ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Go down

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu. Empty Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Post by Guest 12/12/2016, 18:57

Karlovac (Mekušje) + Postojna (ostalo uglavnom teren po Sloveniji)
Inženjerija
Sastav prilično mješovit, dominirali albanci, bosanci, srbi, svega par hrvata i slovenaca + jedan dalmatinac (najveće govno)
Uža ekipa: ja, po jedan iz Zagreba, Beograda (razlikovati Beograd od ostatka Srbije, nema veze jedno s drugim, kao ni Vojvodina), jedan makedonac iz Ohrida, te jedan albanac. Nacionalnost uglavnom nije imala veze s druženjem, kao ni politika, okupe se ljudi sličnih interesa, svjetonazora (to su ona prijateljstva za koja većina misli da su vječna, ali nakon par godina blijede lica i imena, kao i u svakoj takvoj situaciji kada je veća grupa ljudi prisilno zajedno)
Hrana tipično menzaška: teška, "radnička", po mjeri za fizikalce i sve vojske svijeta...na kraju sam proveo tri mjeseca na terenu (inženjerci su uvijek bili vojna građevinska operativa) hrana super, pojačana, kvalitetna.
Maltretiranja nije bilo u klasičnom obliku, vojnički dril ne uzimaš srcu, mozak na pašu i mehanički otaljavaš, ako počneš razmišljati o tome..ode u k...c, više razmišljaš kako zajebati sustav...Sa ekipom par klasičnih vojničkih incidenata, ništa strašno, dosta alkohola...jedina trvljenja između srba i albanaca, ja bio dobar sa albancima, kad stekneš njihovo povjerenje možeš smatrati da imaš tjelesnu stražu
Oficiri i "bezbednjaci" uvijek nešto bunarili, pokušavali pridobiti koju špiju (albanci su u tom vrijeme bili dosta pod povećalom), kada stvari postaviš tako da su vojnici i oni dva svijeta, dalje ti je udobno u tvom "krdu"

I da, makedonci su bili uvijek za društvo, srdačni, ekipa iz Beograda za najopakije fešte i zajebanciju, bosanci dosta letargični, sjetni i pijani, zagrepčani pičkice, slovenci uglavnom mućak, kao i danas
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu. Empty Re: Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Post by kic 12/12/2016, 19:03


čuj, zbog ovakvih stvari sam iknara banirao znaš, imaš druge podforume za ovako nešt, npr književnost i jezik, kultni, i sl..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu. Empty Re: Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Post by Guest 12/12/2016, 19:10

kic wrote:
čuj, zbog ovakvih stvari sam iknara banirao znaš, imaš druge podforume za ovako nešt, npr književnost i jezik, kultni, i sl..
Pa ovdje se većinom raspravlja o jugi, ustašama i partizanima... i JNA, tako da je ovo pravi podforum, a nema linka jer je ovo moj osobni osvrt.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu. Empty Re: Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Post by kic 12/12/2016, 19:14


kao što rekoh, pretjeruješ.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu. Empty Re: Služio sam vojsku i evo kako je bilo za one koji nisu.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum