ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thoughts ???

Page 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 17:56

mativka wrote:
aben wrote:na koje dvije kategorije svodim ljude, slobodoljubive i ostale? pa to je činjenica.

block navodi ljude koji hine slpbodoljubivost, a regulirali  bi slobodu govora. da ti prevedem poglavlje, sl;boda govora je apsolutna, samo je pitanje gdje.

drago mi je da si pročitala blocka!

Nije u redu obuhvatiti pod ostale: fašiste i ostale, a slobodoljubivi su za tebe samo oni koji se dive osobi koja u punom kazalištu viče: požar!
Ono što mene zanima zašto viče: požar?
Primjer mi djeluje jako opasno i posljedice mogu biti strašne. Zašto ne viče recimo: sloboda?! 
Block mi djeluje zanimljiv, luckasto zanimljiv. Kada uhvatim vremena pročitati ću sve. Ne sviđa mi se kod njega (ovo što sam do sada pročitala) što sve gleda kroz ekonomsku prizmu. Gdje su emocije?! Duša? Čovjek kao biće sazdano od višeslojnosti... :roll
onda nisi svatila, 
ne divimo se mi osobi koja viče požar, nego mi na njegovon primjeru dijelimo ljude na one bi mu ograničile slobodu da on to učini, dakle fašiste, i na one koje ne bi, dakle, slobodoljubive ljude. 

on viče požar vjerojatno zato šta je sadist, a nakon prihvaćanja slobode, u tom kazalištu bi sjedili samo mazohisti.

on je ekonomist. a ekonomija je sve. ti moreš osjećati šta oćeš, ali ako misliš djelovati, na scenu stupaju ekonomske silnice kojima niko ne more umaknuti. block ti ne će reći kako se trebaš ponašati, šta tribaš osjećati, nije to takova knjiga. on će ti samo reći zašto je sve te ljude iz knjige koje svijet proganja bolje za sve nas- ne proganjati, nego ostaviti na miru da rade šta želu.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 18:20

aben wrote:onda nisi svatila, 
ne divimo se mi osobi koja viče požar, nego mi na njegovon primjeru dijelimo ljude na one bi mu ograničile slobodu da on to učini, dakle fašiste, i na one koje ne bi, dakle, slobodoljubive ljude. 

on viče požar vjerojatno zato šta je sadist, a nakon prihvaćanja slobode, u tom kazalištu bi sjedili samo mazohisti.

on je ekonomist. a ekonomija je sve. ti moreš osjećati šta oćeš, ali ako misliš djelovati, na scenu stupaju ekonomske silnice kojima niko ne more umaknuti. block ti ne će reći kako se trebaš ponašati, šta tribaš osjećati, nije to takova knjiga. on će ti samo reći zašto je sve te ljude iz knjige koje svijet proganja bolje za sve nas- ne proganjati, nego ostaviti na miru da rade šta želu.

Istina! Ne mogu shvatiti. Ovaj primjer je meni grozan i ne prikazuje mi pozitivnu stranu zbog koje bih podržavala apsolutnu slobodu. Što da neko dijete strada u stampedu? Sloboda tada zahtjeva određenu reakciju u smislu oduzimanja slobode istoj osobi. Postoji li još koja opcija uz sadiste i mazohiste? Normalni, odgovorni ljudi?! :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 18:34

mativka wrote:
aben wrote:onda nisi svatila, 
ne divimo se mi osobi koja viče požar, nego mi na njegovon primjeru dijelimo ljude na one bi mu ograničile slobodu da on to učini, dakle fašiste, i na one koje ne bi, dakle, slobodoljubive ljude. 

on viče požar vjerojatno zato šta je sadist, a nakon prihvaćanja slobode, u tom kazalištu bi sjedili samo mazohisti.

on je ekonomist. a ekonomija je sve. ti moreš osjećati šta oćeš, ali ako misliš djelovati, na scenu stupaju ekonomske silnice kojima niko ne more umaknuti. block ti ne će reći kako se trebaš ponašati, šta tribaš osjećati, nije to takova knjiga. on će ti samo reći zašto je sve te ljude iz knjige koje svijet proganja bolje za sve nas- ne proganjati, nego ostaviti na miru da rade šta želu.

Istina! Ne mogu shvatiti. Ovaj primjer je meni grozan i ne prikazuje mi pozitivnu stranu zbog koje bih podržavala apsolutnu slobodu. Što da neko dijete strada u stampedu? Sloboda tada zahtjeva određenu reakciju u smislu oduzimanja slobode istoj osobi. Postoji li još koja opcija uz sadiste i mazohiste? Normalni, odgovorni ljudi?! :roll
nije da ne moš svatiti, nego nisi pročitala odlomak do kraja.
sloboda govora je u svojoj stuštini geografsko pitanje, pitanje gdje se govori, a ne pitanje što se govori.
kazališta ulaze u slobodnu i obostrano dobrovoljnu suradnju sa svojim posjetiteljima, da će oni njima iznajmiti sjedalo i prikazati predstavu, u zamjenu za lovu. prava i obveze posjetitelja će donijeti uprava kazališta. neke uprave će zahtjevati od svojih posjetitelja da ne čupaju sjedalice i da ne viču požar, a ako za to postoji tržište sadomazohista, neka ne će. i to ti je to. 
glupo je od svih ljudi očekivati da budu odgovorni ili normalni (po meni su i neogovorni normalni), a još je gluplje očekivati da se ponašaju onako kako mi to oćemo, jer su očekivanja svakakova. teror većine, poznat ka demokracija, ne može odgovoriti na potrebe ljudi jer su nam potrebe različite. zato privatni poduzetnici mogu. kad država zabranjuje određena ponašanja, ona uskraćuje slobodu određene grupe i to se ne more opravdati. kad kazalište zabranjuje određena ponašanja, to je dio ugovora koi se ne mora potpisati, ideš u drugo kazalište koje ti to ne zabranjuje i mirna bosna.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 18:40

aben wrote:nije da ne moš svatiti, nego nisi pročitala odlomak do kraja.
sloboda govora je u svojoj stuštini geografsko pitanje, pitanje gdje se govori, a ne pitanje što se govori.
kazališta ulaze u slobodnu i obostrano dobrovoljnu suradnju sa svojim posjetiteljima, da će oni njima iznajmiti sjedalo i prikazati predstavu, u zamjenu za lovu. prava i obveze posjetitelja će donijeti uprava kazališta. neke uprave će zahtjevati od svojih posjetitelja da ne čupaju sjedalice i da ne viču požar, a ako za to postoji tržište sadomazohista, neka ne će. i to ti je to. 
glupo je od svih ljudi očekivati da budu odgovorni ili normalni (po meni su i neogovorni normalni), a još je gluplje očekivati da se ponašaju onako kako mi to oćemo, jer su očekivanja svakakova. teror većine, poznat ka demokracija, ne može odgovoriti na potrebe ljudi jer su nam potrebe različite. zato privatni poduzetnici mogu. kad država zabranjuje određena ponašanja, ona uskraćuje slobodu određene grupe i to se ne more opravdati. kad kazalište zabranjuje određena ponašanja, to je dio ugovora koi se ne mora potpisati, ideš u drugo kazalište koje ti to ne zabranjuje i mirna bosna.

3 stranice teksta. Pročitala sam ga. Isto ono pitanje što bi bilo kada bi to izrekao na stranom jeziku... pa povrat novca, itd. Poduzetnici najviše uskraćuju slobodu pojedinca....(barem ovo što je kod nas na djelu) i ne, to nije teoretiziranje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 18:41

Sloboda govora može se primjetiti tek na kratko kod djece koja tek propričaju....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 18:42

mativka wrote:


3 stranice teksta. Pročitala sam ga. Isto ono pitanje što bi bilo kada bi to izrekao na stranom jeziku... pa povrat novca, itd. Poduzetnici najviše uskraćuju slobodu pojedinca....(barem ovo što je kod nas na djelu) i ne, to nije teoretiziranje...
kako tebi poduzetnici uskraćuju slobodu?
meni je svi oni, ili nema promjene, ili je povećavaju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 18:46

mativka wrote:Sloboda govora može se primjetiti tek na kratko kod djece koja tek propričaju....
to je nešto drugo, to su refleksi.
mi govorimo o namjernom ponašanju. no, da, nema slobode govora. zakon je neumoljiv.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 18:46

Poduzetnik isto kao država očekuje da poštivaš pravila. Samo što je država malo fleksibilnija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 18:48

mativka wrote:Poduzetnik isto kao država očekuje da poštivaš pravila. Samo što je država malo fleksibilnija.
ali ako ti se ne sviđaju poduzetnikova pravila, nađeš drugog. što ćeš s državom?
to je problem, državna pravila su apsolutna i niko te ne pita pristaješ li na njih. poduzetnik te ne tjera da prihvatiš njegova pravila.

nisi mi navela kako ti poduzetnici uskraćuju slobodu jer ti je ne uskraćuju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 18:54

aben wrote:
nisi mi navela kako ti poduzetnici uskraćuju slobodu jer ti je ne uskraćuju.

Ok, ne uskraćuje, kada je već riječ o uskrati. Imaš slobodu, a za nju platiš cijenu u smislu automatskog otkaza. Meni je sve to isto. Država, poduzetnik. Pravne osobe. Ono što bih voljela je staviti naglasak na fizičke osobe....jer tu je početak svega.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 19:01

oprosti, šta otkaz?

između pravnih i fizičkih osoba nema razlike u smislu slobode, osim ako im država nije osnivač. onda jebeš ježa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 20:03

aben wrote:oprosti, šta otkaz?

između pravnih i fizičkih osoba nema razlike u smislu slobode, osim ako im država nije osnivač. onda jebeš ježa.

Pokušati ću ekonomski objasniti moju misao. Čovjeku je dozvoljena sloboda djela, izricanja misli, sloboda trenutka. No, kao i sve, i sloboda ima svoju cijenu. U biti ništa mu nije uskraćeno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 20:48

mativka wrote:
Pokušati ću ekonomski objasniti moju misao. Čovjeku je dozvoljena sloboda djela, izricanja misli, sloboda trenutka. No, kao i sve, i sloboda ima svoju cijenu. U biti ništa mu nije uskraćeno..
Da sloboda djela, izricanja misli...Ostalo neću niti spomenuti... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 21:38

mativka wrote:
aben wrote:oprosti, šta otkaz?

između pravnih i fizičkih osoba nema razlike u smislu slobode, osim ako im država nije osnivač. onda jebeš ježa.

Pokušati ću ekonomski objasniti moju misao. Čovjeku je dozvoljena sloboda djela, izricanja misli, sloboda trenutka. No, kao i sve, i sloboda ima svoju cijenu. U biti ništa mu nije uskraćeno..
a, sad razumin, 
da, sve ima cijenu. naprimjer, ti šetaš parkom u švedskoj i neko te ide silovati. možemo reći da te tvoja šetnja tim parkom košta jedno silovanje. 
ali ja tvrdim da ti to nije smjelo biti naplaćeno. 
nemojmo mišati slobodu sa slobodom od disanja a ni sa slobodom da se ponašaš slobodno (tipa da ne pošaljemo dicu u školu) i da za to odemo u zatvor.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 21:51

aben wrote:da, sve ima cijenu. naprimjer, ti šetaš parkom u švedskoj i neko te ide silovati. možemo reći da te tvoja šetnja tim parkom košta jedno silovanje. 
ali ja tvrdim da ti to nije smjelo biti naplaćeno. 
nemojmo mišati slobodu sa slobodom od disanja a ni sa slobodom da se ponašaš slobodno (tipa da ne pošaljemo dicu u školu) i da za to odemo u zatvor.

Smatraš li da treba onome tko je silovao? Zašto Švedska?! :roll Zar razlikuješ pojam slobode? B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 21:57

mativka wrote:
aben wrote:da, sve ima cijenu. naprimjer, ti šetaš parkom u švedskoj i neko te ide silovati. možemo reći da te tvoja šetnja tim parkom košta jedno silovanje. 
ali ja tvrdim da ti to nije smjelo biti naplaćeno. 
nemojmo mišati slobodu sa slobodom od disanja a ni sa slobodom da se ponašaš slobodno (tipa da ne pošaljemo dicu u školu) i da za to odemo u zatvor.

Smatraš li da treba onome tko je silovao? Zašto Švedska?! :roll Zar razlikuješ pojam slobode? B-)
smatram li da onome tko je silovao treba šta?

jer je to svjetska prijestolnica silovatelja.

kakao misliš razlikujen li, 
stvar je u tomu da ti i ezekijel ridikulizitate pojam slobode; 
on mi dokazuje da sloboda ne postoji na način da mi kaže da mi vozimo naše tijelo ( a tu bi triba konzultirati stevena pinkera koji je napisa pesto stranica o tomu kakko mi nismo vozilo) i tijelo nam je ograničeno recimo time šta svako malo moramo jesti- ergo nismo slobodni, 
a ti na način da slobodu postavljaš kao apsolutnu, radi šta oš ali trpi posljedice.

istina je sliedeća; govoriti o slobodi da se leti bez pomagala je očiti nonsens,
i govoriti da smo slobodni staviti šator na svoju zemlju isprid kuće i spavati u njemu, iako ćemo platiti 2000 kn ako nas redar uvati, je nonses

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 21:59

aben wrote:stvar je u tomu da ti i ezekijel ridikulizitate pojam slobode; 
on mi dokazuje da sloboda ne postoji na način da mi kaže da mi vozimo naše tijelo ( a tu bi triba konzultirati stevena pinkera koji je napisa pesto stranica o tomu kakko mi nismo vozilo) i tijelo nam je ograničeno recimo time šta svako malo moramo jesti- ergo nismo slobodni, 
a ti na način da slobodu postavljaš kao apsolutnu, radi šta oš ali trpi posljedice.

istina je sliedeća; govoriti o slobodi da se leti bez pomagala je očiti nonsens,
i govoriti da smo slobodni staviti šator na svoju zemlju isprid kuće i spavati u njemu, iako ćemo platiti 2000 kn ako nas redar uvati, je nonses
Ja ti kažem da slobode nema...Niti misliš svoje misli, niti djeluješ po svome...Samo si lutka...To ti ja kažem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by aben 3/9/2015, 22:06

red wolf wrote:
aben wrote:stvar je u tomu da ti i ezekijel ridikulizitate pojam slobode; 
on mi dokazuje da sloboda ne postoji na način da mi kaže da mi vozimo naše tijelo ( a tu bi triba konzultirati stevena pinkera koji je napisa pesto stranica o tomu kakko mi nismo vozilo) i tijelo nam je ograničeno recimo time šta svako malo moramo jesti- ergo nismo slobodni, 
a ti na način da slobodu postavljaš kao apsolutnu, radi šta oš ali trpi posljedice.

istina je sliedeća; govoriti o slobodi da se leti bez pomagala je očiti nonsens,
i govoriti da smo slobodni staviti šator na svoju zemlju isprid kuće i spavati u njemu, iako ćemo platiti 2000 kn ako nas redar uvati, je nonses
Ja ti kažem da slobode nema...Niti misliš svoje misli, niti djeluješ po svome...Samo si lutka...To ti ja kažem...
boli me kurac, 
želin čokoladu. iman je u frižideru. iden po čokoladu. jebe mi se ko me vozi.

i, ta tvoja sranja su posvuda, to nije ništa nepoznato. budi čovikm učini nešto neočekivano i konzultiraj the blank slate.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 22:07

aben wrote:boli me kurac, 
želin čokoladu. iman je u frižideru. iden po čokoladu. jebe mi se ko me vozi.

i, ta tvoja sranja su posvuda, to nije ništa nepoznato. budi čovikm učini nešto neočekivano i konzultiraj the blank slate.
I to je super...Tako su te programirali...Sve pet...hahahahahahahahahaha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Guest 3/9/2015, 22:08

aben wrote:smatram li da onome tko je silovao treba šta?

jer je to svjetska prijestolnica silovatelja.

kakao misliš razlikujen li, 
stvar je u tomu da ti i ezekijel ridikulizitate pojam slobode; 
on mi dokazuje da sloboda ne postoji na način da mi kaže da mi vozimo naše tijelo ( a tu bi triba konzultirati stevena pinkera koji je napisa pesto stranica o tomu kakko mi nismo vozilo) i tijelo nam je ograničeno recimo time šta svako malo moramo jesti- ergo nismo slobodni, 
a ti na način da slobodu postavljaš kao apsolutnu, radi šta oš ali trpi posljedice.

istina je sliedeća; govoriti o slobodi da se leti bez pomagala je očiti nonsens,
i govoriti da smo slobodni staviti šator na svoju zemlju isprid kuće i spavati u njemu, iako ćemo platiti 2000 kn ako nas redar uvati, je nonses

Naplatiti silovanje. 

Govorim o slobodi koja nije apsolutna. Isto tako da čovjeku djelovanje nije uskraćeno. 

Koji je tvoj stav? (osobni)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Trinity 3/9/2015, 22:09

Mad_Vlad wrote:
Trinity wrote:Ili je vrijeme dio vječnosti. :?
Nešto kao dužina na  pravcu.
Nije, nema vremena ni prostora u vječnosti. Bog je vječnost, nema početka ni kraja, nema nikakve ograničenosti.
Kako nije ? A postoji interakcija  između vječnosti (Boga) i ograničenosti (nas) (da se nadovežem na onu drugu temu i tvoj post).
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Thoughts ??? - Page 9 Empty Re: Thoughts ???

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum