ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STOP

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

STOP Empty STOP

Post by Guest 4/1/2017, 20:40

DOSAD JE BILO LUDO, ALI SADA JE PERVERZIJA Kinezi za igrača kojeg traži pola svijeta daju 150 milijuna eura, a njemu tjednu plaću od čak 800.000 €!

Naime, njemački mediji pišu kako Shanghai SIPG planira Borussiji Dortmund ponuditi 150 milijuna eura za Pierre-Emerick Aubameyanga, a Gaboncu čak 41 milijun eura godišnje plaće. Aubameyang bi tjedno tako dobivao čak 800.000 eura!

http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/transferi/dosad-je-bilo-ludo-ali-sada-je-perverzija-kinezi-za-igraca-kojeg-trazi-pola-svijeta-daju-150-milijuna-eura-a-njemu-tjednu-placu-od-cak-800.000-%E2%82%AC/5468255/

Ako je ovo točno, onda stvarno Fifa i Uefa skupa tribaju uvesti neke limite. Šta je previše, previše je. Prebolesno i nenormalno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 4/1/2017, 21:24

Istina, evo sad komentator na areni spominje to

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by sat2 4/1/2017, 21:30

Trebali bi uvesti nešto kao u NBA ...
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by jalnirajko 4/1/2017, 21:37

kinezi ljudine
jalnirajko
jalnirajko

Posts : 5547
2015-08-19


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 4/1/2017, 21:41

jalnirajko wrote:kinezi ljudine

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Ziil Los Dii ! 5/1/2017, 00:12

Mislim da im liga ipak ima restrikcije po broju stranaca, negdje sam pročitao da imaju 4 ili 5 mjesta za foreign hordes ^^

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 00:24

Ziil Los Dii ! wrote:Mislim da im liga ipak ima restrikcije po broju stranaca, negdje sam pročitao da imaju 4 ili 5 mjesta za foreign hordes ^^
Da, s 5 su sad nedavno smanjili na 4, ali svejedno. Treba postaviti limite u financijama. Ovo je prebolesno i nerealno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Ziil Los Dii ! 5/1/2017, 00:28

amper1950 wrote:
Ziil Los Dii ! wrote:Mislim da im liga ipak ima restrikcije po broju stranaca, negdje sam pročitao da imaju 4 ili 5 mjesta za foreign hordes ^^
Da, s 5 su sad nedavno smanjili na 4, ali svejedno. Treba postaviti limite u financijama. Ovo je prebolesno i nerealno...
Gle to su govorili i kada je Maradona otišao u Napoli 

Kinezi rade ono što su europljani radili dugo godina 

Ako su oni spremni ispoštovati te ugovore , neka ljudi zarade

No mislim da će FIFA(uefa) morati promijeniti priču uskoro, jer financijski fair play bogati ionako zaobilaze apsurdnim sponzorskim ugovorima 

Svi spominju salary cap kao idealno rješenje, ali ovo nije američka profesionalna liga  , mnogo je zemalja sa različitim porezima i prirezima , tako da teško takav model može funkcionirati, eventualno ograničiti wage i transfer budgete , iako bi i to zaobišli , jer bi onda igrači dobivali većinu novca od sponzora kluba ili sportske opreme , ugl kompleksan problem što se tiče nogometa kakvog poznajemo

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 00:41

Ja ne vidim u čem je poblem? Koga boli kurac što bogati klubovi rasipaju novce? Nek plaćaju igrače po milijardu eura, jebe mi se

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 04:32

scorpion wrote:Ja ne vidim u čem je poblem? Koga boli kurac što bogati klubovi rasipaju novce? Nek plaćaju igrače po milijardu eura, jebe mi se
Upravo tako!
(Y)
Isti je kurac ko baca sumanute iznose za igrače i tako pere lovu...
Juve, Real, United, Zmajevi iz Pekinga, Samsung Galaxy iz Seula...
Nego zapadnoj stoci sad ne pase sta se pojavija jos jedan gadan igrač i to jedini problem... 
Al meni je drago ovo ponašanje Kineza...
Sad barem vidimo ko je pravi sportaš, a kome su pare prioritet...
Nek svi ti Hulkovi, Oscari i Witseli odjebu tamo i super...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 08:12

Gdje je onda granica u tome? 

Moje mišljenje je da tome treba stati na kraj, pa u šta se nogomet pritvorija? Meni je to jadno i ljigavo, nek stave neki limit za sve i to je to. Kinezi će opet uspiti dovesti zvjezde i poznate igrače, ali ovo je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 12:04

amper1950 wrote:Gdje je onda granica u tome? 

Moje mišljenje je da tome treba stati na kraj, pa u šta se nogomet pritvorija? Meni je to jadno i ljigavo, nek stave neki limit za sve i to je to. Kinezi će opet uspiti dovesti zvjezde i poznate igrače, ali ovo je...
A di ti živiš? Nije se nogomet pretvorio u biznis pojavom kineza na tržištu, nego je to tako več 15-ak godina (najmanje). Kad se pojavio Abramovič i kupovao sve redom, pa ponudio za Raula 100 milijuna (za to vrijeme nenormalno mnogo), onda je to svima bilo simpatično. Sad odjednom nije? Pomiri se s tim da je nogomet otišao u kurac i uživaj

Jel misliš da je ovaj format europskog prvenstva napravljen da bude bolje i kvalitetnije prvenstvo? Ili je neko smislio kako će se ovako više zaradit?

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 12:11

scorpion wrote:
A di ti živiš? Nije se nogomet pretvorio u biznis pojavom kineza na tržištu, nego je to tako več 15-ak godina (najmanje). Kad se pojavio Abramovič i kupovao sve redom, pa ponudio za Raula 100 milijuna (za to vrijeme nenormalno mnogo), onda je to svima bilo simpatično. Sad odjednom nije? Pomiri se s tim da je nogomet otišao u kurac i uživaj

Jel misliš da je ovaj format europskog prvenstva napravljen da bude bolje i kvalitetnije prvenstvo? Ili je neko smislio kako će se ovako više zaradit?
U pravu si, apsolutno se slažem s tobom. 

No baš zato je vrijeme da netko to zaustavi jer su kinezi dodatno pomakli granicu. Znam da je nogomet otiša u kurac, ali bar koliko toliko da se održi u nekim granicama, a ne da se dozvoli nekome da se razbacuje s tolikim ciframa. Zgadi ti se nogomet i sve, dođe ti da više ne pogledaš utakmicu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 12:19

amper1950 wrote:
scorpion wrote:
A di ti živiš? Nije se nogomet pretvorio u biznis pojavom kineza na tržištu, nego je to tako več 15-ak godina (najmanje). Kad se pojavio Abramovič i kupovao sve redom, pa ponudio za Raula 100 milijuna (za to vrijeme nenormalno mnogo), onda je to svima bilo simpatično. Sad odjednom nije? Pomiri se s tim da je nogomet otišao u kurac i uživaj

Jel misliš da je ovaj format europskog prvenstva napravljen da bude bolje i kvalitetnije prvenstvo? Ili je neko smislio kako će se ovako više zaradit?
U pravu si, apsolutno se slažem s tobom. 

No baš zato je vrijeme da netko to zaustavi jer su kinezi dodatno pomakli granicu. Znam da je nogomet otiša u kurac, ali bar koliko toliko da se održi u nekim granicama, a ne da se dozvoli nekome da se razbacuje s tolikim ciframa. Zgadi ti se nogomet i sve, dođe ti da više ne pogledaš utakmicu...
Teško se tu može nešto napravit. Odavno se u nogometu vrti ogroman novac da bi se sve vratilo na staro i da bi se igralo iz ljubavi

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 12:24

scorpion wrote:
Teško se tu može nešto napravit. Odavno se u nogometu vrti ogroman novac da bi se sve vratilo na staro i da bi se igralo iz ljubavi
To mi je jasno, no da uvedu limite. Primjerice 100 miljuna eura maksimalna odšteta, 15 miljuna eura godišnje maksimalna plača. Pa ko ima novaca, može primjerice platiti više igrača taj maksimalni iznos, a ne da ovi bolesni kinezi nekom daju 45 miljuna eura godišnje (kako piše)a drugi igrač u momčadi igra za primjerice miljun eura. To nije normalno nikako, to je bolesno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 12:54

amper1950 wrote:
scorpion wrote:Teško se tu može nešto napravit. Odavno se u nogometu vrti ogroman novac da bi se sve vratilo na staro i da bi se igralo iz ljubavi
To mi je jasno, no da uvedu limite. Primjerice 100 miljuna eura maksimalna odšteta, 15 miljuna eura godišnje maksimalna plača. Pa ko ima novaca, može primjerice platiti više igrača taj maksimalni iznos, a ne da ovi bolesni kinezi nekom daju 45 miljuna eura godišnje (kako piše)a drugi igrač u momčadi igra za primjerice miljun eura. To nije normalno nikako, to je bolesno...
Sad stvarno ne znam kakve su plaće igrača u Kini i jel razlika toliko velika, ali to je stvar prestiža. Neki igrači jednostavno moraju imat više od drugih. Razlika ne bi smjela bit toliko velika, to se slažem. Ako se več prsiš, onda se prsi prema svima

A to sa limitom odštete ti neće ići, ali nikako. Jer kako bi se obarali rekordi i kako bi npr. City doveo Messija iz Barcelone ako ne može ponudit 150-200 milijuna?

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 13:32

scorpion wrote:
amper1950 wrote:
scorpion wrote:Teško se tu može nešto napravit. Odavno se u nogometu vrti ogroman novac da bi se sve vratilo na staro i da bi se igralo iz ljubavi
To mi je jasno, no da uvedu limite. Primjerice 100 miljuna eura maksimalna odšteta, 15 miljuna eura godišnje maksimalna plača. Pa ko ima novaca, može primjerice platiti više igrača taj maksimalni iznos, a ne da ovi bolesni kinezi nekom daju 45 miljuna eura godišnje (kako piše)a drugi igrač u momčadi igra za primjerice miljun eura. To nije normalno nikako, to je bolesno...
Sad stvarno ne znam kakve su plaće igrača u Kini i jel razlika toliko velika, ali to je stvar prestiža. Neki igrači jednostavno moraju imat više od drugih. Razlika ne bi smjela bit toliko velika, to se slažem. Ako se več prsiš, onda se prsi prema svima

A to sa limitom odštete ti neće ići, ali nikako. Jer kako bi se obarali rekordi i kako bi npr. City doveo Messija iz Barcelone ako ne može ponudit 150-200 milijuna?
Je,u Kini je sigurno ogromna razlika jer više klubova dovede par veliki imena, da im nenormlane plače, a drugi imaju miljun, 2-3 godišnje.

Znam da ovo za odštetu neće proći, ali zašto bi se rekordi obarali. Ako netko oće kupiti Messi-a nek plati 100 miljuna eura, ako on želi otići i ako ga klub želi prodati jer to je limit. To je moje mišljenje, premda znam da bi opet neki muljali i onda primjerice platili Messia 100 miljuna eura i kupili od istog kluba nekog igrača što ne vrijedi 10 miljuna eura za primjerice 90 miljuna eura i tako ustvari plate platili Messi-a. Jedan primjer.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 13:50

amper1950 wrote:Je,u Kini je sigurno ogromna razlika jer više klubova dovede par veliki imena, da im nenormlane plače, a drugi imaju miljun, 2-3 godišnje.

Znam da ovo za odštetu neće proći, ali zašto bi se rekordi obarali. Ako netko oće kupiti Messi-a nek plati 100 miljuna eura, ako on želi otići i ako ga klub želi prodati jer to je limit. To je moje mišljenje, premda znam da bi opet neki muljali i onda primjerice platili Messia 100 miljuna eura i kupili od istog kluba nekog igrača što ne vrijedi 10 miljuna eura za primjerice 90 miljuna eura i tako ustvari plate platili Messi-a. Jedan primjer.
Pa naravno, uvijek oni nađu način zaobići zakone. Ali ne treba te to brinut. Danas svako smeće od igrač vrijedi minimalno 50 milijuna, a nekad se toliko plaćali samo najbolji. Mene to u početku živciralo, ali sad me boli kurac. Nek se rasipaju, mi nemamo nikakve ni koristi ni štete od toga

Za plaće u Kini čisto sumnjam da će to tako ići. Igrači će se na kraju pobunit, pa će morat naći neki balans. Ovo divljanje Kineza je tek počelo, ali ne vjerujem da će potrajat

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Guest 5/1/2017, 13:52

scorpion wrote:
Pa naravno, uvijek oni nađu način zaobići zakone. Ali ne treba te to brinut. Danas svako smeće od igrač vrijedi minimalno 50 milijuna, a nekad se toliko plaćali samo najbolji. Mene to u početku živciralo, ali sad me boli kurac. Nek se rasipaju, mi nemamo nikakve ni koristi ni štete od toga

Za plaće u Kini čisto sumnjam da će to tako ići. Igrači će se na kraju pobunit, pa će morat naći neki balans. Ovo divljanje Kineza je tek počelo, ali ne vjerujem da će potrajat
Slažem se. Teško da će to duže potrajati, kasnije će doći to u koliko-toliko realnije okvire.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by scorpion 5/1/2017, 14:11

Ma tak se i Abramovič zaletio, pa i arapi su se smirili

_________________
STOP 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

STOP Empty Re: STOP

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum