ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 13:53

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg

Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 13:54

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 14:32

Serbinho-3 wrote:Prvo nesto da znas, znala bi da je Amerika uglavnom nenaseljena zemlja velikih prostranstva.
Drugo, naselja, obzirom da velikih mesta nema puno na tolikoj teritoriji, nalaze se uglavnom na putevima, koji su recimo bitniji.
Primer Vajominga, Nebraske, Nju Meksika, Jute i da ne nabrajam do sutra.
Vajoming je recimo pustara, nije plodna zemlja, malo trava, pesak.
Imas dva mesta, Laramie i Cheyenne.
Nebraska, plodna zemlja, Lincoln i Omaha.
New Mexico Albuquerque, pustinja.
Juta, Salt Lake.
Svi ovi gradovi su ti na putu u koje ulazis.
Poneko mesto ti je mozda na lokalnom putu, ali ih prodjes.
Istocna obala je naseljenija, ali kamionom to sve obidjes, ukljucujuci i zabiti tipa Misisipi, Alabama.
Barem su Ameri znali reci da nikad nece videti Ameriku, koliko sam je ja video.
Sta podrazumjevas pod istocnom obalom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 15:19

Serbinho-3 wrote:Gori i od Afrike.
Adis Abeba.
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Addis-Ababa-Water-and-Sewerage-authority-reworks-sewerage-system-plants

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Addis-Ababa-Water-and-Sewerage-authority-reworks-sewerage-system-plants-696x522
The Addis Ababa Water and Sewerage Authority has set aside a total of US$12.2 million  to put up a new sewerage system across all districts that are located in Addis Ababa.
Part of the money will be allocated to installing a total of 12 Anaerobic Baffled Reactors (ABR) across eight new condominium sites in Qality, Bole, Kara and Yeka. US$6.4 million has been set aside for the construction of a pipeline across the 10 districts of Addis Abeba. The remaining 82 million Br will be provided for the installation of ABRs in place of existing septic tanks.
The ABRs are in a position to purify over 1000 litres of water per day. The total cost for their installation lies between 3.5 to four million Br each, depending on the type of rock or gravel in the ground.
The authority has already begun installing the first three ABRs at the Qality district, at a 20/80 site in ‘Koya Fucha’. This is the only site that will have five ABR’s while the rest will have one each, due to the large number of condominiums at the site.
Last year, the Authority installed 10 mobile liquid waste treatment plants at seven condominium sites. The deployment cost the authority 759 million Br.
Currently, the city’s almost 3.3 million residents are estimated to discharge 200,000 cubic metres of waste water a day.

konvencionalna tehnologija sa sekundarnim taložnicama sa zgušnjivačima mulja...tehnologija koja se u hrvatskoj, a i u srbiji, već više od 10 godina napušta, postojeći takvi uređaji stavljaju se van funkcije ili se rekonstruiraju i dograđuju suvremenom tehnologijom, koja zadovoljava zahtjeve eu direktiva, koje smo preuzeli.
jes našo primjer...a vidim takav ti je UPOV i u sinsinatiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 15:34

Ground Biscuits wrote:
Serbinho-3 wrote:Prvo nesto da znas, znala bi da je Amerika uglavnom nenaseljena zemlja velikih prostranstva.
Drugo, naselja, obzirom da velikih mesta nema puno na tolikoj teritoriji, nalaze se uglavnom na putevima, koji su recimo bitniji.
Primer Vajominga, Nebraske, Nju Meksika, Jute i da ne nabrajam do sutra.
Vajoming je recimo pustara, nije plodna zemlja, malo trava, pesak.
Imas dva mesta, Laramie i Cheyenne.
Nebraska, plodna zemlja, Lincoln i Omaha.
New Mexico Albuquerque, pustinja.
Juta, Salt Lake.
Svi ovi gradovi su ti na putu u koje ulazis.
Poneko mesto ti je mozda na lokalnom putu, ali ih prodjes.
Istocna obala je naseljenija, ali kamionom to sve obidjes, ukljucujuci i zabiti tipa Misisipi, Alabama.
Barem su Ameri znali reci da nikad nece videti Ameriku, koliko sam je ja video.
Sta podrazumjevas pod istocnom obalom?
Ako ne znas sta je East Coast, tesko ti ja mogu pomoci.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 15:39

Noor wrote:
Serbinho-3 wrote:Gori i od Afrike.
Adis Abeba.
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Addis-Ababa-Water-and-Sewerage-authority-reworks-sewerage-system-plants

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Addis-Ababa-Water-and-Sewerage-authority-reworks-sewerage-system-plants-696x522
The Addis Ababa Water and Sewerage Authority has set aside a total of US$12.2 million  to put up a new sewerage system across all districts that are located in Addis Ababa.
Part of the money will be allocated to installing a total of 12 Anaerobic Baffled Reactors (ABR) across eight new condominium sites in Qality, Bole, Kara and Yeka. US$6.4 million has been set aside for the construction of a pipeline across the 10 districts of Addis Abeba. The remaining 82 million Br will be provided for the installation of ABRs in place of existing septic tanks.
The ABRs are in a position to purify over 1000 litres of water per day. The total cost for their installation lies between 3.5 to four million Br each, depending on the type of rock or gravel in the ground.
The authority has already begun installing the first three ABRs at the Qality district, at a 20/80 site in ‘Koya Fucha’. This is the only site that will have five ABR’s while the rest will have one each, due to the large number of condominiums at the site.
Last year, the Authority installed 10 mobile liquid waste treatment plants at seven condominium sites. The deployment cost the authority 759 million Br.
Currently, the city’s almost 3.3 million residents are estimated to discharge 200,000 cubic metres of waste water a day.

konvencionalna tehnologija sa sekundarnim taložnicama sa zgušnjivačima mulja...tehnologija koja se u hrvatskoj, a i u srbiji, već više od 10 godina napušta, postojeći takvi uređaji stavljaju se van funkcije ili se rekonstruiraju i dograđuju suvremenom tehnologijom, koja zadovoljava zahtjeve eu direktiva, koje smo preuzeli.
jes našo primjer...a vidim takav ti je UPOV i u sinsinatiju.
Noor, ne filozofiraj.
Srbija nikakav sistem za preradu otpadnih voda i nema a kamoli da napusta nesto sto nema.
EU standardi, ispade na kraju po tebi da su Rumunija, Bugarska i slicni, Amerika za Ameriku.
Florida, aerodromi na svakih nekoliko desetina kilometara, koliko imaju jaku infrastrukturu, uporedjujes sa Evropom.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 16:19

Serbinho-3 wrote:
Noor, ne filozofiraj.
Srbija nikakav sistem za preradu otpadnih voda i nema a kamoli da napusta nesto sto nema.
EU standardi, ispade na kraju po tebi da su Rumunija, Bugarska i slicni, Amerika za Ameriku.
Florida, aerodromi na svakih nekoliko desetina kilometara, koliko imaju jaku infrastrukturu, uporedjujes sa Evropom.

ma daj ne laži čovječe, ne možeš reći da u srbiji nema pročišćavanja voda, jer to nije istina...ali da treba izgraditi što više novih uređaja, treba. ovi stari se dograđuju novim tehnologijama ili jednostavno ruše, a kraj njih grade novi.
ti nemaš pojma što su eu direktive i eu standardi i koje su procedure da ti eu finansira infrastrukturu.
aj pliz, nemoj mi ameriku nametati kao nekakav uzor ni u čemu. kad vidim one njihove postapokaliptične benzinske i pride one kafiće iz 50-ih, sve sam vidla.
ako nisi nikada bio u Ruhru, onda idi, tako da vidiš i naučiš što je infrastruktura.
iza toga se vozaj amerikom..i pričaj debelim i glupim amerima.

http://www.energetskiportal.rs/preciscavanje-otpadnih-voda-u-srbiji/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by max123 8/1/2017, 16:48

vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 17:29

max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by max123 8/1/2017, 17:45

Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 17:53

max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)

ne smin više, dosta je bilo belaja ovod :skriva se
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by max123 8/1/2017, 17:55

Noor wrote:
max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)

ne smin više, dosta je bilo belaja ovod  :skriva se
posajlji mi na pp.nemora pucina znat..;)
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 17:58

max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)
Noor pomela pod sa srbinjom a taman je mislio da nije niko upućen u ovu tematiku i da će dominisat na forumu cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 17:59

max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)

ne smin više, dosta je bilo belaja ovod  :skriva se
posajlji mi na pp.nemora pucina znat..;)

nemam ti ja taj pp...al, ajd ka si navro...eo ti ode  :P
zanemari natpis na majici, to je kad sam bila puno lipa i pomalo umišljena  :^0

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 9q9s06
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 18:02

tre911 wrote:
max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)
Noor pomela pod sa srbinjom a taman je mislio da nije niko upućen u ovu tematiku i da će dominisat na forumu cheers

ma, tako on mlatara i befira i o drugim stvarima, a i u ovome je uporan, vidjet ćemo dokle :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 18:06

Noor wrote:
tre911 wrote:
max123 wrote:
Noor wrote:
max123 wrote:vid norkice kru ti ebem,je opasna.ki njemacki baufirer,nema labavo...;)

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)
Noor pomela pod sa srbinjom a taman je mislio da nije niko upućen u ovu tematiku i da će dominisat na forumu cheers

ma, tako on mlatara i befira i o drugim stvarima, a i u ovome je uporan, vidjet ćemo dokle :)
sljedi pregupiranje i strateško povlačenje :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 18:07

tre911 wrote:
Noor wrote:
tre911 wrote:
max123 wrote:
Noor wrote:

nema :)
ajd lipa moja napravi jedan selfic za svog maxa.da malo gustam...:)
Noor pomela pod sa srbinjom a taman je mislio da nije niko upućen u ovu tematiku i da će dominisat na forumu cheers

ma, tako on mlatara i befira i o drugim stvarima, a i u ovome je uporan, vidjet ćemo dokle :)
sljedi pregupiranje i strateško povlačenje :)

i mijenjanje teme..već je počeo o aerodromima...hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 18:28

Kada vidim da Balkanci sole pamet i ismejavaju Americku infrastrukturu a postira neke sajtove iz Srbije o preciscavanju voda, ja se povucem.
Kada pomislim na proces preciscavanja voda u Srbiji, ovo mi prvo padne na pamet, dok ostalo ne poznajem.

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Serbinho-3 8/1/2017, 18:29

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26629
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 18:30

Serbinho-3 wrote:Kada vidim da Balkanci sole pamet i ismejavaju Americku infrastrukturu a postira neke sajtove iz Srbije o preciscavanju voda, ja se povucem.
Kada pomislim na proces preciscavanja voda u Srbiji, ovo mi prvo padne na pamet, dok ostalo ne poznajem.

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg
Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Imagejpeg

ti se povučeš jer shvatiš da na ovoj temi nemaš nikakvih argumenata. dobro je tre predvidio :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Guest 8/1/2017, 18:31

ni jednu sliku ne vidim...ne znam šta to stavljaš

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije - Page 3 Empty Re: Bez tekuće vode i kanalizacije 80% Srbije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum