ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by vuksadinare Tue 31 Jan - 15:18

pizzon wrote:opet se nadas da nato obezbedi " nautralnost " srbije
a ti posle da kenjas !
ja cu da uvijek da kenjam kad su tipovi poput tebe posrijedi....

vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by jastreb Tue 31 Jan - 15:29

vuksadinare wrote:..a plus toga hercegovci bi skinuli stigmu da su izdali i prodali posavinu.
Potrebno je to i radi što većeg povratka bosanskih Hrvata,e kako bi nadmašili po brojnosti Hercegovce i gurnuli ih u drugi plan.

Dugo je ta manjina upravljala većinom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by vuksadinare Tue 31 Jan - 15:36

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:..a plus toga hercegovci bi skinuli stigmu da su izdali i prodali posavinu.
Potrebno je to i radi što većeg povratka bosanskih Hrvata,e kako bi nadmašili po brojnosti Hercegovce i gurnuli ih u drugi plan.

Dugo je ta manjina upravljala većinom.
manje je to bitno..bitno ej to da se bar dio ljudi pocne vracat na ognjista..znam mnoge posavce koji bi se rado vratili makar posavina zavrsila i u federaciji..svijetli primjer toga je ođak...gdje se izniman broj ljudi vratio..pa recimo i brcko....ne sumnjam da bi se u bosanski brod dosta ljudi vratilo ionako dobar dio njih zivi preko puta u slavonskom brodu i okolici kao i onih iz dervente...srbi bi se isto tako vjerojatno radosno vratili u drvar,glamoc..no tu politika igra veliku ulogu...osobno mislim da bi dragan covic ovim potezom samo sebi donio velike pluseve jos kao hercegovac a i dodik bi ucvrstio popularnost kod hrvata a vjerojatno dobio jacu podrsku za svoju politiku...no ima jedan problem kod srba..kako kaze epikur sds koji je na procetnickoj i prosnsovskoj politici..koji takav rasplet ne bi voljeli vidjeti a hrvate smatraju u globalu i dalje za neprijatelje...nije zanemarivo da je sds pojedinacno vodeca stranka od bh-a srba...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by epikur37 Tue 31 Jan - 15:36

Jerković: Nisam tražio dio Republike Srpske

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Jerkovic-Nisam-trazio-dio-Republike-Srpske/410677
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by vuksadinare Tue 31 Jan - 15:37

epikur37 wrote:Jerković: Nisam tražio dio Republike Srpske

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Jerkovic-Nisam-trazio-dio-Republike-Srpske/410677
da..a dodik kaze da je trazio mada mu takav zahtjev ni ne smeta toliko..ko tu onda mulja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by Antijunak Tue 31 Jan - 15:42

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:gluposti
zasto?..covjek je iz covicevog hdz-a i legitimno ej izrazio politicke ciljeve...sto tebi nije u interesu da u treci uđu dijelovi srpske gdje su hrvati bili vecina..ja bi njima dao glamoc i drvar..njihovo je...tamo su bili vecina..oni nama brod,derventu..i to ej to...odđak imamo..brcko ej district..

Ja ne bih, dobili su već Šipovo i Mrkonjić grad. Drvar, Glamoč i Grahovo trebaju ostati u hrvatskim rukama.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by vuksadinare Tue 31 Jan - 15:47

Antijunak wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:gluposti
zasto?..covjek je iz covicevog hdz-a i legitimno ej izrazio politicke ciljeve...sto tebi nije u interesu da u treci uđu dijelovi srpske gdje su hrvati bili vecina..ja bi njima dao glamoc i drvar..njihovo je...tamo su bili vecina..oni nama brod,derventu..i to ej to...odđak imamo..brcko ej district..

Ja ne bih, dobili su već Šipovo i Mrkonjić grad. Drvar, Glamoč i Grahovo trebaju ostati u hrvatskim rukama.
a jesu li u hrvatskim rukama?...pa i bas nisu..em nema nesto stanovnika..mahom oni koji jesu srbi su...druga bi bila pjesma sa posavinom..tamo bi hrvati bila vecina i u brodu i u derventi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by govinda Tue 31 Jan - 18:44

epikur37 wrote:gluposti
Neda epi ni pedalj Srpske :))))

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by govinda Tue 31 Jan - 18:47

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:Ništa gdje je netko bio većina a sada više nije ne treba nikome vraćati.

Postoji realno stanje na terenu i prema njemu treba postupiti.

. točka
....stanje se uvijek moze promjeniti...nema nista trajno..valjda to znas

Da ali to je rat i etničko čišćenje.

Tko ima takve planove blago rečeno je zao a morebit i poremećen u svakom slučaju takve ideje treba odbiti.
A Hrvati iz Posavine otisli dobrovoljno? Nije bilo rata i etnickog ciscenja? Cudno mi je za nekoga ko sebe zove Hrvatom da toliko brani velikosrpstvo...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by Antijunak Tue 31 Jan - 19:04

vuksadinare wrote:
Antijunak wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:gluposti
zasto?..covjek je iz covicevog hdz-a i legitimno ej izrazio politicke ciljeve...sto tebi nije u interesu da u treci uđu dijelovi srpske gdje su hrvati bili vecina..ja bi njima dao glamoc i drvar..njihovo je...tamo su bili vecina..oni nama brod,derventu..i to ej to...odđak imamo..brcko ej district..

Ja ne bih, dobili su već Šipovo i Mrkonjić grad. Drvar, Glamoč i Grahovo trebaju ostati u hrvatskim rukama.
a jesu li u hrvatskim rukama?...pa i bas nisu..em nema nesto stanovnika..mahom oni koji jesu srbi su...druga bi bila pjesma sa posavinom..tamo bi hrvati bila vecina i u brodu i u derventi...

Jesu u hrvatskim s rukama jer se nalaze u hrvatskoj županiji, a i tamošnje gospodarstvo je u hrvatskim rukama. 
Brod, Derventa i dr. i kad bi bila u hrvatskom entitetu malo tko bi se vratio jer je jednostavno preveliki vremenski odmak, tko se htio vratiti, taj se vratio odnosno srbi bi i dalje bili većina.
Nadalje svaki deal Hrvata sa Srbima se pokazao pogubnim za Hrvate, jednostavno Hrvati nemaju pregovaračkog umijeća, radi li se o dogovoru sa Srbima ili nekim trećim uvijek ostaju kratkih rukava.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske - Page 2 Empty Re: Panika:Hrvati u BiH hoće i deo Republike Srpske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum