ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 20:09

Pa nikada nisam dobila na poklon eterična ulja ili noćnu lampu. Zato jesam od odjeće, nakita i sveg onako lijepog al ne srcu drago :)

Pa svaki dan. Ili u kadi ili u prostoru u kojem boravim. Ovisno o raspoloženju biram miris..

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 20:09

Gotovo svaki dan :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/1/2017, 20:12


puno podmazivanja, košta to, jesu skupa ta eterična?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 20:14

kic wrote:
puno podmazivanja, košta to, jesu skupa ta eterična?
Nisu :)
Sad varira cijena mirisa tj. biljke :)

U ljekarnoj imaš najviše do 30 kn...Variraju cijene od 17-30 kn..par ml.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/1/2017, 20:18


kad je beg bio cicija..

nego, šta si pitala, simpatija i zaljubljenost? to će aben bolje..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 20:30

Hmm, sumnjam da može biti objektivan po tom pitanju :)
Njemu sve spada pod zaljubljenost :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/1/2017, 20:33


očito su povezani pojmovi, ako ne i istoznačnice..

ali simpatija je možda malo ambivalentnije pozicioniran pojam, s malo više distance, zaljubljenost je preblizu drugom, da mu ne vidiš ni mane, dok uvid u neku manu može lako ubit simpatiju, lakše nego zaljubljenost...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 20:37

kic wrote:
očito su povezani pojmovi, ako ne i istoznačnice..

ali simpatija je možda malo ambivalentnije pozicioniran pojam, s malo više distance, zaljubljenost je preblizu drugom, da mu ne vidiš ni mane, dok uvid u neku manu može lako ubit simpatiju, lakše nego zaljubljenost...
Pa meni nije isto. Za mene bi se tada moglo reći da sam zaljubljena u sve ljude koji su mi simpatični. Izuzetno sam topla, nasmijana, draga prema tim osobama.(dok s druge strane je potpuno suprotna priča, mislim kada mi netko nije simpatičan).

Dragost povezujem s simpatijom:)
Zaljubljenost povezujem s manijom :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/1/2017, 21:19

rozlika je u seksu,
onoga u koga si zaljubljen želiš, a simpatiju ne nužno

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 22:13

aben wrote:rozlika je u seksu,
onoga u koga si zaljubljen želiš, a simpatiju ne nužno
Što bi značio u tom slučaju ton kojim se obraćaš nekome? (i kako ga raspoznati?:))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/1/2017, 22:30

mativka wrote:
aben wrote:rozlika je u seksu,
onoga u koga si zaljubljen želiš, a simpatiju ne nužno
Što bi značio u tom slučaju ton kojim se obraćaš nekome? (i kako ga raspoznati?:))
ma to je bilo parafraziranje, matilda je rekla da mi se obraćaš fino, a jo sun samo upotrebi retorički pojačivoč da povećan rozliku između dvo stila, i da ih unda izjednočin kao nevažeće u odnosu prema idejama koji se prenose tin stilovima.

želin reći da jo zbog fašizma jašen jednoko tebe koja si frendli i matildu koja je covalica.

a konkretno tvoje pitanje zapravo ne razumin, ča bi znočilo ča? u kin slučaju?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 23:04

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:rozlika je u seksu,
onoga u koga si zaljubljen želiš, a simpatiju ne nužno
Što bi značio u tom slučaju ton kojim se obraćaš nekome? (i kako ga raspoznati?:))
ma to je bilo parafraziranje, matilda je rekla da mi se obraćaš fino, a jo sun samo upotrebi retorički pojačivoč da povećan rozliku između dvo stila, i da ih unda izjednočin kao nevažeće u odnosu prema idejama koji se prenose tin stilovima.

želin reći da jo zbog fašizma jašen jednoko tebe koja si frendli i matildu koja je covalica.

a konkretno tvoje pitanje zapravo ne razumin, ča bi znočilo ča? u kin slučaju?
Uh, sad mi je lakše :)
Očito su svi ludi oko mene :)

Dobro je dok jašeš, znači da još uvijek možeš :D

Pa to razlikovanje načina na koji se nekome obraćaš.
Primjerice, primjećujem da se neke insinuacije pojavljuju spram mog obraćanja tebi. Ako te uvažavam i volim s tobom pisati i nisam osoba koja može pisati s svima, zbog čega odmah osobe povezuju s tim da imam neke težnje prema tebi, težnje u smislu zavođenja, sexa, i ostalih muško-ženskih odnosa. Postavila sam se na način da je kauč moj. Jednostavno, nisam osoba kojoj sve osobe odgovaraju niti sam osoba koja ima živce za sve. Zbog toga se osjećam na trenutke loše. Imam osjećaj kao da netko želi namjerno uništiti moje lijepo mjesto. Insinuacijama bez pokrića. (baš dobar naslov neke knjige: Insinuacija bez pokrića)
Ja uvijek razumijem što ti želiš reći, no ne razumijem druge....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/1/2017, 23:19

lako ti je mene razumiti kad pišen ko da su svi debili. ali to je ključno svima ki želu svatiti i biti svaćeni. 
no, ča te briga kako ča zvuči i izgljedo, moj pinac ni toliki da te morin dovatiti, jedino čime te morin dovatiti je ideja, i zoto su ideje jedino bitno. sve ostalo je pozadinski šum.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/1/2017, 23:30

aben wrote:lako ti je mene razumiti kad pišen ko da su svi debili. ali to je ključno svima ki želu svatiti i biti svaćeni. 
no, ča te briga kako ča zvuči i izgljedo, moj pinac ni toliki da te morin dovatiti, jedino čime te morin dovatiti je ideja, i zoto su ideje jedino bitno. sve ostalo je pozadinski šum.
No, nemoj tako :)
Osjećam se poput debila (u najmanju ruku) :)
Jednostavnost je bitna, razumljivost. Razmišljala sam čak o tome tj. načinu na koji pišete, pokušavate nešto dočarati. Nisam dorasla toj višoj razini. Pomislila sam, to je kao da mi netko da hrpu knjiga da pročitam i budem ravnopravni sudionik u tom cijelom procesu. A, to ne ide tako. Zbog toga postoje predavanja na svim fakultetima, tečajevima ili što ja znam...Postoje mentori, asistenti, postoji khm, khm i vrijeme konzultacija :D (šala mala) :)
Kreće se uvijek od početka i polako se nadograđuje....Uglavnom za određeno područje, a mi ovdje obuhvaćamo veliku širinu. Postavila sam se na način da moje znanje u kojem sam se obrazovala nije dovoljno, i prepustila sam se osobnoj misli, nesputanoj ičim, tek mojoj malenkosti :)

To mi i je lijepo jer ne postoji pinac (što god to značilo) :) Za mene postoji samo fluidnost nesputane misli :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2017, 00:05

ma nema tu razine, ne elitiziroj.
sićan se iz jednog filma u kojen je tom cruise stalno ponavlja da neka mu se objosni ko da imo pet godin, da bolje svati. ljudi u komunikaciji užasno puno pretppstavljaju, a i moraju jer je tako ekonomičnije. ča misliš, zoč su moji postovi uvika nojduži? jo volin prepostaviti ča manje, ča znoči da morun pisati više, a to je cijena razumljivosti. s druge strone, voli bi da se meni crto, ko da sun debil. ali, retko ki imo volje. zoto su i moja pitanja uvik brojna:)

ako si se obrazovala u državnoj ustanovi, unda si s pravom plstavila ko da ti znanje ni dovoljno!
ako ti je možda promaklo, jo nis ljubitelj formalnog obrazovanja:), al samo ako ga država organiziro- ot slobodni stil i nesputane misli, ni mi drog, znoš. čin neko odbijo pravila i okove ne znoči omoh da je pikaso. 
slobodno mislilaštvo je posljednje utočište hulja.

pa pinac je pišo, penis, johnson, već sun ti to govori...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2017, 00:18

aben wrote:ma nema tu razine, ne elitiziroj.
sićan se iz jednog filma u kojen je tom cruise stalno ponavlja da neka mu se objosni ko da imo pet godin, da bolje svati. ljudi u komunikaciji užasno puno pretppstavljaju, a i moraju jer je tako ekonomičnije. ča misliš, zoč su moji postovi uvika nojduži? jo volin prepostaviti ča manje, ča znoči da morun pisati više, a to je cijena razumljivosti. s druge strone, voli bi da se meni crto, ko da sun debil. ali, retko ki imo volje. zoto su i moja pitanja uvik brojna:)

ako si se obrazovala u državnoj ustanovi, unda si s pravom plstavila ko da ti znanje ni dovoljno!
ako ti je možda promaklo, jo nis ljubitelj formalnog obrazovanja:), al samo ako ga država organiziro- ot slobodni stil i nesputane misli, ni mi drog, znoš. čin neko odbijo pravila i okove ne znoči omoh da je pikaso. 
slobodno mislilaštvo je posljednje utočište hulja.

pa pinac je pišo, penis, johnson, već sun ti to govori...
Pa ne elitiziram, samo neke načine komunikacije ne razumijem i nisam im dorasla. Tipa daš mi neki post, bez tvog dodatnog mišljenja, i sad ja za dvoje moram razmišljati...ili ne moram? :)

Hmm, da se meni crta, tek tada bih bila nerazumljiva jer bih iz crteža stvorila vlastitu priču :)

Dakako da jesam, s puno truda i zalaganja jer ovi koji su plaćali , nemaju pojma o ničemu i dalje očekuju za sve u budućnosti da moraju platiti.

Što bi svi mi trebali odrezati uho? (pri tome ne mislim na pikasa, samo da se razumijemo ili ne), Neka pravila moraju postojati!
Valjda sam u toj ekipi....

Hahahahha, ja bih ga nazvala radije, već kada sam u ekipi muškaraca koji prate košarku: Jordan :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2017, 10:54

stvarno mislin da pretjeruješ s nedoraslošću. i kic svako malo stavi odlomak nekog odlomka, i unda ga udavin s pitanjima o čemu un to.

ne razumin, ko nema pojma o ničemu?

pikaso je nevjerojatan crtoč, ne zun je li školovan, ali poanta je da bi čovik prvo tribo biti svjesan prethodnih dostignuća i groditi na njima, a ne omoh početi slobodno misliti:) 

a magic johnson?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/1/2017, 18:43


koliko znam Picasso je išao na Likovnu akademiju, dakle formalno, ali on je posebna priča..

ja nedorastao ček?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/1/2017, 18:52

ali ljudi obično znaju za njegove splačine, i unda pomislu- to morin i jo...

ne, mativka misli da je ne dorasla, jer ne razumi neke tekstove. a jo govorin da ni jo ne razumin skoro nišće, bez deset podpitanja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/1/2017, 19:03


pa nisam tako nerazumljiv..

mogu k, Picasso je kao igrač koji može igrati svaku poziciju pod košem u obrani, u reketu, voditi loptu i šutirati ko lud s dobrim %, i na kraju završi karijeru, kao trener osvoji sve, pa kao gm opet i tako..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/1/2017, 19:31

aben wrote:


 nevjerojatno je koliko si ogrezla u etatistički narativ. ko da razgovaran sa sefiroton, bogati. internet je krcat podatcima o privatnom charityju koji odumire pod naleton državnog safety neta. na očigled se čovik okriće od čovika, član obitelj od obitelji, muž od žene, a sve radi napuštanja kapitalizma. 
država je za siromahe potribna koliko i rak mozga prehlađnom čoviku.
i, pogljedon svoj apel s kraja, dobro ga pogljedoj. u mon sustavu bi tvoj paket došo direktno do toga čovika, i bi bi omoh pored mog paketa. ovako, jo ne šaljin, tvoj će uzesti neko drugi, a ti nastavi trožiti pravu osobu koja more dovesti reda u državi.

koji te crni etatizam spopao..  „concentration of economic controls and planning in the hands of a highly centralized government often extending to government ownership of industry

ne zalažem se za takvo što jer me odmah asocira na staljinizam i jugoslavenski socijalizam.. govorim o državi kao  političkom uređenju koje je nastavilo povijesni slijed formiranja društvenih zajednica i formiranja nacionalnih država tijekom 18. stoljeća...
 
da ne duljim i ne objašnjavam evo ti zgodan tekst, sažetak i završetak, a ti ako ti se da pročitaj ostatak koji imaš na linku..

                                                                Nacija kao političko jedinstvo
                                                              Josef Isensee*
                                                                   Sažetak

Preporod nacija iznenadio je i šokirao njemačke intelektualce koji nacionalnu državu smatraju povijesno prevladanom slijedeći nove uzore: ujedinjenu Europu, svjetsku zajednicu odgovornih država, globalizaciju tržišta, univerzum ljudskih prava. Suprotne tendencije u suvremenom svijetu obilježava napuštanje golemih političkih jedinstava na čije su mjesto došle manje države, utemeljene na nacionalnoj osnovi. Čini se da politička sloboda dovodi do formiranja nacionalnih država na osnovi demokratskog ustava. U tom procesu javlja se potreba za uvidom u odnos nacionalne države i demokracije, a ključ za objašnjenje njihova odnosa nalazi se u pojmu naroda. Državljanstvo posreduje između naroda, u njegovoj realnoj pojavnosti kao socijalne skupine, i demokracije kao ustavnoga načela. Ono daje personalnome državnom elementu pravno ustrojstvo na kojemu se može graditi demokratski oblik države, te jamči pravno primjenljivo svrstavanje i ograničavanje...
 
Važno je da se pluriverzum nacija danas poima kao kolektivan izraz ljudskopravne individualnosti. U njoj se potvrđuje realna nejednakost ljudi, sudbinom dana i samoodređena, a s njom iracionalna strana njegove naravi. U državama se organizira mnogolikost naroda. Razvijaju se razlike njihovih potencija i nastojanja, ali se odrješuju i antagonistička svojstva, natjecanje, rivalitet, agresivnost. Djeluju li ona plodno ili kobno, to je otvoreno. Međunarodno pravo i međunarodne ustanove imaju zadatak domesticirati obnašanje vlasti država, ublažiti prijeteći potencijal i te nacionalne energije usmjeriti na razumne ciljeve. Iz toga proizlazi neka vrsta univerzalne diobe vlasti na vodoravnoj razini među državama i na uspravnoj među ovim i naddržavnim ustanovama. Ipak ostaje postojeći pluriverzum država opasan za slobodu i ljudskost pojedinca. Me-đutim, manje je opasan nego kad bi to bila svjetska država koja bi na sebe preuzela opasnost planetarnoga niveliranja, iz koje se ne bi moglo pobjeći, pokraj koje više ne bi postojao prostor izbjegavanja za autsajdera, niti slobodno mjesto za progonjenoga u ime cijeloga čovječanstva.
 
S njemačkoga preveo Tomislav Martinović
 
http://hrcak.srce.hr/31201
 
još se pitam kako bi ti organizirao više od 7 milijardi "kozmopolita" ali to je samo retoričko pitanje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum