ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 13/2/2017, 07:58

http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi/ostalo/prilozi-graana/26010-z-tomac-nije-istina-da-sam-bio-visokopozicionirani-politicar-u-savezu-komunista-hrvatske.html
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 13/2/2017, 08:00

pa dosta istine je rekao tomac...sjecam se jednog njegovog komentara u novinama s kraja osamdesetih gdje je rekao da navijaciam dinama i hajduka ne treba braniti iskazivanje nacionalnih osjecaja kada se to presutno dozvoljava navijacima beogradskih klubova..također je otvoreno stajao na strani prosvjeda albanaca na kosovu...bio ej zagovornik uvođenja vise stranacja u hravtskoj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by debotoijusto 13/2/2017, 08:06

tomac je rusio YU skrivecki zajedno s leticom

U doba SFRJ je bio u redu uglednijih političkih teoretičara jugoslavenskoga oblika socijalizma i protagonistom reformističkih snaga, a kao takav je sudjelovao u izradbi posljednjega jugoslavenskog ustava, onoga iz 1974. godine, kojim se decentralizacijom pokušala spasiti Jugoslavija od sukoba i raspada nakon smrti Josipa Broza Tita.
Nakon što je diplomirao ekonomiju, na Ekonomskom Fakultetu u Zagrebu,[1] zapošljava se u Slavonskom Brodu; odakle zahvaljujući političkom angažmanu u "Socijalističkom savezu radnog naroda" (jedna od poltičkih transmisija Saveza komunista, očekivalo se da svaki građanin svojim članstvom u toj organizaciji očituje privrženost idejama marksizma i "diktature radnog naroda") dolazi u Zagreb, na mjesto direktora Nogometnog kluba "Dinamo" (1967.-1971.). Kasnije radi u školi za političke kadrove u Kumrovcu, te, nakon što je 1976. godine doktorirao u oblasti politologije, na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu,[1] ondje je od 1986. godine u statusu redovitog profesora.
Iako se nije izravno angažirao u javnosti tijekom agonije SFRJ i razmaha velikosrpskoga pokreta predvođenoga Slobodanom Miloševićem, priklonio se antidogmatskoj struji u SKH i sudjelovao u osnutku SDP-a (Socijaldemokratske partije Hrvatske).
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 13/2/2017, 08:11

debotoijusto wrote:tomac je rusio YU skrivecki zajedno s leticom

U doba SFRJ je bio u redu uglednijih političkih teoretičara jugoslavenskoga oblika socijalizma i protagonistom reformističkih snaga, a kao takav je sudjelovao u izradbi posljednjega jugoslavenskog ustava, onoga iz 1974. godine, kojim se decentralizacijom pokušala spasiti Jugoslavija od sukoba i raspada nakon smrti Josipa Broza Tita.
Nakon što je diplomirao ekonomiju, na Ekonomskom Fakultetu u Zagrebu,[1] zapošljava se u Slavonskom Brodu; odakle zahvaljujući političkom angažmanu u "Socijalističkom savezu radnog naroda" (jedna od poltičkih transmisija Saveza komunista, očekivalo se da svaki građanin svojim članstvom u toj organizaciji očituje privrženost idejama marksizma i "diktature radnog naroda") dolazi u Zagreb, na mjesto direktora Nogometnog kluba "Dinamo" (1967.-1971.). Kasnije radi u školi za političke kadrove u Kumrovcu, te, nakon što je 1976. godine doktorirao u oblasti politologije, na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu,[1] ondje je od 1986. godine u statusu redovitog profesora.
Iako se nije izravno angažirao u javnosti tijekom agonije SFRJ i razmaha velikosrpskoga pokreta predvođenoga Slobodanom Miloševićem, priklonio se antidogmatskoj struji u SKH i sudjelovao u osnutku SDP-a (Socijaldemokratske partije Hrvatske).
to se zna...ali mnogi en znaju..da je on zacetnik ideje kao direktor dinama da se u grb stavi dio sahovnice.....jedan od rijetkih tada u ck skh-a pocetkom osamdesetih javno staje na stranu albanaca kada su pocele njihove demonstracije...jedan od rijetkih ljudi ck skh-a koji je usao u otvorenu polemiku sa milosevicevim rezimskim ljduima u drugoj polovici osamdesetih...optuzujuci ih da rade kontra albanskog i drugih nesrpskih naroda a u svrhu da srbija bude sto povlastenija u jugoslaviji naustrb drugih republika
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by mutava baštarda 13/2/2017, 08:16

dopizdio je... lustracija...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 13/2/2017, 08:28

...realno budimo posteni..tomac je ostao uz sdp kad su iprolazili najteze razdoblje u devedesetima..mogao je prijeci u hdz bez problema..ovi su ga zvali nije otisao...znao se zestoko pofajtati sa hdz-ovcima u saboru...a nije mjenjao stavove sto se tice hrvatske,rata...i zagovarao hrvatske interse..tako da njega staviti u konvertite..i to vise kategorije..i nije bas realno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by catabbath 13/2/2017, 08:56

Budimo realni Tomac je stara komunjara i uhljeb  koja kao i ostale stare komunjare i uhljebi iz onog vrimena glume amneziju.

_________________
Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by catabbath 13/2/2017, 08:58

In late 1980s he became one of the chief ideologists of League of Communists of Croatia.


many in Croatian public saw Tomac as just another of many former Communist officials who discarded their former ideology in order to embrace Croatian nationalism of Tuđman and HDZ.

_________________
Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by sitting_bull 13/2/2017, 11:35

pozicija tomca u skh je usporediva s pozicijom hasanbegovića u  hdz-u...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 13/2/2017, 11:36

sitting_bull wrote:pozicija tomca u skh je usporediva s pozicijom hasanbegovića u  hdz-u...
tocno...opozicija unutar partije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by jastreb 13/2/2017, 18:13

Uz Leticu.Banca i đenerala Glasnovića,moj omiljeni hrvatski političar. :lynchmob:
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by Ringo10 14/2/2017, 12:44

LUSTRACIJA!!!!!!
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by sitting_bull 14/2/2017, 12:53

taj je tomoac bio ideolog, guru u skh i sdp-u, a danas bi htio biti apostol kaptola i hdz-a.

zapravo se sam razotkriva kao loša kopija poncija pilata...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 14/2/2017, 12:57

sitting_bull wrote:taj je tomoac bio ideolog, guru u skh i sdp-u, a danas bi htio biti apostol kaptola i hdz-a.

zapravo se sam razotkriva kao loša kopija poncija pilata...
ajde muci on ej ok sa mamicem..zasluzan je i za onaj dio sahovnice u dinamovu grbu... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by Regoč 14/2/2017, 13:00

Tomčev utjecaj u SKH nije bil ključan, ali ne može se odreći da je bil utjecajan član i ugledan u javnosti. Ostal je na liniji nacijskih interesah, ali u novim okolnostima nije više zastupal jednostranačje ili, što je bilo popularno krajem osamdesetih, nestranački pluralizam.

_________________
Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by Regoč 14/2/2017, 13:01

sitting_bull wrote:taj je tomoac bio ideolog, guru u skh i sdp-u, a danas bi htio biti apostol kaptola i hdz-a.

zapravo se sam razotkriva kao loša kopija poncija pilata...
Okani se droga, Kaptol ti se priviđa i u ćevapima.

_________________
Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 14/2/2017, 13:07

Regoč wrote:Tomčev utjecaj u SKH nije bil ključan, ali ne može se odreći da je bil utjecajan član i ugledan u javnosti. Ostal je na liniji nacijskih interesah, ali u novim okolnostima nije više zastupal jednostranačje ili, što je bilo popularno krajem osamdesetih, nestranački pluralizam.
...jednostavno tad jedan od najvecih zagovornika vise stranacja u partiji..ima cak mislim i youtube prilog o tome...iz arhivske građe...nema te scene u videu ali nakon njegove izjave neki partijski drug mu ej dobacio...'ako tako mislis ajde onda kod tuđmana'..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by sitting_bull 14/2/2017, 13:08

Regoč wrote:
sitting_bull wrote:taj je tomoac bio ideolog, guru u skh i sdp-u, a danas bi htio biti apostol kaptola i hdz-a.

zapravo se sam razotkriva kao loša kopija poncija pilata...
Okani se droga, Kaptol ti se priviđa i u ćevapima.
holding kaptol je svugdje prisutan gdje se vrti lova.

isusov je nauk maska koju koristi kako bi prikrio svoje pravo djelovanje...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by Regoč 14/2/2017, 13:13

sitting_bull wrote:
Regoč wrote:
sitting_bull wrote:taj je tomoac bio ideolog, guru u skh i sdp-u, a danas bi htio biti apostol kaptola i hdz-a.

zapravo se sam razotkriva kao loša kopija poncija pilata...
Okani se droga, Kaptol ti se priviđa i u ćevapima.
holding kaptol je svugdje prisutan gdje se vrti lova.

isusov je nauk maska koju koristi kako bi prikrio svoje pravo djelovanje...
Ne, iza svega stoje iluminati. Iza Francuske revolucije, iza Listopadske revolucije, iza Tita, Tuđmana, Plenkovića... Kaptol je tu da nas zavara.

_________________
Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by vuksadinare 14/2/2017, 13:29

...uostalom nije tuđman bezveze inzistirao da jedino tomac bude iz sdp-a clan vlade nacionalnog spasa..inace tomcu je u predizbornoj kampanji prije prvih visestranackih izbora zabranjeno da govori na sdp-skh predizbornom skupu u grubisinu polju..gdje su tada odbornici sdp-skh-a iz redova srpske nacionalnosti i jedan daio projugoslavenskih hrvata iz grubisina polja prijetili prekidom skupa ako tomac odrzi govor porucivsi mu da nije pozeljan niti da bude prisutan na skupu optuzivsi ga..'da je dopustio tuđmanu i hdz-u da dođe na vlast'...i kako govori tomac..'situacija uopce nije bila bezazlena,ja sam u grubisino polje dosao kao izaslanik predsjednika stranke ivice racana ali tada su u grubisinopoljskom sdp-u prevladavali srpski i projugoslavenski kadrovi a vec su se osjecale međunacionalne tenzije.Dobio sam prije dolaska u Grubisino polje od jednog tamosnjeg clana sdp-skh sa kojim sam imao dobre odnose da nije dobro da dolazim i da otkazem dolazak kod racana i neka poslaje nekog drugog izaslanika.Mene su tamo tretirali kao onog koji je dao pecat HDZ-u i Tuđmanu dakle jednom rjecju-ustasa.Nisam htio odustati jer bi tako pokazao da smo izgubili kontrolu nad nekim podruznicama nase stranke narocito na onim podrucjima koja su vec bila tada potencijalna krizna zarista.Znao sam i iamli smo dojavu da se u nekim podrucjima gdje ima dosta srpskog stanovnistva i gdje smo imali svoje ogranke u tim ograncima otvoreno srbuje i zaziva ukidanje visestranacja te se otvoreno daje podrska velikosrspkim idejama Slobodana Milosevica.Vec samim dolaskom u Grubisino polje pred stranacke prostorije dozivjeli smo prve neugodnosti.Nekoliko tamosnjih clanova stranke a i nekih koji nisu bili clanovi ali su iskoristili priliku da stanu na stranu onih koji su protiv demokracije i slobodne Hrvatske poceli su nas verbalno vrijeđati kako na nacionalnoj osnovi dobacujuci nam da smo Tuđmanovi placenici,ustase,prikriveni hdzovci.Jedan provokator je cak imao pistolj za pasom koji nije ni skrivao a nije ni bio clan stranke.Vidjeli smo da nema od ulaska u nase prostorije nista sto je ocito bila i namjera organizatora ovih bunđija da nam se blokira ulaz u stranacke postorije,pa smo okrenuli automobil i krenuli u smjeru gdje se odrzavao predizborni skup na glavnom trgu u Grubisinom polju.Vidjeli smo da i tamo situacija nije nista bolja od one koje smo zatekli pred nasim prostorijama da se uzvikuju antihrvatske parole,protiv Tuđmana,HDZ-a pa cak i u negativnom kontekstu se proziva i Ivica Racan.Zaobisli smo tu masu automobilom i sporednom ulicom dosli do glavne bine.kad smo izasli odmah je poceo orkestrirani zvizduk i dobacivanja.Prisao mi je stranacki povjerenik za Grubisino polje i prvo se ispricavao zbog neugodne situacije i savjetovao me da bi mozda bilo bolje da ne odrzim govor nego budem samo fizicki prisutan.Nisam na to pristao jer onda nisam trebao ni dolaziti a u konacnici svojim govorom bi sprijecio daljnju srbizaciju i provokacije iz mase kao i od pojedinih govornika ali dobrohotni clanovi su me upozorili da bi tek tad potpirio vatru za moguce ekscese koji su provokatori cekali od kojih mahom nisu ni bili clanovi stranke vec uvezeni placenici koji su kasnije svi presli u sds kad se osnovao nesto kasnije kao i dobar dio tadasnjih odmetnutih clanova stranke srpske nacionalnosti koji su imali cilj oslabiti SDP u Grubisinu polju i napraviti mjesta za osnivanje SDS i preuzimanje vlasti u gradu'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske Empty Re: Z.Tomac:Nije istina da sam bio visokopozicionirani politicar u Savezu komunista Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum