ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:22

Nemam namjere biti brutalan, ali dok ne naucis kako trgovati na burzi, onda prioni literaturi, citaj iskustva drugih, pa se vrati pametniji.

Osobno nisam sklon investiranju na burzi, ima previse varijabli da bih se osjecao ugodno, a novac nitko nije nasao na cesti. Koliko zaradim, zaradim, meni je bitno da sam u plusu SVAKI mjesec i da mogu pokriti sve potrebe i pobrinuti se za sve izdatke i nesto ustediti.

Ima puno izvjesnijih, a i u ovo doba profitabilnijih nacina zarade. NASDAQ nije za $100-$200 igru.

Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:25

Eh, i kao (su)vlasnik softverske kompanije mogu ti reci da konjuktura na NASDAQ-u je nepredvidljiva, ako nemaju stvarno jebacki produkt i projekt koji to pogoni, tonu. Mnogi i sa time tonu. To je cista kocka, moras puno znati o firmi i produktu i sceni ako mislis igrati na male uloge i plitke dzepove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:26

melkior wrote:
Ma puca mi glava...probat ću opet sutra. Stvarno mi treba il´ godišnji il´ bolovanje...jednostavno sam premoren No

burnout?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:26

inače burzovno mešetarenje nije neka bog-zna vještina da treba on čitati puste knjige? zašto?

bilo je neko istraživanje, gdje su na jednu stranu stavili hrpu majmuna i dali im budget i dali majmunima da investiraju(dakle ovi napamet upirali gdje investirati :D :D )a sa druge strane stavili hrpu tih stručnjaka.. itd

rezultat je bio, da na kraju godine nije bilo odstupanja u prinosu i profitu od strane majmuna i ljudi -stručnjaka..

ukratko dionice, i burza su ti - ako raste ekonomija općenito, ako je tvoj porftfolio investiranja raspršen - i ti ćeš biti na profitu

ako pada ekonomija, i tvoj portfolio će biti u padu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:28

[size=33]Monkeys Make Better Stock Market Traders Than People: Study[/size]

http://www.gizmodo.com.au/2013/04/monkeys-make-better-stock-market-traders-than-people-study/


http://www.automaticfinances.com/monkey-stock-picking/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Guest Wed 7 Dec - 1:37

Da...akhm.

Uglavnom, kocka. Ne treba ti znanje ni kombinatorike ni diskretne matematike da toliko bude jasno kad gledas rast i pad dionica.

Ne treba citati knjige, ali mora se upoznati sa mehanikom burze, sto moze, sto ne smije, procitati iskustva na forumima, da se ne uci na svojoj kozi, itd.

I svejedno tvrdim da ako tko ima par stotina dolara na kraju mjeseca, da odvede suprugu/djevojku na veceru.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi - Page 2 Empty Re: Trgovanje dionicama na newyorškoj burzi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum