ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Kermit Wed 28 Dec - 7:36

http://depo.ba/clanak/155013/esad-durakovic-moja-unucad-ce-arapima-biti-hamali
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Kermit Wed 28 Dec - 7:37

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" 583fcce7-c038-4020-9128-7cd10a0a0a66-esad-durakovic-preview
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Kermit Wed 28 Dec - 7:47

Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija", da se muslimani radikaliziraju kako bi se dobio argument da se sankcioniraju. Bosanski muslimani tradicionalno su uzorni ljudi, kosmopolite, naglašava Duraković

 
"U FBiH prodaju se hiljade hektara zemlje Arapima. Ne znamo ko s njima dolazi, kakvi remetilački faktori dolaze", poručio je u Pressingu akademik Esad Duraković.
 
Kao orijentalistu napali su ga i prozvali profesorom koji mrzi Arape zato što je ovog ljeta žestoko napao prodaju zemlje Arapima u okolini Sarajeva i drugim dijelovima BiH, teovu pojavu nazvao arapskim osvajanjem BiH.
 
"Ako naša država ne preduzme odgovarajuće mjere ovo do sada je prethodnica. Mene su ozbiljniji lobiji upozoravali da ne govorim o tome, proglašavali me antisemitom. U FBiH prodaju se hiljade hektara zemlje Arapima. Ne znamo ko s njima dolazi, kakvi remetilački faktori dolaze. Javnosti se to prodaje kao da su to investicije. Moja unučad će njima biti hamali, jer njima prodajemo najvrijednije resurse koje imamo".
 
Da li je to njihova želja da žive tamo gdje ima vode i zemlje ili je projekat?
 
"Mislim da je to projekat, to zaključujem gledajući stvari kako se odvijaju. Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija", da se muslimani radikaliziraju kako bi se dobio argument da se sankcioniraju. Bosanski muslimani tradicionalno su uzorni ljudi, kosmopolite. Vehabije i muslimani su konfliktne grupe međusobno".
 
"Sve pojave treba gledati u kontekstu da bi se vidjeli svi efekti. Nije isto ako se doseli 500.000 u Njemačku ili 500 u FBiH. Mi Bošnjaci smo povijesno markirani kao smetnja, kao potencijalna opasnost. Sada se ta hipoteka povećava i povećavaju se mogućnosti da se identificiramo kao opasan faktor", kazao je Duraković.
 
Zašto i kako je prije 4 godine Dodik najavio da će u BiH doći 500.000 Arapa?
 
"On to zna, vjerovatno ima pristup informacijama kojima ja nemam. Nema sumnje da je riječ o projektu. Naši političari i naše zakonodavstvo to ne vide kao problem, da ne možemo prodavati tlo pod nogama. Tu se pere novac, ima jako puno kriminala i ne radi se na osnovu reciprociteta. Svugdje u svijetu ako nekome prodajete zemlju imate pravo da kod njega kupite zemlju. A to ovdje nije slučaj. Sada naši političari kažu "to su naša braća muslimani." Ja se osjećam i Bosancem, Bošnjakom, muslimanom i brinem o budućnosti svoje zemlje".
 
Svjedočili smo različitom tumačenju historije kao na nedavnom primjeru kada je Izetbegović poručio Dodiku da vlasti RS-a ne trebaju pozivati na  izvorni Dejton jer će odgovor Bošnjaka biti pozivanje na vraćanje Republike BiH. Dodik mu odgovorio da je Izetbegović Srbin koji se boji svog porijekla.
 
"To su puke besmislice kakve samo Dodik može provaljivati. Šta je onda bilo prije Srba ovdje? Bili su Slaveni, pagani. Tom logikom ćemo stići do Adama, prvog čovjeka na svijetu".
 
Kako je doživio poruke Donalda Trumpa koji je kazao da će muslimanima zabraniti dolazak u Ameriku?
 
"O tome sam pisao u svojoj novoj knjizi. Možemo konstatovati sa velikim žaljenjem da svijet ulazi u sukob kultura. U Evropi su jedan od glavnih problem izbjeglice koji su muslimani i burka. Bojim se da Trumpove prijetnje treba ozbiljno shvatiti. U Americi djeluju vrlo snažna religijska grupa koja se zove Evangelisti. Njihov svećenik govori dva puta dnevno na 75 radio stanica i 125 TV stanica u SAD-u i Kanadi o tome kako je najveća pošast svijeta islam i da ga treba istrijebiti. Svi Republikanci su pod utjecajem evangelističke sekte. On ne priča tek tako. Iza Trumpa stoji moćna orgnaizacija koja gura Ameriku protiv islama".
 
Koliko su muslimani sami krivi za ovo stanje u svijetu?

"Muslimani više nisu subjekt na sceni svijeta. Muslimani su Kur'an izveli iz konteksta, samo ga verbaliziraju. Ne tumače kako valja. Prepušten je prostor radikalnim muslimanima i oni presuđuju ljudima o njihovom vjerovanju. Militantne grupe krivotvore islam. Na svaku akciju ide reakcija. Muslimani se moraju vratiti svom stožernom tekstu".

 
Da li će biti novih ratova na Bliskom istoku?
 
"Ne znam gdje se tamo više ne ratuje. Iran je ostao jedina zemlja koja je izvan ratova, mada ona šalje svoje vojske u Siriju. Bojim se da je Turska u velikoj opasnosti. Moguće je očekivati dalje eskalacije jer jZapadom danas ne vlada Trump ni Obama, već moćne korporacije kojima je jedini cilj profit".
 
Ima li optimizma za budućnost BiH?
 

"Budućnost samo Bog zna, ali možemo na osnovu nekih indicija pretpostavljati. Nadam se da će doći do pozitivnih promjena jer nastupaju velike sile s istoka kao što je Kina i Indija. Tada bi nas mogli ostaviti na miru oni koji nas remete. Nije mi jasno kako možemo svi biti destruktivni u zemlji koja je toliko lijepa. Kada prođu i odumru ratničke elite i partije da će mlađi ljudi shvatiti da nam je svima bolje ako pomažemo jedni druge i sarađujemo. Istinski vjerujem da je ovo jedna prolazna faza".
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Guest Wed 28 Dec - 7:47

Da li će biti novih ratova na Bliskom istoku?
 
"Ne znam gdje se tamo više ne ratuje. Iran je ostao jedina zemlja koja je izvan ratova, mada ona šalje svoje vojske u Siriju. Bojim se da je Turska u velikoj opasnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Kermit Wed 28 Dec - 7:48

kofein wrote:Da li će biti novih ratova na Bliskom istoku?
 
"Ne znam gdje se tamo više ne ratuje. Iran je ostao jedina zemlja koja je izvan ratova, mada ona šalje svoje vojske u Siriju. Bojim se da je Turska u velikoj opasnosti.
Turska za godinu dana kupa se u moru krvi kao i pola Evrope
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by n_razbojnik Wed 28 Dec - 7:51

kofein wrote:Da li će biti novih ratova na Bliskom istoku?
 
"Ne znam gdje se tamo više ne ratuje. Iran je ostao jedina zemlja koja je izvan ratova, mada ona šalje svoje vojske u Siriju. Bojim se da je Turska u velikoj opasnosti.

Gdje će suza nego na oko

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by vuksadinare Wed 28 Dec - 7:56

..hm...uglavnom nece biti dobro...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99026
2015-09-08


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by n_razbojnik Wed 28 Dec - 7:57

Zašto i kako je prije 4 godine Dodik najavio da će u BiH doći 500.000 Arapa?
 
On to zna, vjerovatno ima pristup informacijama kojima ja nemam.

Svjedočili smo različitom tumačenju historije kao na nedavnom primjeru kada je Izetbegović poručio Dodiku da vlasti RS-a ne trebaju pozivati na  izvorni Dejton jer će odgovor Bošnjaka biti pozivanje na vraćanje Republike BiH. Dodik mu odgovorio da je Izetbegović Srbin koji se boji svog porijekla.
 
"To su puke besmislice kakve samo Dodik može provaljivati."

Od Dode, sveckoga čoveka do klauna...pomješanih emocija, osjećam se kao epi
 

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Kermit Wed 28 Dec - 8:00

"U FBiH prodaju se hiljade hektara zemlje Arapima. Ne znamo ko s njima dolazi, kakvi remetilački faktori dolaze", poručio je u Pressingu akademik Esad Duraković.
 
Kao orijentalistu napali su ga i prozvali profesorom koji mrzi Arape zato što je ovog ljeta žestoko napao prodaju zemlje Arapima u okolini Sarajeva i drugim dijelovima BiH, teovu pojavu nazvao arapskim osvajanjem BiH.
 
"Ako naša država ne preduzme odgovarajuće mjere ovo do sada je prethodnica. Mene su ozbiljniji lobiji upozoravali da ne govorim o tome, proglašavali me antisemitom. U FBiH prodaju se hiljade hektara zemlje Arapima. Ne znamo ko s njima dolazi, kakvi remetilački faktori dolaze. Javnosti se to prodaje kao da su to investicije. Moja unučad će njima biti hamali, jer njima prodajemo najvrijednije resurse koje imamo".
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by vuksadinare Wed 28 Dec - 8:03

...uz vjeru dobro dođe i nesto sa strane ispod stola zaraditi..a arapi su izdasne ruke..a ne pitas se od koga novac dolazi samo neka dolazi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99026
2015-09-08


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Regoč Wed 28 Dec - 8:12

Očito je klika dobila lovu da ovo omogući. Puk gleda svoj džep, ne samo Bošnjaci jer su i Srbi svoje rasprodali, a vjerujem da će i Hrvati kad im se ponudi.

_________________
Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by vuksadinare Wed 28 Dec - 8:14

Regoč wrote:Očito je klika dobila lovu da ovo omogući. Puk gleda svoj džep, ne samo Bošnjaci jer su i Srbi svoje rasprodali, a vjerujem da će i Hrvati kad im se ponudi.
to je to...a arap nije svabo da trazi sve posteno i transparentno pa se otegne..daj pare i nosi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99026
2015-09-08


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Regoč Wed 28 Dec - 8:15

Nije ni Švabo pošten gdje ne mora.

_________________
Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by vuksadinare Wed 28 Dec - 8:18

Regoč wrote:Nije ni Švabo pošten gdje ne mora.
je..ali sa balkanjerosima je uvijek na oprezu i voli sve cisto
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99026
2015-09-08


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by jastreb Wed 28 Dec - 8:31

Ti će Arapi kad-tad iz BIH letjeti naglavačke.

Oni pojma nemaju šta je Bosna i idu grlom u jagode. Džabe im i pare i zlato. Ono što u Bosni kupe nikada neće biti njihovo,kako oni misle.

Jednog dana će im kuće biti u plamenu i kamen na kamenu od toga neće ostati.

Bolje da stanu dok je vrijeme. Kupoprodajni ugovori u Bosni neće značiti ništa.

Oni misle da ih muslimani u Bosni mnogo vole i jedva čekaju.

Malo sutra. :witch
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Guest Wed 28 Dec - 9:02

U svakom slučaju, lakše je podnijet kad te zakolje balkanski džihadist nego tamo kakav arapski divljak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Eroo Wed 28 Dec - 11:52

vuksadinare wrote:...uz vjeru dobro dođe i nesto sa strane ispod stola zaraditi..a arapi su izdasne ruke..a ne pitas se od koga novac dolazi samo neka dolazi
A čovjek ti je lijepo rekao o čemu se radi.
Nije u šoldima sve...
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by jastreb Wed 28 Dec - 11:55

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:...uz vjeru dobro dođe i nesto sa strane ispod stola zaraditi..a arapi su izdasne ruke..a ne pitas se od koga novac dolazi samo neka dolazi
A čovjek ti je lijepo rekao o čemu se radi.
Nije u šoldima sve...
U šoldima je sve i u tome je kvaka.

Koncepti "Nek ti kušin bude stina" , "Ne dirajte mi ravnicu" "Dalmacija u mom oku" i "Ajme meni bez tebe Krajino" su iscrpljeni,isprazni i patetični.

Jedino kod vas Hercegovaca još pali ona "Serbus dragi Zagreb moj"
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by mutava baštarda Wed 28 Dec - 12:02

kofein wrote:U svakom slučaju, lakše je podnijet kad te zakolje balkanski džihadist nego tamo kakav arapski divljak.
sve isto, jer su i jedni i drugi američki saveznici. sve je bolje nego da te zakolje četnik koji je ruski saveznik... lol!
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by epikur37 Wed 28 Dec - 12:32

mrka kapa.....liberalima i vehabitima
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija" Empty Re: Esad Duraković: Internacionalni je projekat da se u FBiH stvori "muslimanija"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum