ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 14:59

pismejker wrote:
vuksadinare wrote:
dawson wrote:
vuksadinare wrote:..a onda pocinje propaganda..kako ej to negda bio turski tj osmanski teritorij i samo je ozemlje vraceno 'babi'... lol!
Mogli bi tako skoro do Beča onda.
mogli bi..uostalom erdogan u onom poznatom govoru prije par godina nakon sto je odgledao prvu epizodu serije sulejman velicanstveni rece da mu ej san ozivotvoriti osmansko carstvo...ovi bi rusko..ovi austro-ugarsko..ovi bi japansko..ovi kinesko..trump bi iz toga pobjegao..dakle jednom rjecju picvajz je neizbjezan..samo pitanje kad i sa kolikom cijenom i za koga
Pa da ce balkan biti razdijeljen,bit ce svakako,sad kako ce ta slika izgledati,vidjet cemo
..i da ce to proci bez zrtava,krvi..?..tesko....ovo je dio planete gdje se i za puno sitnije stvari potezala cakija,ispaljivao metak i zapalio vatru

vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by Guest Tue 24 Jan - 15:00

Mislim da ce se to dogoditi jako munjevito.Jednostavno,veliki ce uletiti,raskupusati,podjeliti,i to je to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 15:02

dawson wrote:To samo dolazuje da je Truska bila i biti će prijetnja Europi a ne partner. Barem toliko dugo dok se Turce ne potjera preko Bospora natrag u aziju i dok se ne vrati Carigrad.
....karte se mjesaju..sve jace su teritorijalne pretenzije..na vidku je politika..'uzet cu tvoje a da vidim hoces li me sprijeciti'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 15:03

pismejker wrote:Mislim da ce se to dogoditi jako munjevito.Jednostavno,veliki ce uletiti,raskupusati,podjeliti,i to je to.
nesto ce u siriji..gricnuti turci,izraelci,irak..mozda i libanon..a mozda bude kakav i ruski departman.. :) ..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 15:05

..i onda uleti plenki među zakrvavljeni copor koji trga tijelo zrtve..'a da se to rijesi nesto slicno kao erdutski sporazum'...a ovi se okrenu prema njemu..sa..'grrrrrr'.... lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 15:07

...a plenki ce na to:'ok..ok..decki samo sam se salio..'....odjurivsi mami merkel placuci..'buuuuu oni striceki su zlocesti nisu htjeli usvojit moj prijedlog..mama kazni ih'.....merkel:'sinko dragi,mama te voli ali cuj vrijeme je ruzno de pronađi utociste kod nekog drugog'... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by Leviathan2 Tue 24 Jan - 15:09

vuksadinare wrote:
dawson wrote:To samo dolazuje da je Truska bila i biti će prijetnja Europi a ne partner. Barem toliko dugo dok se Turce ne potjera preko Bospora natrag u aziju i dok se ne vrati Carigrad.
....karte se mjesaju..sve jace su teritorijalne pretenzije..na vidku je politika..'uzet cu tvoje a da vidim hoces li me sprijeciti'...
vucina, o tomu ja pricam vec duze,  prije skoro dvije godine kod mene u plemenu su radili analizu mogucih razvoja dogadjanja narocito na mediteranskom bazenu ,
doslo se do zakljucka s obzirom na erdoganovu opsesiju otomanskim carstvom da bi turska mogla nasilo pocet sirenje , na siriju a narocito na latakiju i idlib te na grcke otoke pa i na sam kopneni dio grcke,
za siriju nije toliko alarmantno jer i dalje ne ukljucuje sirenje rata na  vise zemalja dok u sukobu sa grckom automatski ukljucuje zemlje crnomorskog bazena, narocito rusiju
naime, u slucaju ratnog sukoba se zatvara bosfor i s tim je rusija odsjecena od cijelog ovog dijela svijeta te ju isto tjera na reakciju protiv turaka jer oni kontroliraju bosfor,
ako krenu na turke odmah je tu i nato a ako se umjesa nato eto tarapane u kojoj ce i nama zujat oko ushiju, u medjuvremenu bi se moglo jos negdje otvorit krizno zariste i zahvatit velik dio planete,
nadajmo se da nece doci do toga al  kako kazu, vrag nikad ne spava ni budale ne miruju

_________________
Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by AlfaOmega Tue 24 Jan - 15:20

Bitno da Iranu i Hezbollahu pripadnu područija južno od Damaska. Koga boli k. za par nomadskih sela na sjeveru Sirije. Ako to Erdi bude glavna nagrada ovog sukoba, nikad sultan od njega. :P

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10255
2015-09-11


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by vuksadinare Tue 24 Jan - 15:23

Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:
dawson wrote:To samo dolazuje da je Truska bila i biti će prijetnja Europi a ne partner. Barem toliko dugo dok se Turce ne potjera preko Bospora natrag u aziju i dok se ne vrati Carigrad.
....karte se mjesaju..sve jace su teritorijalne pretenzije..na vidku je politika..'uzet cu tvoje a da vidim hoces li me sprijeciti'...
vucina, o tomu ja pricam vec duze,  prije skoro dvije godine kod mene u plemenu su radili analizu mogucih razvoja dogadjanja narocito na mediteranskom bazenu ,
doslo se do zakljucka s obzirom na erdoganovu opsesiju otomanskim carstvom da bi turska mogla nasilo pocet sirenje , na siriju a narocito na latakiju i idlib te na grcke otoke pa i na sam kopneni dio grcke,
za siriju nije toliko alarmantno jer i dalje ne ukljucuje sirenje rata na  vise zemalja dok u sukobu sa grckom automatski ukljucuje zemlje crnomorskog bazena, narocito rusiju
naime, u slucaju ratnog sukoba se zatvara bosfor i s tim je rusija odsjecena od cijelog ovog dijela svijeta te ju isto tjera na reakciju protiv turaka jer oni kontroliraju bosfor,
ako krenu na turke odmah je tu i nato a ako se umjesa nato eto tarapane u kojoj ce i nama zujat oko ushiju, u medjuvremenu bi se moglo jos negdje otvorit krizno zariste i zahvatit velik dio planete,
nadajmo se da nece doci do toga al  kako kazu, vrag nikad ne spava ni budale ne miruju
gledaj..ja sam prije nekoliko godina predvidio da ce biti tarapana....ovi ostali..'nece,nece'..oce jer kako sam rekao ovaj dio svijeta pocevsi od save dolje do anadolije...najlakse poteze cakije i mitraljeze...pitanje je samo tko to prepozna manje ce najebat....na ovom nasem prostoru zvano 'bure baruta'..trenutno su srbi u ratobornoj inicijativi ohrabreni laznom putinovvom nadom da ce srbiju braniti i do poslejdnjeg ruskog covjeka..i sto im je utrapio par migova...tu ratobornost lako su prihvatili bosnjaci i albanci...mi smo po obicaju flegme..i standarno 'nece nas'..mada ima i onih koji tako ne razmisljaju ali na zalost nisu na vrhu vlasti...osim izuzetaka..kolinde i krsticevica..plenki je u fazi...plana zvan 'erdustki sporazum' pa nista od njega...a hravtskoj je najvazniji problem jer ministar plagijator ili ne....a plagijatora na svijetu imas 90%
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji" - Page 2 Empty Re: Komplikacije u Siriji,Turska poručuje Assadu:Nečemo ti dati gradove koje osvojimo u Siriji"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum