ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:18

Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.

Ali takvi ratovi su dusu dali za rjesavanje staroga oruzja i poglavito municije.

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:20

MaximusDecimusMiridije wrote:Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.
čak i rusi i srbi i bosanci..

ili još bolje, čak i sam Assad trguje sa ISISom i Nusrom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:22

Pinochet wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.
čak i rusi i srbi i bosanci..

ili još bolje, čak i sam Assad trguje sa ISISom i Nusrom

Mislim da ne trguje oruzjem. To bi bilo realno suludo. Ali vjerojatno ima dogovora izmedu strana da propuste jedni drugima neki kurac do neke enklave ili tako nesto. Izvlacenje ranjenika i sta ja znam. Samo je to nemoguce znati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:29

MaximusDecimusMiridije wrote:
Pinochet wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.
čak i rusi i srbi i bosanci..

ili još bolje, čak i sam Assad trguje sa ISISom i Nusrom

Mislim da ne trguje oruzjem. To bi bilo realno suludo. Ali vjerojatno ima dogovora izmedu strana da propuste jedni drugima neki kurac do neke enklave ili tako nesto. Izvlacenje ranjenika i sta ja znam. Samo je to nemoguce znati.
naftom, strujom, hranom, ljekovima,  .. mislim da nisu sa oružjem , da
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by mutava baštarda Tue 21 Feb - 15:32

Bilo je neki dan afirmativan prilog na dalekovidnici kako ovi koji se bore oko Mosula kontra isila nose hr strojnice. Naravno ni riječi da je vjerojatno više hr oružja a druge strane.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by mutava baštarda Tue 21 Feb - 15:34

MaximusDecimusMiridije wrote:
Pinochet wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.
čak i rusi i srbi i bosanci..

ili još bolje, čak i sam Assad trguje sa ISISom i Nusrom

Mislim da ne trguje oruzjem. To bi bilo realno suludo. Ali vjerojatno ima dogovora izmedu strana da propuste jedni drugima neki kurac do neke enklave ili tako nesto. Izvlacenje ranjenika i sta ja znam. Samo je to nemoguce znati.
Prošle godine se dalo pročitati da ima bus linija Bejrut Damask Raka.... Međunarodna :)
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:34

mutava baštarda wrote:Bilo je neki dan afirmativan prilog na dalekovidnici kako ovi koji se bore oko Mosula kontra isila nose hr strojnice. Naravno ni riječi da je vjerojatno više hr oružja a druge strane.

Ovako niti jedna Hr puška modernija nije prodana "tajno". Prije svega jer ih nema puno. VHS puške su prodane Iraku dakle Iračkoj vladi i Kurdima je prodano pun qrac toga (2/3 uopce napravljenih). Saudijcima & Jordancima je islo starije oruzje koje su vjerojatno i trazili. Da su htjeli davati ovim svojima u tim zemljama modernije oruzje imaju svoga na vagone.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Kermit Tue 21 Feb - 15:35

mutava baštarda wrote:Bilo je neki dan afirmativan prilog na dalekovidnici kako ovi koji se bore oko Mosula kontra isila nose hr strojnice. Naravno ni riječi da je vjerojatno više hr oružja a druge strane.
Najgore od svega što se Nusra i ISIL non stop naslikavaju sa našim oružjem, a još gore od toga što je sve to manje više na crno tako da para ide u privatne džepove bez poreza ili bilo koje koristi za RH-a, u biti RH-a je ovdje zbog kmetske politike najgora i t od famoznih tomato bonova al qaide pa nadalje, galvni smo kada Buzin pucne prstima
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:35

mutava baštarda wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Pinochet wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mi smo tu ispali kreteni, znalo se gdje ce oruzje zavrsiti i to je to. Doduse nije otislo puno toga. Samo sta je i Cesko,Poljsko,Madjarsko,Moldavsko naoruzanje sve islo preko Zagreba.
čak i rusi i srbi i bosanci..

ili još bolje, čak i sam Assad trguje sa ISISom i Nusrom

Mislim da ne trguje oruzjem. To bi bilo realno suludo. Ali vjerojatno ima dogovora izmedu strana da propuste jedni drugima neki kurac do neke enklave ili tako nesto. Izvlacenje ranjenika i sta ja znam. Samo je to nemoguce znati.
Prošle godine se dalo pročitati da ima bus linija Bejrut Damask Raka.... Međunarodna :)

Pa gle, realno ni jedna strana nije zatvorila promet. Ni u jednome trenutku nije obustavljen bio promet na nivou zemlje. Imaju svi checkpointe i povremeno tu i tamo izvuku nekoga iz autobusa ili auta i upucaju ali nije da je stao promet. Samim time vjerojatno je da nije stala ni trgovina hranom i to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:36

Nesto nasih VHS-ova je zavrsilo kod Hezbolaha :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by mutava baštarda Tue 21 Feb - 15:39

MaximusDecimusMiridije wrote:Nesto nasih VHS-ova je zavrsilo kod Hezbolaha :D
Bile su slike po internetu. Jedan druz, a znamo uz čiju su granicu se slikao s njom ;)
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:44

Druze su ekstra likovi opcenito. Valjda jedina kompaktna zajednica tamo. Kod Kurda ima par podfrakcija i politicki su ajme meni razlike. Druze toliko ne zanima politika. E sad s kime oni suraduju to je isto pitanje. Dobivali su iz zraka neku pomoc ali oni nisu se otvoreno postavili kontra nikoga, ali su svima porucili da se ne zajebavaju s njima. Dokle ce to tako trajati...je isto pitanje. Lako moguce da zaraduju pomalo na svima :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by mutava baštarda Tue 21 Feb - 15:47

MaximusDecimusMiridije wrote:Druze su ekstra likovi opcenito. Valjda jedina kompaktna zajednica tamo. Kod Kurda ima par podfrakcija i politicki su ajme meni razlike. Druze toliko ne zanima politika. E sad s kime oni suraduju to je isto pitanje. Dobivali su iz zraka neku pomoc ali oni nisu se otvoreno postavili kontra nikoga, ali su svima porucili da se ne zajebavaju s njima. Dokle ce to tako trajati...je isto pitanje. Lako moguce da zaraduju pomalo na svima :D
Drže se dobro. Kad su ih napadali preko granice, ova Golanska plemena su popizdila i linčovala neke ranjene pobunjenike.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:49

Ma dobro oni i zive na podrucju koje nije nikome interesantno valjda jel. A opcenito nisu bas ono...fleksibilna celjad pa nitko ne zeli si stvarati jos jedan problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Yehudi Tue 21 Feb - 15:57

asilovski wrote:
vuksadinare wrote:drugo..trgovina oruzjem ce uvijek cvjetat..malo tko gleda tko su kupci..imas lovu ili nemas...tko sve u svemu profitira na ovome bog te pitaj..
ma sve 5 ali prodavati teroristima za privatni džep, ej bre gdje je đeneral Krstičević taj je postao milijunaš preko rata, sa ISIL-om će biti težak par miljardi, ali no to svi rade


 - cokolinda, krstičevićka i još pah uhljeba i kvazi generala masovno pljačkaju skladišta vojske
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 18:28

Croatia Sells Record Number of Light Weapons to Saudi Arabia, Channelled to ISIS and Al Nusra?

By [size=12]Lawrence MarzoukIvan Angelovski, and Jelena Svircic
Global Research, February 21, 2017
Organized Crime and Corruption Reporting Project 21 February 2017
[/size]
Region: Europe, Middle East & North Africa
In-depth Report: SYRIA: NATO'S NEXT WAR?


Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Printme
[size=11] 1
 

  1  0 
 

  2[/size]

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Recolless-400x300
Zagreb sold a record amount of aging weapons and ammunition to Saudi Arabia in 2016, ignoring evidence the arms are regularly being diverted to Syria.
Croatia has drastically increased its sales of decades-old arms and ammunition to Saudi Arabia despite mounting evidence that the deliveries are being diverted to Syria in breach of European Union (EU) and international law.
Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Nour-al-Din-al-Zenki-Movement-April-2016-RAK-12
The Nour al-Din al-Zenki Movement, part of the Free Syrian Army, using a Croatian-made RAK-12 in April 2016. Credit: YouTube
[size]
Though it has one of the best and most expensively equipped armies in the Middle East, the Gulf Kingdom imported US$ 81.7 million in aging ammunition, including bullets, mortars, rockets, and rocket and grenade launchers worth $5.8 million from Croatia during the first nine months of 2016. This total is already double Croatia’s sales to Saudi Arabia over the previous four years, and the final value will likely be higher, as figures for the last quarter have not yet been published.
Igor Tabak, a Croatian defense analyst, said that the country does not currently produce ammunition. “It is quite likely that the exports come from old ammunition,” he said, “possibly from the inventory of the former Yugoslavia and Eastern [Bloc] production.”
2012 Report by the Croatian Ministry of Defense
2013 Report by the Croatian Ministry of Defense
2014 Report by the Croatian Ministry of Defense

While Croatia has consistently refused to acknowledge that it is profiting from liquidating its old stocks on the Syrian battlefields, defense ministry documents reviewed by the Balkan Investigative Reporting Network (BIRN) and the Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) show a major surge in sales from its stockpile coinciding with the start of the civil war in 2012.
According to those reports, the Ministry of Defense, which has a stockpile of around 18,000 tons, sold at least 5,000 tons of surplus ammunition in 2013 and 2014—as much as it had sold in the preceding decade.
[/size]
Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Croatian-made-RAK-12-rockets
A still photo on the left from a video posted by Sword of al-Sham on May 18, 2016, shows Croatian-made RAK-12 rockets marked “AL.” The right photo shows a Croatian soldier with an identical rocket showing the same markings.
[size]
The Ministry of Defense did not respond to a request for additional information on who bought the armaments and whether additional sales were made in 2015 and 2016.

Arms Exports: A State Secret

Croatia was among the first countries to supply weapons to Syrian rebels in the winter of 2012. The shipment was routed via Jordan with logistical support from the CIA and paid for by Saudi Arabia, according to a 2013 investigation by the New York Times.
Following a flurry of embarrassing news coverage, Croatia abruptly started removing key information, such as the final destination of its exports, from official reports in an attempt to keep the details of this trade out of the headlines.
[/size]
Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 RAK-12-Rocket-marked-KS-produced-in-1995
A still from a video published by the Fist Coastal Division on August 5, 2015, shows a box containing RAK-12 rocket marked KS (believed to indicate the defunct Koncar factory in Sesvetski Kraljevec, Croatia) produced in 1995. Credit: YouTube
[size]
The Ministry of Economy, which is responsible for issuing import/export licenses for weapons and ammunition, told BIRN and OCCRP that a 2012 law on personal data protection prohibits it from giving out this information. This is disputed by the Croatian Data Protection Agency, which said the legislation applies only to individuals, not to companies or governments.
Five non-governmental organizations described the removal of information as a “troubling decline in transparency” in their submission to a United Nations (UN) Human Rights Panel on Croatia in March 2015.
Reporters, however, obtained the data via a little-known UN database, Comtrade, which contains annual international trade statistics from more than 170 countries.
The UN database revealed that Croatia exported $36 million worth of ammunition to Jordan in the two years since the Syrian conflict began in 2012. After Croatia’s role became public, Saudi Arabia took over importing more than $124 million worth of ammunition since 2014 – two thirds in the first nine months of 2016 alone.
[/size]
Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 RAK-12-Rocket-marked-KS-produced-in-1994
A still from a video published by the Fist Coastal Division on June 16, 2015, shows a RAK-12 rocket marked KS (believed to indicate the defunct Koncar factory in Sesvetski Kraljevec, Croatia) produced in 1994. The photo also shows a RAK-12 multiple rocket launcher, also produced in Croatia. Credit: YouTube
[size]
The two countries also imported more than $21 million in weapons, including rocket and grenade launchers, since 2012.
Prior to 2012, the arms trade between Croatia, Jordan and Saudi Arabia was virtually nonexistent. Since 2012, all but a few hundred thousand dollars of Croatia’s ammunition sales have gone to Jordan or Saudi Arabia.
A spokesperson of the Croatian Ministry of Economy said that the latest exports took place in accordance with licenses approved in 2015. He also added that some export licenses to Saudi Arabia were rejected in 2015, and none were issued in 2016 but refused to provide any further detail.
An earlier investigation by BIRN and OCCRP revealed that Croatia approved $302 million worth of arms export licenses over this period. Unless these licenses are revoked, millions of dollars in future exports are approved to go forward.

Falling Into the Wrong Hands 

[/size]
Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 BM-21
This photo, posted on Twitter on March 7, 2016 by @BM21_Grad, one of the most reliable weapons monitors in the Syrian conflict, shows a fighter from the Imarat Kavkaz, a Caucasus-based Islamist group, with a Croatian-made RBG-6 grenade launcher. Credit: Twitter: @bm21_grad
[size]
While experts have previously highlighted video and photographic evidence of Croatian-made RBG-6 grenade launchers and RAK-12 multiple-launch rocket systems in Syria, Croatian officials have disputed their origin, pointing out that similar weapons are produced elsewhere.
However, new analysis by BIRN and OCCRP of the social media profiles used by brigades fighting in Syria, as well from online enthusiasts who monitor the spread of weapons, provide clear evidence that these weapons are Croatian-made.
Among the weapons and ammunition identified in large quantities in Syria are the RBG-6 grenade launchers and RAK-12 multiple-launch rocket systems, as well as rockets and mortar shells manufactured in the mid-1990s, after Croatia seceded from Yugoslavia:
[/size]

  • Two videos of arms stashes captured from rebels by Syrian government troops – filmed in December 2016 by Russia Today – reveal unused Croatian-made mortar shells and rockets.

  • Three images shared on Twitter in 2015 and 2016 show grenade-launchers marked RBG-6 in use or for sale in Syria. This model is made only in Croatia.

  • Two videos also show the First Army and the Noureddine Zanki movement, which are moderate, US-backed factions in Syria, using rocket launchers with RAK visible on their sides. Croatia was the only producer of RAK-12s.


[size]
But so-called moderate Syrian opposition groups are not the only military formations to have secured Croatian-made weaponry. “We’ve now seen groups like ISIS and Jabhat al-Nusra using these weapons, although how they acquired them is unclear,” said Eliot Higgins, a London-based citizen journalist.
“[These weapons] could have been looted from other groups, sold between groups, or provided directly (…)” he said. Higgins is the founder of Bellingcat, which uses open source information and social media to track weapons in conflict areas. He was one of the first to identify Balkan-sourced armaments in use in the Syrian war.
Both Amnesty International and the Washington Institute for Near East Policy reported that ISIS and Jabhat al-Nusra obtained Croatian and Yugoslav-made rocket and grenade launchers as early as 2013.




http://www.globalresearch.ca/croatia-sells-record-number-of-light-weapons-to-saudi-arabia-channelled-to-isis-and-al-nusra/5576073
[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by jastreb Tue 21 Feb - 18:45

Hrvatska je sramota od države.

Pa vi kmezite i kukumavčite koliko hoćete.

Ja se ne bojim reći caru da je gol.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 18:45

jastreb wrote:Hrvatska je sramota od države.

Pa vi kmezite i kukumavčite koliko hoćete.

Ja se ne bojim reći caru da je gol.
da ali.. 

samo da te napomenem..

Srbija i Bosna i Rusija su prodale istu vrstu oružja koja je završila isto u rukama teroristima i pobunjenika. 
Samo to nitko ne komentira
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by jastreb Tue 21 Feb - 18:46

Pinochet wrote:
jastreb wrote:Hrvatska je sramota od države.

Pa vi kmezite i kukumavčite koliko hoćete.

Ja se ne bojim reći caru da je gol.
da ali.. 

samo da te napomenem..

Srbija i Bosna i Rusija su prodale istu vrstu oružja koja je završila isto u rukama teroristima i pobunjenika. 
Samo to nitko ne komentira
Pa zar sam rekao da su Srbija i BIH bolje od Hrvatske.

isti cooratz.

jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 18:47

jastreb wrote:
Pinochet wrote:
jastreb wrote:Hrvatska je sramota od države.

Pa vi kmezite i kukumavčite koliko hoćete.

Ja se ne bojim reći caru da je gol.
da ali.. 

samo da te napomenem..

Srbija i Bosna i Rusija su prodale istu vrstu oružja koja je završila isto u rukama teroristima i pobunjenika. 
Samo to nitko ne komentira
Pa zar sam rekao da su Srbija i BIH bolje od Hrvatske.

isti cooratz.

ali Rusija je prodala 7milijardi € oružja Saudijskoj Arabiji.. pobunjenici na bliskom istoku koriste u 99.9% slučjeva rusko oružje....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Guest Tue 21 Feb - 18:48

Čuj,onj tko dila oruzjem i uzima masan postotak,tog boli pisa...
a svugdje i nakon svakog rata su generali se omastili za ddesetine pa i stotine milijuna Ojra,dolara...brutalno su prosli dobro u britaniji..uz lovu,jos su dobili i zemljista i stare one prekrasne viktorijanske kuce...
Nis Jastrebe,kad dojde vrijeme,protjeraj Webera,i zasluzeni sebi pridjeli nagradu,njegove nekretnine i pokretnine,a ako bas hoces i sve one zene koje su pobjegle glavom bez obzira od njega... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu - Page 3 Empty Re: Hrvatska naoružava ISIl i Nusru Frontu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum