ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umiranje sela Bapska

Go down

Umiranje sela Bapska Empty Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:01

http://press032.com/bapska-selo-se-autobusi-okrecu/
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:03

jastreb wrote: Podsjeća kako je prije Domovinskog rata Bapska bila među najbogatijim krajevima u bivšoj Jugoslaviji ali je rat sve preokrenio.
Ma tko bi to rekao?

jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Guest 19/2/2017, 08:03

jastrebe jel ti znas odakle je ova cura? cat
Umiranje sela Bapska Govedji-gulas
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:08

Inače bio sam u Bapskoj prije 3,5 mjeseci i ono je prestrašno.

Par mladih ljudi,bez posla, uglavnom se vrti po kafiću,a ostalo starija populacija koja uživa sveopću nemoć.

Sad su im zatvorili i cestu za Šid,a u Šidu su kupovali,izlazili,prodavali... Postali su vukojebina u pravom smislu te riječi. I ako je onaj istočno-slavonsko-srijemski dio postao slijepo crijevo Hrvatske,Bapska je slijepo crijevo slijepog crijeva.

Ovaj mali fragmenat oslikava i puno širi pojam. Odnosno cijelu Slavoniju.

I što da se radi???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:09

Ground Biscuits wrote:jastrebe jel ti znas odakle je ova cura? cat
Umiranje sela Bapska Govedji-gulas
Ometaš me u mojim izlaganjima. No ,dobro,odgovorit ću ti da mi nije znano odakle je,iako bi se po nošnji reklo da je ili sa banije,ili iz posavskog kraja ,odnosno sa šireg sisačkog regiona.

A sad razguli i pusti me da pišem svoje impresije o Bapskoj.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Guest 19/2/2017, 08:11

izvinjavam se mladi gopsodine,molim vas nastavite za vasim izlaganjem  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:13

Ground Biscuits wrote:izvinjavam se mladi gopsodine,molim vas nastavite za vasim izlaganjem  cat
A ne. Sada kad si počeo sa zavičajnom pripadnošću,gospođice sa limenke,dužan si mi reći odakle je i po mogućnosti koje je vjere.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Guest 19/2/2017, 08:15

pa neznam meni su rekli pitaj jastreba on sve zna,ljucka enciklopedija  pirat izgleda da ce njezino porijeklo ostati misterija,mozda je tako i bolje,a licila mi je na jednu malu iz skole ali sam je znao samo po nadimku lela,i uvjek sam se pitao lela lela is kog li si sela  cat i đe li si išla na prela
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:22

Ground Biscuits wrote:pa neznam meni su rekli pitaj jastreba on sve zna,ljucka enciklopedija  pirat izgleda da ce njezino porijeklo ostati misterija,mozda je tako i bolje,a licila mi je na jednu malu iz skole ali sam je znao samo po nadimku lela,i uvjek sam se pitao lela lela is kog li si sela  cat i đe li si išla na prela
Jelica Laktić se zove. Još je živa.

http://www.vecernji.hr/salame-je-grickala-jelica-a-ne-misevi-806192
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Guest 19/2/2017, 08:28

a u kukac mislio sam da je mladja,stalno zaboravim kako nas gazi vrijeme,8 banki i jos se dobro drzi,svaka cast,meni salama npr izasla na nos,precesto je valjda nosio na posao ko jelo a mesni narezak uf to su ukusi rodnog kraja pa se ponekad otkacim do jaja  Umiranje sela Bapska 1f602 

 Na etiketu Gavrilovića dovela ju je jednostavna činjenica - obožavala je jesti salamu.
- Razumljivo je da mi nisu dopuštali pretjerano jesti nareske kad sam bila dijete. No, ja bih se ušuljala u špajzu, popela se na štokrl i grizla salame koji su tamo visjele - smije se Jelica.
Tragovi zubića bili su ubrzo otkriveni, a kućom se pronio glas da imaju miševe. Samo je domaćica naslućivala što je posrijedi, znajući za Jeličinu strast.
- Kad bih prolazila tvornicom, grabila sam čvarke s drvenih pladnjeva i jela. Radnici su se tomu smijali. Pretpostavljam da je i ujaku to bilo simpatično pa je odlučio da postanem zaštitni znak svih proizvoda
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by jastreb 19/2/2017, 08:40

Ground Biscuits wrote: meni salama npr izasla na nos,precesto je valjda nosio na posao ko jelo a mesni narezak uf to su ukusi rodnog kraja pa se ponekad otkacim do jaja 
A ja i dan danas obožavam gavrilovićevu jetrenu paštetu. Od malena. Za vrijeme rata to je bio proizvod koji mi je najviše falio. Niti jedna druga pašteta nije joj ravna.

Parizer od Gavrilovića je također najbolji parizer za koji znam. Sve ovo drugo je škart.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Guest 19/2/2017, 08:44

jesi probo kad Argetu,jest jebacka,ispec kruva i jos dok je vruc namazes malo pastete od Lososa,ufff.meni u ratu falilo najvise struje,jest zajbano bez nje,nemos ni varenke skuvat

Umiranje sela Bapska Argeta_salamon_pate_95g_new
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiranje sela Bapska Empty Re: Umiranje sela Bapska

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum