ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 18:00

PRIČA o vojnom roku posljednjih je dana ipak malo splasnula. O tome se više toliko ne govori, što ne znači da vladajući i dalje ne razmišljaju o uvođenju istog.

HDZ-ov Josip Đakić danas je, pri proslavi 25. obljetnice osnutka HVIDR-e, predložio ideju koja će zasigurno dignuti priličnu galamu. On, naime, predlaže da oni koji odsluže vojni rok imaju prednost pri zaposlenju. Đakić je rekao kako je nužno da hrvatska mladost, osobito muška populacija koja stasa, ima bar osnovno znanje kako uporabiti pješačko oružje i motorički se pripremiti i slušati zapovjedi.

"Moja je ideja, koju još nisam formulirao kao zakonski prijedlog, da se stimuliraju oni koji dragovoljno služe vojni rok tako da imaju prednost pri zapošljavanju u državnim službama i tvrtkama, kao što imaju hrvatski branitelji", rekao je Đakić.  

Nije poznato je li se Đakić o ovome već konzultirao sa Plenkovićem, Krstičevićem ili nekim drugim iz vlade i iz njegovog HDZ-a.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-prijedlog-iz-hdza-oni-koji-poloze-vojni-rok-trebaju-imati-prednost-pri-zaposljavanju/952504.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by sitting_bull 23/2/2017, 18:07

od budaletine đakića nitko ni ne očekuje pametan prijedlog.

stanje u hdz-u redovno...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 18:09

Hrvatska je u EU pa ono nisam baš siguran jel oni smiju ogranicavat privatni sektor s ovakvim zakonima a čisto sumnjam ...a cuj državni a pošteno uhljeb si odslužio si vojni rok dakle zarati izvoli na prvu crtu bojišta ....sretno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by sitting_bull 23/2/2017, 18:11

RayMabus wrote:Hrvatska je u EU pa ono nisam baš siguran jel oni smiju ogranicavat privatni sektor s ovakvim zakonima a čisto sumnjam ...a cuj državni a pošteno uhljeb si odslužio si vojni rok dakle zarati izvoli na prvu crtu bojišta ....sretno.
hrvatska je geografski u eu.

mentalno je vladajuća ekipa sa nejavnim saveznicima u NDH...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 18:15

sitting_bull wrote:

mentalno je vladajuća ekipa sa nejavnim saveznicima u NDH...
Očito. Netko bi ih trebao obavijestit da smo ušli u EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by debotoijusto 23/2/2017, 18:22

"Moja je ideja, koju još nisam formulirao kao zakonski prijedlog, da se stimuliraju oni koji dragovoljno služe vojni rok tako da imaju prednost pri zapošljavanju u državnim službama i tvrtkama, kao što imaju hrvatski branitelji", rekao je Đakić.   

ha ha , jeben ga ludasta
sad ce mladi jebivjetri bit konkurencija za ono malo drzavnih mista u zemlji , naravno kad se oduzmu vec afitana , dakle sva 3 godisnje
kad dodje mladac i posalje SUBNOR-ovca u kurac zajedno s borbom
a privatno ce imati pogodnost kao do sad , znaci nikako

svasta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by vili40 23/2/2017, 18:27

ovo je još jedan dokaz da ljudska glupost nema granica
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by n_razbojnik 23/2/2017, 18:32

Genijalna ideja, pazi maltene osigurano radno mjesto za najboljeg poslodavca u DNRH...teorija "neće ni'ko da gine za ovu državu" će pasti u vodu nakon prva 24 sata implementacije ovoga zakona

Đakić, sjedi 5

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by debotoijusto 23/2/2017, 18:36

n_razbojnik wrote:Genijalna ideja, pazi maltene osigurano radno mjesto za najboljeg poslodavca u DNRH...teorija "neće ni'ko da gine za ovu državu" će pasti u vodu nakon prva 24 sata implementacije ovoga zakona

Đakić, sjedi 5

mladac koji zavrsi kampiranje tek ceka problem
malo mjesta a prednost nad njim ima drugi malac , sin nekog branitelja no ni on nije siguran
kamp+sin branitelja+proganjan u komunizmu s 2 stana i visokom skolom do 90-ih

mozak van da skoci
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by n_razbojnik 23/2/2017, 18:39

debotoijusto wrote:
n_razbojnik wrote:Genijalna ideja, pazi maltene osigurano radno mjesto za najboljeg poslodavca u DNRH...teorija "neće ni'ko da gine za ovu državu" će pasti u vodu nakon prva 24 sata implementacije ovoga zakona

Đakić, sjedi 5

mladac koji zavrsi kampiranje tek ceka problem
malo mjesta a prednost nad njim ima drugi malac , sin nekog branitelja no ni on nije siguran
kamp+sin branitelja+proganjan u komunizmu s 2 stana i visokom skolom do 90-ih

mozak van da skoci
To su formalnosti...kad dođe voda do grla ioanko će 'odat kod privatnika i plaćat izostanak da se deca uče automata i haubice...ovo sada, u trenutku je odličan spin iskusnog Đakića

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by vili40 23/2/2017, 18:39

debotoijusto wrote:
n_razbojnik wrote:Genijalna ideja, pazi maltene osigurano radno mjesto za najboljeg poslodavca u DNRH...teorija "neće ni'ko da gine za ovu državu" će pasti u vodu nakon prva 24 sata implementacije ovoga zakona

Đakić, sjedi 5

mladac koji zavrsi kampiranje tek ceka problem
malo mjesta a prednost nad njim ima drugi malac , sin nekog branitelja no ni on nije siguran
kamp+sin branitelja+proganjan u komunizmu s 2 stana i visokom skolom do 90-ih

mozak van da skoci
a ostalima,kad vide o kakvoj se psini opet radi,brže bolje van iz ove ludare uz obavezno j.v.p.m.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 18:46

debotoijusto wrote:
n_razbojnik wrote:Genijalna ideja, pazi maltene osigurano radno mjesto za najboljeg poslodavca u DNRH...teorija "neće ni'ko da gine za ovu državu" će pasti u vodu nakon prva 24 sata implementacije ovoga zakona

Đakić, sjedi 5

mladac koji zavrsi kampiranje tek ceka problem
malo mjesta a prednost nad njim ima drugi malac , sin nekog branitelja no ni on nije siguran
kamp+sin branitelja+proganjan u komunizmu s 2 stana i visokom skolom do 90-ih

mozak van da skoci
Da samo šta uvijek ima nekih poslica u lokalnoj upravi tipa javni redar i tako ....samo problem su žene ...ono one moraju u vojsku a ti da pa si samo dobija da si iznad ostalih muških koji nisu htjeli ici kampirat ....tako da nisi baš nešto prestiga konkurenkciju jer su žene 50% tržišta rada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 18:54

Đakić je rekao kako je nužno da hrvatska mladost, osobito muška populacija koja stasa, ima bar osnovno znanje kako uporabiti pješačko oružje i motorički se pripremiti i slušati zapovjedi.

"Moja je ideja, koju još nisam formulirao kao zakonski prijedlog, da se stimuliraju oni koji dragovoljno služe vojni rok tako da imaju prednost pri zapošljavanju u državnim službama i tvrtkama, kao što imaju hrvatski branitelji", rekao je Đakić. 

---

A vidiš baze , ona nemora , ok za dosta poslova u državnoj službi potreban je fakultet i neka posebna naobrazba no ono uzmimo primjer učitelja koji VKV i medicinski brat koji je SSS ....jbga on je prešišao sve ove muške koji nisu kampirali al ne i žene koje su 50% tržišta rada.


Opet kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by debotoijusto 23/2/2017, 18:56

kako svugdje nadjes zene za problem  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 19:00

debotoijusto wrote:kako svugdje nadjes zene za problem  :D
Pa nije nego prica o tržištu rada i prednošcu za zapošljavanje u državnim službama a one cine 50% tržišta rada a ono on se referira samo na muške dakle one ništa ....pa šta si ti onda dobija tu kad je vecina tih poslova neka kancelarijica il neki laganini poslic a to sve one mogu radit za kikiriki a nevata ih ovo tj ono diskriminacija pri zapošljavanju jer ispada da bi po ovoj logici zapošljavao samo muške koji su odslužili kamp.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 19:06

Eno glasa sam na onoj Index anketi i glasao sam za al vidim da ih je samo 10% glasalo za a 90% protiv ...ja sam ipak malo pametniji pa želim naguziti žene pa sam zato glasao za i postao ispod ovo :

Johnakan Kether ·
Split, Croatia

Nevidm neku prednost kad žene cine 50% tržišta radne snage a nisu ovim obuhvacene , dakle učitelju il medicinskom tehnicaru ovo igra samo da bude korak ispred drugog muškog ucitelja ili medicinskog tehnicara dok 50% tržišta rada tj žene su ravnopravne tj ništa previše nedobiješ šta ovo odslužiš jer si još uvijek u rangu s 50% njih koji su isto tržište rada a nemoraju ništa.


A sad glazbeni spot :

RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by Guest 23/2/2017, 19:07

zakurac ti ideja, kada u državnom sektoru ne ulaziš preko debele veze.
Ja sam ušao prije par godina na staž za 1600kn, i trebala mi je veza, i imao sam vezu, ali opet išao sam i ja i drugi ča, jer nismo imali dovoljno jaku vezu za ostat. 

prvo kada sam došao tamo, prvo pitanje je bilo 1)preko koga si došao 2)svi smo ovdje došli preko veze


tako i ovo je glupost, kako branitelje nisu nigdje zaposlili nego ih natrpali u penzije, tako će sada i ovi HDZovci, 1mjesec gulit kumpire u vojarni i čistiti okućnicu nekog ratnog profitera ili Todorića a onda će i ovi u penziju :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 19:11

Yoda ja mislim da je moja taktika bolja , umjesto da se raspravljaš s HDZom oko toga samo im opališ ovo :

Nevidm neku prednost kad žene cine 50% tržišta radne snage a nisu ovim obuhvacene , dakle učitelju il medicinskom tehnicaru ovo igra samo da bude korak ispred drugog muškog ucitelja ili medicinskog tehnicara dok 50% tržišta rada tj žene su ravnopravne tj ništa previše nedobiješ šta ovo odslužiš jer si još uvijek u rangu s 50% njih koji su isto tržište rada a nemoraju ništa.

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Sah44
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by RayMabus 23/2/2017, 19:30

Mislim da su Hrvati malo glup narod cim su odma automatski glasali 90% protiv , ja sam odma skužio bazu , nemogu ovo nametnit privatnom sektoru al mogu državnome no ako nevrijedi za žene koje su 50% tržišta rada onda se nedobije puno jer je državni sektor i škole i bolnice al ako su one spremne odradit mjesec dva u medicinskom il nekom drugom logistickom ovdu onda ok pošteno .....i nebi bilo mogucnosti zapošljavanja drugih na ova radna mjesta jer ovi naši s odsluženim vojnim rokom su odma u prednosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by Guest 23/2/2017, 21:11

a ne oni sa najboljim ocjenama na studijima,obrtnickim skolama i ostalom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju Empty Re: Nova ideja iz HDZ-a: Oni koji polože vojni rok trebaju imati prednost pri zapošljavanju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum