ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 13:59

Gnječ wrote:
dawson wrote:
Gnječ wrote:gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.

Bio neki člakan u dnevno.hr davno, ono kad su zabranili Thompsonu ustaški dernek u Areni pa su plasirali tu laž jer kao veliku nepravdu jer  "hrvatski fašisti ne mogu u arenu a talijanski mogu imati kino", tako nekako.

i onda ustaška govna iz pavelićeve ustaške septičke jame tu laž papagajski ponavljaju do iznemoglosti misleći da će im se povjerovati? a jadni ustaški krmci tulavi nek odu do Bozanića po daljnje instrukcije a evo ako padnu u depru dat će im Čokolinda čokoladicu Mony.
hahaha ovo je dobro kad boškarin počne misliti :DD Bolje nemoj, pametniji si kad ne misliš a još više kad ništa ne pišeš :))

Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by catabbath Wed 21 Dec - 14:03

tre911 wrote:Opet si profulao cijeli stadion a ne samo gol. Nego nisi odgovorio na pitanje; dakle eskort dama ili fašistička nkurva? Molim da se očituješ oko toga jer vidim da si uznemiren pa ako mogu pomoći u tom pogledu izražavam kooperativnost u svakom pogledu B-)

Pa očito nije bila ništa od navedenog ali trebalo je nekako osvetiti Thomspona :). I nije ti ništa čudno da ste odjednom ti i Jergović  ujedinjeni u borbi protiv fašizma lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:03

tre911 wrote:
Gnječ wrote:
dawson wrote:
Gnječ wrote:gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.

Bio neki člakan u dnevno.hr davno, ono kad su zabranili Thompsonu ustaški dernek u Areni pa su plasirali tu laž jer kao veliku nepravdu jer  "hrvatski fašisti ne mogu u arenu a talijanski mogu imati kino", tako nekako.

i onda ustaška govna iz pavelićeve ustaške septičke jame tu laž papagajski ponavljaju do iznemoglosti misleći da će im se povjerovati? a jadni ustaški krmci tulavi nek odu do Bozanića po daljnje instrukcije a evo ako padnu u depru dat će im Čokolinda čokoladicu Mony.
hahaha ovo je dobro kad boškarin počne misliti :DD Bolje nemoj, pametniji si kad ne misliš a još više kad ništa ne pišeš :))

ajd krenulo te vrijeđanje, kako si ono napisao? ti mene vrijeđaš sa stilom, intelektom i snalažljivošću. :D ništarijo ustaška
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:03

Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
dawson wrote:

Kaže Dnevno.hr.rs.ba i nitko drugi znači sigurno je tako cheers .  Jer da je stvarno bila fašistička kurva vi bi joj se prvo divili  lol! . Btw. danas idem baš u kino gledati Star Wars :D
Ajde lijepo se provedi i uživaj. No ne znam što se buniš u vezi ove kurve?? pa nije ništa nelegitimno biti niti kurva niti fašist. Pa nije to krimen u mojim očima jebote, to je sve ok i svako ima pravo biti što želi :)

gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.
Vidi ovog kako se našao uvrjeđen jer sam rekao istinu :(  Nego jel i tebi paše da pišem da je bila eskort dama ili da pišem kao i do sada da je bila fašistička kurva? Reci samo što više paše pa će samo za tebe čika tre promjeniti stil pisanja B-)

čika tre će da dobije po pički.
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:05

dawson wrote:
tre911 wrote:Opet si profulao cijeli stadion a ne samo gol. Nego nisi odgovorio na pitanje; dakle eskort dama ili fašistička nkurva? Molim da se očituješ oko toga jer vidim da si uznemiren pa ako mogu pomoći u tom pogledu izražavam kooperativnost u svakom pogledu B-)

Pa očito nije bila ništa od navedenog ali trebalo je nekako osvetiti Thomspona :). I nije ti ništa čudno da ste odjednom ti i Jergović  ujedinjeni u borbi protiv fašizma lol!
Kako nije kad se jebavala sa musolinijem i ko zna sa kim sve ne?? Pa nije tvoje da misliš nego samo reci kako da tu "damu" zovemo i dalje nisu tvoja posla. Budi koperativan jebemu miša :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:06

tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Ajde lijepo se provedi i uživaj. No ne znam što se buniš u vezi ove kurve?? pa nije ništa nelegitimno biti niti kurva niti fašist. Pa nije to krimen u mojim očima jebote, to je sve ok i svako ima pravo biti što želi :)

gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.
Vidi ovog kako se našao uvrjeđen jer sam rekao istinu :(  Nego jel i tebi paše da pišem da je bila eskort dama ili da pišem kao i do sada da je bila fašistička kurva? Reci samo što više paše pa će samo za tebe čika tre promjeniti stil pisanja B-)

čika tre će da dobije po pički.
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c

pa mogli ste javit da ste u puli kobilu vam jebem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:08

Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
dawson wrote:
Gnječ wrote:gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.

Bio neki člakan u dnevno.hr davno, ono kad su zabranili Thompsonu ustaški dernek u Areni pa su plasirali tu laž jer kao veliku nepravdu jer  "hrvatski fašisti ne mogu u arenu a talijanski mogu imati kino", tako nekako.

i onda ustaška govna iz pavelićeve ustaške septičke jame tu laž papagajski ponavljaju do iznemoglosti misleći da će im se povjerovati? a jadni ustaški krmci tulavi nek odu do Bozanića po daljnje instrukcije a evo ako padnu u depru dat će im Čokolinda čokoladicu Mony.
hahaha ovo je dobro kad boškarin počne misliti :DD Bolje nemoj, pametniji si kad ne misliš a još više kad ništa ne pišeš :))

ajd krenulo te vrijeđanje, kako si ono napisao? ti mene vrijeđaš sa stilom, intelektom i snalažljivošću. :D  ništarijo ustaška
Pa krenilo ali ajde malo pogledaj nesrećo svoje upise kad već počinješ kmečati da te opet tučem ( ej gnječo nisam te tukao svega mi, samo sam te pomilkio po glavi a ako te počnem tući vjeruj da se nećeš dobro osjećati :)  ) Evo malo sam ti podebljao da vidiš kakva si stoka kmečava i jadna :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by catabbath Wed 21 Dec - 14:08

tre911 wrote:Kako nije kad se jebavala sa musolinijem i ko zna sa kim sve ne?? Pa nije tvoje da misliš nego samo reci kako da tu "damu" zovemo i dalje nisu tvoja posla. Budi koperativan jebemu miša :))

Pa izgleda da nije. Osim jednom tekstu iz Dnevno.hr koji oplakuje Thompsona i u jednom drugom tekstu od Jergovića koji žali za Jugoslavijom. :)

_________________
Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:10

Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:

gdje piše da je bila fašistička kurva? našao si jedino u hrvatskoj wikipediji članak je napisao neki tvoj ustaški krmak.
Vidi ovog kako se našao uvrjeđen jer sam rekao istinu :(  Nego jel i tebi paše da pišem da je bila eskort dama ili da pišem kao i do sada da je bila fašistička kurva? Reci samo što više paše pa će samo za tebe čika tre promjeniti stil pisanja B-)

čika tre će da dobije po pički.
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c

pa mogli ste javit da ste u puli kobilu vam jebem.
Pa javio ja više puta ali od tebe ni traga ni glasa :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:10

tre911 wrote:Alida Valli je fašistička kurva i što se tu ima više pričati i svako ko to kino podržava je fašist.
Pa neće valjda kino u Puli imat naziv nekog Hrvata ili Srbina. Zna se čiji su to teritoriji bili od uvijek i na koji način se došlo do njih.
Svako je gazda u svojoj kući. Ne postoje Puljani nego samo Polesani i Talijani, a Puljanin postaje neko ko je došo iz neke pripizdine i sad je on Puljanin.
Pogledaj samo šta si napravio u prvom i drugom svjetskom ratu, koliko si ubojstva napravio i na koji način je do svega došlo. Da ne ponavljam stvari.
Još jedan bitni element kako se zove groblje u Puli na kojem jeziku je napisano i koje godine - 1867. Sve na talijanskom pod austrougarskom okupacijom gdje je uvijek bio naziv grada Pola što se lako može provjerit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by catabbath Wed 21 Dec - 14:12

mocni majmun wrote:Pa neće valjda kino u Puli imat naziv nekog Hrvata ili Srbina.

Pa to i je problem. Jedni bi htjeli da bude kino Mile Budaka a drugi isto tako nekog srbsog Budaka lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:12

dawson wrote:
tre911 wrote:Kako nije kad se jebavala sa musolinijem i ko zna sa kim sve ne?? Pa nije tvoje da misliš nego samo reci kako da tu "damu" zovemo i dalje nisu tvoja posla. Budi koperativan jebemu miša :))

Pa izgleda da nije. Osim jednom tekstu iz Dnevno.hr koji oplakuje Thompsona i u jednom drugom tekstu od Jergovića koji žali za Jugoslavijom. :)
Daj ne drami, jebo te thompson i jergović skupa. Ovi su sve neki obični koji se samo furaju na te spike. Alida je bila prava, ta se prcala sa musolinijem sve u 16, ove loše kopije joj  nisu ni do koljena :))))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by catabbath Wed 21 Dec - 14:13

mocni majmun wrote:Ne postoje Puljani nego samo Polesani i Talijani, a Puljanin postaje neko ko je došo iz neke pripizdine i sad je on Puljanin.

I ovo je istina :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by catabbath Wed 21 Dec - 14:14

a
mocni majmun wrote:Još jedan bitni element kako se zove groblje u Puli na kojem jeziku je napisano i koje godine - 1867. Sve na talijanskom pod austrougarskom okupacijom gdje je uvijek bio naziv grada Pola što se lako može provjerit.

Jbg. ali kad je Pulu sagradila Austija i nešto malo Italija dok je pod Jugoslavijom propadala RH je samo pljačka.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:15

mocni majmun wrote:
tre911 wrote:Alida Valli je fašistička kurva i što se tu ima više pričati i svako ko to kino podržava je fašist.
Pa neće valjda kino u Puli imat naziv nekog Hrvata ili Srbina. Zna se čiji su to teritoriji bili od uvijek i na koji način se došlo do njih.
Svako je gazda u svojoj kući. Ne postoje Puljani nego samo Polesani i Talijani, a Puljanin postaje neko ko je došo iz neke pripizdine i sad je on Puljanin.
Pogledaj samo šta si napravio u prvom i drugom svjetskom ratu, koliko si ubojstva napravio i na koji način je do svega došlo. Da ne ponavljam stvari.
Još jedan bitni element kako se zove groblje u Puli na kojem jeziku je napisano i koje godine - 1867. Sve na talijanskom pod austrougarskom okupacijom gdje je uvijek bio naziv grada Pola što se lako može provjerit.
Eto vidiš, to je stav a ne ove pičke ko heimdal ili gnječo. Kaže otvoreno da je to fašisti pardon talijansko i gotova stvar a ne ovi se tu pokušavaju pravdati, izmotavati kurci palci što sve već ne B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:18

tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Vidi ovog kako se našao uvrjeđen jer sam rekao istinu :(  Nego jel i tebi paše da pišem da je bila eskort dama ili da pišem kao i do sada da je bila fašistička kurva? Reci samo što više paše pa će samo za tebe čika tre promjeniti stil pisanja B-)

čika tre će da dobije po pički.
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c

pa mogli ste javit da ste u puli kobilu vam jebem.
Pa javio ja više puta ali od tebe ni traga ni glasa :)

ajd ti odi zajebavat svoju ženu, ljubavnika šta god imaš. nemam ja vremena za tebe ustaškog krmka sa ptsp-om i poremećajem osobnosti. vozi!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:20

Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:

čika tre će da dobije po pički.
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c

pa mogli ste javit da ste u puli kobilu vam jebem.
Pa javio ja više puta ali od tebe ni traga ni glasa :)

ajd ti odi zajebavat svoju ženu, ljubavnika šta god imaš. nemam ja vremena za tebe ustaškog krmka sa ptsp-om i poremećajem osobnosti. vozi!
Ajde ajde gnječo pa nisi se valjda toliko naljutio da ne znaš što bi više pisao No  Ajde obećajem da neću biti više iskren, sada ću samo lagati i govoriti da je u stvari alida bila obična jebaljka a ne tamo neka fašistička. Jel može tako a? B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:23

[quote="tre911"]
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Gnječ wrote:
tre911 wrote:
Oš me streljati iz zasjede sa pištoljem kao i mihu a? To je strašno koji si ti kukavelj i na prvi znak da bi se neko mogao naći u puli si zdimio u kupus i odandje prijetio sa pištoljem. A jesi hrabar u pičku materinu :) Nego gnječo kada ćeš prešpricati ovaj napis gore kod bille u Puli, ja tre čekao i čekao a tebe ni za lijeka No

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 3e1783a588e14c498bb8e1b9d9b2653c

pa mogli ste javit da ste u puli kobilu vam jebem.
Pa javio ja više puta ali od tebe ni traga ni glasa :)

ajd ti odi zajebavat svoju ženu, ljubavnika šta god imaš. nemam ja vremena za tebe ustaškog krmka sa ptsp-om i poremećajem osobnosti. vozi!
Ajde ajde gnječo pa nisi se valjda toliko naljutio da ne znaš što bi više pisao No  Ajde obećajem da neću biti više iskren, sada ću samo lagati i govoriti da je u stvari alida bila obična jebaljka a ne tamo neka fašistička. Jel može tako a? B-)[/quote

šta je bila tvoja mater? ajde reci iskreno pa ću lagati odsad naprijed da ti je mater bila svetica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:24

tre911 wrote:
mocni majmun wrote:
tre911 wrote:Alida Valli je fašistička kurva i što se tu ima više pričati i svako ko to kino podržava je fašist.
Pa neće valjda kino u Puli imat naziv nekog Hrvata ili Srbina. Zna se čiji su to teritoriji bili od uvijek i na koji način se došlo do njih.
Svako je gazda u svojoj kući. Ne postoje Puljani nego samo Polesani i Talijani, a Puljanin postaje neko ko je došo iz neke pripizdine i sad je on Puljanin.
Pogledaj samo šta si napravio u prvom i drugom svjetskom ratu, koliko si ubojstva napravio i na koji način je do svega došlo. Da ne ponavljam stvari.
Još jedan bitni element kako se zove groblje u Puli na kojem jeziku je napisano i koje godine - 1867. Sve na talijanskom pod austrougarskom okupacijom gdje je uvijek bio naziv grada Pola što se lako može provjerit.
Eto vidiš, to je stav a ne ove pičke ko heimdal ili gnječo. Kaže otvoreno da je to fašisti pardon talijansko i gotova stvar a ne ovi se tu pokušavaju pravdati, izmotavati kurci palci što sve već ne B-)
Istarski Hrvat ili Istrijan vezan je za sela, ali sa većim gradovima u Istri nema nikakve veze što je vidljivo i iz popisa stanovništva. Uvijek su bili u ogromnoj manjini 90% na prema 10% i to ne samo od 1918. do 1945. što pokazuju i izvorni popisi stanovništva od uvijek. To je toliko jasno da jasnije ne može bit, a dovoljno obići i grobove po cijeloj istri, a i ne samo, nego isto tako i u rijeci (fiume), međutim tamo su počeli sa rušenjem i prikrivanjem talijanskih grobova tako da se to izbriše iz povijesti.
U današnje vrijeme se Buzet prikazuje kao neki hrvatski bastion međutim kao prvo nikad se nije zvao Buzet od 1947. - pravi naziv je Pinguente, a i vidljivo iz 1200-ih godina sa svih spomenika latinski nazivi i iz toga je proizašo talijanski.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:29

mocni majmun wrote:
tre911 wrote:
mocni majmun wrote:
tre911 wrote:Alida Valli je fašistička kurva i što se tu ima više pričati i svako ko to kino podržava je fašist.
Pa neće valjda kino u Puli imat naziv nekog Hrvata ili Srbina. Zna se čiji su to teritoriji bili od uvijek i na koji način se došlo do njih.
Svako je gazda u svojoj kući. Ne postoje Puljani nego samo Polesani i Talijani, a Puljanin postaje neko ko je došo iz neke pripizdine i sad je on Puljanin.
Pogledaj samo šta si napravio u prvom i drugom svjetskom ratu, koliko si ubojstva napravio i na koji način je do svega došlo. Da ne ponavljam stvari.
Još jedan bitni element kako se zove groblje u Puli na kojem jeziku je napisano i koje godine - 1867. Sve na talijanskom pod austrougarskom okupacijom gdje je uvijek bio naziv grada Pola što se lako može provjerit.
Eto vidiš, to je stav a ne ove pičke ko heimdal ili gnječo. Kaže otvoreno da je to fašisti pardon talijansko i gotova stvar a ne ovi se tu pokušavaju pravdati, izmotavati kurci palci što sve već ne B-)
Istarski Hrvat ili Istrijan vezan je za sela, ali sa većim gradovima u Istri nema nikakve veze što je vidljivo i iz popisa stanovništva. Uvijek su bili u ogromnoj manjini 90% na prema 10% i to ne samo od 1918. do 1945. što pokazuju i izvorni popisi stanovništva od uvijek. To je toliko jasno da jasnije ne može bit, a dovoljno obići i grobove po cijeloj istri, a i ne samo, nego isto tako i u rijeci (fiume), međutim tamo su počeli sa rušenjem i prikrivanjem talijanskih grobova tako da se to izbriše iz povijesti.
U današnje vrijeme se Buzet prikazuje kao neki hrvatski bastion međutim kao prvo nikad se nije zvao Buzet od 1947. - pravi naziv je Pinguente, a i vidljivo iz 1200-ih godina sa svih spomenika latinski nazivi i iz toga je proizašo talijanski.
Vezan nevezan ali vas je zajebao, nas su zajebali srpski popovi, njih turci, crnogorce srbi, ilire slaveni...koga briga, danas je to tako kako je i stvar je gotova. Nema tu emocija nego čista situacija kakva je danas.
U principu malo trolam temu zbog gnječa i heimdala jer su se upecali ko somovi. Odoh sa teme, poz   :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 14:31

Da ne govorimo o kvarneru i dalmaciji isto tako. Dubrovnik nikad nije bio Dubrovnik nego Ragusa sa zastavom koja je dan danas živa libertas (liberta) kao i reklamirani stradun (strada).
To su logične pretpostavke svega onoga što si ukrao i što nikada nije bilo tvoje zajedno sa svojim prijateljom srbinom i slovencem.
Zadar - Zara, Callelarga. Crkva svetog donata- san donato.
Institut Ruđer Bošković kao Hrvat. Pa očito je da je talijan i po roditeljima i po mjestu gdje se rodio i po mjestu gdje je poslije živio, pa kako je pisalo i na kojem jeziku?
Za kraj, Ivan Gundulić (Gianfrancesco Gondola), ma koji Hrvat? Područja su bila pod venecijom, a koje je glavno prijevozno sredstvo- gondola po čemu je i njegovo prezime, a ti hrvat i srbin sve okrećeš kao i Juraj Dalmatinac (Giorgio da Sebenico) i svi ostali.
Sve Talijani kao i područje kao i otoci iz kvarnera, dalmacije i istre.
Vidim da se Dubrovnik forsira, a za Istru ništa i to isto nešto pokazuje. Pa iako je bio ratni zločinac i kriminalac pa nije tito uzalud izabrao brione kao svoju bazu. Još jednom kao kulturna baština koliko se to novac crpi iz talijanskih spomenika gdje se kaže kao da je to ostavština, pa to niti u vrtiću nema... koja ostavština?

 Lopovi uvijek ostaju lopovi. U svemu i u demagogiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 3 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum