ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sat 21 Jan - 8:32

Projekt Croatian Makers liga odbijen je na natječaju koji je Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo za dodjelu bespovratnih sredstava namijenjenih projektima izvaninstitucijalnog obrazovanja u ukupnom iznosu od 8.850.000.
Vijest je upravo objavio Nenad Bakić, pokretač projekta koji je posljednjih mjeseci postigao prilično spektakularne rezultate, a kako su jučer objavili gotovo svi mediji, crowdfundingom je u nekoliko dana skupio više od 130.000 dolara. Do danas, tri dana nakon početka akcije, prikupljeno je 150.000.
“Prvi put smo se javili na neki državni natječaj, koji kao da je pisan za nas”, piše gospodin Bakić na svom Facebooku, objašnjavajući kako je država nudila “ne baš velika sredstva s obzirom na to koliko u Croatian Makers ligu ulažu privatne osobe”.

“Kažu da nemamo uključene volontere u projekt (recimo, ja sam volonter 12 sati dnevno, a što je sa svim nastavnicima?). Nismo imali ranijih bespovratnih potpora (što je s našim milijunima uloženima u Ligu?). Nismo dovoljno jasno pojasnili IRIM-ove dosadašnje projekte (možda smo debilčeki u pisanju projekata, vjerujem da nismo, ali imamo nevjerojatno informativan web). Nismo dovoljno dobro dokazali operativne i organizacijske kapacitete.
Nisu jasno opisana natjecanja i edukacije za učenike koje će prethoditi natjecanju. Nema uspostavljeno partnerstvo s jednicom lokalne i regionalne samouprave (Imamo potpisane ugovore sa 360 škola i udruga).
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sat 21 Jan - 8:33

Opis korisnika (ciljna skupina) je preopćenit. Odabir učenika u projektu nije dovoljno transparentan. Ocijenjen je kao održiv, ali ne i kako će se osigurati financijska održivost nakon što projekt završi.
Nije jasno opisano koliko dugo će trajati edukacija, pa se ne zna da li je realan trošak. Korisnici su opća populacija, dobili bi više bodova da smo samo uključili nacionalna manjine, učenike s posebnim potrebama itd. Pretpostavljaju da u prosječnom razredu postoje sve skupine, ali treba jasnije navesti”.
Bakić dalje objašnjava kako se osobno obratio ministru Pavi Barišiću, no iako mu se obećao povratno javiti, nije. Kako je, usput, Telegram nedavno objavio, ovaj projekt proširio se na regiju. Odnosno u Srbiju, gdje ga podupire tamošnje ministarstvo prosvjete.
Odluku ministarstva možete pronaći ovdje.

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/izgleda-da-nema-veze-sto-bakicev-projekt-za-klince-ima-sulude-rezultate-ministarstvo-ga-je-odbilo-na-natjecaju/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by aben Sat 21 Jan - 12:29

sa će komentari u stilu
"tribalo bi izabrati moralne ljude koji bi pošteno dilili besplatni šoldi"

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sat 21 Jan - 22:58

BESKORISNI birokrati iz ministarstva koje bi se sudeći po nazivu trebalo baviti znanošću i obrazovanjem, odbili su krajem prošle godine financirati projekt Croatian Makers iako se već tada radilo o poznatoj i uhodanoj akciji u koju je uložen veliki privatni novac njenih pokretača - Nenada i Rujane Bakić.

Croatian Makers liga, koja je obuhvatila oko osam tisuća djece u 360 škola u Hrvatskoj imala je ogroman uspjeh. Zahvaljujući angažmanu organizatora ali i vrijednih nastavnika koji su poklonili svoje vrijeme i trud, brojna djeca dobila su priliku kroz robotiku približiti se tehnici i znanosti. Rezultati te akcije vidjet će se za deset, dvadeset godina, kada odrastu.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sat 21 Jan - 22:59

"Najbolja inicijativa koje se uopće mogu sjetiti u sustavu obrazovanja Republike Hrvatske. Genijalno osmišljen projekt kojim se s relativno malim ulaganjem (uzevši, naravno, u obzir cjelokupan iznos koji se godišnje potroši na obrazovanje) postiže nevjerojatno puno: veliki broj djece priprema se za budućnost u kojoj će biti potrebno razmišljati, kodirati, automatizirati, rješavati probleme, a sve kroz igru. Žalosno je samo, naravno, sto se ovako kvalitetna inicijativa razvila izvan državnog sustava, financira se privatnim novcem dvoje rijetko sposobnih i dobronamjernih ljudi, a koliko sam shvatio, bez ikakve reakcije ili pomoći od strane državnih tijela, barem za sada. Najmanje sto bi država sada trebala napraviti je uložiti po 1 kunu na svaku kunu koju je uložila obitelj Bakić i tako pretvoriti projekt u jedan pozitivan primjer javno-privatnog partnerstva, kao sto bi se to već odavno dogodilo ovdje u Velikoj Britaniji", napisao je Igor Rudan, još u ožujku prošle godine, davno prije natječaja.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sat 21 Jan - 23:00

Među 128 odabranih našla se Škola povijesnog europskog mačevanja Ars Gladiatoria Zagreb koja je dobila 60 tisuća kuna za projekt "Pointy end II" - škola povijesnog europskog mačevanja.

Djeca sunca - Svjetski centar za istraživanje i primjenu životne energije dobio je 60 tisuća kuna za projekt "Više smijeha, manje stresa".

Zajednica Pape Ivana XXIII dobila je 70 tisuća kuna za projekt "Nauči živjeti 2"

Udruga hrvatski identitet dobila je 100 tisuća kuna za projekt "Povijest pod povećalom forenzike".

Povucizakulturu - Udruga za projektni menadžment u kulturi dobila je 80 tisuća kuna za projekt HAI - Hrvatske autentične igračke inspirirane hrvatskom kulturnom baštinom.

Karate klub Hercegovina - Zagreb za svoj projekt "Uključi se i nauči - karate sport za sve" dobila je 90 tisuća kuna.

Projekt Croatica za djecu i mlade: Promicanje hrvatskog jezika i hrvatske pisane baštine koji vodi Društvo za promicanje hrvatske kulture i znanosti Croatica, dobio je 90 tisuća kuna.

Kulturno umjetničko društvo Belec dobilo je 50 tisuća kuna a naziv projekta je "Hajd' u kolo dječice".

Dobrovoljno vatrogasno društvo "Vrbovsko" za svoj projekt glazbenog obrazovanja mladih dobilo je također 50 tisuća kuna.

Kompletan popis udruga kojima je dodijeljeno 8,8 milijuna kuna možete pronaći na linku.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Kermit Sun 22 Jan - 12:35

Gluposti. pa Baki se trebao prije svega ispitati da li je nekome već namješten natječaj, a što vjerojatno jest, a ne se sada čudititi ko pile dreku, zna se dobro koje stvari se namještaju a koje ne nije to neka velika tajna pogotovo u obrazovanju ili energetici to je mafija samo takva
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by BB-8 Sun 22 Jan - 13:25

Bože gluposti...mozak baj baj... :|

_________________
ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Attach13 ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by debotoijusto Sun 22 Jan - 13:26

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Guest Sun 22 Jan - 14:19

asilovski wrote:Gluposti. pa Baki se trebao prije svega ispitati da li je nekome već namješten natječaj, a što vjerojatno jest, a ne se sada čudititi ko pile dreku, zna se dobro koje stvari se namještaju a koje ne nije to neka velika tajna pogotovo u obrazovanju ili energetici to je mafija samo takva
a točno to. i taj bakić kao pao sa marsa. možeš ti imati lijek za rak a država ti neće pomoći osim ako ne podmažeš red HDZovaca i drugih birokrata.. 

tako je i on trebao. zove frenda iz HDZa. obeća mu dio kolača. taj zove svoga nadređenog i njemu se obeća dio kolača, a taj nadređeni ima vezu u ministarstvu a ministar isto dobija dio kolača. 

i tako se u RH dolazi do rješenja. samo budale idu od države "poštenim putem" ili razmišljaju - "država će ipak gledati opći interes"- Ne HDZovac gleda svoj džep
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Kermit Sun 22 Jan - 14:24

Pinochet wrote:
asilovski wrote:Gluposti. pa Baki se trebao prije svega ispitati da li je nekome već namješten natječaj, a što vjerojatno jest, a ne se sada čudititi ko pile dreku, zna se dobro koje stvari se namještaju a koje ne nije to neka velika tajna pogotovo u obrazovanju ili energetici to je mafija samo takva
a točno to. i taj bakić kao pao sa marsa. možeš ti imati lijek za rak a država ti neće pomoći osim ako ne podmažeš red HDZovaca i drugih birokrata.. 

tako je i on trebao. zove frenda iz HDZa. obeća mu dio kolača. taj zove svoga nadređenog i njemu se obeća dio kolača, a taj nadređeni ima vezu u ministarstvu a ministar isto dobija dio kolača. 

i tako se u RH dolazi do rješenja. samo budale idu od države "poštenim putem" ili razmišljaju - "država će ipak gledati opći interes"- Ne HDZovac gleda svoj džep
Naravno, pa kod nas ne možeš bez veze ići neke trivijalne stvari, eo ja sam slomio nogu otišao ko civil u Bolnicu em sam čekao cijeli dan da bi na kraju idiot od doktora dao med. doku. koja tvrdi da sam slomio desnu nogu i patelu,  a ne lijevu nogu i fibulu, naravno našao sam vezu došao u subotu kod pravog doktora a ne idiota, nisam čekao duže od 10 minuta, te dobio pravi gips i stvar riješena, a ne ovakve ozbiljne stvari...ne znam Baki mi je mrzak i prepotentan ali nisam znao da je idiot
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Guest Sun 22 Jan - 14:33

asilovski wrote:Gluposti

virtue signaling ljudi koji nemaju nikakve veze sa tehnologijom ni njenim razvojem

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtue_signalling

nema tu ničeg više od običnog preseravanja i privlačenja medijske pozornost radi osobne promocije

slično se i Crkva promovira "humanitarnim radom" iza kojeg je jedno veliko ništa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Guest Sun 22 Jan - 14:35

debotoijusto wrote:


Mate Rimac, tražio od države kredit od 30 milijuna kuna i onda sere kako država ne valja i kako ne može uspješno poslovati u Hrvatskoj jer je država problem lol!

narod puši priču
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Guest Sun 22 Jan - 14:47

asilovski wrote:
Pinochet wrote:
asilovski wrote:Gluposti. pa Baki se trebao prije svega ispitati da li je nekome već namješten natječaj, a što vjerojatno jest, a ne se sada čudititi ko pile dreku, zna se dobro koje stvari se namještaju a koje ne nije to neka velika tajna pogotovo u obrazovanju ili energetici to je mafija samo takva
a točno to. i taj bakić kao pao sa marsa. možeš ti imati lijek za rak a država ti neće pomoći osim ako ne podmažeš red HDZovaca i drugih birokrata.. 

tako je i on trebao. zove frenda iz HDZa. obeća mu dio kolača. taj zove svoga nadređenog i njemu se obeća dio kolača, a taj nadređeni ima vezu u ministarstvu a ministar isto dobija dio kolača. 

i tako se u RH dolazi do rješenja. samo budale idu od države "poštenim putem" ili razmišljaju - "država će ipak gledati opći interes"- Ne HDZovac gleda svoj džep
Naravno, pa kod nas ne možeš bez veze ići neke trivijalne stvari, eo ja sam slomio nogu otišao ko civil u Bolnicu em sam čekao cijeli dan da bi na kraju idiot od doktora dao med. doku. koja tvrdi da sam slomio desnu nogu i patelu,  a ne lijevu nogu i fibulu, naravno našao sam vezu došao u subotu kod pravog doktora a ne idiota, nisam čekao duže od 10 minuta, te dobio pravi gips i stvar riješena, a ne ovakve ozbiljne stvari...ne znam Baki mi je mrzak i prepotentan ali nisam znao da je idiot
doslovno ti kvaliteta života u RH ovisi koliko si dobar sa lokalnim ćatom iz HDZa.. sva sreća većina HDZovaca su dalmatinci ili bosanci, pa ja iz dalmacije znam hrpu HDZovaca :D ili znaš osobu koja zna HDZovca.. tek tada možeš od države dobiti neku uslugu koja je preplaćena sa 300 nameta i poreza i trošarina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Kermit Sun 22 Jan - 14:53

Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:
asilovski wrote:Gluposti. pa Baki se trebao prije svega ispitati da li je nekome već namješten natječaj, a što vjerojatno jest, a ne se sada čudititi ko pile dreku, zna se dobro koje stvari se namještaju a koje ne nije to neka velika tajna pogotovo u obrazovanju ili energetici to je mafija samo takva
a točno to. i taj bakić kao pao sa marsa. možeš ti imati lijek za rak a država ti neće pomoći osim ako ne podmažeš red HDZovaca i drugih birokrata.. 

tako je i on trebao. zove frenda iz HDZa. obeća mu dio kolača. taj zove svoga nadređenog i njemu se obeća dio kolača, a taj nadređeni ima vezu u ministarstvu a ministar isto dobija dio kolača. 

i tako se u RH dolazi do rješenja. samo budale idu od države "poštenim putem" ili razmišljaju - "država će ipak gledati opći interes"- Ne HDZovac gleda svoj džep
Naravno, pa kod nas ne možeš bez veze ići neke trivijalne stvari, eo ja sam slomio nogu otišao ko civil u Bolnicu em sam čekao cijeli dan da bi na kraju idiot od doktora dao med. doku. koja tvrdi da sam slomio desnu nogu i patelu,  a ne lijevu nogu i fibulu, naravno našao sam vezu došao u subotu kod pravog doktora a ne idiota, nisam čekao duže od 10 minuta, te dobio pravi gips i stvar riješena, a ne ovakve ozbiljne stvari...ne znam Baki mi je mrzak i prepotentan ali nisam znao da je idiot
doslovno ti kvaliteta života u RH ovisi koliko si dobar sa lokalnim ćatom iz HDZa.. sva sreća većina HDZovaca su dalmatinci ili bosanci, pa ja iz dalmacije znam hrpu HDZovaca :D ili znaš osobu koja zna HDZovca.. tek tada možeš od države dobiti neku uslugu koja je preplaćena sa 300 nameta i poreza i trošarina
Preko srpske veze je ovo bilo hehehe kod nas je Hadeze Imotski i Hercegovina, a imoćani isključivo i samo pomažu svojima i skloni su laganju i muljanju io to za bezveze, hercegovaca već ima dobrih ljudi
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince Empty Re: ministarstvo je na natječaju odbilo Bakićev projekt za klince

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum