ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jutarnji huška na susjede

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Jutarnji huška na susjede - Page 2 Empty Re: Jutarnji huška na susjede

Post by vuksadinare 9/2/2017, 10:05

kofein wrote:Ponekad pomislim da duh pok.Marinka Božića, ponekad upravlja Asilom. Nešto kao nevidljiva ruka.  Hahaha


Jutarnji huška na susjede - Page 2 St
eh bozic..lika su se podsmjehivali ali na koncu u mnogim stvarima je bio u pravu...sjecam se kad je ST napisao tamo u ljeto 1991..cini mi se 6 ili 7 mjesec 1991...kako u kozari putovima gdje je tada zivjelo najvise srba odnosno bili vecina pisalo..kako tamo patroliraju naoruzani srbi i da se tamo stavra 'sao kozari putovi'...mnogi su tad odmahnuli rukom di bi...ali par dana iza toga policija u premetacini lokalnog celnika sds-a nasla u podrumu...hrpu oruzja...automate,snjaperske puske,tri minobacaca,preko 300 minobacackih mina,tromblona,zolja....a u drugoj kuci..hrpu uniformi jna...pedesetak kalasa,poluatomatskih pusaka hrpu streljiva...

vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Jutarnji huška na susjede - Page 2 Empty Re: Jutarnji huška na susjede

Post by kic 9/2/2017, 10:11

kofein wrote:Ponekad pomislim da duh pok.Marinka Božića, ponekad upravlja Asilom. Nešto kao nevidljiva ruka.  Hahaha


ne, preko jednog ramena Staljin, preko drugog Abraxas..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Jutarnji huška na susjede - Page 2 Empty Re: Jutarnji huška na susjede

Post by vuksadinare 9/2/2017, 10:12

kako sam tad zivio na pescenici u koju su spadali i kozari putevi,kozari bok..a znali smo da tada tamo zivi 80% srba...vecinom doseljenih iz bosne,banovine....znam da u mojoj MZ u 6 mjesecu 1991 su trazili dragovoljce da idu paziti na taj dio pescenice koji ej bio izoliran...odvojen od drugih kvartova pescenice i zitnjaka..i doslovce bili jedna verzija enklave...ili tvrđave...malo ih se javilo..sirile su se glasine da su tamo srbi naoruzani do zuba sto se na koncu i ispostavilo...ljudi su mahom zaobilazili taj kvart...pogotovo nakon prvih izbora 1990 kad ej hdz pobjedio...pa sve do pocetka rata....nakon tog otkrica skrivenog oruzja...poceli su srbi iz kozara naglo odlaziti mahom nocu...frend mi ej radio u obliznjoj firmi labudu....kao cuvar..pa je znao pricati kako nije bilo rijetko da su u kozare tada dolazila vojna vozila jna...i stalno nesto ukrcavali i iskrcavali...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Jutarnji huška na susjede - Page 2 Empty Re: Jutarnji huška na susjede

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum