..a zeljan partije karata...ili otici negdje se zapiti..i ne gledat koliko ces potrositi..ali jbg onda nemas za nesto drugo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by RayMabus 1/3/2017, 08:40

A jbga , nek se neko shranje desi i nek bude samo 10% turista manje u Dalmaciji vidit ceš ona tri mjeseca u sezoni kako padaju cijene iznamljivanja apartmana i hotela jer nema gostiju .....odma ce ti se to odrazit na građevinu jer je tržište prezasiceno ....jedno vuce drugo ....mi sad kao imamo rekordne turisticke sezone jel ....nek pocme padat pa samo i 10% paš vidit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176102
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by RayMabus 1/3/2017, 08:50

Dalmacija , CG i Albanija za turiste je balkanska regija ....bilo kakvi faktor , ma nebitno koji , može i da nema veze s Balkanom npr ekonomska kriza u EU i nek samo 10% turista manje dođe nego prošlu sezonu i vec ti je shranje ....padaju cijene turistickog smještaja dakle zarada i cijene rada u turizmu , manje posla , iduce godine nema građevisnkih radova u hotele i apartmane jer ih je previše ....pada trgovina za 10% koja se okrene u sezoni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176102
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by RayMabus 1/3/2017, 08:54

A ako i nepadne opet ti je shranje jer su ova tri turisticka odredišta jedno drugima konkurenkcija i sad se dio turistickog kolača prebacuje u CG i Albaniju.

...


Kruzeri bježe iz Dalmacije, izgubit ćemo milijune: što to ima mali crnogorski gradić, a Dubrovnik i Split nemaju?

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/471036/kruzeri-bjeze-iz-dalmacije-izgubit-cemo-milijune-sto-to-ima-mali-crnogorski-gradic-a-dubrovnik-i-split-nemaju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176102
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo - Page 3 Empty Re: Hrvatska je suočena s katastrofalnom demografskom situacijom; Plenković: Učinit ćemo sve da to popravimo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum