ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by n_razbojnik 23/2/2017, 17:53

Pinochet wrote:
n_razbojnik wrote:
deda wrote:
n_razbojnik wrote:
Znači da se ili kvalitetno lobira za političke igrače ili je taj 1 glas katkad važniji od drugog 1 glasa  

glasanje dioničara u tvrtci nije demokracija, i ne dodjeljuje se kandidatima po 1 glas, broj dionica određuje glasačku težinu

Malopriej si rekao da je 1 dionica jedan glas...sada ideš u apstrakciju, ukupnost dionice daje težinu glasaču...naravno, ali 1 moj je uvijek 1 moj glas...odnosno 950 mojih glasova kao predstavnika CO mirovinskog fonda je uvijek više od državnih 120 glasova
država je vlasnik direktno 25,4%-... zatim preko nekih državnih mirovinskih fondova

[th]ERP - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje[/th][th]CERP - Republika Hrvatska[/th]
727,70310.2%
673,8459.5%


postotak se penje do nekih 35% , dakle država je glavni i najjači igrač

AKo je točno što piše država je direktno vlasnik 25,4 %, nema drugih mirovinskih fondova u igri

n_razbojnik

Posts : 11432
2014-04-15


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by Guest 23/2/2017, 18:01

Pinochet wrote:mislim da ti kao i na onoj  drugoj temi duplo zbrajaš.. 
piše ti lipo.. 
država je vlasnik 25.4% dionica Podravke.
50% su vlasnici razni mirovinski fondovi, gdje su državni mirovinski fonodvi vlasnici 20% od tih 50%, ili 10% od ukupnog.. 
25.4% + tipa 9% , država izravno drži preko 34% Podravke , i sa time je pojedinačno najjači igrač..

ti očajnički želiš vidjeti kako je država zlo, jer to je tvoja ideologija, i ne možeš se tome oduprijeti, ne možeš ni sekundu biti objektivan

lijepo imaš tablicu u kojoj su navedeni svi vlasnički udjeli, te je na kraju sve sumirano na 7 milijuna i nešto dionica ondosno 100% udjela

i ti onda ideš na ukupnih 25,4% u državnom vlasništvu ponovno zbrajato ove udjele iz tablice

to ti je ideološko sljepilo :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by vili40 23/2/2017, 18:41

deda wrote:
Pinochet wrote:mislim da ti kao i na onoj  drugoj temi duplo zbrajaš.. 
piše ti lipo.. 
država je vlasnik 25.4% dionica Podravke.
50% su vlasnici razni mirovinski fondovi, gdje su državni mirovinski fonodvi vlasnici 20% od tih 50%, ili 10% od ukupnog.. 
25.4% + tipa 9% , država izravno drži preko 34% Podravke , i sa time je pojedinačno najjači igrač..

ti očajnički želiš vidjeti kako je država zlo, jer to je tvoja ideologija, i ne možeš se tome oduprijeti, ne možeš ni sekundu biti objektivan

lijepo imaš tablicu u kojoj su navedeni svi vlasnički udjeli, te je na kraju sve sumirano na 7 milijuna i nešto dionica ondosno 100% udjela

i ti onda ideš na ukupnih 25,4% u državnom vlasništvu ponovno zbrajato ove udjele iz tablice

to ti je ideološko sljepilo :^0
naša država i je zlo i to veliko
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by Guest 23/2/2017, 19:10

n_razbojnik wrote:
Pinochet wrote:
n_razbojnik wrote:
deda wrote:
n_razbojnik wrote:
Znači da se ili kvalitetno lobira za političke igrače ili je taj 1 glas katkad važniji od drugog 1 glasa  

glasanje dioničara u tvrtci nije demokracija, i ne dodjeljuje se kandidatima po 1 glas, broj dionica određuje glasačku težinu

Malopriej si rekao da je 1 dionica jedan glas...sada ideš u apstrakciju, ukupnost dionice daje težinu glasaču...naravno, ali 1 moj je uvijek 1 moj glas...odnosno 950 mojih glasova kao predstavnika CO mirovinskog fonda je uvijek više od državnih 120 glasova
država je vlasnik direktno 25,4%-... zatim preko nekih državnih mirovinskih fondova


[th]ERP - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje[/th][th]CERP - Republika Hrvatska[/th]
727,70310.2%
673,8459.5%


postotak se penje do nekih 35% , dakle država je glavni i najjači igrač

AKo je točno što piše država je direktno vlasnik 25,4 %, nema drugih mirovinskih fondova u igri
imate onu mapu.. 

sa podravkine stranice.. 

država je vlasnik 25%, 50% su mirovinski fondovi, a 25% ostali.. 

onda sam od tih mirovinskih fondova vidio da je država vlasnik par fondova.. sve skupa kada se zbroji direktno državno vlasništvo, te indirektno državno preko mirovinskih fondova, onda je samo pitanje vremena kada će država razjebati za sada profitabilnu firmu  cheers

zato treba prodati ovih 25% državnog udjela dok još firma vrijedi na tržištu,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by debotoijusto 23/2/2017, 19:24

Damir Krstičević. On je navodno inzistirao da na čelo Podravke zasjedne bivši direktor Dok-Inga Gordan Kolak.
"Gospodin Kolak je branitelj, dečko koji je bio od početka u Domovinskom ratu, 91. godine je bio izvidnik, iza toga je cijelo vrijeme bio u Ministarstvu obrane, nakon Ministarstva obrane je u realnom sektoru. Za gospodina Kolaka mogu kazati da je vrhunski profesionalac", kaže Damir Krstičević, ministar obrane.

krasan mali gradic ugodna zivota poharat ce biblijska posast HDZ skakavaca
again
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by debotoijusto 23/2/2017, 19:26

Nakon sjednice Vlade u Sisku novinarima se obratio i ministar državne imovine Goran Marić. Otklonio je insinuacije da na bilo koji način utječe na Nadzorni odbor Podravke koji bi trebao donijeti odluku o novom predsjedniku Uprave Podravke.
Navode o "guranju" svoga kandidata, Gordana Kolaka, demantirao je i ministar obrane, Damir Krstičević.

:D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by n_razbojnik 23/2/2017, 19:28

Pinochet wrote:
n_razbojnik wrote:
Pinochet wrote:
n_razbojnik wrote:
deda wrote:

glasanje dioničara u tvrtci nije demokracija, i ne dodjeljuje se kandidatima po 1 glas, broj dionica određuje glasačku težinu

Malopriej si rekao da je 1 dionica jedan glas...sada ideš u apstrakciju, ukupnost dionice daje težinu glasaču...naravno, ali 1 moj je uvijek 1 moj glas...odnosno 950 mojih glasova kao predstavnika CO mirovinskog fonda je uvijek više od državnih 120 glasova
država je vlasnik direktno 25,4%-... zatim preko nekih državnih mirovinskih fondova


[th]ERP - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje[/th][th]CERP - Republika Hrvatska[/th]
727,70310.2%
673,8459.5%


postotak se penje do nekih 35% , dakle država je glavni i najjači igrač

AKo je točno što piše država je direktno vlasnik 25,4 %, nema drugih mirovinskih fondova u igri
imate onu mapu.. 

sa podravkine stranice.. 

država je vlasnik 25%, 50% su mirovinski fondovi, a 25% ostali.. 

onda sam od tih mirovinskih fondova vidio da je država vlasnik par fondova.. sve skupa kada se zbroji direktno državno vlasništvo, te indirektno državno preko mirovinskih fondova, onda je samo pitanje vremena kada će država razjebati za sada profitabilnu firmu  cheers

zato treba prodati ovih 25% državnog udjela dok još firma vrijedi na tržištu,
Kojih fondova je država vlasnik?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by Guest 23/2/2017, 19:58

n_razbojnik wrote:
Pinochet wrote:
imate onu mapu.. 
sa podravkine stranice.. 
država je vlasnik 25%, 50% su mirovinski fondovi, a 25% ostali.. 
onda sam od tih mirovinskih fondova vidio da je država vlasnik par fondova.. sve skupa kada se zbroji direktno državno vlasništvo, te indirektno državno preko mirovinskih fondova, onda je samo pitanje vremena kada će država razjebati za sada profitabilnu firmu  cheers
zato treba prodati ovih 25% državnog udjela dok još firma vrijedi na tržištu,
Kojih fondova je država vlasnik?

on misli da država ima udjela, osim u HZMO..i u ovim mirovinskim fondovima

Erste Plavi obvezni mirovinski fond kategorije B 665,166 9.3%
Raiffeisen obvezni mirovinski fond kategorije B 625,298 8.8%
Kapitalni fond d.d. 406,842 5.7%
Podravka d.d. - trezorski račun 194,900 2.7%
AZ Profit dobrovoljni mirovinski fond 111,752 1.6%
Raiffeisen dobrovoljni mirovinski fond 99,965 1.4%
Ostali dioničari 1,786,056 25.1%

a i ima..npr. u Kapitalnom fond d.d., jer mu je vlasnička struktura HZMO : 99.992% i HMID (Hrvatsko mirovinsko investicijsko društvo) : 0.008%
za ostale fondove ne znam, neće mi se ići gledati vlasničke strukture

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by n_razbojnik 23/2/2017, 20:00

pa ima, Kapitalni fond je facto državni , i to je tih 25,4 % sveukupno, nego oklen' ovih 9% :D

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by vili40 23/2/2017, 20:04

Drugi kandidat, kojem je podršku davao ministar državne imovine Goran Marić, jest bivši direktor Zvečeva i član uprave Podravke iz doba afere Spice Marin Pucar. To je HSS-ovac koji je još prije sedam godina smislio plan po kojem bi Podravku razbio na pet kompanija pa prodao 25 posto udjela.
U isto vrijeme dok je smišljao taj plan o prodaje Podravke, Pucar je čudom preživio tešku prometnu nesreću za koju je, prema policijskom izvješću, bio i odgovoran, a u kojoj su poginula dva mladića. 
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by vili40 23/2/2017, 20:05

eto pobjednika,vrijeme je za šampanjac a stoka može opet za Zagreb
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by Guest 23/2/2017, 20:05

n_razbojnik wrote:pa ima, Kapitalni fond je facto državni , i to je tih 25,4 % sveukupno, nego oklen' ovih 9% :D

našo yoda neku siću valjda u vlasničkim strukturama još nekog od fondova, pa pribrojio ukupnom državnom udjelu u Podravci, nek se nađe :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke - Page 3 Empty Re: Država će biti presudna u imenovanju nove Uprave Podravke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum