ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by Guest Sat 18 Feb - 11:48

dzango wrote:
Pinochet wrote:pun kurac radi srba na jadranu, ok nije pun kruac, ali radi. ljeti većina normalnih ljudi ovdje nema vremena razmišljati da ikoga mlati, jer liti se radi , vikendom, praznikom, radno vrijeme od 8h mozes zaboraviti, računaj minimalno 10h, i ako dobiješ 1 dan slobodan u tjednu super.. 

što se tiče satnica, meni frendu ovaj as ponudio 9kn/h sat na crno, to ti je 1,2€ haha. 

većina poslova doduše i ovdje 2.2-2,5€ ja sam radio za takvu satnicu
Znači isti kurac kao i u Slovačkoj. Plus uvek možeš doživeti neko sranje.
ovisi, ako je srbin baš dobar kuhar ili pizza majstor ili vrhunski obučeni konobar(a srbija se diči sa gastronomijom) , može se vratit u srbiju pun para. 

Viruj mi , ovdje u dalmaciji je liti teški neoliberalni kapitalizam, jer među radnom snagom vidiš svih naroda i kultura i regija, gazda kapitalist nepita - njemu je bitno da je profit, srpskih gostiju ima pun kurac, a drugo u dalmaciji liti tko god hoće radit  - moze radit, jest da ćeš radit 10h dnevno za 3000kn ali se moze radit, i velika većina radi, ljudi budu satrani od posla i vrućine, nikome normalnom nije da ikoga mlati.... pogotovo sve puno turista, evo kroz splitu prođe liti 2milijuna stranih ljudi, od svega budu dvije tučnjave i to međusobne(tipa australci vs danaca)...

Guest
Guest


Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by Guest Sat 18 Feb - 11:50

veber wrote:
Pinochet wrote:
veber wrote:osobno ne bi radio za takvusatnicu.
no, lako je meni srat uz moju placu. da nemam posla vjerovatno bi radio za dva ojra.
mislim da neću niti ja više :D  , doduše dao bi otkaz nakon svake sezone, ove godine sam izdrža do 12 mjeseca, taman da sa biroa sisam lovu 

ali da, neću više radit za takvu satnicu, nema kruva od 3000kn ,
jebote!!!
ja dnevno spizdim oko 200kn plus auto oko dva soma mj.

znaci bez alimentacije trebao bi cenera...
doduše i ja spizdim hrpu para, fala kurcu da mi je plaća ova tek đeparac - to mi je zatrošit na pičić i jebačinu, iman svoj business, tu zarađujem još 2x ove plaće u prosjeku, samo liti uzmen još jedan posal u turizmu čisto da sam negdje i prijavljen... međutim iman i dva tečaja jedan platio 8000kn, jedan brzo će krenuti 20 000kn , tako uz malo sreće i neka se probijem, zadnja sezona gdje radim za 3000kn, nego prije za 10 000kn početnih.. (bez ovih svojih primanja sa strane)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by dzango Sat 18 Feb - 11:54

Pinochet wrote:
dzango wrote:
Pinochet wrote:pun kurac radi srba na jadranu, ok nije pun kruac, ali radi. ljeti većina normalnih ljudi ovdje nema vremena razmišljati da ikoga mlati, jer liti se radi , vikendom, praznikom, radno vrijeme od 8h mozes zaboraviti, računaj minimalno 10h, i ako dobiješ 1 dan slobodan u tjednu super.. 

što se tiče satnica, meni frendu ovaj as ponudio 9kn/h sat na crno, to ti je 1,2€ haha. 

većina poslova doduše i ovdje 2.2-2,5€ ja sam radio za takvu satnicu
Znači isti kurac kao i u Slovačkoj. Plus uvek možeš doživeti neko sranje.
ovisi, ako je srbin baš dobar kuhar ili pizza majstor ili vrhunski obučeni konobar(a srbija se diči sa gastronomijom) , može se vratit u srbiju pun para. 

Viruj mi , ovdje u dalmaciji je liti teški neoliberalni kapitalizam, jer među radnom snagom vidiš svih naroda i kultura i regija, gazda kapitalist nepita - njemu je bitno da je profit, srpskih gostiju ima pun kurac, a drugo u dalmaciji liti tko god hoće radit  - moze radit, jest da ćeš radit 10h dnevno za 3000kn ali se moze radit, i velika većina radi, ljudi budu satrani od posla i vrućine, nikome normalnom nije da ikoga mlati.... pogotovo sve puno turista, evo kroz splitu prođe liti 2milijuna stranih ljudi, od svega budu dvije tučnjave i to međusobne(tipa australci vs danaca)...
Vrhunski kuvari i pica majstori mogu dobro da zarade i u Srbiji.

Letnjih poslova ima i u Srbiji. Na primer branje maline. I dobro je plaćeno. Ali je teško izdržati 10 sati na suncu pa svi izbegavaju.

_________________
SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by veber Sat 18 Feb - 11:56

tko hoce radit zaradt ce bez obzira na nacionlnost.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by Guest Sat 18 Feb - 12:03

veber wrote:tko hoce radit zaradt ce bez obzira na nacionlnost.
meni jedan frend ide na živce.. nemoze naći posao u struci kao inžinjer, a odbija ostale poslove, tipa skladištara i fizikalu.. što sam i ja radio dok se nisam .. snaša..

tako i ja njemu govorim, ono koji kurac, dok nađeš  posao u struci, malo čeliči leđa, pola godine, godinu-dvije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by provocator Sat 18 Feb - 12:36

Serbinho-3 wrote:

Srpske radnike u Slovačkoj poslodavci, među kojima su i najveće multinacionalne kompanije poput "Samsunga", tretiraju kao robove, bez ikakvih prava.







U čemu je problem? Pa htjeli smo kapitalizam i imamo ga... Tražili ste, dobili ste.

_________________
SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga" - Page 4 Empty Re: SRPSKI RADNICI U SLOVAČKOJ KAO U LOGORU Novinar razotkrio MRAČNU ISTINU u fabrici "Samsunga"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum