ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by epikur37 23/12/2016, 12:37

SARAJEVO - Direktor agencije "Nova Evropa" iz Kembridža Timoti Les, koji smatra da su potrebne nove podjele na Balkanu, rekao je da bi u tom procesu BiH ostala kao nezavisna država koja bi bila bazirana na prostor Sarajeva i ostale dijelove. Les je ostao pri svom stavu o neophodnosti podjela zarad očuvanja mira na Balkanu. Prema njegovoj analizi objavljenoj u američkom časopisu "Forin afers", BiH bi bila podijeljena između "velike Srbije" i "velike Hrvatske". "Nakon tog procesa, ostala bi Bosna kao nezavisna država koja bi bila bazirana na prostor Sarajeva i ostale dijelove, minus Republika Srpska i hrvatski dijelovi, odnosno trećeg entiteta. Moguće je i da bi se Srebrenica i dijelovi Republike Srpske sa bošnjačkom većinom mogli pridružiti bosanskoj državi. Srbi i Bošnjaci bi trebalo da o tome raspravljaju", rekao je Les za N1. Kada je riječ o Republici Srpskoj, Les više vjeruje u stvaranje svojevrsne unije sa Srbijom gdje bi Republika Srpska bila pokrajina, nego u njenu nezavisnost. "Ne vjerujem da je Republika Srpska u stanju da bude nazavisna država. Niti mislim da većina Srba žudi za nezavisnom državom, kao krajnjem političkom cilju. Ono što oni žele jeste veća autonomija od ostatka BiH, te samoopredjeljenje kada je riječ o njihovim unutrašnjim stvarima, to je politička realnost i znači svojevrsno razbijanje BiH", rekao je Les. U praksi, smatra on, Republika Srpska nije u stanju da opstane kao entitet, već bi trebalo da postane autonomna u okviru svojevrsne unije sa Srbijom. "Pretpostavljam da bi srednjoročni cilj Republike Srpske mogao da bude da postane autonomna pokrajina u okviru proširene Srbije. No, o tome treba da odluče ljudi na terenu, a ne ja", naglasio je Les. On je, ipak, izrazio bojazan da bi nova podjela mogla izazvati nove ratove. Les kaže da će se vidjeti da li će Vašington podržati podjelu BiH, jer se još ne zna koja će biti inostrana politika nove administracije i kakav će biti položaj prema Balkanu. On smatra da se EU ne bi složila sa novima podjelama, ali da podjele niko neće nametati. Na pitanje da li će predsjednik Srpske Milorad Dodik nastaviti sa referendumom za nezavisnost, Les je rekao da postoji stvarni rizik, ali da ne zna da li će Dodik ići na referendum za nezavisnost. "Mislim da i pored njegove oštre retorike, ipak, ostaje pažljiv u odabiru politike za Republiku Srpsku. Moja pretpostavka je da će `gurati` do krajnjih granica sve ono što je moguće, a referendum je možda `proguran` kroz pitanje Dana Republike Srpske", ocijenio je Les. Hrvatsko pitanje Les bi riješio uspostavljem trećeg entiteta, koji bi imao pretenziju da se pripoji Hrvatskoj. "U ovom trenutku to nije veliko političko pitanje, ali je moguće. Neke će se stvari morati dogoditi. Vidim da se javljaju tvrdi nacionalistički sentimenti, sa idejom apsorpcije hrvatske manjine time što će se proširiti hrvatska država", rekao je Les.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Les-RS-ne-moze-opstati-kao-entitet-treba-da-postane-autonomna/404481
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by epikur37 23/12/2016, 12:37

To je i Trumpov plan.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by jastreb 23/12/2016, 12:38

U ovom trenutku važno je samo to da Hrvati iz Bosne ne poslušaju Zagreb.

Ovi iz Hercegovine,to je već druga stvar. Oni doživljavaju ZG kao pravovjerni Židovi Sion.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Eroo 23/12/2016, 16:43

jastreb wrote:U ovom trenutku važno je samo to da Hrvati iz Bosne ne poslušaju Zagreb.

Ovi iz Hercegovine,to je već druga stvar. Oni doživljavaju ZG kao pravovjerni Židovi Sion.
Svaki iole ozbiljniji narod ima svoj Sion. Ostali nemaju svoju državu...
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by govinda 23/12/2016, 16:52

epi, ero, ostrite li nozeve?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by govinda 23/12/2016, 16:57

Gledam vas dvojicu kako svrsavate na ideju da bi americki avioni mogli bombardovati Sarajevo, Tuzlu, Bihac..sanjate o autobusima kao za one jadnike iz Alepa...epi ce otrcati u americku ambasadu da im tamo da moje ime ne bi li me ameri zatvorili u Guantanamo ili Abu Graib kad vec nema Jasenovca a ero mjerka moju kucu i konta za koliko je moze prodati kad mi je otme...koji ste vi jadnici i bagra, obojica...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Guest 23/12/2016, 17:12

Ja sam rekao ovim frendovima Hercegovcima koji su sa menom bili na faksu pa su se vratili živjeti u Hercegtovinu.

Ako vas kojim slučajem spoji Zagreb - biti će te uništeni. Uništiti će vas Zagreb, centralizacija, porezi i inspektori.

Dok je god RH centralizirana država sa ogromnom birokracijom i porezima i inspektorima koji će sada početi češljati privatne tekuće račune(a to hercegovce koji su poduzetnici će posebno sjebati plus dosta njih radi vanka pa žive malo u BiH malo njemačka) , da kojim slučajem se HercegoBosna spoji sa Hrvatskom - biti će uništeni u roku 5-10godina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Guest 23/12/2016, 17:15

Za dobrobit Hrvata u Hrvatskoj i najviše Hrvata u BiH , najbolje im je da za sada stoje u BiH, Federaciji i Sarajevu.

Naravno da ih Sarajevo "pljačka", to je tako svugdje, i Trump je dobio USA izbore tako što je lajao protiv USA države, protiv Washingtona i hvalio se da plaća što manje poreza ----

ali to nije ništa kako će ih Zagreb sjebati - Zagreb će im poslati inspektore i to Hercegovce(pa neće moći lajati da ih idu Purgeri sjebati) koji će ih dolje uništiti ... ovako u Međigorju plate minimalno poreza, onako će svaka kuća imati fiskalnu blagajnu, morati zadovoljiti stotine regulacija i poreza, i porezi će im skočiti, sjebat će ih ko beba zvečku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Eroo 23/12/2016, 17:15

govinda wrote:epi, ero, ostrite li nozeve?
Baš sam danas sve naoštrio, možeš se s njima obrit...
Tribalo mi je  nasjeckati meso, kapulu, spremiti salatu a za sutra narezati šarana  za fiš paprikaš... drunken
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Eroo 23/12/2016, 17:20

Pinochet wrote:Za dobrobit Hrvata u Hrvatskoj i najviše Hrvata u BiH , najbolje im je da za sada stoje u BiH, Federaciji i Sarajevu.
Ima puno razloga za to, o kojima ne bih na forumu...
Nešto od toga si i ti spomenuo, a to je najmanje važno.
Ustvari nebitno. Mi smo puno dalekovidniji i praktičniji nego što se obično misli.
Pare brojimo na'prste ili u najgorem slučaju strojno.
Milijun, plus milijun je dva milijuna, jelda...Na primjer.  :D
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Guest 23/12/2016, 17:31

dok god RH država provodi ekonomski fašizam prvo nad svim Hrvatima a onda prvo nad svim Hrvatima koji nisu uhljebi ili u ZGu , do tada im se ne isplati imati posla sa njima.

Hercegovina je regija gdje nema puno uhljeba, gdje ekipa uglavnom mora živjeti od realnog sektora.. prije je to bila trgovina/šverc komerc, a zadnje vrijeme tamo se razvija poljopriveda, turizam čak i industrija -

spoje li se sa Rh , jebat će ježa u guzicu.. Zagreb će ih uništiti ,a ovi neće niti biti svjesni zašto im pada standard.

Ovi inspektori koje im Sarajevo pošalje, oni se podmite sa 50maraka, a ovaj Hrvatski će mu donjeti 5000 stranica novih regulacija i 300 novih poreza, i zatvarat će im pogone i hotele i trgovine radi sitnica a HDZ će ih pljačkati samo tako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by jastreb 23/12/2016, 17:38

Pinochet wrote:Ja sam rekao ovim frendovima Hercegovcima koji su sa menom bili na faksu pa su se vratili živjeti u Hercegtovinu.

Ako vas kojim slučajem spoji Zagreb - biti će te uništeni. Uništiti će vas Zagreb, centralizacija, porezi i inspektori.
Pa Zagreb ih i je uništio. Kamo puste sreće da su imali pameti kao BH Srbi koji su u jednom trenutku odjebali Miloševića,danas bi imali entitet.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by govinda 23/12/2016, 17:38

da
Pinochet wrote:dok god RH država provodi ekonomski fašizam prvo nad svim Hrvatima a onda prvo nad svim Hrvatima koji nisu uhljebi ili u ZGu , do tada im se ne isplati imati posla sa njima.

Hercegovina je regija gdje nema puno uhljeba, gdje ekipa uglavnom mora živjeti od realnog sektora.. prije je to bila trgovina/šverc komerc, a zadnje vrijeme tamo se razvija poljopriveda, turizam čak i industrija -

spoje li se sa Rh , jebat će ježa u guzicu.. Zagreb će ih uništiti ,a ovi neće niti biti svjesni zašto im pada standard.

Ovi inspektori koje im Sarajevo pošalje, oni se podmite sa 50maraka, a ovaj Hrvatski će mu donjeti 5000 stranica novih regulacija i 300 novih poreza, i zatvarat će im pogone i hotele i trgovine radi sitnica a HDZ će ih pljačkati samo tako
Hercegovci smatraju da su sadasnju Hvatsku oni stvorili i odbranili i da tih 300 poreza trebaju da placaju Hrvati u hrvatskoj a novac od tih poreza da ide u Hercegovinu...jer ste im duzni slobodu i nezavisnost.

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by jastreb 23/12/2016, 17:44

Hercegovac kad čuje za Zagreb on načisto povileni. Čak ni rođeni Zagrepčanin koji se nakon dužeg izbivanja iz svojega grada vraća u Zagreb,ne slini toliko nad Zagrebom.

A Hercegovac kad prvi put dođe u ZG,on naprosto lebdi. Svaki korak po Zagrebu njemu je poseban užitak,on ima osjećaj da leti,a neki u tim trenucima dožive i pravo sladostrašće.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by govinda 23/12/2016, 17:47

jastreb wrote:Hercegovac kad čuje za Zagreb on načisto povileni. Čak ni rođeni Zagrepčanin koji se nakon dužeg izbivanja iz svojega grada vraća u Zagreb,ne slini toliko nad Zagrebom.

A Hercegovac kad prvi put dođe u ZG,on naprosto lebdi. Svaki korak po Zagrebu njemu je poseban užitak,on ima osjećaj da leti,a neki u tim trenucima dožive i pravo sladostrašće.
Tako je i sa Srbima iz RS kad je u pitanju Beograd a i sa Sandzaklijama kad je u pitanju Sarajevo..i sa epijem kad je u pitanju Tuzla :)))

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by crvenkasti 23/12/2016, 17:52

Ustanovio sam da sam sve gluplji i gluplji.
Nisam bio ovoliko prošle godine.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by govinda 23/12/2016, 17:54

crvenkasti wrote:Ustanovio sam da sam sve gluplji i gluplji.
Nisam bio ovoliko prošle godine.
Srpstvo se vraca u ovo doba godine kod  vas konvertita ali ne traje dugo..ne boj se, bices iza nedelje opet pametni Hrvat

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by crvenkasti 23/12/2016, 17:59

Je, baš ti znaš što mi je. Ti si još gluplji od mene. I od marcelusa, onda znaš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by crvenkasti 23/12/2016, 18:02

Nije to, ono, samo izvana, po površini. Nego, baš onako, dubinska, iskonska glupost. Prožima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by crvenkasti 23/12/2016, 18:03

Al serem.
Opet sam pobijedio.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet Empty Re: Nova Europa: Hrvatska treba apsorbirati Treći Entitet

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum