ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by prckov Mon 27 Feb - 15:37

Regoč wrote:
prckov wrote:ah da, ljevicare treba mlatit toljagama
:bash
sto, sta fali malo ih sutat 

vid ovo

:kickass

prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Regoč Mon 27 Feb - 15:39

prckov wrote:
Regoč wrote:
prckov wrote:ah da, ljevicare treba mlatit toljagama
:bash
sto, sta fali malo ih sutat 

vid ovo

:kickass
Ma ne fali ništa, samo slikom prikazujem tvoj stav. Evo, i ja ću jednoga.
:kickass

_________________
Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by michaellcmacha Mon 27 Feb - 18:06

sitting_bull wrote:
michaellcmacha wrote:Crkva je tu na ovim prostorima malo duže od ove države i biti će i kad nje više ili opet ne bude... a ljudi su ionako kratkog vijeka... jesu došli jesu otišli....
holding s kaptola i opstaje samo zato što se uvijek dogovori sa svim osvajačima o raspodjeli plijena na teritoriju koji pokriva.

i holding ima svoj vijek trajanja...
vjerojatno ima, ali istek njegovog roka nećeš doživjeti niti ti, niti tvoja djeca niti djeca djece njihove djece. kako rekoh krajem 3 stoljeća kvirin je bio biskup sisačke biskupije, koja je bila preteča današnje zagrebačke biskupije i nakon što su ga početkom 4 stoljeća ubili dioklecijanovi i galerijevi krvoisljednici njegova biskupija je zamrla i činilo se da nikada više neće nadoći. međutim u kasnijem vremenu skoro 700 godina nakon tog događaja njemu u čast i za njegov spomen posvećene su mu 4 župe i osnovano naselje blizu gvozda i po njemu se nazvalo... pobjeda nad turcima na lijevoj obali kod sisačke utvrde je također iako Sveca Kvirina nema već 1200 i kusur godina pripisana zagovoru istog, i tako evo i nakon 16 vijekova hrvatski katolici u sisačkoj biskupiji odaju svakodnevno kroz misno slavlje počast Svecu koji unatoč molbi svog krvnika nije htio zanijekati Isusa Krista i odreći se vjere  u trojednog Boga. Crkva opstaje zato što Joj je poslanje da opstaje unatoč svim iskušenjima kako dobra tako i zla... u svakom slučaju sveci koji su iznikli u okrilju kršćanske nesalomljive vjere protkani bezuvjetnom ljubavlju prema Ocu, Sinu i Duhu Svetom, i umrli nadživješe i nadživjet će sve ljudske "veličine" tipa drugovi, narodni heroji i kurci palci. inače čudi me da ti, koji sebe kakti smatraš na ti s mozgom, tih neupitnih postulata nisi svjestan... ili ipak jesi ali te mrzi javno izreći ono što u osnovi sam po sebi ipak znaš i toga si svjestan.... nitko od nas, niti mi koji u Boga vjerujemo niti vi koji tvrdite da ne vjerujete u Boga, nismo pozvani da sudimo niti Crkvi kao instituciji, niti svećenstvu, a pogotovo ne Bogu i koliko god si mi dali za pravo da to činimo u konačnici te aktivnosti niti su imale niti će imati krajnji učinak po gore navedeno...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by debotoijusto Mon 27 Feb - 18:09

moja omiljena tema , kaptolat raskrinkan ponovo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30569
2014-04-12


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by michaellcmacha Mon 27 Feb - 18:15

ma jašta, budu i stavili ključ u bravu dok je tebe... tebi na veselje... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by sitting_bull Mon 27 Feb - 18:57

michaellcmacha wrote:
sitting_bull wrote:
michaellcmacha wrote:Crkva je tu na ovim prostorima malo duže od ove države i biti će i kad nje više ili opet ne bude... a ljudi su ionako kratkog vijeka... jesu došli jesu otišli....
holding s kaptola i opstaje samo zato što se uvijek dogovori sa svim osvajačima o raspodjeli plijena na teritoriju koji pokriva.

i holding ima svoj vijek trajanja...
vjerojatno ima, ali istek njegovog roka nećeš doživjeti niti ti, niti tvoja djeca niti djeca djece njihove djece. kako rekoh krajem 3 stoljeća kvirin je bio biskup sisačke biskupije, koja je bila preteča današnje zagrebačke biskupije i nakon što su ga početkom 4 stoljeća ubili dioklecijanovi i galerijevi krvoisljednici njegova biskupija je zamrla i činilo se da nikada više neće nadoći. međutim u kasnijem vremenu skoro 700 godina nakon tog događaja njemu u čast i za njegov spomen posvećene su mu 4 župe i osnovano naselje blizu gvozda i po njemu se nazvalo... pobjeda nad turcima na lijevoj obali kod sisačke utvrde je također iako Sveca Kvirina nema već 1200 i kusur godina pripisana zagovoru istog, i tako evo i nakon 16 vijekova hrvatski katolici u sisačkoj biskupiji odaju svakodnevno kroz misno slavlje počast Svecu koji unatoč molbi svog krvnika nije htio zanijekati Isusa Krista i odreći se vjere  u trojednog Boga. Crkva opstaje zato što Joj je poslanje da opstaje unatoč svim iskušenjima kako dobra tako i zla... u svakom slučaju sveci koji su iznikli u okrilju kršćanske nesalomljive vjere protkani bezuvjetnom ljubavlju prema Ocu, Sinu i Duhu Svetom, i umrli nadživješe i nadživjet će sve ljudske "veličine" tipa drugovi, narodni heroji i kurci palci. inače čudi me da ti, koji sebe kakti smatraš na ti s mozgom, tih neupitnih postulata nisi svjestan... ili ipak jesi ali te mrzi javno izreći ono što u osnovi sam po sebi ipak znaš i toga si svjestan.... nitko od nas, niti mi koji u Boga vjerujemo niti vi koji tvrdite da ne vjerujete u Boga, nismo pozvani da sudimo niti Crkvi kao instituciji, niti svećenstvu, a pogotovo ne Bogu i koliko god si mi dali za pravo da to činimo u konačnici te aktivnosti niti su imale niti će imati krajnji učinak po gore navedeno...
vjera opstaje, kaptol-holding je moralno devastiran i propasti će kao i svi izrabljivači.

dečki u crnom se prihvatili profita, isusov nauk bacili u zapećak i tu i tamo ga se prisjete kako bi popravili imidž...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by michaellcmacha Mon 27 Feb - 19:15

a koga oni to izrabljuju...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by sitting_bull Mon 27 Feb - 20:10

michaellcmacha wrote:a koga oni to izrabljuju...
a koga ne?

ispraćaj pokojnika naplaćuju.
niti bogu više ne ispraćaju zabadava...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by michaellcmacha Tue 28 Feb - 0:03

sitting_bull wrote:
michaellcmacha wrote:a koga oni to izrabljuju...
a koga ne?

ispraćaj pokojnika naplaćuju.
niti bogu više ne ispraćaju zabadava...
kakve gluposti ti blebaš.... nisu oni eos matrix ili b2kapital pa da ljude nazivaju i maltretiraju... ti ako hoćeš krstiti dijete, vjenčat se u crkvi, umrijet i vratit se Bogu s mirom, ti ćeš ili netko u tvoje ime pozvati Crkvu k sebi, a neće te Ona čekati na ćošku i iscipelariti te ukoliko joj nisi dao što ona silom hoće uzet od tebe... ti ako ne želiš bilo koji od crkvenih obreda nitko te neće prisiljavati na njih... ako nisi znao ništa se ne mora osim umrijeti, a ti kao i svak od nas živućih si sam sa sobom i svojom voljom kako ćeš napustiti ovaj svijet i da li će za tebe po tvojoj želji ili želji tvojih bližnjih svećenik tvoje smrtno tijelo uz Božji zagovor predati zemlji.....jedini tko je izrabljen, si ti i tebi slični, ali ne od Crkve nego od komunističkog mentalnog sklopa...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sora Tue 28 Feb - 2:15

sitting_bull wrote:
michaellcmacha wrote:a koga oni to izrabljuju...
a koga ne?

ispraćaj pokojnika naplaćuju.
niti bogu više ne ispraćaju zabadava...
 Zupni dvorovi od onixa i najskupljih materijala 
 Terenci u garazi, sve skuplje mantije i zlatni krizevi 
U irovljeni popovi kupuju stanove gotovim novcem 
Imaju i vikende na koje dolaze s mladim picama 
Milijarda kuna iz proracuna za njih a nije sigurno sve uracunato 
Izvan su fiskalizacije sve njihove transakcije 


I budala pita a koga to oni pljackaju 
Tebe budalo :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Regoč Tue 28 Feb - 6:17

Debo, Sitting i Sora nastupaju kao moderni progonitelji kršćanah, pravi su nasljednici Dioklecijanovih krvolokah. Još samo Prove nema.

_________________
Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by michaellcmacha Tue 28 Feb - 7:32

ma dobro šojka je ober gluperda pa njoj nemaš šta zamjeriti, eventualno što se radi o muslimanki koja se dotiče katoličke crkve, znači koja apsolutne veze nema s crkvom.... s druge strane likovi poput bičine, provokatora, sokola svojim krvoisljedničkim natruhama spram svećenstva i Crkve u cijelosti samo ukazuju da crkva mora i treba mijenjati paradigmu... jer kad dođu u priliku opet će oni svećenike trpat u jame

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Guest Tue 28 Feb - 9:33

debotoijusto wrote:moja omiljena tema , kaptolat raskrinkan ponovo
negdje u bližoj budućnosti za 40 godina..............debilbioiostao piše u pero sina svoga na nekom portalu; moja omiljena tema , kaptolat raskrinkan ponovo

za 150 godina njegov unuk citira u pero sina svoga; moja omiljena tema , kaptolat raskrinkan ponovo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Guest Tue 28 Feb - 9:34

michaellcmacha wrote:
sitting_bull wrote:
michaellcmacha wrote:a koga oni to izrabljuju...
a koga ne?

ispraćaj pokojnika naplaćuju.
niti bogu više ne ispraćaju zabadava...
kakve gluposti ti blebaš.... nisu oni eos matrix ili b2kapital pa da ljude nazivaju i maltretiraju... ti ako hoćeš krstiti dijete, vjenčat se u crkvi, umrijet i vratit se Bogu s mirom, ti ćeš ili netko u tvoje ime pozvati Crkvu k sebi, a neće te Ona čekati na ćošku i iscipelariti te ukoliko joj nisi dao što ona silom hoće uzet od tebe... ti ako ne želiš bilo koji od crkvenih obreda nitko te neće prisiljavati na njih... ako nisi znao ništa se ne mora osim umrijeti, a ti kao i svak od nas živućih si sam sa sobom i svojom voljom kako ćeš napustiti ovaj svijet i da li će za tebe po tvojoj želji ili želji tvojih bližnjih svećenik tvoje smrtno tijelo uz Božji zagovor predati zemlji.....jedini tko je izrabljen, si ti i tebi slični, ali ne od Crkve nego od komunističkog mentalnog sklopa...
:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sora Tue 28 Feb - 9:38

michaellcmacha wrote:ma dobro šojka je ober gluperda pa njoj nemaš šta zamjeriti, eventualno što se radi o muslimanki koja se dotiče katoličke crkve, znači koja apsolutne veze nema s crkvom.... s druge strane likovi poput bičine, provokatora, sokola svojim krvoisljedničkim natruhama spram svećenstva i Crkve u cijelosti samo ukazuju da crkva mora i treba mijenjati paradigmu... jer kad dođu u priliku opet će oni svećenike trpat u jame
 Bosanski muslimani. Pogotovu ovi iz Krajine su hrvati 
Bihac je do 16 stoljeca potpadao pod zagrebacku nadbiskupiju 
A i bio hrvatski kraljevski grad 
Tak da me ne jebete vise s tim sto ja imam s hrvatima 
Ne racunajuc da sam rodena u zagrebu, moja je obitelj iz podrucja u kpjrm su oduvijek bili vazni samo Hrvati 

Svecenike niko ne tjera u jame 
Dok ima budala ko metilda. Spiro. Ti ... Njima super 
I bit ce jer UVIJEK CE BITI BUDALA I RATA 
:cry
Moja je rodbina iz bihaca kpja je doska u zagreb dobila odmah DOMOVNICE i 1941. I 1991. 
Tak da ne serete vise

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Guest Tue 28 Feb - 9:41

Sora wrote:
michaellcmacha wrote:ma dobro šojka je ober gluperda pa njoj nemaš šta zamjeriti, eventualno što se radi o muslimanki koja se dotiče katoličke crkve, znači koja apsolutne veze nema s crkvom.... s druge strane likovi poput bičine, provokatora, sokola svojim krvoisljedničkim natruhama spram svećenstva i Crkve u cijelosti samo ukazuju da crkva mora i treba mijenjati paradigmu... jer kad dođu u priliku opet će oni svećenike trpat u jame
 Bosanski muslimani. Pogotovu ovi iz Krajine su hrvati 
Bihac je do 16 stoljeca potpadao pod zagrebacku nadbiskupiju 
A i bio hrvatski kraljevski grad 
Tak da me ne jebete vise s tim sto ja imam s hrvatima 
Ne racunajuc da sam rodena u zagrebu, moja je obitelj iz podrucja u kpjrm su oduvijek bili vazni samo Hrvati 

Svecenike niko ne tjera u jame 
Dok ima budala ko metilda. Spiro. Ti ... Njima super 
I bit ce jer UVIJEK CE BITI BUDALA I RATA 
:cry
I ko te ne bi volio kad si ovako pametna i elokventna love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sora Tue 28 Feb - 9:43

Regoč wrote:Debo, Sitting i Sora nastupaju kao moderni progonitelji kršćanah, pravi su nasljednici Dioklecijanovih krvolokah. Još samo Prove nema.


Bez religija ti bi zivio bar 50% bolje 
A ne bi lupetah  na forumu 
Imao bi za neke bolje stvari: putovanja, posjete rodbini u australiji, voznju balnom..kupnju knjiga itd :tss

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Guest Tue 28 Feb - 9:47

Sora wrote:
Regoč wrote:Debo, Sitting i Sora nastupaju kao moderni progonitelji kršćanah, pravi su nasljednici Dioklecijanovih krvolokah. Još samo Prove nema.


Bez religija ti bi zivio bar 50% bolje 
A ne bi lupetah  na forumu 
Imao bi za neke bolje stvari: putovanja, posjete rodbini u australiji, voznju balnom..kupnju knjiga itd :tss
Da nema religije ako bi se nekim čudom i rodila služila bi pola života za rasplodnju divljaka koji bi te silovali danonćno i rađala bi jednom godišnje a ovisi jel bi se koji put i blizanci zalomili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sora Tue 28 Feb - 9:48

tre911 wrote:
Sora wrote:
michaellcmacha wrote:ma dobro šojka je ober gluperda pa njoj nemaš šta zamjeriti, eventualno što se radi o muslimanki koja se dotiče katoličke crkve, znači koja apsolutne veze nema s crkvom.... s druge strane likovi poput bičine, provokatora, sokola svojim krvoisljedničkim natruhama spram svećenstva i Crkve u cijelosti samo ukazuju da crkva mora i treba mijenjati paradigmu... jer kad dođu u priliku opet će oni svećenike trpat u jame
 Bosanski muslimani. Pogotovu ovi iz Krajine su hrvati 
Bihac je do 16 stoljeca potpadao pod zagrebacku nadbiskupiju 
A i bio hrvatski kraljevski grad 
Tak da me ne jebete vise s tim sto ja imam s hrvatima 
Ne racunajuc da sam rodena u zagrebu, moja je obitelj iz podrucja u kpjrm su oduvijek bili vazni samo Hrvati 

Svecenike niko ne tjera u jame 
Dok ima budala ko metilda. Spiro. Ti ... Njima super 
I bit ce jer UVIJEK CE BITI BUDALA I RATA 
:cry
I ko te ne bi volio kad si ovako pametna i elokventna love


A da. Ne uobrazavam onsebi nista bas. 
Imam skabosti kao svaki covjek . 
No, danas i jest problem biti covjek. 
Ali pocnite od tog da kad vec tak ljubite religije, ljubite bliznjeg svog . I volite . 
Tak sam tebe shvatila Tre. 
Cak i neprijatelja na neki nacin uvazavajte . 
A prijatelju recite istinu o tom sto grijesi. 
Tak i tak . Vec mi se zuri ..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sora Tue 28 Feb - 9:50

tre911 wrote:
Sora wrote:
Regoč wrote:Debo, Sitting i Sora nastupaju kao moderni progonitelji kršćanah, pravi su nasljednici Dioklecijanovih krvolokah. Još samo Prove nema.


Bez religija ti bi zivio bar 50% bolje 
A ne bi lupetah  na forumu 
Imao bi za neke bolje stvari: putovanja, posjete rodbini u australiji, voznju balnom..kupnju knjiga itd :tss
Da nema religije ako bi se nekim čudom i rodila služila bi pola života za rasplodnju divljaka koji bi te silovali danonćno i rađala bi jednom godišnje a ovisi jel bi se koji put i blizanci zalomili.
I divljaci imaju SVOJU RELIGIJU 
u tom je problem 
Vec 2 milenija nijedna od monoteistickih religija nije nista bitno s covjekom promjenila 
Ja ocekujem da bi revoluciju mogla uciniti ITC  
Usprkos nedostatcima, ITC JE SANSA ZA BOLJE DRUSTVO I LJUDE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Regoč Tue 28 Feb - 11:45

Ima svakakvih vjerah, ali samo u jednoj je junačko djelo raznieti se u autobusu prepunom civila; samo se u jednoj takvo što prakticira. Napomena: nije džainizam. :D

_________________
Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana - Page 3 Empty Re: Sinergija Crkve i HDZ-a dovela je do uništenja države i građana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum