ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 11:46

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam 20161229_spain_0

**među krivuljama postoji vremenska razlika od 40ak godina, rast BDPa kasni za porastom populacije jer potrošačke navike ovise o starosti pojedinca


Hrvati su intelektualno zapeli u 19. stoljeću pa tek sad zagovaraju industrijski kapitalizam čije je doba davno prošlo. Nisu svjesni da se do sad izmjenilo nekoliko potpuno različitih oblika kapitalizma.

Budućnost će ovisiti o potrošnji države koja mora nadoknaditi pad potrošnje građana.

Ili naravno ako ste protiv državne potrošnje možete zagovarati trpanje ljudima iz Afrike i Bliskog Istoka u nadi da će oni povećati potrošnju, da će napustiti svoj plemenski mentalitet i muslimansku kulturu te prihvatiti konzumerizam koji vi odbacujete.

http://www.zerohedge.com/news/2016-12-29/spains-population-shrinking-72-people-day


Last edited by deda on 12/30/2016, 11:50; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by epikur37 12/30/2016, 11:50

Lipo san reka još prije par godina, moramo se vratiti državi.


Al naši leibertarijanci ko gosti na kraju fešte došli...prc milojko :)

jebeni istočno europski neoliberalizam...ahahah
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by jastreb 12/30/2016, 11:52

Stvar je u tome da je ovo kraj ere kapitalizma uopće,a ne samo porošačkog i da nam nikakav kapitalizam više nije potreban.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by epikur37 12/30/2016, 11:54

Marcela mogu razumjeti, drukao je za ideologiju koja je klonula i trzala  ali bila je još živa u vrijeme njegove zrelosti.

Ali ovi klinci koji se sad pale na eoliberalizam yoda pa i ti deda, eben gagi....

pa vi ste profulali mladost...

kao da ste se krajem 80-ih išli učlaniti u partiju i skoj :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 11:55

Japanci su kroz to prošli prije 20ak godina, no oni imaju 1 standardnu devijaciju (sd15) viši IQ od Hrvata, pa su razumjeli što moraju raditi da bi sačuvali svoju naciju.

Kršćanska Europa misli da mora slijediti primjer svog boga, uništiti se i umrjeti da bi drugi imali život.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by epikur37 12/30/2016, 11:56

jastreb wrote:Stvar je u tome da je ovo kraj ere kapitalizma uopće,a ne samo porošačkog i da nam nikakav kapitalizam više nije potreban.


pa tu griješiš jer tebe isto vode neki resentimani.


Kapitalizam u sporazumu sa zajednicom je jedino rješenje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 11:58

epikur37 wrote:pa i ti deda


ja sam neshvaćen, ni ne razumješ o čemu pišem, možda ako ponovim 50ak puta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by epikur37 12/30/2016, 12:00

deda wrote:
epikur37 wrote:pa i ti deda


ja sam neshvaćen, ni ne razumješ o čemu pišem, možda ako ponovim 50ak puta


e trudi se, lijepo je da nisi ideološki vezan i lako prebaciš na novi trend za razliku od kolega ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 12:08

epikur37 wrote:lijepo je da nisi ideološki vezan i lako prebaciš na novi trend

nema još novog trenda, sve elite, od političkih, medijskih, vjerskih... su protiv potrošnje
glavni argument je da nemamo para te da treba štedjeti

ovo su tek dimni signali, požar će biti mnogo gori kad dođe, ako ga ne ugasimo sad dok je mali, a po svemu sudeći nećemo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Kermit 12/30/2016, 12:24

Konzumerizam nema smisla sam po sebi, osim toga u konačnici on je i trebao biti prijelazan oblik dok se ne smisli nešto novo i bolje iz prostog razloga što je objektivno suicidalan
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by debotoijusto 12/30/2016, 12:34

stvar je jednostavna
potrosnja pojedinca je motor ekonomije a drzavna potrosnja gorivo
moruzgva i spuzva
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 12:57

ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by debotoijusto 12/30/2016, 13:02

Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

to nije DP vec uhljebljenje
izgradnja nove opticke mreze uzduz HR je dobar primjer pametne drzavne potrosnje , naravno u zemlji zakona  ;)
kod nas to dobije DT i bude se pripremao jedno 10g. dok prvi bager se upali
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Kermit 12/30/2016, 13:05

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

to nije DP vec uhljebljenje
izgradnja nove opticke mreze uzduz HR je dobar primjer pametne drzavne potrosnje , naravno u zemlji zakona  ;)
kod nas to dobije DT i bude se pripremao jedno 10g. dok prvi bager se upali
Kod nas to dobije DT-e na način da premijerka Njemačke pozove gubernatora sebi i naredi mu da se posao da švapskoj firmi i tako omogući potpuni monopol katastrofalno loše tvrtke, najsporiji i najlošiji internet od Kamčatke pa do Mozambika
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 13:07

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

to nije DP vec uhljebljenje
izgradnja nove opticke mreze uzduz HR je dobar primjer pametne drzavne potrosnje , naravno u zemlji zakona  ;)
kod nas to dobije DT i bude se pripremao jedno 10g. dok prvi bager se upali

znamo mi da se država ne bavi time, nego da uhljebljuje i trpa po kancelarijama.. da budem iskren , vidio sam te "kancelarije",  dva računala i dva stola, gdje bi kao dvije osobe trebale raditi neki bezkorisni posao koji nikome netreba(tipa naplaivati porez na tvrtku ili nešto tako), u istoj kancelariji zaposleno 5osoba.. dvije kao rade bez-korisni posao koji se može ukinuti potezom pera, dvije pivu kavu i pričaju na malom stoliću, a peta patrolira hodnikom i ide u druge kancelarije na "ćakule" .


ako će mene država uvalit na tako neki posao gdje netreba ništa radit, kao što je uvalila hrpu partijskih drugova, i gdje će na mene trošitit mjesečno 2000€ početničku plaću(brutto plaća + trošak kancelarije itd), a ja ću kao tom potrošnjom , od svojih 1000€ netto(početna plaća) stvarati posao - da netko radi mene u skladištu lomi leđa na uvoznoj robi za 500€ netto, može nema frke


samo taj onda odluči otić u njemačku, i hrpa ostalih i hrpa ostalih.. što se dešva?

kada svi odu u njemačku i irsku, kome će moja potrošnja služiti ?:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Guest 12/30/2016, 13:09

Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

a majke ti mile, koji si ti parazit!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Kermit 12/30/2016, 13:16

Pinochet wrote:
debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

to nije DP vec uhljebljenje
izgradnja nove opticke mreze uzduz HR je dobar primjer pametne drzavne potrosnje , naravno u zemlji zakona  ;)
kod nas to dobije DT i bude se pripremao jedno 10g. dok prvi bager se upali

znamo mi da se država ne bavi time, nego da uhljebljuje i trpa po kancelarijama.. da budem iskren , vidio sam te "kancelarije",  dva računala i dva stola, gdje bi kao dvije osobe trebale raditi neki bezkorisni posao koji nikome netreba(tipa naplaivati porez na tvrtku ili nešto tako), u istoj kancelariji zaposleno 5osoba.. dvije kao rade bez-korisni posao koji se može ukinuti potezom pera, dvije pivu kavu i pričaju na malom stoliću, a peta patrolira hodnikom i ide u druge kancelarije na "ćakule" .


ako će mene država uvalit na tako neki posao gdje netreba ništa radit, kao što je uvalila hrpu partijskih drugova, i gdje će na mene trošitit mjesečno 2000€ početničku plaću(brutto plaća + trošak kancelarije itd), a ja ću kao tom potrošnjom , od svojih 1000€ netto(početna plaća) stvarati posao - da netko radi mene u skladištu lomi leđa na uvoznoj robi za 500€ netto, može nema frke


samo taj onda odluči otić u njemačku, i hrpa ostalih i hrpa ostalih.. što se dešva?

kada svi odu u njemačku i irsku, kome će moja potrošnja služiti ?:D
hehhe istina, eo moj lega radi u poreznoj kod njega 2 ženske već jedno 6-7 godina (dobili unaprijeđenje hehehe) apsolutno ništa ne rade, već igraju tetris, listaju ženske magazine i smišljaju gdje će putovati, kaže da sada i ne znaju više ništa raditi sve da im daju, a u drugoj kancelariji lik odbija raditi i sindikat ga zaštitio, naravno svi su porijeklom iz Bosne i Hercegovine a radi jedno 30% ostatak lapidarij
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by debotoijusto 12/30/2016, 15:07

Noor wrote:
Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

a majke ti mile, koji si ti parazit!

to je splitsko stanje uma , kod mene isprid trgovine mastaju o 20 000-ak kn pa uzet u najam , kao blizu je skola staje bus ovo ono...
u splitu zadnji put cujem pricu oko podne na rivi... sta ti je 300 000 € nemos s tin krenit u posal...shema prije obida sto mater doma sprema
kao mrzim uhljebe i rastrosnu drzavu jer nisam dovoljno sposoban postat uhljeb

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Iznogud
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by neva 12/30/2016, 15:37

asilovski wrote:Konzumerizam nema smisla sam po sebi, osim toga u konačnici on je i trebao biti prijelazan oblik dok se ne smisli nešto novo i bolje iz prostog razloga što je objektivno suicidalan
zašto bi bio? ako pod konzumerizmom misliš na potrošnju, kako npr. misliš osigurati optimalnu egistenciju sebi i obitelji, ako premali broj ljudi troši na tvoje usluge? ok, ti si advokat, pa to možda kompenziraš visokim cijenama :P ali većina drugih to ne može učiniti, jer će time još srezati potrošnju za svoje proizvode i usluge, a time i mogućnost zarade

i zanima me što bi bila tvoja alternativa? jasno je da se ne možemo tako brzo vratiti (ako uopće možemo) na samodovoljnost svakog domaćinstva i na uvjete prvobitne zajednice :/
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by aben 12/30/2016, 15:40

Pinochet wrote:
debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:ja podržavam državnu potrošnju, ako država mene zaposli da lupam pečate na neko izmišljeno radno mjesto, gdje će mi osigurati nadprosječnu plaću, toplu kancelariju, internet vezu, i posao bez stresa i onda lagano penziju na račun svega toga.. . 

onda mi je državna potrošnja zakon.

to nije DP vec uhljebljenje
izgradnja nove opticke mreze uzduz HR je dobar primjer pametne drzavne potrosnje , naravno u zemlji zakona  ;)
kod nas to dobije DT i bude se pripremao jedno 10g. dok prvi bager se upali

znamo mi da se država ne bavi time, nego da uhljebljuje 
nihi, ne, 

sve i da postoji nešto ča se zove javni interes (recimo, čak ni mir i prosperitet ni nešto ča bi interesiralo sve naše građane, jugoslovene, srbe i sl), zanje ča bi tribalo učiniti je dati državi da to učini.

primjer koji svakog čovika moro tresnuti mlotun po glovi su - naše- autoštrade.
jer, ki bi normalan bi protiv prometne povezanosti, osim ako zno koliko to gusto...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam Empty Re: Kraj ere potrošačkog kapitalizma, treba nam novi kapitalizam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum