ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Serbinho-3 28/12/2016, 17:21

[size=29]POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika
24sata.hr | 28. 12. 2016 - 14:33h
|  Komentara: 7

[/size]
Nakon "Čokogejta", Hrvatsku potresa nova afera. Sada je u pitanju srpski đuveč, koji se služi vojnicima hrvatske armije.



Tweet




[url=viber://forward?text=Pro%C4%8Ditaj%3A http%3A%2F%2Fwww.blic.rs%2Fvesti%2Fsvet%2Fposle-cokoladice-stize-djuvec-srpski-specijalitet-na-meniju-hrvatskih-vojnika%2Feesdxyf]Share[/url]



Sagovornik portala "24sata.hr" ne može da se načudi da se od tolikog Jadrana sardine za Hrvatsku vojsku uvoze iz Mađarske, a uz kampanju “Kupujmo hrvatsko” đuveč stiže iz Srbije. Kaže da razlozi njegova očaja ne leže u nekom nacionalizmu, nego su sasvim racionalni i zdravorazumski.


- Naše fabrike sardina godinama su propadale. U Hrvatskoj je neobrađeno više od milion hektara zemljišta, a svake godine takvih je neobrađenih parcela sve više. Iz Slavonije, bogom dane zemlje za poljoprivredu, mediji svakodnevno izveštavaju o autobusima punim mladih ljudi koji odlaze u Nemačku jer nemaju posla i nemaju od čega da žive - kaže ovaj vojni zvaničnik.
Konzerve s đuvečom iz Srbije hrvatskoj vojsci prodaje kompanija AIPK, a tu kompaniju vode članovi porodice Marinović, na čelu sa Zoranom Marinovićem, dugogodišnjim preduzetnikom i profesorom matematike i fizike, i njegovom suprugom Željkom, inače pevačicom duhovne muzike. Željka je za svoje albume dobila i Porina za duhovnu muziku, i objavila ih je četiri.
Ministarstvo obrane RH propisalo je kakve kalorijske, tehnološke i nutricionističke uslove svaka namirnica ili obrok moraju da zadovolje. Međutim, MORH nema uticaja gde i od koga pružatelji usluga, a među njima je i trgovačko društvo Pleter, nabavljaju te namirnice", stoji u odgovoru. Osim srpskog đuveča i mađarskih sardina, hrvatska vojska može da se počasti i makedonskim ajvarom.
- Hrvatska poljoprivreda je uništena, a uvoz iz Srbije i Makedonije je najkvalitetniji. Njihova zemljišta su ekološki čista, bez pesticida, nemaju GMO hranu i njihove namirnice ulaze u kategoriju zdrave hrane - objašnjavaju u AIPK te nastavljaju:
Monopol je najveći problem ove države. Uz to, država štedi i javnom nabavom traže se najjeftinije cene i najkvalitetniji proizvodi, a njih je u toj kategoriji životnih namirnica najlakše naći baš u ove dve zemlje.

http://www.blic.rs/vesti/svet/posle-cokoladice-stize-djuvec-srpski-specijalitet-na-meniju-hrvatskih-vojnika/eesdxyf

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by RayMabus 28/12/2016, 17:22

Ima tema :

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t14827-tko-ce-dobiti-rat-onaj-koji-bude-bolje-srat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Serbinho-3 28/12/2016, 17:24

Stavio bas normalan naslov, kada vidim, takve bisere i ne otvaram...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by RayMabus 28/12/2016, 17:25

Ma čita sam to danas u novinama ....tamo na onoj temi sam ti dao odgovor......nije me briga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:06

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika 29886-djuvec-sa-svinjskim-mesom-i-povrcem

jos kao klinac sam  ga zavoleo :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:07

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika 00266-djuvec

Potrebno je:


  • 1 kg svinjskog mesa od buta
  • 300 g šampinjona
  • 100 g kukuruza šećerca
  • 1/2 kg krompira
  • 200 ml domaćeg paradajza iz flaše
  • 200 ml belog vina
  • 200 ml vode
  • 100 ml ulja
  • 1 glavica crnog luka
  • 4 čena belog luka
  • 2 veće šargarepe
  • 1 sveža, ljuta, papričica
  • 1 koren paškanata
  • 1 kašičica mlevenog crnog bibera
  • 3 kašičice suvi biljni začin
  • 2 kašike paradajz pirea
  • 1 kašičica kurkume
  • 3 listića lorbera
  • sveže začinsko bilje
  • (matičnjak, bosiljak, mirođija i ruzmarin)


Priprema

1

Svinjsko meso iseći na veće kocke, šampinjone preseći na pola (ako su veći komadi iseći ih na četvrtine), krompir, crni i beli luk iseći na četvrtine, ljutu papričicu preseći na četiri dela, a šargarepu i paškanat iseći na krugove.
2
[size]
Meso sa povrćem staviti u dublju vanglicu i posuti sa biberom, biozačinom i kurkumom. Sve sastojke dobro promešati.
[/size]
3
[size]
Pripremljeno meso sa povrćem preručiti u, dublji, zemljani lonac. Preko sipati ulje. Sjediniti domaći paradajz (iz flaše), belo vino i vodu. Dodati paradajz pire, pa dobro promešati, da bi se paradajz pire rastvorio. Sipati preko jela. Na površinu poređati lorber i začinsko bilje.
[/size]
4
[size]
Zemljani lonac poklopiti (samo ako poklopac nema rupice za ispuštanje pare) ili prekriti alu folijom i čvrsto vezati kuhinjskim kanapom. Staviti da se kuva u, prethodno zagrejanoj rerni, na 200 stepeni. Čim jelo provri smanjiti na 160 stepeni i kuvati tri sata.[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by debotoijusto 28/12/2016, 18:13

pizzon wrote:POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika 29886-djuvec-sa-svinjskim-mesom-i-povrcem

jos kao klinac sam  ga zavoleo :))

ovo je djuvec isto kao burek od sira
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:19

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Govedji%20gulas_1362393398_670x0

i ovo volim gulaš !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:20

ja sam danas varivo od kelja s kobasama od divljači :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:21

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Sataras-sa-jajima-1441285459-67290

przenija sa jajima, super !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:22

Noor wrote:ja sam danas varivo od kelja s kobasama od divljači :)

kobaje volim, posebno te od divljaci
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:23

pizzon wrote:
Noor wrote:ja sam danas varivo od kelja s kobasama od divljači :)

kobaje volim, posebno te od divljaci

a kelj ne bi, a? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:24

Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:ja sam danas varivo od kelja s kobasama od divljači :)

kobaje volim, posebno te od divljaci

a kelj ne bi, a? :D
:(((( :W
dobar za izbegavanje :))
u sustini volim variva, ali, kelj, ako moze, ne
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 28/12/2016, 18:39

pizzon wrote:
Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:ja sam danas varivo od kelja s kobasama od divljači :)

kobaje volim, posebno te od divljaci

a kelj ne bi, a? :D
:(((( :W
dobar za izbegavanje :))
u sustini volim variva, ali, kelj, ako moze, ne
moj je bas fini :)
Al mora biti dosta tamnih listova :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 8/9/2018, 20:45

Dzuvec je bugarsko jelo a dati recept nimalo ne odgovara originalu.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 8/9/2018, 21:34

djuveč
onako gust i zapečen
odlican rucak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Guest 8/9/2018, 21:46

pismejker wrote:Dzuvec je bugarsko jelo a dati recept nimalo ne odgovara originalu.. :cleanteeth

podignuo si temu koja je stara 2 godine. koji razlog je?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Serbinho-3 8/9/2018, 23:30

Istoricar
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by michaellcmacha 9/9/2018, 03:43

pismejker wrote:Dzuvec je bugarsko jelo a dati recept nimalo ne odgovara originalu.. :cleanteeth
zar nije srpsko...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by michaellcmacha 9/9/2018, 03:46

Gnječ wrote:
pismejker wrote:Dzuvec je bugarsko jelo a dati recept nimalo ne odgovara originalu.. :cleanteeth

podignuo si temu koja je stara 2 godine. koji razlog je?
trebalo mu je 2 godine da izgugla čije je jelo... jer je do sinoć mislio da je domaće... srpsko jel...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika Empty Re: POSLE ČOKOLADICE, STIŽE ĐUVEČ Srpski specijalitet na meniju hrvatskih vojnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum