ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjiški kristali

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 15/1/2017, 15:31

Lijep je! :tu

Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 19/1/2017, 12:11

betty.boop wrote:dakle :


Knjiški kristali - Page 3 Unname12


Krasan je. :) Dubokih, tamnih ljubičastih tonova. I lijepa ručica. :) 



(spominje i vrste ametista)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 19/1/2017, 12:36

Vegvísir wrote:Jedva čekam! flower 
Uz svu dramu koja je pratila najavu sezone, a potom i otkazivanje pa ponovnu najavu, moram priznati da me čitavo vrijeme polako grickao crv sumnje u uspješan svršetak projekta. Ali sad kad se već sve primaklo kraju i napokon imamo datum, treperim od sreće. :shy


Usput, jutros sam sanjala Kica, tebe, moju malenkost i jos nekoliko nepoznatih forumasa. U jednom trenutku nekako sam se izdigla nad forumom i shvatila da se svi mi nalazimo u Kicovoj biljeznici pa sam iskocila iz nje. :-D On i ti slijedili ste me.. Pogledavsi nanovo njegovu tekicu, uocili smo da je u potpunosti ispisana i da vise nema mjesta za daljnje razgovore. Predlozili smo mu da nabavi novu biljeznicu i ispise naslove tema. Dok je iscrtavao horizontalne i vertikalne linije i u njima ispisivao naslove pdf-ova, mi smo dlanovima skrivale lice jer smo i nadalje inzistirale na anonimnosti. :-D

Hahahaha, fantastično! :^0 
Pitam se što bi Freud i Jung na to imali reći... :D :D :D


: )) Nećemo ih ništa pitati. Možda da se pretvaramo da ništa nisam napisala?  :tss

Nego, jesi li razmišljala u kojem bi smjeru treća sezona TP-a mogla krenuti? Kako bi je osmislila?

Ova me pjesma potpuno asocira na tu treću sezonu. :)




Zamišljam neku mladu učiteljicu, negdje u velegradu, kojoj se neprestano u snovima prikazuje, njoj nepoznat, mladi Dale Cooper zarobljen u Crvenoj sobi. Ne dohvaća smisao tih snova, no ima nevjerojatan poriv otići iz rodnog grada i riješiti se tjeskobe... Hajd` sad ti. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 19/1/2017, 12:38

kic wrote:
Jung: neke veze su vaznije nego sto se mozda cine
Freud: 3some with facial desire

:^^

Ništa nisam vidjela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by kic 19/1/2017, 14:14


jeste ozbiljne, Jung je uvijek bio na svoju ruku malo :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 19/1/2017, 14:25

kic wrote:
jeste ozbiljne, Jung je uvijek bio na svoju ruku malo :^^

Zaboravih dodati plazijezik. :)

Svidio mi se san. Ako se zamisliš kao vremenskog putnika koji treba objasniti predinternetskim generacijama "društvene mreže", zapravo, ovu forumsku komunikaciju, tako bi to nekako moglo bilo pojašnjeno. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 19/1/2017, 15:05

Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:Jedva čekam! flower 
Uz svu dramu koja je pratila najavu sezone, a potom i otkazivanje pa ponovnu najavu, moram priznati da me čitavo vrijeme polako grickao crv sumnje u uspješan svršetak projekta. Ali sad kad se već sve primaklo kraju i napokon imamo datum, treperim od sreće. :shy


Usput, jutros sam sanjala Kica, tebe, moju malenkost i jos nekoliko nepoznatih forumasa. U jednom trenutku nekako sam se izdigla nad forumom i shvatila da se svi mi nalazimo u Kicovoj biljeznici pa sam iskocila iz nje. :-D On i ti slijedili ste me.. Pogledavsi nanovo njegovu tekicu, uocili smo da je u potpunosti ispisana i da vise nema mjesta za daljnje razgovore. Predlozili smo mu da nabavi novu biljeznicu i ispise naslove tema. Dok je iscrtavao horizontalne i vertikalne linije i u njima ispisivao naslove pdf-ova, mi smo dlanovima skrivale lice jer smo i nadalje inzistirale na anonimnosti. :-D

Hahahaha, fantastično! :^0 
Pitam se što bi Freud i Jung na to imali reći... :D :D :D


: )) Nećemo ih ništa pitati. Možda da se pretvaramo da ništa nisam napisala?  :tss

Nego, jesi li razmišljala u kojem bi smjeru treća sezona TP-a mogla krenuti? Kako bi je osmislila?

Ova me pjesma potpuno asocira na tu treću sezonu. :)




Zamišljam neku mladu učiteljicu, negdje u velegradu, kojoj se neprestano u snovima prikazuje, njoj nepoznat, mladi Dale Cooper zarobljen u Crvenoj sobi. Ne dohvaća smisao tih snova, no ima nevjerojatan poriv otići iz rodnog grada i riješiti se tjeskobe... Hajd` sad ti. :)


Sviđa mi se, kako pjesma, tako i ideja! :D

Međutim, u mojoj viziji, na mjestu tvoje mlade velegradske učiteljice nalazi se jedna posve druga dama - mlada nećakinja našeg vrlog junaka koja je i sama, odrastajući na pričama o njenom misteriozno nestalom rođaku, postala FBI agenticom. Potaknuta nemirom koji u njoj izazovu učestalo ponavljujući kriptični snovi, odlazi u Twin Peaks kako bi pokušala riješiti prašnjavu tajnu, staru već četvrt stoljeća. Odjevena u crvenu košulju i suknju uzorka naizmjeničnih bijelih i crnih vodoravnih cik-cak linija, dolazi u Double R Diner gdje uz krišku odlične pite od trešanja i prokleto dobre šalice kave upoznaje umirovljenog policajca Andyja koji nevoljko odgovara na pitanja iz tog razdoblja svog života. Slijedeći upute koje dolaze u snovima, otvara Crnu Ložu i susreće svog rođaka, ili pak tek ljušturu demonskog entiteta kojom ga je Loža napravila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 20/1/2017, 12:43

Vegvísir wrote:
Međutim, u mojoj viziji, na mjestu tvoje mlade velegradske učiteljice nalazi se jedna posve druga dama - mlada nećakinja našeg vrlog junaka koja je i sama, odrastajući na pričama o njenom misteriozno nestalom rođaku, postala FBI agenticom. Potaknuta nemirom koji u njoj izazovu učestalo ponavljujući kriptični snovi, odlazi u Twin Peaks kako bi pokušala riješiti prašnjavu tajnu, staru već četvrt stoljeća. Odjevena u crvenu košulju i suknju uzorka naizmjeničnih bijelih i crnih vodoravnih cik-cak linija, dolazi u Double R Diner gdje uz krišku odlične pite od trešanja i prokleto dobre šalice kave upoznaje umirovljenog policajca Andyja koji nevoljko odgovara na pitanja iz tog razdoblja svog života. Slijedeći upute koje dolaze u snovima, otvara Crnu Ložu i susreće svog rođaka, ili pak tek ljušturu demonskog entiteta kojom ga je Loža napravila.

Prepisuješ iz L.-ove tekiceee.. :_| Imaš neposredan uviid.

Ima smisla, budući da se te neuobičajene sposobnosti nasljeđuju. :) S obzirom da je Cooper štrigun i njegova bi nećakinja mogla biti štriga. Poveznica - Cooperova majka, njezina baka, što dodatno potkrepljuje njenu osjetljivost na Cooperovu patnju u Crnoj loži. I ja sam ovu svoju, nazovimo je Mistral, zamislila kao nekog, izuzetno osjetljivog na poruke u snovima, no povezanost nje i Coopera trebala bi se otkriti tijekom sezone. Razlika između nje i nećakinje jest - šutnja. Put će je, protkan sinkronicitetima, nanijeti u Twin Peaks koji će joj se trenutno svidjeti, a bit će otvoreno mjesto u školi (ili možda u lokalnim novinama?).. No ona neće znati ništa o prošlosti gradića, ništa o Cooperu i prethodnim događajima (na taj način će, kroz njenu osobu, novije generacije gledatelja otkrivati TP :) ). E da, Mistral ima još jednu sposobnost koju će otkriti u TP-u. Dodirom predmeta, čak i osoba, nailazit će joj slike o njima (zapravo, energetski pohranjenih informacija) koje će pokušati povezati u smislenu priču. Do toga neće dolaziti svaki put kad položi dlan na nj, već u posebnom mentalnom stanju izazvanom tjeskobom. Ti si taj dio riješila s nećakinjom kao FBI-agenticom koja ima pravo na postavljanje neugodnih pitanja, a i zna što, odnosno, koga traži. :)

Još jedan detalj. Mistral će upoznati osobu koja živi u šumi, a koja će biti njen prikriveni zaštitnik. Ne znam zašto ali zamišljam ga kao Mickey Rourke-ja (ili Rourkija?). :) Naravno, svi ga izbjegavaju jer je mučaljiv, živi prema vlastitim pravilima, djeluje opasno, nije druželjubiv, i takoo. No ta njegova narav posljedica je prevelikog znanja o mračnoj strani TP-a.

Stvarno, što s Cooperom? Je li njegov demonski dvojnik uvaženi stanovnik TP-a ili je jednostavno nestao?

P.S. jesi li znala da cik-cak linije najvjerojatnije predstavljaju iskrivljen izgled šahovske ploče?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 22/1/2017, 21:18

Ithildin wrote:
Prepisuješ iz L.-ove tekiceee.. :_| Imaš neposredan uviid.

Ima smisla, budući da se te neuobičajene sposobnosti nasljeđuju. :) S obzirom da je Cooper štrigun i njegova bi nećakinja mogla biti štriga. Poveznica - Cooperova majka, njezina baka, što dodatno potkrepljuje njenu osjetljivost na Cooperovu patnju u Crnoj loži. I ja sam ovu svoju, nazovimo je Mistral, zamislila kao nekog, izuzetno osjetljivog na poruke u snovima, no povezanost nje i Coopera trebala bi se otkriti tijekom sezone. Razlika između nje i nećakinje jest - šutnja. Put će je, protkan sinkronicitetima, nanijeti u Twin Peaks koji će joj se trenutno svidjeti, a bit će otvoreno mjesto u školi (ili možda u lokalnim novinama?).. No ona neće znati ništa o prošlosti gradića, ništa o Cooperu i prethodnim događajima (na taj način će, kroz njenu osobu, novije generacije gledatelja otkrivati TP :) ). E da, Mistral ima još jednu sposobnost koju će otkriti u TP-u. Dodirom predmeta, čak i osoba, nailazit će joj slike o njima (zapravo, energetski pohranjenih informacija) koje će pokušati povezati u smislenu priču. Do toga neće dolaziti svaki put kad položi dlan na nj, već u posebnom mentalnom stanju izazvanom tjeskobom. Ti si taj dio riješila s nećakinjom kao FBI-agenticom koja ima pravo na postavljanje neugodnih pitanja, a i zna što, odnosno, koga traži. :)

Još jedan detalj. Mistral će upoznati osobu koja živi u šumi, a koja će biti njen prikriveni zaštitnik. Ne znam zašto ali zamišljam ga kao Mickey Rourke-ja (ili Rourkija?). :) Naravno, svi ga izbjegavaju jer je mučaljiv, živi prema vlastitim pravilima, djeluje opasno, nije druželjubiv, i takoo. No ta njegova narav posljedica je prevelikog znanja o mračnoj strani TP-a.

Stvarno, što s Cooperom? Je li njegov demonski dvojnik uvaženi stanovnik TP-a ili je jednostavno nestao?

P.S. jesi li znala da cik-cak linije najvjerojatnije predstavljaju iskrivljen izgled šahovske ploče?

Sviđa mi se u kojem smjeru ideš; dala bi se od naših idejnih krpica složiti sasvim okej priča. :D

Dok sam razmišljala o ovim našim scenarijima, pala mi je na um misao kako bi nova sezona Twin Peaksa izgledala u postmodernom* svijetu simulacije i simulakra, svijeta na tragu kakav vidimo u, primjerice, Black Mirroru. Nije mi se svidjelo. Čini mi se da bi takav svijet bio suviše tehnološki sterilan, oslobođen mašte i raščaran za odgovore koji dolaze u snovima. :D

Nisam sigurna gdje vidim Coopera u ovom trenutku. Možda je njegov dvojnik omraženi lokalni moćnik, možda je zatočen negdje, možda je u šumi... :D

Nisam znala za cik-cak linije i šahovsku ploču. Kul. 
:)

_____________________
*postmodernizam i Twin Peaks definitivno također idu ruku pod ruku (intertekstualnost, hiperrealnost, metanarativnost), ali vjerujem da kužiš na što mislim kad ga stavim u kontekst blekmirorvštine i svijeta u kojem postoji :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 22/1/2017, 21:34

Dolazim u napast da iznova pogledam sve epizode prije nego nam stigne nova sezona. :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 22/1/2017, 21:43

Eh da, još jedna stvar! Misliš li da ćemo napokon ući u Bijelu ložu? Osim onog kratkog posjeta Major Briggsa, ne znamo gotovo ništa o njoj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 24/1/2017, 13:22

Vegvísir wrote:Dolazim u napast da iznova pogledam sve epizode prije nego nam stigne nova sezona. :popcorn
 
E, znaš onaj put kad si mi rekla da ga opet repriziraju pa ti odgovorih da sam nedavno sve odgledala pa neću ponovno? E pa ipak sam gledala reprizu. : )) TP mi jednostavno nije za ljetne mjesece. :)

Što se Bijele lože tiče i Coopera, jesi li raspoložena za nešto spoilera?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 24/1/2017, 14:34

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:
Prepisuješ iz L.-ove tekiceee.. :_| Imaš neposredan uviid.

Ima smisla, budući da se te neuobičajene sposobnosti nasljeđuju. :) S obzirom da je Cooper štrigun i njegova bi nećakinja mogla biti štriga. Poveznica - Cooperova majka, njezina baka, što dodatno potkrepljuje njenu osjetljivost na Cooperovu patnju u Crnoj loži. I ja sam ovu svoju, nazovimo je Mistral, zamislila kao nekog, izuzetno osjetljivog na poruke u snovima, no povezanost nje i Coopera trebala bi se otkriti tijekom sezone. Razlika između nje i nećakinje jest - šutnja. Put će je, protkan sinkronicitetima, nanijeti u Twin Peaks koji će joj se trenutno svidjeti, a bit će otvoreno mjesto u školi (ili možda u lokalnim novinama?).. No ona neće znati ništa o prošlosti gradića, ništa o Cooperu i prethodnim događajima (na taj način će, kroz njenu osobu, novije generacije gledatelja otkrivati TP :) ). E da, Mistral ima još jednu sposobnost koju će otkriti u TP-u. Dodirom predmeta, čak i osoba, nailazit će joj slike o njima (zapravo, energetski pohranjenih informacija) koje će pokušati povezati u smislenu priču. Do toga neće dolaziti svaki put kad položi dlan na nj, već u posebnom mentalnom stanju izazvanom tjeskobom. Ti si taj dio riješila s nećakinjom kao FBI-agenticom koja ima pravo na postavljanje neugodnih pitanja, a i zna što, odnosno, koga traži. :)

Još jedan detalj. Mistral će upoznati osobu koja živi u šumi, a koja će biti njen prikriveni zaštitnik. Ne znam zašto ali zamišljam ga kao Mickey Rourke-ja (ili Rourkija?). :) Naravno, svi ga izbjegavaju jer je mučaljiv, živi prema vlastitim pravilima, djeluje opasno, nije druželjubiv, i takoo. No ta njegova narav posljedica je prevelikog znanja o mračnoj strani TP-a.

Stvarno, što s Cooperom? Je li njegov demonski dvojnik uvaženi stanovnik TP-a ili je jednostavno nestao?

P.S. jesi li znala da cik-cak linije najvjerojatnije predstavljaju iskrivljen izgled šahovske ploče?

Sviđa mi se u kojem smjeru ideš; dala bi se od naših idejnih krpica složiti sasvim okej priča. :D

Dok sam razmišljala o ovim našim scenarijima, pala mi je na um misao kako bi nova sezona Twin Peaksa izgledala u postmodernom* svijetu simulacije i simulakra, svijeta na tragu kakav vidimo u, primjerice, Black Mirroru. Nije mi se svidjelo. Čini mi se da bi takav svijet bio suviše tehnološki sterilan, oslobođen mašte i raščaran za odgovore koji dolaze u snovima. :D

Nisam sigurna gdje vidim Coopera u ovom trenutku. Možda je njegov dvojnik omraženi lokalni moćnik, možda je zatočen negdje, možda je u šumi... :D

Nisam znala za cik-cak linije i šahovsku ploču. Kul. 
:)

_____________________
*postmodernizam i Twin Peaks definitivno također idu ruku pod ruku (intertekstualnost, hiperrealnost, metanarativnost), ali vjerujem da kužiš na što mislim kad ga stavim u kontekst blekmirorvštine i svijeta u kojem postoji :D


Tek sam kasnije shvatila da me je J. J. Abrams pretekao s Ray. Sjećaš li se lightsabera i njenih vizija, nakon što ga je dotaknula? Dobro, ona nije samo ugledala "prošlost", već i buduće događaje. Možda bi Mistral više mogla biti empatski osjetljiva, odnosno, manifestirati te energetski pohranjene informacije kroz emocije i fizičke osjete, tipa, dodirujući određene predmete iznenada osjetiti jaku tugu i/li fizičku bol i tome slično?

---

Sinoć sam škicala NRZ /HRT 3/. Bilo je o traumama (u nekonvencionalnom smislu riječi, trauma kao transgeneracijski proces, kao "sindrom predaka"). Odnosno.. "Čudne činjenice da se traumatski događaji zbivaju na godišnjice prethodnih traumi, da imaju transgeneracijski karakter i da su često povezani sinkronicitetno; fraktalna povezanost pojedinaca kako s obiteljskim sustavima, tako i s regijama ili kulturnim krugovima."

U osnovi, dotična gošća Anngwyn St. Just govorila je o "sjećanju prostora" (njegovom informacijskom polju) na kojem su se dogodile neke grozne stvari (zataškani masakri, npr.), a zbog čega se ponavljaju nesreće na tom istom prostoru, na pojedine datume jer su nerazriješeni, skriveni itd.


Čak je i Rupert Sheldrake (možda ti je poznat sa idejom o "morfogenetskim poljima") iznio primjer s "crnim točkama", mjesta na autocestama gdje se stalno dešavaju nesreće (i tako desetljećima). 


/Živi u zabačenom dijelu Engleske. Duž ceste u Velikoj Britaniji nalaze se prometni znakovi za crne točke. Dakle, upozoravaju na područja čestih nesreća. Međutim, zamijetio je da to nije prometna cesta pa se zapitao zašto se nesreće događaju usred ničega. Istražio je povijest mjesta jer je njegova teorija da mjesta imaju polja pamćenja. Proučio je povijest mjesta na kojem se nalazila crna točka. I pokazalo se da je baš ondje bila najkrvavija bitka koja se vodila između britanskih protestanata i katolika. Uslijedilo je pitanje, ako je to polje pamćenja toliko opasno, što učiniti. Došao je na ideju da se potomci pripadnika sukobljenih strana moraju ondje susresti i zajedno oplakati sve poginule. Što je suprotno uobičajenom ponašanju. Mi oplakujemo samo svoje mrtve, no to ne rješava ništa. Da se mir opet vrati u jednu od zona sukoba, sve strane uključene u sukob, moraju se susresti na tom mjestu i svi tugovati za svim mrtvima. - Anngwyn/


Zašto sve ovo pišem? :D Asocijacije. Usput odgovaram na ono o postmodernizmu koji u kontekstu "blekmiror" svijeta više ide ka nekakvom transhumanizmu, dočim Lynch želi proširiti stvarnost vraćajući se našim skrivenim potencijalima koje gušimo tehničkim napravicama. Sinoćnja emisija NRZ-a podsjetila me je upravo na to. Bi li Crna loža mogla biti jedno takvo informacijsko polje s određenim traumama koje se otvara, odnosno, uzrokuje nesreće na točno određene datume?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 25/1/2017, 21:34

Hejhej, posljednja dva dana nikako da uhvatim priliku skočiti ovdje i našvrljati nešto bounce



E, znaš onaj put kad si mi rekla da ga opet repriziraju pa ti odgovorih da sam nedavno sve odgledala pa neću ponovno? E pa ipak sam gledala reprizu. : )) TP mi jednostavno nije za ljetne mjesece. :)

Što se Bijele lože tiče i Coopera, jesi li raspoložena za nešto spoilera?

Da, definitivno! Neke stvari jednostavno bolje pašu zimi... Zato se zimi uvijek iznova vraćam, primjericu, Bergmanu i Tarkovskom... Ljeto je za lepršavije i manje bremenite uratke. :D

Spoilera, spoilera, spoilera amo!  cheers 

Da se odmah osvrnem na ovo što si gore napisala. Zanimljiva teorija! Moguće da je Lynch takvo što i imao na umu... :) Morat ću malo proguglati navedeno ili pogledati spomenutu epizodu, ali ovako, prvoloptaški kad razmislim, to bi se svakako dalo primijeniti na Crnu ložu i shvatiti je kao polje akumuliranih trauma. Međutim, kako pritom objasniti Bijelu ložu?
 
Upravo to što si navela sam imala na umu uspoređujući Twin Peaks i trans(post?)humanizirani Black Mirror. Iako bi se možda i moglo govoriti o nekim primjerima tehnologije u službi duhovnosti i buđenja potencijala (binauralni ritmovi?), ne mogu zamisliti Twin Peaks smješten u takvo blekmirorovsko okruženje. :D

Eh, da, još nešto... Razmišljajući o ovome, jučer mi palo naum kako sam, dok sam prošle godine čituckala nešto o Foucaultu, naletjela na njegove heterotopije pa mi je palo na um da bi se možda Twin Peaks moglo gledati kroz tu prizmu. Vrag mi nije dao mira pa sam mrvicu proguglala i vidjela da postoji rad upravo na tu temu. :D


Autori promatraju Twin Peaks kroz šest obilježja heterotopija
Loacker, B.; Peters, L. wrote:Following Foucault (1986), there are essentially six characteristics or principles that can be attributed to heterotopias as social sites. Firstly, ‘spaces of other ordering’ exist in every culture. They are ‘designed into the very institution of society’ (Hjorth, 2005: 393) and as such are universal (Topinka, 2010: 57). Secondly, heterotopias are dynamic spatial sites. Their functions and use can change over time (Dumm, 2002: 40). Thirdly, heterotopias are multiple spaces that juxtapose heterogeneous spaces and orders in one site (Foucault, 1986). Fourthly, heterotopias are connected with time. Time can be interrupted, compressed, accumulated, intensified or simply be fleeting in ‘other spaces’ (Davis, 2010: 670). Fifthly, heterotopias are different from all other sites that they might reflect or discuss. Yet they are not completely separate or disconnected from other social sites (Dumm, 2002: 40). Finally, this implies that heterotopias do not exist on their own; they are relational and thus have a function in relation to all ‘the space that remains’ (Foucault, 1986: 27).

Following Foucault (1986), heterotopias are, moreover, multiple spaces where sites and orders meet that are normally kept separate. In drawing together ‘places that are foreign to one another’ (ibid.: 25), this characteristic makes heterotopias also appear as ‘spaces of absurdity’. In TP, we frequently see a twinning and colliding of mundane and rather fictive and surreal sites and orders. The Great Northern is, in this context, once more illustrative: it is not only a hotel, a ballroom, conference center, a premise and living quarters; it is also a site from where several mysteries, secrets and sublime dreams and visions – like the one of the Ghostwood Country Club & Estate – emerge and disseminate. Similarly, TP’s Police Station: it is the place officially responsible for solving crime, but it is also a place for friendship and affairs, and a place for ‘thinking, perceiving and acting differently’, as for example Cooper’s investigation method of ‘mind-body coordination’ suggests. As such, TP appears to be full of sites where orders connect that are commonly considered incompatible (Topinka, 2010). Often, it is the order of ‘the good and pleasant’ that interweaves with the order of ‘evil and dark’. For instance, TP’s mysterious woods present a heterotopic site that contains entry points to both good and evil orders. These orders are illustrated by the White and the Black Lodges, which are ‘places of testing’ and boundary crossing. While the White Lodge is a place of hope and possible relief, the Black Lodge, mainly mastered by the rules of ‘evil Bob’, is a site that emerges as notably opaque, bizarre and mysterious. Amongst other things, this is due to the language spoken: it is turned upside down, resulting in a full inversion of the common sense of grammar and syntax. That said, we observe that TP’s woods appear to be unsettled. To us, this unsettledness mainly symbolizes the ongoing struggle of different intermingling orders and forces of power that shape TP and its various sites of organizing (Hetherington, 1997).



Vjerujem da bi ti moglo biti interesantno virnuti i da ne razvlačim sad plahtu od posta, evo ti link na rad. study

http://www.ephemerajournal.org/contribution/%E2%80%98come-get-happy%E2%80%99-exploring-absurdity-and-sites-alternate-ordering-twin-peaks
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by kic 25/1/2017, 23:12


za ljeto je Dylan Moran tu :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 25/1/2017, 23:34

Da! :)

I Ricky Gervais... i Jimmy Carr... i  humoristične serije... i barem jednom tijekom tri mjeseca ljeta odgledati šest epizoda BBC-jeve ekranizacije Ponosa i predrasuda cheers :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by kic 26/1/2017, 12:32


hehe, jedva cekam da ova zarulja na nebu opet malo i grije..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 30/1/2017, 14:53

Uuu, hvala ti na odlicnom uvidu o heterotipiji i poslastici (clanak!). :-) S gustom proucim! :-)

P.S. naisla sam prije dvije-tri godine na forum posvecen Lynchu (World of Blue). Ondje raspravljaju i o Twin Peaksu. Gotovo zaboravih na nj no prosli sam tjedan, trazeci trailere za 3. sezonu, uocila jedan videozapis na kojem je tip, prateci taj forum, izdvojio neke informacije o onome sto ce uslijediti. Tako, izmedju ostalog, veli da ce se radnja odvijati u TP-u i Las Vegasu, te da ce biti prisutna dva Coopera (jedan ce od njih biti onaj demonski dvojnik koji ce zadavati probleme ovom drugom). Ova me informacija zbunjuje, priznajem, jer sam dobila dojam da je rijec o dva fizicki prisutna Dalea. Dakle, nece se ponoviti situacija s Lelandom. No nije li dobar Cooper ostao zatocen u Crnoj lozi? Osim ako nije rijec o nekoj manipulaciji vremenom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 30/1/2017, 15:04

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 30/1/2017, 23:00

Moram priznati da sam sad i ja mrvicu zbunjena. Ujutro ću pogledati youtube video pa ću doći napisati nešto opširniji komentar od ovog. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Guest 31/1/2017, 10:27

Mozda sam nesto pogresno shvatila. Sad, iz drugog slusanja, moguca je i "Leland" - situacija. Otisla do tog foruma i vidjeh da je zatvoren za neregistrirane posjetitelje. :-) Toga nije bilo ranije. Moguce zbog informacija o TP-u
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Knjiški kristali - Page 3 Empty Re: Knjiški kristali

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum