ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Guest 28/12/2016, 15:25

metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:vidim da deboto prati raspored svetih misa, dobro je to, još malo pa će počet i u crkvu ić...




"Ja idem na misu iz domoljubnih razloga", poručio je jedan teolog te nakon rasprave s prosvjednicima ustvrdio da je "Dalmaciju je Italiji dao kralj Karadžorđević 1922."

ovaj zasigurno radi u dnevno

pa to je istina... :P

Rapallski ugovor imao je za Hrvate katastrofalne posljedice. Kralj Aleksandar Karađorđević prepustio je, prema tom ugovoru, Italiji, svojoj saveznici iz Prvoga svjetskog rata, ogromne hrvatske teritorije na istočnoj obali Jadrana, među inima Istru, Rijeku, Zadar i neke otoke.

Provjereno i izvan wiki...

Ne piši budalaštine kako je mogao prepustiti Istru kad Istru nije nikad  posjedovao??? kad nešto prepuštaš to isto trebaš prije posjedovati jel tako?

provjereno kod magistra povijesti...

magistar povijesti nezna za londonski ugovor???

Faksimil teksta Londonskog ugovora iz 1915., izdanje London 1920.

https://ia600207.us.archive.org/17/items/agreementbetween00franrich/agreementbetween00franrich.pdf

Guest
Guest


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by max123 28/12/2016, 15:26

vili40 wrote:
znači onaj tko voli Hrvatsku i Hrvate mora biti štovatelj Pavelića i NDH?Ne razumijem to baš ali nema veze.
sad se jeftino izvlacis i vridjas mi ovo malo inteligencije.znam ja dobro na sto si ti ciljao kad si pisao, da  je pavelicu misto u bosnoj a ne u zagrebu..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by jastreb 28/12/2016, 15:28

Dalmaciju je Talijanima predao Pavelić,a ne Karađorđević.

Koliko znamo Split je do 1941. bio u Jugoslaviji. Hajduk je igrao protiv Građanskog i protiv BSK-a. Šibenik je bio u Jugoslaviji do 1941. Kakve su ovo gluposti?

Istra i Rijeka,te Zadar i neki otoci pripali su Italiji 1918.to je istina,ali najveći dio Primorja i Dalmacije 1941.Italiji je dao Tonči Pavelić.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Guest 28/12/2016, 15:29

max123 wrote:
vili40 wrote:
znači onaj tko voli Hrvatsku i Hrvate mora biti štovatelj Pavelića i NDH?Ne razumijem to baš ali nema veze.
sad se jeftino izvlacis i vridjas mi ovo malo inteligencije.znam ja dobro na sto si ti ciljao kad si pisao, da  je pavelicu misto u bosnoj a ne u zagrebu..

jebaga miš...pa iz Konjica je :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by vili40 28/12/2016, 15:31

max123 wrote:
vili40 wrote:
znači onaj tko voli Hrvatsku i Hrvate mora biti štovatelj Pavelića i NDH?Ne razumijem to baš ali nema veze.
sad se jeftino izvlacis i vridjas mi ovo malo inteligencije.znam ja dobro na sto si ti ciljao kad si pisao, da  je pavelicu misto u bosnoj a ne u zagrebu..
nemam se za što izvlačiti,samo sam konstatirao da je za vrijeme NDH bilo rasprodano pola Hrvatske i da ta polovica nema ni jedan najmanji razlog slaviti to
vili40
vili40

Male
Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 15:32

dalmaciju je poklonio racan uz borbeni poklic iz opere dok je prodavao INU 
ovo mi ne zvuci lose za obradit jedan skolski sat vjeronauka
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by jastreb 28/12/2016, 15:37

vili40 wrote:
max123 wrote:
vili40 wrote:
znači onaj tko voli Hrvatsku i Hrvate mora biti štovatelj Pavelića i NDH?Ne razumijem to baš ali nema veze.
sad se jeftino izvlacis i vridjas mi ovo malo inteligencije.znam ja dobro na sto si ti ciljao kad si pisao, da  je pavelicu misto u bosnoj a ne u zagrebu..
nemam se za što izvlačiti,samo sam konstatirao da je za vrijeme NDH bilo rasprodano pola Hrvatske i da ta polovica nema ni jedan najmanji razlog slaviti to
NDH je ustvari bila velika i proširena BIH. Hrvatska je tu bila tek u fragmentima. Najčišći hrvatski krajevi predani su Talijanima i Mađarima,a hrvatskoj su pripale vukojebine koje sa Hrvatima veze nemaju(Han Pijesak,Vlasenica, Fazlagića Kula,Nevesinje,Bileća, Foča,Višegrad ,Podromanija i Goražde.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Guest 28/12/2016, 15:40

kaja wrote:u koliko sati je?

jesi plavuša?

Kaja: - Molim te, u koliko je sati?

Gnječ pogleda na sat i odgovori:

- U devetnajst i četrdeset i pet otprilike ....

Kaja frkne nosom:

-Ma da, u osamsto ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by vuksadinare 28/12/2016, 15:43

Gnječ wrote:
kaja wrote:u koliko sati je?

jesi plavuša?

Kaja: - Molim te, u koliko je sati?

Gnječ pogleda na sat i odgovori:

- U devetnajst i četrdeset i pet otprilike ....

Kaja frkne nosom:

-Ma da, u osamsto ...
:rofl
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Guest 28/12/2016, 16:02

debotoijusto wrote:dalmaciju je poklonio racan uz borbeni poklic iz opere dok je prodavao INU 
ovo mi ne zvuci lose za obradit jedan skolski sat vjeronauka


 


Hajde kada si tako dobro obaviješten ;

Podastri koliko je RAČAN spremio u svoj đep prigodom prodaje INE ( jedan manji dio u SDP ) - ili je i to fatamorgana učenja vjeronauka - možda čak i  plačeničkog trolanja   koja ti ovdje redovno izvodiš i propagiraš ??

PLJUC !!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 16:14

redder4 wrote:
debotoijusto wrote:dalmaciju je poklonio racan uz borbeni poklic iz opere dok je prodavao INU 
ovo mi ne zvuci lose za obradit jedan skolski sat vjeronauka


 


Hajde kada si tako dobro obaviješten ;

Podastri koliko je RAČAN spremio u svoj đep prigodom prodaje INE ( jedan manji dio u SDP ) - ili je i to fatamorgana učenja vjeronauka - možda čak i  plačeničkog trolanja   koja ti ovdje redovno izvodiš i propagiraš ??

PLJUC !!

nema cudnih racuna i nekretnina razbacanih po gradu , nije bio nesto od sex i oni klinac izgleda kao da se oblaci u second hand...
ovako na prvu
jedino ako je sve zamijenio u bitcoin i zakopao u vrt  B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by marcellus 28/12/2016, 16:27

debotoijusto wrote:
redder4 wrote:
debotoijusto wrote:dalmaciju je poklonio racan uz borbeni poklic iz opere dok je prodavao INU 
ovo mi ne zvuci lose za obradit jedan skolski sat vjeronauka


 


Hajde kada si tako dobro obaviješten ;

Podastri koliko je RAČAN spremio u svoj đep prigodom prodaje INE ( jedan manji dio u SDP ) - ili je i to fatamorgana učenja vjeronauka - možda čak i  plačeničkog trolanja   koja ti ovdje redovno izvodiš i propagiraš ??

PLJUC !!

nema cudnih racuna i nekretnina razbacanih po gradu , nije bio nesto od sex i oni klinac izgleda kao da se oblaci u second hand...
ovako na prvu
jedino ako je sve zamijenio u bitcoin i zakopao u vrt  B-)

to ne znači da račan nije prodao inu - je.

i imao je pravo, samo je kasnije HDZ zajebao, i naročito Milanović, što INU nisu prepustili mađarima nego su išli po logici "prodali smo vam firmu al sad ćemo mi zajedno s vama odlučivati"...

naravno da mađarima nije bilo na kraj pameti da bi hrvati prekršili svoj zakon kad su je kupovali, ne bi je inače ni kupili

_________________
Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by marcellus 28/12/2016, 16:28

nitko ne kaže, ok bar ja ne kažem, da je ivica uzeo pinku od dila. Ali jebiga on je prodao inu, ne sanader. Sanader je samo uzeo mito da bi mađarima dao ono što im je trebalo pripasti i bez da plaćaju mito... i to ne sve, nego dio.

_________________
Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Guest 28/12/2016, 18:12

Gnječ wrote:

magistar povijesti nezna za londonski ugovor???


"
Slijedom (Londonskog - op.metilda) ugovora, je također obećavao Kraljevini Srbiji stvaranje Velike Srbije; potpisnici ugovora su Srbiju - koja u pregovorima nije sudjelovala - o tome službeno obavijestili diplomatskom notom od 16. kolovoza 1915. godine. Saveznici su Srbiji obećali Bosnu i Hercegovinu, Slavoniju, Srijem, Bačku, južnu Dalmaciju (Šibenik, Zadar i Knin bi pripali Italiji) i sjevernu Albaniju, ali bez Makedonije i dijela Banata.
Hrvatskoj bi od mora ostao samo dio od Rijeke do početka Dalmacije, a na kopnu zapravo samo dio oko Zagreba i Lika. Ostalo je otvorenim pitanje bi li Hrvatska ostala državno vezana uz Mađarsku i Austriju.

"Za ulazak u rat i izdaju Središnjih sila saveznici su Italiji ponudili Istru i veći dio Dalmacije (što je kasnije rezultiralo 1920. Ugovorom u Rapallu"  (koji je potpisao kralj Karađorđević..op. metilda)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 18:53

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-iz-zagreba-index-na-misi-za-ustaskog-zlocinca-pavelica/940615.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 18:58

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 20161228_184941pavelicMisaU
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Eroo 28/12/2016, 19:10

debotoijusto wrote:Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 20161228_184941pavelicMisaU
Jesil to ti? Smanji malo taj U, Bog te ubija... :D
Eroo
Eroo

Posts : 75014
2016-07-22


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by n_razbojnik 28/12/2016, 19:14

jubilarno jednom godišnje ista tema, koju otvara isti lik, uz osvrt istih dotada likova bounce

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by n_razbojnik 28/12/2016, 19:15

marcellus wrote:vidim da deboto prati raspored svetih misa, dobro je to, još malo pa će počet i u crkvu ić...

deboto popisuje santa

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 19:15

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 20161228_184941pavelicMisaU
Jesil to ti? Smanji malo taj U, Bog te ubija... :D

taman je za ugurat hostiju u usta i oblizat prste spreman
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by debotoijusto 28/12/2016, 19:17

n_razbojnik wrote:jubilarno jednom godišnje ista tema, koju otvara isti lik, uz osvrt istih dotada likova bounce

:D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića - Page 3 Empty Re: Večeras u Zagrebu misa za ustaškog zločinca Antu Pavelića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum