ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Mon 2 Jan - 23:14

http://www.reuters.com/article/hungary-taxes-idUSL5N1EH3VC



od 1.1.2017 porez na dobit je 9%, a u 2018 bi mogao biti jedinstveni porez na plaće od 9%(u hrvatskoj je od 30-45% tako nesto)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Mon 2 Jan - 23:15

u Hrvatskoj HDZ predvodit borbu protiv neoliberalnog kapitalizma, protiv kapitalista, radnika u privatnom sektoru, sve u korist socijalne države, uhljeba, i političke kaste  - još kada se nacionalizira INA, pobjeda protiv neoliberalnog kapitalizma će biti potpuna. 
Živio Drug Plenković i Hrvatska Socijalistička Demokratska Zajednica!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zatvara-se-najugledniji-splitski-restoran-paradigmu-unistili-visoki-porezi/941468.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugostitelji-digli-cijene-a-krecu-i-otkazi-od-hrvatske-ce-napraviti-egipat-i-tunis/941507.aspx

Dodaje kako su s prijašnjim PDV-om od 13 posto bili konkurentni s regijom, ali sada više neće. Kaže kako je nevjerojatno da u trenu dok naša Vlada diže PDV ugostiteljima na 25 posto, da istovremeno u Mađarskoj spuštaju PDV za ugostitelje na 8 posto.


Stradat će i mali proizvođači piva, sokova

"Prije izbora su sve stranke najavljivale smanjenje PDV-a, a na kraju su promijenili ploču. Vlada nije ni imala neki dokument s projekcijom kako će se to odraziti na gospodarstvo, nego im je samo falilo novca u proračunu. A više je nego jasno da će ova mjera dugoročno imati negativne posljedice. Uvozit će se jeftinija hrana i piće. Ugostitelji će ići u nabavu tamo gdje im je jeftinije.

Mali proizvođači nisu ni svjesni posljedica dizanja PDV-a. Mi smo kupovali proizvode isključivo od malih proizvođača. Kod nas je nakon kave drugi najprodavaniji sok bio onaj od bazge i mente. No morat ćemo podići cijene za 9 posto i gostima će taj proizvod postati preskup i vratit će se jeftinijem proizvodu", tvrdi Knežević.

"Ovim će se uništiti i domaće vinarstvo. Na tržištu imamo španjolska vina koja su znatno jeftinija, a kvalitetom su tu negdje s domaćim. Morat ćemo kupovati ta. Žao mi je malog čovjeka koji je krenuo nešto proizvoditi i to prodavati. Ovo je bio smisao svega da mi budemo prodajno mjesto i da netko za nas proizvodi. A sad si to nećemo moći priuštiti. Nema ni sekunde dobre i plemenite namjere u ovoj ideji. Ugostitelji će se vratiti u sivu zonu i ostati zakopani u tom jednom lokalu jer se neće moći širiti. Ja ne znam koja još zemlja osim naše stimulira poduzetnika da izvlači korist iz firme umjesto da dalje investira, a naša to radi", zaključio je Knežević.

"Samo ZAMP-u godišnje plaćam 50.000 kuna"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Mon 2 Jan - 23:21

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Hungary-gdp
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Mon 2 Jan - 23:23

Mađari štede i razdužuju se, ne troše...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by aben Mon 2 Jan - 23:24

država mora uzimati poreze jer bez poreza je novac bezvrjedan:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Mon 2 Jan - 23:26

da, kriva je država, građani ne mogu raditi krive stvari u krivo vrijeme

bitno je zato da ne raste deficit i državna potrošnja, tj. najbolje bi bilo da nema deficita ni potrošnje države


Asked about a late-2016 spending spree, which local media has estimated could lead to a 1 trillion forint ($3.38 billion) monthly shortfall in December, the biggest on record, Varga said the deficit would remain under control.



"Our most pessimistic expectations put the deficit at 2.1 to 2.3 percent (of gross domestic product)," Varga said, adding that he did not rule out a lower figure closer to the government's original 2 percent target for the full year. ($1 = 296.15 forints)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:10

Mogli su i naši srezati poreze kao Mađari, PDV ne dirati, porez na dobit srezati na 9%, uvesti flat tax na 15% kao mađari, ukinuti zamp,  imamo najveće trošarine za auta u europi..

i da su to napravili ---- tamam bi imali kao što ti zagovaraš deficit od 2%, ali 5-6% rasta BDPa per capita, i prestanak iseljavanja  i građani i firme bi bili pun kurac bogatiji a država bi imala 2% deficita. 

A ovako imamo 2% deficita , i rast poreza i trošarina, evo već kafići i restorani digli cijene, najavljuju se opuštanja, neki restorani već zatvorili, a uskoro će i male pivovare propadati, ovdje  u dalmaciji su taman buknile male pivovare itd, sada će sve to propadati.. 

država je najveći neprijatelj RH naroda zaista
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:13

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/1xkj-placamo-najvece-trosarine-u-europi-od-auta-vrijednog-86000-kuna-u-drzavnu-kasu-ide-24000-kuna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:14

Vlada nas je za Novu godinu počastila većim trošarinama, zbog kojih za veliku većinu novih automobila od danas u salonima trebamo platiti više nego lani. Ionako veliko porezno opterećenje na nove aute, po kojem smo u samom vrhu EU (PDV od 25 posto i visoke trošarine), izmjenama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila, još se povećalo. Dok, primjerice, Slovačka, Češka, Poljska ili Njemačka uopće nemaju trošarine na kupnju automobila, hrvatske trošarine bitno poskupljuju i najjeftinije automobile, dok za skuplje mogu biti i više od 30 posto ukupne cijene.
Ali, trošarine na aute su veliki prihod države, lani je od njih prikupljeno 813,6 milijuna kuna, dok će se ove godine ubrati oko milijarda kuna. Odreći se tog prihoda ili ga smanjiti vjerojatno bi ugrozilo proračun, pa ćemo zbog toga i dalje plaćati, uz Skandinavce, najveća davanja državi za kupnju auta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:24

mrtvi ne troše

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Hungary-population.png?s=hun+sp.pop
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:37

Pinochet wrote:Vlada nas je za Novu godinu počastila većim trošarinama, zbog kojih za veliku većinu novih automobila od danas u salonima trebamo platiti više nego lani. Ionako veliko porezno opterećenje na nove aute, po kojem smo u samom vrhu EU (PDV od 25 posto i visoke trošarine), izmjenama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila, još se povećalo. Dok, primjerice, Slovačka, Češka, Poljska ili Njemačka uopće nemaju trošarine na kupnju automobila, hrvatske trošarine bitno poskupljuju i najjeftinije automobile, dok za skuplje mogu biti i više od 30 posto ukupne cijene.
Ali, trošarine na aute su veliki prihod države, lani je od njih prikupljeno 813,6 milijuna kuna, dok će se ove godine ubrati oko milijarda kuna. Odreći se tog prihoda ili ga smanjiti vjerojatno bi ugrozilo proračun, pa ćemo zbog toga i dalje plaćati, uz Skandinavce, najveća davanja državi za kupnju auta.

Slovačka, Češka, Poljska, Njemačka... imaju auto industriju, i kupuju uglavnom svoja "domaća" auta, po povoljnijoj cijeni

Hrvatska uvozi automobile, povećanjem trošarina se smanjuje trgovinski deficit, većim trošarinama smanjuje se pad BDPa uzrokovan uvozom

zar nije dobro smanjivati trgovinski deficit?


Last edited by deda on Tue 3 Jan - 0:39; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:38

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/svet/2391394/slovacka-auto-industrija-u-petoj-brzini.html

Četvrt miliona ljudi radi u auto-industriji Slovačke. Svoje fabrike smestili su: francuski "Pežo", nemački "Folksvagen", južnokorejska KIA, "Jaguar".



to je razlog zašto Slovaci nemaju tarife a Hrvatska ih uvodi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 0:59

deda wrote:
Pinochet wrote:Vlada nas je za Novu godinu počastila većim trošarinama, zbog kojih za veliku većinu novih automobila od danas u salonima trebamo platiti više nego lani. Ionako veliko porezno opterećenje na nove aute, po kojem smo u samom vrhu EU (PDV od 25 posto i visoke trošarine), izmjenama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila, još se povećalo. Dok, primjerice, Slovačka, Češka, Poljska ili Njemačka uopće nemaju trošarine na kupnju automobila, hrvatske trošarine bitno poskupljuju i najjeftinije automobile, dok za skuplje mogu biti i više od 30 posto ukupne cijene.
Ali, trošarine na aute su veliki prihod države, lani je od njih prikupljeno 813,6 milijuna kuna, dok će se ove godine ubrati oko milijarda kuna. Odreći se tog prihoda ili ga smanjiti vjerojatno bi ugrozilo proračun, pa ćemo zbog toga i dalje plaćati, uz Skandinavce, najveća davanja državi za kupnju auta.

Slovačka, Češka, Poljska, Njemačka... imaju auto industriju, i kupuju uglavnom svoja "domaća" auta, po povoljnijoj cijeni

Hrvatska uvozi automobile, povećanjem trošarina se smanjuje trgovinski deficit, većim trošarinama smanjuje se pad BDPa uzrokovan uvozom

zar nije dobro smanjivati trgovinski deficit?

većina realnog sektora je zaposlena u RH u turizmu, turiza sam iznosi 40% izvoza, a sve jedno imamo toliko porezno opterećenje.

isto bi se desilo i da imamo autoindustriju ,  prvo autoindustrija od silnih poreza nebi se uopće razvijala u RH nego bi se razvijala gdje su porezi niži.. u Slovačkoj, Češkoj, Poljskoj, Mađarskoj(djelovi), Rumunjskoj .. a drugo ako bi kojim slučajem i postojala, država bi odlučila uvesti mali milijuna nameta, trošarina , poreza i onda bi propala
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:01

recimo ovaj rast PDVa u turizmu će pogodovati stranim hotelskim lancima, i stranim proizvođačima.. 
visoki rast poreza u turizmu će uništavati rrestorane(koji su  rukama Hrvata) i uništavati će male domaće proizvođače koji proizvode manje/ali kvalitetnije , i često su domaći hoteli/restorani od njih uzimali proizvode, sada će zbog rasta poreza uzimati jeftinije uvozno. 

samo neka prdne jedna bomba na jadranu, ostatak Hrvatske će u roku mjesec dana izgledati kao Vukovar po standaru,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:08

Pinochet wrote:
visoki rast poreza u turizmu će uništavati restorane(koji su  rukama Hrvata) i uništavati će male domaće proizvođače koji proizvode manje/ali kvalitetnije

njih uništavate vi građani koji ne kupujete njihove proizvode i usluge

što manje konzumirate to manje imate

zagovarate povećanje proizvodnje i smanjenje potrošnje, povećanje štednje, a to ne ide jedno s drugim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:14

deda wrote:
Pinochet wrote:
visoki rast poreza u turizmu će uništavati restorane(koji su  rukama Hrvata) i uništavati će male domaće proizvođače koji proizvode manje/ali kvalitetnije

njih uništavate vi građani koji ne kupujete njihove proizvode i usluge

što manje konzumirate to manje imate

zagovarate povećanje proizvodnje i smanjenje potrošnje, povećanje štednje, a to ne ide jedno s drugim
pa iskreno išao sam i ja i ekipa i sa curom u restoran, McDonalds.

nakon ovoga rasta poreza neidem više, a ekipa koja je pivu pila u kafićima, piti ćemo na zidić, lipo čeličenje na svježem zimskom zraku. restorane sam odjebao od 1.1.2017, jebiga prosječan račun, pizza za mene i curu, + dva pića, to je sada skuplje sigurno 20ak kuna.., ionako sam počeo lagano učiti kuhati, pa mi je i šema , spremim jelo i uštedim dosta love.. 

Sada će mi svaki meni u McDonaldsa, recimo ako si  plaćao BigMac Meni(big mac, pofrit, cola 5l) + extra cheasburger + kečap 42kn(tako nešto) , sada će vjerojatno to koštati 50kuna..  bye bye McDonalds, 
bye bye restorani, ima jedan restoran u STu, gdje bi često otišao sam jesti ,restoran je građen kao menza, imao je niže cijene, ukusnu hranu, 50kn , pašticada sa njokima + cola, sada će to sigurno koštati 55-60kn.. 

uglavnom , cijene će skočiti 10-20% , a ja ću svoju konzumaciju ne smanjiti za 10-20%, nego vjerojatno 40-50%. 
vjerujem da će tako i drugi napraviti, na kraju će država sa ovim novim porezima oporezivati manje para nego kada je porez bio niži  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:17

jedino prije par dana bilo u lokalnoj birtiji ja i ekipa , i onda palo hrpa pivi, sve smo platili cash na ruke.. dosta će se love vrtiti na crno gdje god bude moguće

što su veći porezi, veća je porezna evazija - ljudima se više isplati riskirati i zacrniti poreze. 


pa neka oni opet dižu poreze.. aj barem nisu oporezivali veliku industriju.. oni će i dalje ostvarivati rast..

banke će masno profitirati , pre masno će banke profitirati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:19

Ovu sezonu će najebati konobari i kuhari. Taman su konobari i kuhari počeli u RH dobro zarađivati, hrpa njih konobara, lupala je ljeti oko 15 000kn mjesečno, biti će im veselo sada.. em će ih manje biti zaposleno, pa znači odmah im pada plaća, em će sigurno pasti promet, pa pada opet i plaća i manča, ubrzano iseljavanje u njemačku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:21

trebate biti još radikalniji od toga, poliješ se benzinom i zapališ, ionako idete u tom smjeru

jer vi financirate državu vašim parama, a ako si mrtav onda te država ne može oporezovati i neće imati para, bez poreza država nema para

ni zrno žita okupatoru

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Tibetan-exile-manidentified-jampa-yeshi-_t763
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Guest Tue 3 Jan - 1:24

ne znam ja da li se država hrani porezima... možda i ne hrani.. recimo

ali što znamo?

 znam0 da država diže poreze, i povećava poreznu represiju, a rezltat dignutih poreza su manje investicije, manja potrošnja, manja zaposlenost, brže iseljavanje,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj  part 666 Empty Re: Neoliberalni kapitalizam u Mađarskoj part 666

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum