ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by Leviathan2 10/2/2017, 20:22

kajo, ma nece longara nikad u germaniju na arbajt, cim se neko priprema toliko, nis od toga

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by kaya 10/2/2017, 20:23

Leviathan2 wrote:kajo, ma nece longara nikad u germaniju na arbajt, cim se neko priprema toliko, nis od toga
možda je ljut trenutno..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 20:24

Leviathan2 wrote:kajo, ma nece longara nikad u germaniju na arbajt, cim se neko priprema toliko, nis od toga
Nikad ne reci nikad ....upisat cu faks pa cu preko student servisa ....ionako mi je bitan jezik.

Šalim se .....a možda i ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by Leviathan2 10/2/2017, 20:26

ja, ti ces u germaniju isto kao ja na novi zeland, vec 20 godina se spreman, okruzio zemlju bar 3 x al nikako da skrenem tamo :D

_________________
 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 20:32

Koje dokumente morate ponijeti sa sobom?
Sljedeći dokumenti su važni, trebali biste ih zatražiti još prije odlaska u Njemačku:

• Putovnica ili osobna iskaznica

Posjedovanje važeće iskaznice i prijava na službi za prijavu boravka dovoljna je za boravak u Njemačkoj.
-----
.• Europska iskaznica zdravstvenog osiguranja
• vozačka dozvola
• rodni list
• svjedodžba o završenoj školskoj spremi

Vaši dokumenti moraju biti prevedeni na njemački te ovjereni takozvanom Apostilleom u Hrvatskoj kako bi se dokumenti mogli upotrijebiti u inozemstvu. Najbolje je da se informirate u ustanovi koja izdaje dotičnu ispravu tko je zadužen za nadovjeru (Apostille).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 20:41

ja, ti ces u germaniju isto kao ja na novi zeland, vec 20 godina se spreman, okruzio zemlju bar 3 x al nikako da skrenem tamo :D
To je zato šta nisi našao smještaj.

lol!





No za traženje radnog mjesta možete i otputovati u Njemačku. Najbolje je odmah sa sobom ponijeti dokumente koji su navedeni u prethodnom poglavlju.

Važno:
Moguće je da u Njemačkoj nećete odmah naći posao. Trebali biste znati gdje u Njemačkoj možete stanovati i kod sebe imati dovoljno novaca kako biste duže vrijeme mogli živjeti u Njemačkoj dok ne nađete posao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 20:51

kaja wrote:
Leviathan2 wrote:kajo, ma nece longara nikad u germaniju na arbajt, cim se neko priprema toliko, nis od toga
možda je ljut trenutno..
Nisam ljut uopce samo proucavam ...danas sam dao izjavu , popio kavu s direktorom , otišli na banku i pridiga 10 000 kuna i da mu 8600 .....kaže da ce mi pokušat sredit sporazumni otkaz da mogu primat naknadu za nezaposlene s biroa ....rekoh ok al ono necu racunat na to al ako moš a bolje ....idem ovih dana pokupit to šta sam razbija jer to sad gledamo ko da sam kupija ....nece se sve bacit tako da nek je pola toga iskoristivo to je opet samo oko 4000 kuna trošak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 20:57

No sikiriki ...jezik mi je najveci problem a sa Svecom sam prica oko cijene najma jednosobnih stanova u predgrađu ...oko 300 eura mjesecno ....sad proucavam dokumente i ovo drugo malo .....polako ...Đava odnija i prišu.

lol!

Izbori su ove godine u Njemačkoj .....trenutno to proucavam da znam okvirno šta kako ....nije to baš : Evo ja doša pa ono odma posao sve divno krasno nego moraš vidit šemu a za prvi put šemu koja ti je najeftinija i najsiplativija za naucit jezik ....kad nauciš jezik onda ti je lako tj puno lakše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by RayMabus 10/2/2017, 21:06

kaja wrote:
a šta ti ako imaš apartmane ne iznajmiš to ljeti a zimi nađeš neki posao?
Nema ti zimi ovdje baš posla , zato me ova šema i zanima ...završi sezona pa ako ocu odem u Švabiju malo i to ti je ta šema ....ono niks hr tržište rada tj može al neželim ostati ovisan o istom nego imat kombinacije plus taj jezik naucit.....iskoristit cu ga svakako i u iznajmljivanju aapartmana.

Nezaposlenost tek treći razlog odlaska iz Hrvatske

Suprotno uvriježenom mišljenju, nezaposlenost nije glavni već tek treći razlog odlaska, a na prvom je niska plaća (80 posto), a potom uvjeti rada (31 posto).  Puno mladih odlazi odmah nakon škole ili fakulteta, prije nego što uopće dođu do burze.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zelite-raditi-u-njemackoj-u-ovom-dokumentu-nalazi-se-sve-sto-trebate-znati-/949745.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

 Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati - Page 2 Empty Re: Želite raditi u Njemačkoj? U ovom dokumentu nalazi se sve što trebate znati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum