ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makedonija se ubrzano prazni

Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Makedonija se ubrzano prazni

Post by RayMabus 4/1/2017, 19:21

Objavljeni podaci o neslavnom rekordu kod našeg južnog suseda, o masovnom iseljavanju njegovih žitelja. U 2016. zemlju napustila 20.562 ljudi, što je rekord u poslednjih 15 godina

U prvim danima tek započete godine u skopskim medijima jedna od glavnih tema su poslednji objavljeni podaci o poražavajućem enormnom iseljavanju, posebno mladih, iz zemlje.

Svetski ekonomski forum je objavio rezultate istraživanja koji pokazuju da se jedna petina ukupnog stanovništva Makedonije iselila u inostranstvo - njih 520.000 ili 21 odsto. Od toga je najveći deo mladih ljudi, koji kao glavni razlog odlaska navode besperspektivnost u ovoj zemlji. U analizama skopskog Instituta za sociološke i političko pravne nauke navodi se da više od polovine mladih u zemlji planira da se iseli iz zemlje, a čak trećina već iseljenih ne želi da se vrati. U toj populaciji iseljenih, 40 odsto više ne oseća pripadnost zemlji rođenja.

Na poslednjem popisu 2002. registrovano je nešto više od dva miliona stanovnika. U odsustvu domaćih statističkih pokazatelja, analizom Svetske banke za 2013. utvrđeno je iseljavanje čak 612.512 stanovnika.

IDU DA SE NE VRATE


DEMOGRAF Dončo Gerasimovski tvrdi da iseljavanje iz Makedonije postaje sve izraženije. Sve veći broj sela je potpuno opusteo, zemlja ulazi u duboku demografsku starost. Mladi odlaze u inostranstvo, "ne razmišljajući o povratku". Prirodni prirast stanovništva je negativan u više od 45 odsto opština. A broj novorođenčadi u inostranstvu koje Makedonija registruje kao svoje stanovnike u stalnom je porastu.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:642969-Makedonija-se-ubrzano-prazni
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Re: Makedonija se ubrzano prazni

Post by Guest 4/1/2017, 19:26

koliko ima šipaca a koliko makedonaca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Re: Makedonija se ubrzano prazni

Post by jastreb 4/1/2017, 19:28

Iseljavaju se uglavnom neslavenski elementi iz tetova,Ohrida,Debara,Gostivara i Piroka.

U jednu ruku to je dobro. Vidjeli su da se Makedonija ne da i da pravi Makedonac nije kao Hrvat koji će za šaku dolara ostaviti svoje ognjište,a u drugu ruku to je loše za nas,jer zna se gdje će.

Pravac hrvatska obala i otočad.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Re: Makedonija se ubrzano prazni

Post by RayMabus 4/1/2017, 19:30

Meni je najaca baza kad mi dođu rvatski kapitalisti i da ce oni uvozit radnu snagu iz regiona ....koju radnu snagu ???!!!???

Makedonija se ubrzano prazni  Macedonia-population-pyramid-2014


Ima to šta je ostalo a valja i oce radit sve usisa njemačka i ostale zapadnoevropske ekonomije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Re: Makedonija se ubrzano prazni

Post by jastreb 4/1/2017, 19:34

RayMabus wrote:Meni je najaca baza kad mi dođu rvatski kapitalisti i da ce oni uvozit radnu snagu iz regiona ....koju radnu snagu ???!!!???
Krišto Dijo!!! Koju radnu snagu! Porko kan!Pa upravo sam ti napisao da će ta radna snaga ljeti na obalu i otočad. Samo neće raditi za pare tebi ni meni nego nekom Idriziju,Oručaju,Ljapaštici ili Keljmendiju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Makedonija se ubrzano prazni  Empty Re: Makedonija se ubrzano prazni

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum