ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24. obljetnica Operacije Maslenica

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by Guest 22/1/2017, 23:41

jasambrend wrote:Samo na Paljuvu Kune bezveze izginule...Slaba je koordinacija bila u pojedinim fazama, a posebno kad je 4. išla na odmor...Kasnije su zauzeli Škabrnju koju je branila samo jedna domobranska pukovnija, 27 poginulih... Šestorica mladića iz moje općine poginula taj dan...Bilo je baš kardinalnih grešaka u pojedinim fazama...Al zato su Vukovi s Vučjaka na Novigradu polomili zube doslovno...Jebene su borbe bile...Svakodnevno se na tisuće detonacija čulo u zaleđu...
Ja sam osobno dobar dio 93e odradio u zadarskom zaleđu. Izgubio sam jednog vojnika(Ivan Curić iz Štitara) no gledao sam doslovce pogibiju još jednog(tom prilikom je su stradala naša trojica). Ne znam što reći, u svakom slučaju ni pedlja nismo ispustili te godine a napravili smo nereda u njihovim redovima poprilično.

Guest
Guest


Back to top Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by Guest 22/1/2017, 23:45

epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:Trebao sam danas trčati utrku u Maslenici ali sam falio treninge zbog malog.
A i tre me sinoć pokopao s putnim gemištima, jedan, dva , tri, aj još samo ovaj....i na kraju .... samo pet sati sna na litar i po vina
dobro si i prošao :DD Mi znamo po 10-15  putnih odraditi :))

Drugi put ćemo dopuniti :)

Ali bilo je doista ugodno cuganje i ćakula...moram priznati braniteljsku populaciju stvarno ne poznajem i mislio sam da će  biti ljudi zatvoreniji ono rat i to...kad ono ekipa cima i zeza se da bi riječ rekao, dapače.
Vidio si, sve vedar duh, zajebancija, snalaženje u puno voda, bistrih i mutnih, sitno podmetanje za čisti zdravi humor, šale, vicevi...jesi zapamtio onaj sa župom :DD
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by epikur37 22/1/2017, 23:48

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:.jesi zapamtio onaj sa župom :DD
Već sam ga ispričao....

a fratrima ću kad dođu njih 4-5 do mene  na proljeće :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by vuksadinare 23/1/2017, 07:55

di nam je bezbradica ova tema narucena ko za njega :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by vuksadinare 23/1/2017, 08:03

..inace realno maslenica je bila teska operacija...za raliku od nesto malo aksnije operacije 'medacki đep' koja je bila dobro odrađena i gdje su izvucene pouke iz operacije maslenica...jednostavno u operaciji medacki đep bio je koordiniran jaki udar na vise pravaca i udar prvih postrojbi kvalitetno su podrzavale postrojbe iz druge linije te kvalitetno krpale moguce rupe srpskog kontra udara
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

24. obljetnica Operacije Maslenica - Page 2 Empty Re: 24. obljetnica Operacije Maslenica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum